BT Rehberliği Son mu?

Kodla Büyü
:puhaha: :puhaha: acaba kendileri neden dolayı maaş almakta ne ile meşgul olmakta...gidip millete zorla yapışıp bişeymi anlatalım..iisimi hapını yapsınlar çayına suyuna katar veririz..

BT öğretmenleri üç kuruş ek ders için dünyanın işini yapsın sonra da haksız suçlamalara maruz kalsın, olacak iş mi ama oluyor. Çözüm toplu halde BeTeR görevlendirmeye talip olmamak, başka çözüm yok. Dersime giriyorum, nöbetimi tutuyorum, ne rahatmış ya, boş günüm de var, sefam olsun. Necoya selamlar... :puhaha:

Onun onayıyla BTR'ci oluyorsak yine onun onayıyla da olmayız olur biter. Eba'nın nesini savunacağım ki! Adam gibi içeriği olsa Kimse demeden millet kullanır. Boş ki boş veriliyor eba kardeşim... Riv rive gerek yok bence...

- seminer dönemlerinde eba tanıtımı yapıldı
- ayrıca okullara tüm öğretmenlerin eba sitesini ziyaret etmeleri için milli eğitim müdürlükleri tarafından bilgilendirmeler yapıldı

"öğretmenlerin EBA daki içeriklerden haberi yok"

bu tek başına BT Rehber öğretmenini ilgilendiren bir durum mudur?

Fatih projesi tamamlandımı ki hesap sormaya kalkılıyor. Eba eğitimlerde eğitim alan herkese eba tanıtıldı. Ama tabletler aktif edilirken öğretmenler eba şifrelerini tekrar oluşturdular.

kelebeketkisi' Alıntı:
BT öğretmenleri üç kuruş ek ders için dünyanın işini yapsın sonra da haksız suçlamalara maruz kalsın, olacak iş mi ama oluyor. Çözüm toplu halde BeTeR görevlendirmeye talip olmamak, başka çözüm yok. Dersime giriyorum, nöbetimi tutuyorum, ne rahatmış ya, boş günüm de var, sefam olsun. Necoya selamlar... :puhaha:
üç kuruş dediğiniz para ile ben aile geçindiriyorum. Belliki ek geliriniz var ya da bekarsınız ya da eşiniz de çalışıyor o yüzden rahatsınız..Benim maaşım borçlarıma gidiyor ve aldığım ek ders te geçimimi sağlıyor..btr den başka çözüm var mı? ben ek ders almak zorundayım mecburum..benim dersim fazla olsun btr olmuyum ama 8 saat dersim var ise buna mecburum..Sizin gibi sefam olsun diyemiyoruz mağlesef

BTR olmaz ise okullarda sıkıntı çıkacağı kesin. Ama YEĞİTEK olmaz ise bence eğitim öğretimde kesinlikle aksama olmayacaktır. Sonuç olarak da vergilerimizden oluşan devletin parası boşuna harcanmamış olur. Torpille merkezde oturup o kadar insanın yaptığı işin çok daha kalitesini orta ölçekli bir yazılım firması bunların harcadığı paranın çok daha azına gerçekleştirebilir.
sayın çok bilmiş yetkiliye duyrulur....

Göreve başladığımdan beri hep aynı hikayeler, yok öyle olacak yok böyle olacak. Aynı teraneler aynı muhabbetler. Çoğumuz paranoyak olduk bu tür haberler yüzünden :? N eoluyosa olsun umrumda olmaz en kötü dersime girer çıkarım. :)

şu olaya benzetiyorum: bizim kurumun içine mem arge yi itelediler. adamlar şikayet ediyor bilgisayar sınıfları yüzünden internete giremiyoruz diye. hoş bizim memurlarda aynı. :D çok ileri zekalı arkadaşım sen niye ordasın ben sınıfta ders anlattığım için ordasın. eğitim öğretim olduğu için. zekasına tükürdüğümün ampülü sen facede video izleyip oyun oynuycan diye sınıfların internetini filtrelemeye uğraşıyorsun. eğitim - öğretim için ordasınız. Araçları amaç haline getirenler bizim meb de en makbülü.

