BTR Öğretmenleri ACİL bir durum var.

Kodla Büyü
bahhele' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
1. illerin btr görevlendirmeleri yaparken tutumları. sanki bize lütufmuş gibi sunuyorlar. binbir rica üstüne yapıyorlar.
2. okullar açıldıktan 1 ay sonra görevlendirmeler onaylanıyor. o zamana kadar insanlar kendilerine ders bulmaya ya da kurs bulmaya çalışıyor.
3. 2-3 okula görevlendirmeler oluyor.
4.btr olarak görevlendirmeler olsa bile ders saati tamamlamadı diye başka okullara ders veriliyor. hem kendi okulunda hemde başka okullarda derse girip 3. olarakta btr olduğun okula gitmek durumunda kalıyorsun.
5. bu şekilde olmuoyorsada ders saati fazla olan kişilere yük oluyor. 25 saat dersin oluyor. üstüne birde 2 okulun tüm bilgisayar ve akıllı tahta işleri yükleniyor.
6. btr olarak gittiğin okulda btrden çok bilgisayar hizmetlisi gibi görünüyorsun.
7. bilgisayar kullanmayı bilmeyen öğretmenlerle uğraşıyorsun.
8. btr olarak gittiğin okulda odan olmadığı için öğretmenler odasında sürünmek zorunda kalıyorsun. yersiz yurtsuz ortada kalıyorsun.
9. öğretmenler sizi kendi şahsi işlerini yapmak zorundaymış gibi görüyor.
10. müdürlerin btr görevi dışındaki abuk sabuk istekleri bitmiyor. okul slaytlarından, ek derse, tif den demirbaşa kadaridarecinin yapması gereken abuk sabuk istekler bitmiyor.
11. btr'yi fotoğraf sanatçısı sanıp tüm törenlerde fotoğrafçı yapılması.
daha çokta yoruldum
daha çok var hocamda sıkıldım yazmaktan.

bunu o toplananlara okutsaydınız bizim neden btr yapmak itemediğimizi anlarlardı sanırım.teşekkürler hocam gayet iyi özetlemişsin

Yani resmen bu toplantı mıdır nedir anlamadım da tam. orda denilmiş ki... Okullarda bulunmanızı sağlayacak tek uygulama btr denen saçmalıktan ibaret. Onu da istemezsiniz size yol görünüyo haberiniz olsun demişler. Derse girmeyi falan bekliyosanız hayallere kapılmayın. Şu btrye sıkı sıkı tutunun işiniz yürüsün yoksa vay halinize. Yani sırf para için (ne de para alıyoz ya bu işten) sesinizi çıkarmayın yuvarlanın gidin diyolar bize.

bu konuyu açan arkadaş 2 soruma cevap ver sonra;

1)neden forumda sadece 2 mesajın var. bizden biri olsaydın çoktan dahil olmuş olurdun bize. bu yazıyı ne amaçla yazdın anlamadım.

2)üzülmüşler sözüne inanmıyorum. biz yıllardır üzülüyoruz. bunu bizi gaza getirme amacı ile yazdıysan hiç boşa uğraşma

(not: btr nin ne faydasını gördümde alınırsa üzüleyim. alıyorsalar buyurup alsınlar)

Sayın Hocam, bu iş öyle ofiste oturup üzülmekle olmuyor. Arkadaşlar bir zahmet sahaya inip bt ve btr öğretmenlerinin durumlarını yerinde görsünler. Arkadaşların yazdıkları cevapları okudum hepside son derece doğru. Bu işin talep görmemesinden yakınanlar önce kendileri inansınlar btr ye. Sahip çıksınlar öğretmenlerine, iş bilmez idarecilerin yorumlarına bırakmasınlar bu işi. Madem btr bu kadar önemli, cazip hale getirirsin. Btr öğretmeni sadece o işle ilgilenir, kendini o konuda yetiştirir, öğretmenlik yapmak isteyen öğretmenlik yapar, btr olmak isteyen btr olur. İllerde, ilçelerde koordinatörler belirlersin, aylık toplantılar düzenlersin insanlar sorunları konuşup çözüm ararlar, uygulama yaparlar. Uzun lafın kısası bu işi sadece yapmış olmak için yaparsan, ilinden ilçesine idarecisinden öğretmenine herkes bu şekilde yapar. Bu iş bu kadar önemliyse baştan aşağıya herkes taşın altına elini koyacak, konu sadece bt öğretmeninin üzerine yıkılmayacak.

