BT Sohbetleri (Seçmeli BT Dersinin Yaygınlaşması)

Kodla Büyü
bu yayından ne çıkrıyorz: sevdireceksin dersini sayın bt öğretmeni..
bt sınıfın yoksa kendi bilgisayarına oturt 30 kişiyi, öğret..
veliyi memnun et, kolanya çikolata ikramı felan yap..
idareyi memnun et, bütün ayak işlerini yap..
sbs de çıkacak diye matematik dersini seçiyosun sayın veli ama; belki birgün bt dersinden de soru çıkar :p
olmadı iki takla at.. bişey yap. sevdir dersini.. belki birgün kürdandan çerçeve yapma derslerini zorunlu ders yapan meb den birileri görür de "okullarda bilgisayar dersü de bundan böyle zorunlu okutula" der ... !!!!!!!!!!!!!!

daha 10 bölüm var arkadaşlar, eğer canlı yayın sorularına konu filtresi uygulamazlarsa 10 hafta daha norm sorunumuzu konuşabiliriz :+1:

sanki tv de yapıyorlar programı süre bitti diyolar. Böyle şey mi olur, reklam kaygın yok netten yayın yapıyon, sıkıştıran başka programmı var da zaman bitiyor. PES!!!

aslıp' Alıntı:
erfatm' Alıntı:
xmet' Alıntı:
kadın "mail gelmedi" dedi. :shock:
Meb e-postanız yoksa o adrese mail ulaşmıyor diye biliyorum, diğer posta işlemcilerine filtre var sanırım

Eğer öyleyse yazık oldu o kadar mailimize... :cry:
eğer baştan söyleselerdi bizde mebden gönderirdik... Neyse eğer yayını kaldırmazlarsa haftaya bende okulun mailinden bütün mailleri gönderiririm. mail manyağı yaparım onları...

programın sonuna doğru çok güzel mesajlar verildi, bu kadar para harcanan bir projede bilişim teknolojileri öğretmenlerinin görev tanımlamalarının tekrar yapılması gerekir vs. vs..Bence olumluydu.Ama sesleri kesildi :)

Birde iyi tarafından bakarsak internet ortamında bile olsa bir programda sorunlarımız bu kadar net duyurulmuş oldu...

Programa kesinlikle bakanlıktan birilerinin katılması gerekir. Sonunda güzel sorular soruldu özellikle Bilgin Ali hocamız sağolsun sırasıyla her derdimizi dile getirdi. Cevaplar tam güzelleşmeye başlarken süre bitti:( Haftaya umarım daha bol katılımlı bir program olur. Yalnız sadece problemlerden değil çözüm yollarından da bahsedilirse katılımlarda daha dikkat çekici ve yararlı olur diye düşünüyorum. Yoksa sürekli dert yanan şikayet eden branş yakıştırmasından öteye geçemeyiz.

endnur_61' Alıntı:
bu yayından ne çıkrıyorz: sevdireceksin dersini sayın bt öğretmeni..
bt sınıfın yoksa kendi bilgisayarına oturt 30 kişiyi, öğret..
veliyi memnun et, kolanya çikolata ikramı felan yap..
idareyi memnun et, bütün ayak işlerini yap..
sbs de çıkacak diye matematik dersini seçiyosun sayın veli ama; belki birgün bt dersinden de soru çıkar :p
olmadı iki takla at.. bişey yap. sevdir dersini.. belki birgün kürdandan çerçeve yapma derslerini zorunlu ders yapan meb den birileri görür de "okullarda bilgisayar dersü de bundan böyle zorunlu okutula" der ... !!!!!!!!!!!!!!
:D
Bu da bir basamak , güzel noktalara değinildi, fatih bizsiz olmaz, bunların konuşulması bile güzel bence arkadaşlar takılmayın basit şeylere yok sunucunun diksiyonu kötü falan, Ali Bilge Hocamada teşekkürler. Öğretmenlerin hepsi çalışmalı yalnız bizler değil, kaçtane öğretmen dersine önceden hazırlanıp geliyor, kendisini geliştirmek için birşeyler yapıyor, yada derste farklı birşeyler öğretmek için uğraşıyor, Fatih projesi bütün öğretmenleri ilgilendiriyor....Yine biz yaparız , diğerleri yapamaz, yani bize ihtiyaçları var...

patari' Alıntı:
Türkiyenin üniversite sınavında matematik ortalaması neredeyse eksi olacak o zaman o dersi de seçmeli yapalım veriler ortada çocuklar matematiği beceremiyor, bilgisayardan sorsunlar bak ülke de nasıl patlama olacak... :puhaha:
Birde benim attığım 10 dan fazla mail varken nasıl mail gelmedi diyor :p

3 tanede benden. 3. sü benim mailim sana gelmediyse nereye gitti.

_su_' Alıntı:
Programa kesinlikle bakanlıktan birilerinin katılması gerekir. Sonunda güzel sorular soruldu özellikle Bilgin Ali hocamız sağolsun sırasıyla her derdimizi dile getirdi. Cevaplar tam güzelleşmeye başlarken süre bitti:( Haftaya umarım daha bol katılımlı bir program olur. Yalnız sadece problemlerden değil çözüm yollarından da bahsedilirse katılımlarda daha dikkat çekici ve yararlı olur diye düşünüyorum. Yoksa sürekli dert yanan şikayet eden branş yakıştırmasından öteye geçemeyiz.
:alkis:
İnşallah sesimizi duyarlar, işte bu program bir adımdır fırsattır bizim için...