Yine bi yoklama çekme, nabız ölçme haberi... Tepkilere göre bitirelim bu görevlendirme işini diyecekler heralde... Bütçe sarsılıyordur... :scared: ya bizim ekdersler yüzünden ekonomik kriz falan çıkmazsa tüh tüh .... :scared:

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
şu olaya benzetiyorum: bizim kurumun içine mem arge yi itelediler. adamlar şikayet ediyor bilgisayar sınıfları yüzünden internete giremiyoruz diye. hoş bizim memurlarda aynı. :D çok ileri zekalı arkadaşım sen niye ordasın ben sınıfta ders anlattığım için ordasın. eğitim öğretim olduğu için. zekasına tükürdüğümün ampülü sen facede video izleyip oyun oynuycan diye sınıfların internetini filtrelemeye uğraşıyorsun. eğitim - öğretim için ordasınız. Araçları amaç haline getirenler bizim meb de en makbülü.

Fıkra:

Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak, 500 TL maaşla bir bekçi işe almaya karar verir. Bir süre sonra düşünülür; ”Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak”. Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750’şer TL maaşla, iki kişi işe alınır. Bir süre sonra ”İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz” diye düşünülerek 1.000’er TL maaşla, iki denetmen işe alınır, biri denetim yapar diğeri raporları yazar. Bir süre sonra ”Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek” diye tartışılır ve 1.500’er TL maaşla, bir malimüşavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır. Bir süre sonra; ”Peki bunlardan kim sorumlu olacak” diye düşünülür ve 5.000 TL maaşlı bir müdür ve 3.000’er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır. Bir süre sonra ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır!..
:?

Necdetcim Allahını seversen tüm Türkiyede btr görevlendirmesini yarım dönem iptal ettirde görelim ne hale düşeceğini. 3 kuruş ek ders verip okulun birçok işini yaptırıyorsunuz birde ileri geri konuşuyorsunuz. Ben derslerin geri geldiği zamandan beri btr basvurusu bile yapmadım. İnanın amelelikten başka birşey değilmiş. Şimdi kafam o kadar rahat ki çok huzurluyum okulda 2 yıldır.

Bitirmezseniz adam değilsiniz...
Bu ne be her işe koş, elinden geleni yap sonra edilen sözlere bak.
İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde olsam istifa edip, yazılım sektörüne yönelirdim ama neyse....

Sabah sabah sinirlendim.

smile52' Alıntı:
Yine bi yoklama çekme, nabız ölçme haberi... Tepkilere göre bitirelim bu görevlendirme işini diyecekler heralde... Bütçe sarsılıyordur... :scared: ya bizim ekdersler yüzünden ekonomik kriz falan çıkmazsa tüh tüh .... :scared:
Zaten ekonomik durgunluğun sebebide o.. Hatta AK-Saray 1000 değil 2000 odalı düşünülmüş ama bizim yüzümüzden ülkemizin itibarı yarıya indi.. :p

Bitirsinler de bizde ne olduğumuzu bilelim. Öğretmen miyiz, tamirci miyiz, teknik eleman mı. Ne kadar angarya iş varsa bizde. En azından derse girer çıkarız ek dersimiz az olur ama kafamız rahat olur...

A_Z_80' Alıntı:
Bitirsinler de bizde ne olduğumuzu bilelim. Öğretmen miyiz, tamirci miyiz, teknik eleman mı. Ne kadar angarya iş varsa bizde. En azından derse girer çıkarız ek dersimiz az olur ama kafamız rahat olur...
ek dersimizde çok az olmaz hocam halk eğitim kursu açıyorum ben kaç yıldır velilere yönelik emin olun istekli çok veli oluyor

kakababa' Alıntı:
ek dersimizde çok az olmaz hocam halk eğitim kursu açıyorum ben kaç yıldır velilere yönelik emin olun istekli çok veli oluyor
Benim velileri de yoklamıştım oralı olmadılar.

bitirsinler de sonra 3000 tl maaşla uzman kişileri getirsinler. bütçeyi tamamen sarssınla.. bu angarya işleri o çok değerli uzmanlarına yaptırsınlar :x

yalcinsengul' Alıntı:
bitirsinler de sonra 3000 tl maaşla uzman kişileri getirsinler. bütçeyi tamamen sarssınla.. bu angarya işleri o çok değerli uzmanlarına yaptırsınlar :x
O uzmanları kendi müridlerinden seçerlerse 3.000 TL az hocam, 7.000 TL verip, her ay da başarı belgesi dağıtırlar.

bakanların boşta gezen, atanamayan yeğenleri çok hocam. hemen o biricik, kıymetli yeğenlerini uzman diye atarlar ve dediğiniz gibi 7000 lirayı verirler ceblerine

Geri