ÖNEMLİ OLAN İŞ: "GEÇİCİ GÖREVLENDİRME" mantığıyla yaptırılmaz.

Yaptırılıyorsa "GEÇİŞTİRİLİYOR" olabilir.

Pet tabak-bardak gibi, "işin olunca kullan -işin bitince at"

Gerçekçi olmak lazım!

eemree' Alıntı:
artık dersimiz var ve biz öğretmeniz,
senelerce ya zorunlu olarak yada zorunlu sebeblerden formatör olduk
sonra btr olduk. 6 ayda bir norm fazlası olduk
1-2 hatta 3 okulun işini yaptık tamirci olarak görüldük
o zaman prestijimizi düşünen yoktu BTR mi bizim prestijimizi yükseltecekmiş :puhaha:
:++:

Ben sadece öğretmenlik yapmak istiyorum. İnsanların sürekli gelip birşeyler sormasından, istemesinden, yapamam dediğim için kavga etmekten, her yılın başında acaba kaç ders seçildi. görevlendirmem olacak mı diye düşünmekten yoruldum. Dersime girip çıkayım, kimseyle muhatap olmuyayım artık. Ya dersimizi geri versinler gerçekten öğretmen olalım, ya da branş değiştirmemize izin versinler.

1. kendi okulumuzda değiliz,liselere haftada 1 yada 2 gün gidebiliyoruz
2. sınıflarda ders olduğu için ders esnasında müdahale edemiyoruz etsek bile biz yokken fişi çocuklar çekiyor
3. okul müdürleri haftada 1 gün bizi seçmektense kendi öğretmenini tercih ediyor
aklıma geldikçe daha eklerim.

Onlar önce otursunlar mecburi yaptıkları derse bi kitap hazırlasınlar.İki konu başlığı yazıp alın size ders programı ne haliniz varsa görün demeyi biliyolar..

Benden tavsiye btr bölümü açsınlar üniversitelerde onlara teknik bilgilerde verilsin,atasın her okula bi tane baksın arızalara...Kardeşim siz bana tamir eğitimi vermediniz eğitim materyali hazırlattınız bol bol 4 sene ..Atandım 1 tane bile yapmadım..Ben okulda bi odam olsun orada ihtiyaca göre materyal hazırlayayım öğretmenlere öğretim teknolojileri konusunda rehberlik edeyim istiyorum.Bak bunu yapsınlar okulumdaki bütün öğretmenler teknolojiyi eğitime nasıl adapte ediyor.

by_kurt' Alıntı:
ÖNEMLİ OLAN İŞ: "GEÇİCİ GÖREVLENDİRME" mantığıyla yaptırılmaz.

Yaptırılıyorsa "GEÇİŞTİRİLİYOR" olabilir.

Pet tabak-bardak gibi, "işin olunca kullan -işin bitince at"

Gerçekçi olmak lazım!

:alkis:

forevertogether' Alıntı:
Onlar önce otursunlar mecburi yaptıkları derse bi kitap hazırlasınlar.İki konu başlığı yazıp alın size ders programı ne haliniz varsa görün demeyi biliyolar..

Benden tavsiye btr bölümü açsınlar üniversitelerde onlara teknik bilgilerde verilsin,atasın her okula bi tane baksın arızalara...Kardeşim siz bana tamir eğitimi vermediniz eğitim materyali hazırlattınız bol bol 4 sene ..Atandım 1 tane bile yapmadım..Ben okulda bi odam olsun orada ihtiyaca göre materyal hazırlayayım öğretmenlere öğretim teknolojileri konusunda rehberlik edeyim istiyorum.Bak bunu yapsınlar okulumdaki bütün öğretmenler teknolojiyi eğitime nasıl adapte ediyor.

Aynen katılıyorum hocam size. O görüşmeye giden arkadaşlar teknik servis olmayı kabul ederek gitmişler Biz teknik eleman değiliz bunu anlarsanız bu iş çözülür. Ancak okullarda tamir bakımdı yapmayında demiyorum mecbur yapılacak biz yapmazsak kim yapacak? önemli olan o kimi bulmak..

