BTY dersimizdeki sınav hakkımız alınmış!!!

Kodla Büyü
ben kaydettim 1 saat önce. hala da aktif. ama değişemn birşey yok, sınav notu girişi yok. hatta hızlı ders notu girişinde sınıf seçildikten sonra 1. sınav notu seçiliyor. ekran geldikten sonra 1. 2. 3. sınav notu işaretlenecek yerleri pasif . proje ve ders içi etkinlik var sadece.

Teknik sıkıntı var. idareci girişinden öğretmen yetkilerinden not girişleri ile ilgili kısım tekrardan seçilip kaydedilsin. O zaman sorun düzelir. Ayrıca müfredat programı değişmeden not kalkmaz ve dönem ortasından not verme kalkmaz, ortalığı boşa karıştırmaya gerek yok.

Bende her şey normal sınav proje ders içi etkinlik hepsi aktif, hatta geçen hafta sınav tarihlerini girdim. Yönetici modülünde yetkilendirmeyle ilgili bir sorun olabilir arkadaşlar.

ders kalkar ders gelir
norm fazlası olursun
formatör olursun
btr olursun ne iştir arkadaş

falloosely' Alıntı:
Bende her şey normal sınav proje ders içi etkinlik hepsi aktif, hatta geçen hafta sınav tarihlerini girdim. Yönetici modülünde yetkilendirmeyle ilgili bir sorun olabilir arkadaşlar.
Ya hocam bu konu ile açılmış iki başlık var ve ilk defa bende sorun yok diyen siz varsınız. Acaba nerede görev yapıyorsunuz? Bu durum illere göre farklılık mı gösteriyor, o zaman il veya ilçe milli eğitimlerin işi bu. Bir tuhaflık var ama kimde :eek:

Sorun var arkadaşlar. Internet'te birçok platformda da dile getirildi. Ben de denedim. Açılmıyor ancak bu konuda kesin nereden bilgi alabiliriz bilmiyorum. 1. sınav vakti yaklaştı.

Ya ben de geçen hafta bütün sınav tarihlerini girdim, seçmeli de dahil. Bence problem e-okul' eksik bilgi girilmesinden kaynaklanıyor. Ders programının bile eksik girilmesi bu tür problemlere yol açıyor malesef. Tarih girmekte sıkıntı yaşadığınız sınıfı idareciye bildirin ve başka derslerde de problemin yaşanıp yaşanmadığını öğrenin arkadaşlar.

sahip olduğum meb.k12.tr mail adresiyle e-okul sistemine konu hakkında bilgi vermeleri hakkında mail gönderdim. Cevap gelirse paylaşırım arkadaşlar. Gerçekten çok ilginç bir durum.

Okulun şifresiyle giriş yapıp denedim yetkileri yeniden tanımladım ama yine olmuyor. Sınav tarihi girile biliyor ancak not girişi yapılamıyor. Sistemle ilgili bir sorun olsa diğer branşlarda aynı sorun olmazmıydı.

sınav notu girişi aktif olan arkadaşlar ekran görüntüsü alıp paylaşabilirler mi arkadaşlar?sınav tarihi girişi bende de var ama sınav notu girişi kısmı yok sayfa direk projelerden başlıyor.

oyungezer' Alıntı:
Ya ben de geçen hafta bütün sınav tarihlerini girdim, seçmeli de dahil. Bence problem e-okul' eksik bilgi girilmesinden kaynaklanıyor. Ders programının bile eksik girilmesi bu tür problemlere yol açıyor malesef. Tarih girmekte sıkıntı yaşadığınız sınıfı idareciye bildirin ve başka derslerde de problemin yaşanıp yaşanmadığını öğrenin arkadaşlar.
Hocam gecen dönem 8lerde secmeli derslerde sinav acilmadi ben de 2 tane dersici performan verdim siz secmelilere tarih girdim demissiniz gecen dönem 8 lerde sinav notu girebildiniz mi

ders notu girişi'ne baktığımda birinci dönem sınav notlarıda kaldırılmış
kasıt aramak istemem ama sistemde hata olsa birinci dönem notlarını neden kaldırsınlarki diğer derslerinki duruyor??

bende sınav tarihi kaydet butonu aktif. ama not kısmı yok. bu arada arkadaşlar ben meb e konuyla ilgili mail attım ama karşılık olarak bizim müdürü aramışlar ve resmen bilgilendirme mesajı yüzünden hesap verdim. bundan sonra ne olursa olsun hiç karışmam. düzeltmezlerse not falan vermem beni ilgilendirmez. bıktım artık herşey olacağına varır. hakkımızda hayırlısı deyip bu işin peşini bırakıyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    121.3 KB · Görüntüleme: 451
Sınav tarihi girmeme rağmen ders notu ekranı açılmıyor. Sorun devam etmekte. Diğer konu başlığında resimleri önceden paylaşmıştım. Sorun devam etmekte...

bizi rehber öğrt. olarak atayacaklarmış...yok yok teknik mdr yrd yapıp sadece biz kullanalım diyede bütçe ayıracaklarmış :puhaha: :puhaha:

hakanharuny' Alıntı:
ders notu girişi'ne baktığımda birinci dönem sınav notlarıda kaldırılmış
kasıt aramak istemem ama sistemde hata olsa birinci dönem notlarını neden kaldırsınlarki diğer derslerinki duruyor??

Benim öğrencilerin duruyor puanları. Bir sıkıntı yok. İkinci dönem sıkıntılı.

bende birinci dönem 2 sınav ve bir ders içi etkinlik notu vermiştim ve sadece ders içinden not görünüyor, iki sınav da görünmüyor. bu dönem için de sınav seçtiğim halde sınav notu alanı gelmiyor, sadece proje ve ders içi etkinlik notu görünüyor. 2 hafta sonra sınavımız vardı müdüre bi sorayım bakalım bilgisi varmı

sıkıntı yapmayın arkadaşlar geçici bir durumdur düzelir düzelmese de açık olan bölümlere not girersiniz. Kasmayın kendinize sıkıtı yapmayın. Akışına bırakın.

meb bu kendi çıkardığı yönetmeliği bile uygulamıyor sene başında ilk öğrt kur yönt 12 nakil maddesinde kontenjan naklini ne zaman açacaksınız diye mail :? attım cevap çok net ve açıktı "Çalışmalarımız devam etmektedir" hala devam ediyor. :?

bende mesleğimin ilk yıllarında heyecanlıydım. ders ders diye yanıp tutuşuyordum. zorunlu olsun falan diyordum...şimdi tam tersini düşünüyorum. hevesli olanlar halk eğitimlerde ya da teknik okullarda çalışsınlar diğerleri için şunu söyleyebilirim ki bu gruba ben de dahilim dersi unutun artık..ben unutalı çok oldu...mantık bunu gerektiriyor...bizim ülkenin şartlarında bt dersi işlemez..fatih projesini hepimiz gördük...kendimizi kandırmayalım...varsa btr kadrosu öpüp alnınıza koyun...

Pes valla neymişiz biz boyle ya...teknoloji tas. Dersine bile bisey olmuyor ama bizimki surekli sallantida.
nekadarda yuksek puanlarla kazandik bilg ogretmenliiini...pes...iyiki mat okuyorum.sizede tavsiye ederim.gecebilecekmiyim mat bilmiyorum ama hic deilse şu sacmaliklarin arasinda umut oluyor insana....gercekten yazik....

Sınavın kalkması çok iyi olmuş. Bu beladan da kurtulmuş olduk inşallah. :alkis:

Geri