BT Rehberliği Son mu?

Kodla Büyü

klebsiella

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar merhaba Facebookta Necdet Hocanın son yorumunu gördünüz mü bilmiyorum sizinle paylaşmak istiyorum yoksa BT Rehber öğretmenlği sona mı eriyor?

""Eğitim veriyoruz. Tesadüfen gittiğimiz okullarda öğretmenlerin EBA daki içeriklerden haberi yok. Okulda 1 yıl boyunca BT rehber öğretmen görevlendirmesi yapılıyor, öğretmenlerin EBA daki içeriklerden haberi yok. Gerekçe olarak internet yok deniliyor. Sanki var olan tabletlere mobil olanlar indirilmiş internetsiz kullanılıyor da. Sanırım bu gidişle oku llarda BT rehber görevlendirmesinin son dönemi olacak bu. Bu sonu da arkadaşlar kendileri hazırlamış olacak. Konu ile ilgili resmi yazı illere gitti, 31 aralığa kadar bekleyelim bakalım.

BT Rehber öğretmen olmadan bu proje yürümez kendileri de biliyorlar. O yüzden öylebir oolasılık düşünmüyorum. Ayrıca gelsin benim okula öğretmenlerimiz ebayi bi anlatsın ona.

Lütfen sona ersin. Bu iş bu şekilde yürüyeceğine hiç olmasın. Çok değil 1-2 sene içinde bize ihtiyacı olduklarını tekrar göreceklerdir. Sonrası ise yine bu keşmekeşliğe devam. Neyse beyefendinin aba altından sopa göstermesi BT öğretmenlerini "hizaya" getirecek herhalde!

klebsiella' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba Facebookta Necdet Hocanın son yorumunu gördünüz mü bilmiyorum sizinle paylaşmak istiyorum yoksa BT Rehber öğretmenlği sona mı eriyor?

""Eğitim veriyoruz. Tesadüfen gittiğimiz okullarda öğretmenlerin EBA daki içeriklerden haberi yok. Okulda 1 yıl boyunca BT rehber öğretmen görevlendirmesi yapılıyor, öğretmenlerin EBA daki içeriklerden haberi yok. Gerekçe olarak internet yok deniliyor. Sanki var olan tabletlere mobil olanlar indirilmiş internetsiz kullanılıyor da. Sanırım bu gidişle oku llarda BT rehber görevlendirmesinin son dönemi olacak bu. Bu sonu da arkadaşlar kendileri hazırlamış olacak. Konu ile ilgili resmi yazı illere gitti, 31 aralığa kadar bekleyelim bakalım.
BT Rehber öğretmeni kadar başına taş düşmesin. ne değerimiz oldu ki bundan sonra olsun. varsın elinden geleni ardına koymasın. Eba da ne adam akıllı içerik var ne aradığın şeyle ilgili doğru düzgün materyale ulaşabiliyorsun. ilk önce adam gibi site yapın vitamin ya da morpa gibi sonra bana konuşun.

okuldaki tüm donanımlar sorunsuz çalışıyor da sıra ebanın eğitimine geldi değil mi :)

Sanki BTR olan arkadaşlar çok memnun da şartlarından sona erdireceklermiş. Sen git okullardaki Rehberlik Servislerine bak nasıl oturuyorlar ondan sonra BTR'leri eleştir.

Gerçekten Necdet bey böyle bir yorum yazmışsa büyük ayıptır. Okullarda bir çok işi yapıyoruz, saymaya gerek bile görmüyorum. Yine en kolay yol Suçlu Öğretmen. Daha düne kadar Meb hattından EBA videolarına engel vardı ya. Düzgün bir alt yapı kurmadan Eba kurmuşsun, oda yarım yamalak. En basitinden millet kuyruklu yıldıza gitti, bakanlık daha tablet- etkileşimli tahta bağlantısını, etkileşimini yapamadı. Öğretmenlerin bir çoğu etkileşimli tahtalarda yayın evlerinden aldıkları yazılımları kullanıyorlar zaten EBA çok nitelikli olsaydı emin olun öğretmen oradan yararlanırdı. Bir de tehdit edercesine BTR bitebilir, Bitmese üzülürüm. Bitse de rahatlasak. Ama emin olun siz bizim kadar rahatlamazsınız bugünü ararsınız. Ayrıca tavır komik, dükkan mı yönetiyorsunuz kardeşim.. Tepeden her şeye karar ver anlayışıyla hiç bir yere gidilmiyor. Öğretmenleri sürece dahil etmezden asla başarılı olamazsın.

eba sı
dyneti
ilçede dys si
okulda resmi
kopan neti
16 saat dersi
önemli gün dj i gerekirse vj i
her an çağrılan bilişimci daha ne ister ki :puhaha:

piyemi' Alıntı:
Gerçekten Necdet bey böyle bir yorum yazmışsa büyük ayıptır. Okullarda bir çok işi yapıyoruz, saymaya gerek bile görmüyorum. Yine en kolay yol Suçlu Öğretmen. Daha düne kadar Meb hattından EBA videolarına engel vardı ya. Düzgün bir alt yapı kurmadan Eba kurmuşsun, oda yarım yamalak. En basitinden millet kuyruklu yıldıza gitti, bakanlık daha tablet- etkileşimli tahta bağlantısını, etkileşimini yapamadı. Öğretmenlerin bir çoğu etkileşimli tahtalarda yayın evlerinden aldıkları yazılımları kullanıyorlar zaten EBA çok nitelikli olsaydı emin olun öğretmen oradan yararlanırdı. Bir de tehdit edercesine BTR bitebilir, Bitmese üzülürüm. Bitse de rahatlasak. Ama emin olun siz bizim kadar rahatlamazsınız bugünü ararsınız. Ayrıca tavır komik, dükkan mı yönetiyorsunuz kardeşim.. Tepeden her şeye karar ver anlayışıyla hiç bir yere gidilmiyor. Öğretmenleri sürece dahil etmezden asla başarılı olamazsın.