Sabah okula gidiyorum başlıyoruz hocam şu öğretmen yok öğrencileri bilgisayar salonuna al boşta gezmesinler. Sonra derstesin bir öğrenci geliyor hocam beni falan öğretmen gönderdi bilgisayar internete girmiyo bi baksın diyor.sonra yine bi öğrenci çıkıp geliyor hocam fotokopinin kağıdı bitmiş kızım diyorum ben matbaamıyım git nereden alıyorsan al.sonra acele acele gelsin diye başka haber geliyor fotokopi makinesi kağıt sıkıştırıyor diyee. bu sefer başka biri hocam öğretmenimiz çağırıyor sınıfta bekliyor gidiyorum diyor ki hocam projeksiyon perdesi çekilmiyor bozulmuş bi bakar mısınız.müdür projeksiyonları tak diyor.Ben sanki babamın evinde duvar deliyordumya matkap bulacağım deleceğim takacağım. sonra kablolarını kanaletle çekeceğim.Ay kafayı yiyeceğiiiiiiiimmmmm. Tabi gün içinde idarenin yaptığım işlerinin hesabı kitabı yokkk.okulda her ne varsa müzik gösterisi,şiir dinletisi,resim sergisi,23 nisan,29 ekim,comenius,bilim fuarı v.b. ne kadar etkinlik varsa davetiye hazırlaması (bunu yapmaya açıkca kocunmuyom ) sonra her kişinin adına özel bilgisayardan c5 zarfa onları basmak.sonra kapı kapı dolaşıp onları dağıtmak(bunlara acayip kocunuyom) ..:(:(:( atanalı 5 yıl oldu daha hiç bir programı salonda oturup izlemedim. hep anfi ve pc başında duruyorum.hocam 45. saniyede müziği kes,hocam en sonda reklam var ora gözükmesin aman orda kapatalım videoyu :(:(:(:(:( Ders sayım doldurmuyor ve ek derse ihtiyacım olmadığı an bir dakika durmam bu btr midir nedir kesinlikle yapmam.

ve hepsinden kötüsü yırtınsan da sen okulda hiçbir şey yapmamış oluyorsun, yatıp para kazanıyorsun oluyorsun :S:S

Bu yazdıklarımı iletirsineniz ilgili kurumlara sevinirim.

desertrose' Alıntı:
Ben sadece öğretmenlik yapmak istiyorum. İnsanların sürekli gelip birşeyler sormasından, istemesinden, yapamam dediğim için kavga etmekten, her yılın başında acaba kaç ders seçildi. görevlendirmem olacak mı diye düşünmekten yoruldum. Dersime girip çıkayım, kimseyle muhatap olmuyayım artık. Ya dersimizi geri versinler gerçekten öğretmen olalım, ya da branş değiştirmemize izin versinler.

hocam ne güzel söylemişsiniz. bende bıktım bunlardan. bugün dersim yoktu tüm gün okuldaydım blgisayarlara virüs taraması yapıp eksik program yüklüyordum-yani öyle boş kaldığımda diğer bazı hocalar gibi sadece oyun oynamakla zaman geçirmiyorum-. bir hocamız gelip;" ohh hayat size hayat yattığınız yerden para kazanıyorsunuz." dedi. "Müdürümüzde öyle, bunu ona da söylediniz mi?" dedim. Sonra ağız dalaşına girdik. Açıkcası öğrencileri geçtim öğretmenler bile bizi değersiz görüyor.Bir bilgisayar sorunu olduğunda yapmak için kimi zaman binlerce sayfa nette yazı okuyup bir sürü yöntem denediğim okulun ilk haftaları çalışan 3 bilgisayar sayısını 13'e çıkarmak için öğlen yemeğinde de çalıştığımı bilirim. Sanki kendileri her bir haltı biliyormuş gibi bizlere laf söylüyor. Ayrıca her etkinlikte dersimin bölünüp fotoğraf çektirmek için beni tüm gün aynı etkinliği 3 kere izlememe sebep oldukları olmuştur. Bunlarıda ekleyin. Okul memuru değil ÖĞRETMENİYİM. Hemde müdürden de müdür yardımcısından da daha önemliyim.