_su_' Alıntı:

Hocam program her perşembe var, aynı şekilde katılımla NORM problemini dile getirmeye devam etmemiz lazım, elbet bakanlıktan birileride katılır programa hiç olmasa birinin kulağına laf gider, biz böyle her hafta bunu dile getirmeye devam edersek...

amip33' Alıntı:
Odtü Bölüm başkanı profesör: Zorunlu ders olsun diye uğraşmayın dedi resmen ya... Senin o bölüm başkanlığından kazandığın para haram olsun.. Bölümüne ihanet ediyorsun...
Adam ekmek yediği kaba ....liyor. Onu o bölümümün basına getirenin ....

kelebeketkisi' Alıntı:
amip33' Alıntı:
Odtü Bölüm başkanı profesör: Zorunlu ders olsun diye uğraşmayın dedi resmen ya... Senin o bölüm başkanlığından kazandığın para haram olsun.. Bölümüne ihanet ediyorsun...
Adam ekmek yediği kaba ....liyor. Onu o bölümümün basına getirenin ....

Bir insanı ihanetle suçlamak ne kadar basit. Yazık..
Öyle demedi. Zorunlu ders olmasını beklerken bu dersi cazip hale getirip, artan talep karşısında zorunlu hale gelebilir dedi

BT dersiyle ilgili daha önceki açıklamalarını ve dersimize olan bakisini da biliyorum. Yazık diyecek bir durum yok!

Arkadaşlar o programa katılanlardan birisi de bendim. Bu tür programlar hiç bir işe yaramaz diye düşünen arkadaşlar, bu düşüncelerinden vazgeçip biran önce branşımız için neler yapılabiliri düşünmeleri gerekir. Bu program bizim için bir fırsattır, çünkü programın arka tarafında egitek genel müdüründen tutunda grup başkanlarına kadar herkes vardı, sesimizi herkes duyuyor ve mutlaka bununla ilgili adımlarda atılacaktır. Programa katılan Soner hocam, sonuna kadar bilişim öğretmenlerinin arkasında olan ve bu sistemin genel olarak değişmesi gerektiğini düşünenlerin başında geliyor ve bunuda her ortamda dillendiriyor , Bizler bilişim öğretmenleri olarak sesimizi duyurmak için çalışmaya başladık ve herkesin de bu çalışmalara destek vermesini istiyoruz, ayrıca bu forumda konuşulan ve söylenilen herşeyi programdakilerde iyi biliyorlar ama konumları bunları değiştirecek yerde değil, amacımız sesimizi söylenenleri değiştirme konumunda olanlara duyurmak...

Soner Bey sıkıntılarımızı çok iyi ifade etti, bence herşeyin farkında, söyleyebileceği her şeyi söyledi. Bizim açımızdan olumlu bir adım, emeği geçenlere teşekkürler...

yagiz38' Alıntı:
Arkadaşlar o programa katılanlardan birisi de bendim. Bu tür programlar hiç bir işe yaramaz diye düşünen arkadaşlar, bu düşüncelerinden vazgeçip biran önce branşımız için neler yapılabiliri düşünmeleri gerekir. Bu program bizim için bir fırsattır, çünkü programın arka tarafında egitek genel müdüründen tutunda grup başkanlarına kadar herkes vardı, sesimizi herkes duyuyor ve mutlaka bununla ilgili adımlarda atılacaktır. Programa katılan Soner hocam, sonuna kadar bilişim öğretmenlerinin arkasında olan ve bu sistemin genel olarak değişmesi gerektiğini düşünenlerin başında geliyor ve bunuda her ortamda dillendiriyor , Bizler bilişim öğretmenleri olarak sesimizi duyurmak için çalışmaya başladık ve herkesin de bu çalışmalara destek vermesini istiyoruz, ayrıca bu forumda konuşulan ve söylenilen herşeyi programdakilerde iyi biliyorlar ama konumları bunları değiştirecek yerde değil, amacımız sesimizi söylenenleri değiştirme konumunda olanlara duyurmak...
bende iyi bişeyler olacagına inanıyorum

Bu zamana kadar perde arkasındakilerin haberi yoktu da şimdi mi olacak, o zaman bazı arkadaşlar kendilerine bir bakmalı, herşeyi iyi anlatamadıkları için, yada ne kadar umurlarında olduğumuzu gösterir bir cümle gibime geldi... aklıma ilk gelen "Bt öğretmenleri küstürüldü" cümlesi oldu, bu onun için yapılmış gönül alma operasyonu olmaz İnşallah ama bugün gördük ki arkadaşın yazdığı gibi perde arkasındakileri aydınlatacağız, madem bizim durumumuzdan haberdar değiller neden orada dururlar... Birşeyler elbet olacak bende inanıyorum ama ne zaman, bu iş bana işleri hep böyle düşünmeyi öğretti..
Biz destek verelim tamam ama yarın kurgulanmış telefonlar başlarsa ne olacak, yada kurgulanmış mailler okunursa, burada hiç mail gelmedi olayına kaç kişiyi inandırdılar sizce... bir adım olması adına iyi devamının iyi olması adına umut verici, zaman gösterecek ne değişeceğini. Hakkımızda hayırlısı olsun...

vikvik' Alıntı:
yagiz38' Alıntı:
bende iyi bişeyler olacagına inanıyorum

inşallahh

Norm sorunu halledilmeden vizyom mizyon konusuna odaklanamayacağımızı anlamalılar.
Hangi öğretmen dersini seçtirmek için çabalıyor?, çoğu seçmeli ders vermek bile istemiyor.
Biz de halaa görevlendirmemiz çıkmamış hangi okula şutlanacağız acaba diye düşünüyoruz... İstanbulda BT Rehberlik görevlendirmesi yapıldı, bize görevlendirme çıkmadı boş kalan okullar varmış bakalım ne olacak...

Geri