mhmt85' Alıntı:
Sabah okula gidiyorum başlıyoruz hocam şu öğretmen yok öğrencileri bilgisayar salonuna al boşta gezmesinler. Sonra derstesin bir öğrenci geliyor hocam beni falan öğretmen gönderdi bilgisayar internete girmiyo bi baksın diyor.sonra yine bi öğrenci çıkıp geliyor hocam fotokopinin kağıdı bitmiş kızım diyorum ben matbaamıyım git nereden alıyorsan al.sonra acele acele gelsin diye başka haber geliyor fotokopi makinesi kağıt sıkıştırıyor diyee. bu sefer başka biri hocam öğretmenimiz çağırıyor sınıfta bekliyor gidiyorum diyor ki hocam projeksiyon perdesi çekilmiyor bozulmuş bi bakar mısınız.müdür projeksiyonları tak diyor.Ben sanki babamın evinde duvar deliyordumya matkap bulacağım deleceğim takacağım. sonra kablolarını kanaletle çekeceğim.Ay kafayı yiyeceğiiiiiiiimmmmm. Tabi gün içinde idarenin yaptığım işlerinin hesabı kitabı yokkk.okulda her ne varsa müzik gösterisi,şiir dinletisi,resim sergisi,23 nisan,29 ekim,comenius,bilim fuarı v.b. ne kadar etkinlik varsa davetiye hazırlaması (bunu yapmaya açıkca kocunmuyom ) sonra her kişinin adına özel bilgisayardan c5 zarfa onları basmak.sonra kapı kapı dolaşıp onları dağıtmak(bunlara acayip kocunuyom) ..:(:(:( atanalı 5 yıl oldu daha hiç bir programı salonda oturup izlemedim. hep anfi ve pc başında duruyorum.hocam 45. saniyede müziği kes,hocam en sonda reklam var ora gözükmesin aman orda kapatalım videoyu :(:(:(:(:( Ders sayım doldurmuyor ve ek derse ihtiyacım olmadığı an bir dakika durmam bu btr midir nedir kesinlikle yapmam.

ve hepsinden kötüsü yırtınsan da sen okulda hiçbir şey yapmamış oluyorsun, yatıp para kazanıyorsun oluyorsun :S:S

Bu yazdıklarımı iletirsineniz ilgili kurumlara sevinirim.

Ben bu yoruma alkışlıyorum ve fotokopi olayıyla ilgili şunu ekliyorum. derste öğrenci geliyor."Hocam müdür bey çağırıyor." "Buyrun müdürüm, hoca hanım şunu fotokopisini çeksene. " Oda youtube da video beğenip dinliyor. Hem stajyer hem bilişim öğretmeni üstünede btr olmak inanılmaz zor. Ben paramı hak ettiğimi söylüyorum. Vicdanımda rahat. Hakkımı yiyinede haram olsun.

Önce btr şartlarını düzgün yapsınlar .... Adamlar 7*12 çalışıp full ek ders alıyor ....Btr öğretmenlerinin çalışmas saati malum...

Daha dersin kitabı yok böyle bir şey olabilir mi ....

7 ve 8 lerde ders seçmeli seçilecek mi seçilmeyecek mi düşün dur... Norm fazlası olacak mıyız olmayacakmıyız.. bunları halletsinler...

Ayrıca geçici görevlendirme diye bir şey mi olur ... 6 ayda bir oldu mu olmadımı....

aba altından sopayı göstermişler desenize :) ben çok korktum, hemen isteyeyim
bunlar kendileri için amele, maraba arıyorlar.
Ne oldu peki, dersler zorunlu oldu öğretmen bulamıyorlar ayak işlerini yapacak.
Bıraksınlar bu atıp tutmaları bizler yeni atanmadık bu bölümlere 10 senedir bu bölümün sorunları ile uğraşıyoruz.

Bunların BTR anlayışı şu:
Okulundaki bütün işleri bitir ondan sonra git liseye oranın da işlerini yap.
Bunu yaparsak bizden iyisi yok dimi.

Valla dersim olduğu sürece ek ders alsam da almasam da görev almayacağım BTR için.
Hem BTR isteyene verilmiyor.
Neden derseniz öncelikle Liseler bitecek sonra kendi okulun için BTR olacaksın.
Şu an Kartal da 20 tane öğretmen okullarında Lab olduğu halde ve BTR istedikleri halde 1 lise açıkta kaldı diye görev alamadılar.

Fatih PRojesi için dünyalar kadar para yatır, iş yürütme, koordine etmeye gelince BT öğretmenleri yapsın ayak işlerini.
Biraz da onlar düşünsün, emin olun yola gelecekler...

Ben gerçekten bu Yeğitek personelinin düşünme tarzını anlayamıyorum. Günümüzde okuldaki tüm işler bilgisayarla mı dönüyor, evet. Peki geri kağıt sistemine dönme ihtimali var mı, yok. O zaman bu teknolojiyi yönetme işi neden hala geçici görevlendirmelerle sürdürülmeye çalışılıyor?

Okulumdaki bir müdür yardımcısının bilgisayarındaki ofis programı geçen yazdan beri korsan kullanım uyarısı veriyor. Ben de adam ne zaman Word'ü açıp iki satır yazı yazacak da, bana gelecek diye bekliyorum. Geçen hafta geldi. Çocuğuna performans ödevi vermişler, onun için internetten yazı kopyalayıp Word'e yapıştırıp çıktı alması gerekmiş çünkü. Okulların açıldığı Eylül ayından Aralık'a kadar olan sürede okul için bir satır bilgisayarda yazı yazmamış idarecilerle mi yakalayacağız bilişim çağını?

Akıllı tahtaların en etkin kullanılacağı Anadolu Liselerinde Bilişim dersi seçmeli, Fen liselerinde bilişim dersinin seçilme ihtimali bile yok. Taşıma bilişim teknolojisi öğretmenleri ile çarkı döndürmek ne kadar mantıklı?

Sorunların çözümü belli. Tüm okullara Bilişim Teknolojilerinden sorumlu bir müdür yardımcısı kadrosu açıp, bu kadroya Bilişim Teknolojisi öğretmenlerinden atama yapmak gerek. Başka türlü, Sbs muadili sınavları tabletler aracılığıyla elektronik ortamda yapmak vs. gibi projeler ancak hayal olur.

ben ortaokulda öğretmenim. btr için 2 gün okulumda 3 gün lisede görevlendirecekler beni. her okul için okulun büyüklüğüne göre açsınlar btr kadrolarını bizde yerimizi okulumuzu bilelim. her dönem farklı bir okulda görevlendiriliyoruz ne olacağımızı bilmiyoruz neden isteyelimki btr görevlendirmesi ???

UmutcanBote' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar 29 Kasımda YEGİTEK ile görüşme gerçekleşti. yaklaşık 14 kişilik bir grup ve BTE derneği başkanı Burcu hocamızda katıldı. Görüşmede Btr konusunda BT öğretmenlerinde yeterli desteğin alınamadığını bu görevin BT öğretmenleri tarafından kabül edilmediğini ifade ettiler. Kabul edilme oranı %30 seviyesindeymiş ve bu durum sizin aleyhinize dediler. BTR sizin için geliştirilen bi programken siz kendi işinize sahip çıkmıyosunuz dendi. Bizler BTR ile aslında her okulda bir BTR görevlendirmesini ve bununda BT öğretmenleri tarafından yürütülmesini istemiştik fakat talep öyle olmadı bu bizi üzdü dediler. Bu konuda eğer BTR tarafımızdan kabul görmemeye devam ederse okullarda bt öğretmenlerinin prestiji azalmaya devam edecektir dediler. Bizlerde Bt öğretmenlerinin sıkıntlarından bahsettik bu yuzden talebin azolduğunu belirttik. Eğer atama istiyosak, eğer derslerimizin itibar görmesini istiyosak derslerimize ...ve görevlerimize sahip çıkmamız lazımmış arkadaşlar.

Arkadaşlarımız Bir etkinlik planlamış, bu ne bir tweet etkinliğin nede bimere yazı etkinliği, her arkadaşın ulaşabildiği kadar çok okula ulaşıp atanmış ve okullarda görev yapan zümrelerimize (bilişim öğretmenlerine) ulaşıp onlara sıkıntılarını sormak ve bunları not etmek daha sonra bunları bu arkadaşlarımız tekrar bir görüşme ayarlayacak ve bt öğretmenlerinin sıkıntıları ve çözüm önerilerimizi sunacağız inşallah btr konusundada derslerin zorunluluğu konusundada bişeyeler yapmamız lazım sadece atanamaynlar değil atananlarında bu konuda çalışmalar yürütmeleri gerekiyo. Bu sayede itibarımızı alır arkadaki arkadaşlara da yol açmış oluruz.

BTR görevi olan arkadaşlarım lütfen sıkıntılarınızı en ince ayrıntısıyla burada paylaşınız bölümümüzün kaderi, itibarı için..
Hocam tek tek bütün mesajları okumadım o nedenle bilemiyorum bu konudan bahsedildi mi? Yetkili arkadaşların derslerin zorunlu olduğundan böylece ders yükümüzün arttığından hatta fazla ders saatlerine rağmen halen bt rehberliği yapmaya çalıştığımızdan haberleri var mı? Şu an 20 saat dersim var 3 gün 6 saat ders+1 er saat boşluğum var ve ben o 3 gün çoğunlukla bt rehberliği görevinden dolayı tenefüsleri de kullanmak zorunda kalıyorum. Eve nasıl gidiyorum bana bir sorun. Çünkü hayır demek de bir yere kadar söz konusu oluyor bir süre sonra tenefüsleriniizden de fedakarlık ederek koşturmaca halinde bt rehberliği görevini icra ediyorsunuz. Şu an düşünüyorum acaba 2. dönem bu sartlar altında bt rehberi olmalı mıyım diye.

hocam bir daha ki toplantı da lütfen şunu söyleyin:müdür yardımcısı kadrosu boş olan liseye " mdr.yrd olarak geçici görevlendirilen" X öğretmen kadrosunun bulunduğu okulda derse giriyor mu ki bize önce ders sonra bt rehberliği görevi yaptırıyorlar.

örneğin bt rehber öğretmeni sadece formatörlük yapsa yani okulundaki derslere girmese,sadece o okulun öğretmeni olsa(geçici de olsa) ben hiç tereddüt etmem bt rehberliğini seçerim.

şuan kendi okulumda 12 saat dersim var...ders saatim fazla olsa kesinlikle bt rehberliği görevini yapmam....ne ki bi o okul, bi kendi okulun!!

Etkinlik güzel düşünülmüş ancak karşı tarafın tavrı (sizin anlattığınız kadarıyla) bana pek yapıcı gelmedi. Tehdit gibi geldi bana

Bu başlık iyi niyetle mi açıldı, kötü niyetle mi açıldı bilemiyorum ama..

Perde açıldı, sahne göründü.

Büyük resimdeki flu kareler,
burada yazılanlar ile netleştikçe/tamamlandıkça
BTR uygulamasının ÖZELEŞTİRİSİ niteliğinde değerli bir veri toplanacaktır.

İlgililere gerekli ANALİZİ yapmak kalıyor.

Konu: BTR Öğretmenleri ACİL bir durum var.

UmutcanBote' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar 29 Kasımda YEGİTEK ile görüşme gerçekleşti. yaklaşık 14 kişilik bir grup ve BTE derneği başkanı Burcu hocamızda katıldı. Görüşmede Btr konusunda BT öğretmenlerinde yeterli desteğin alınamadığını bu görevin BT öğretmenleri tarafından kabül edilmediğini ifade ettiler. Kabul edilme oranı %30 seviyesindeymiş ve bu durum sizin aleyhinize dediler. BTR sizin için geliştirilen bi programken siz kendi işinize sahip çıkmıyosunuz dendi. Bizler BTR ile aslında her okulda bir BTR görevlendirmesini ve bununda BT öğretmenleri tarafından yürütülmesini istemiştik fakat talep öyle olmadı bu bizi üzdü dediler. Bu konuda eğer BTR tarafımızdan kabul görmemeye devam ederse okullarda bt öğretmenlerinin prestiji azalmaya devam edecektir dediler. Bizlerde Bt öğretmenlerinin sıkıntlarından bahsettik bu yuzden talebin azolduğunu belirttik. Eğer atama istiyosak, eğer derslerimizin itibar görmesini istiyosak derslerimize ...ve görevlerimize sahip çıkmamız lazımmış arkadaşlar.

Arkadaşlarımız Bir etkinlik planlamış, bu ne bir tweet etkinliğin nede bimere yazı etkinliği, her arkadaşın ulaşabildiği kadar çok okula ulaşıp atanmış ve okullarda görev yapan zümrelerimize (bilişim öğretmenlerine) ulaşıp onlara sıkıntılarını sormak ve bunları not etmek daha sonra bunları bu arkadaşlarımız tekrar bir görüşme ayarlayacak ve bt öğretmenlerinin sıkıntıları ve çözüm önerilerimizi sunacağız inşallah btr konusundada derslerin zorunluluğu konusundada bişeyeler yapmamız lazım sadece atanamaynlar değil atananlarında bu konuda çalışmalar yürütmeleri gerekiyo. Bu sayede itibarımızı alır arkadaki arkadaşlara da yol açmış oluruz.

BTR görevi olan arkadaşlarım lütfen sıkıntılarınızı en ince ayrıntısıyla burada paylaşınız bölümümüzün kaderi, itibarı için..
hocam ben adamları bazı noktalarda haklı görüyorum, aslında bu görev bize düşer, eğer davamız ekmek davası ise sıkıntılarıda göze alıp elimizden geleni yapmamız gerekiyor, arkadaşlar öyle konuşuyorlarki sanki bt öğretmenleri patron yeğitek önce bizim rahatımızı düşünecek ondan sonra biz yeğiteği çöküntünün altından kurtaracağız, hocam kendi adıma ben karşılaştığımız sıkıntılardan bahsedeyim.
1. kendi okulumuzda değiliz,liselere haftada 1 yada 2 gün gidebiliyoruz
2. sınıflarda ders olduğu için ders esnasında müdahale edemiyoruz etsek bile biz yokken fişi çocuklar çekiyor
3. okul müdürleri haftada 1 gün bizi seçmektense kendi öğretmenini tercih ediyor(istenmediğini bilmek koyuyor insana)
4. akıllı tahtalar kendi okullarımıza geldikten sonra kendi okullarımızda görevimizi hakkıyla yerine getireceğimizi düşünüyorum, çünkü kendi okulu dışındaki okulu benimseyemiyor insan
5 eğer liselerde de ders zorunlu olsaydı oralardada bt öğretmeni kadroları olsaydı o okulların bt öğretmenleride işini hakkı ile daha iyi yapardı.
6. görevlendirmeler 6 aylık olmamalı her okula btr normu verilmeli, teknolojik müdür yardımcılığı veya buna benzer birşey de düşünülebilir
7. okullarda internet olmaması dolayısı ile antivirüs programları güncellenemediğinden tahtalara sürekli virüs bulaşıyor
8. en başta windows lisansı olmak üzere mebin lisanslı program desteği sunması gerekiyor.

Öğretmen olarak atandık ama öğretmenlik dışında her şeyi yapıyoruz. Bizden daha ne bekliyorlarmış ki? Meb bizi bilişim teknolojileri öğretmeni olarak değil de bilişim teknolojileri uzmanı olarak kadroya alsaymış bi de uzman maaşı bağlasaymış daha iyi olurmuş.

Ulen ne diyim ki! Herkes bişeyler yazmış laf kalabalığı olmuş. Sonuç 0. Fatih okullarını zorunlu yapıyorlar bir de talep yokmuş diyorlar. 1 fatih okulu bile boş kalsa kendi okulunda BTR görevi vermiyorlar. Ben kendi okulumda istedim ama çıkmadı. Enayilik = BTR (2 okul git gel sürün.). İstemem kalsın. Bu işi beceremeyenlere tek sözüm : .................. Anladınız siz onu.

Bu yeğitek değil mi 20 saatten fazla ise btr vermeyin diyen. Ben bu MEB'i herhalde mahşer gününden önce anlayamayacağım

hocam kulakları çınlasın sefa tetik öğretmenimizin bir firi vardı teknolojik müdür yardımcılığı, bende dahil olmak üzere o zaman hocamıza tepki göstermiştik, ben kendi adıma özür diliyorum sefa hocamdan, bence öğretmenlerden ve idareden bağımsız okul teknoloji sorumlusu vb. bir kadro oluşturulmalı meb de.

Tenefüsümüz yok, bütün gün sınıftan dışarı çıkamıyoruz. Dinlenmek bizim de hakkımız. Tenefüslerde lab açmak zorunda olmayalımm..

Geri