:+1:

Necdet bey kim? Gerçekten bilmiyorum.

Gittiği okullardan yola çıkarak bu genellemeye nasıl varıyor.

BT Rehberliği büyük bir lütufmuş gibi son dönemi olacakmış vs...

Daha dağıtılan tabletin eba marketinden yazılım kurulamadığını bilmiyor galiba.

:verymad:

Belki görevlendirme kalkar kadrolu btr normu açarlar :) btr olmazsa tahtalar 3 aya perte çıkar biz uğraşıyoruz bizzat bu işle tepeden konuşmak kolay zaten tabletleri saymıyorum bile

Eğer bunu yazdıysa yazıklar olsun. Btr bitecekmis, biterse bitsin cok da önemli değil. Ne yazısi gönderdin Necdet Bey, kimi korkutuyorsun. Okullarda yazıcıdan cıktı alamayan öğretmenler varken, bu kadar teknolojik cihazla kim uğrasacak acaba? Görevlendirme olmazsa meshur fatih projeniz nasıl yürür acaba. Ben derse girer cıkarım gerisi de umrumda olmaz, müdür dahil kimse yaptıramaz bunu siz de cok iyi biliyorsunuz. O yüzden 3 kurus para icin cekiyoruz bu durumu onu da bir model aşağı arabaya binerim, rızkımı siz mi veriyorsunuz da tehdit ediyorsunuz.

Aman ne çok üzüldük!!!!

Daha bir çalışma saatlerini belirleyemediniz...Gönderdiğiniz yazılara BTR 30 saat çalışır ibaresini koymaya cesaret edemediniz!!!
Kimi okullarda 25 saatle haftayı kapatıyor BTR, kimi okullarda 40 saat...(Haftada 15 ayda 60 saatlik farkın hesabı ne olacak!)
Adam oturmuş okuldaki öğretmenler EBA bilmiyor diyor!!!EBA da işe yarar çok şey var sanki!
Senin o öğretmenlerin fişi takılı olmayan PC nin niye acılmadıgını soruyor okulda!!! Elektronik cihazların fişi takılmadan çalışmayacağını da mı biz öğretecegiz... Ellerinden tutup tuvalete de götürelim bari...

Bugun bu memleketin teknoloji özürlü öğretmenlerinin faturasını kimse BTR ye kesemez!Nasıl cüret ediyorlar buna şaşırıyorum!

Necdet bey, bize bir iyilik yapın da şu BTR denen lanet işi sonlandırmalarına yardımcı olun...Tiksindim artık bu işten ve bu görevlendirmeler yapılırken dönen dolaplardan...Gerçi şimdi çoğunuz diyecek ki, efendim istemiyorsan seçmeseydin! Atandığım lisede görev istemedim, müdür çağırıp aynen şunu soyledi: "Hocam,ben dısarıdan BTR gelmesın diye kadro actım okula..BTR olmasan da sana ihtiyaç oldukca seni görevlendiririm haberin olsun"
Gel de secme BTR yi.
Yaşanan olay kısaca şudur kardeşim : "Körler sağırlar birbirini ağırlar..."
Bakanlıkta kolay gelsin size.

Necdet bey kim, çok da umrumdaydı bt rehberliği filan sanki bize lütufta bulunmuşlar, biterse bitsin, devletin düşünmediği öğrenciyi, bilgisayarları ben mi düşünecem, çok da tınn . Hakkaten kim bu necdet bey?

Bizim mahallede bi Neco dayı var,ara ara memleket meselelerine kendince çözüm bulur ama sokak ortasında bağıra çağıra herkeste güler geçer Neco dayıya, deli diye Allah var hiç gülmedim Neco dayının bu haline aklıma geldi birden, gülesim geldi

Buna bizim üzülmemizi bekleyen varsa daha çooook bekler... Kaybecek biz değiliz, çokta tınn...

tarla mı bağışlıyor cebinden mi veriyor ne diyor kendisi acaba. projede herşey tam eba mı eksik kalmış
gelsin karşımıza konuşsun.
interneti olmayan akıllı tahta'da ebaya gelsin kendisi girsinnn :verymad:

Tehdit yerine,
ne yapılacağını kesin söyleyebilse keşke, onu bile kesin söyleyemiyorlar

Necdet hocam konusu geçmişken:
5. ve 6. sınıflar için zorunlu derslerden olan BTY dersinin, öğretmen ve öğrenci ders kitaplarını EBA'ya ekletebilir misiniz? :x

Twitter sayfasını incelerseniz BT öğretmenleri hakkındaki düşüncelerini daha iyi anlarsınız.

enestar' Alıntı:
Necdet hocam konusu geçmişken:
5. ve 6. sınıflar için zorunlu derslerden olan BTY dersinin, öğretmen ve öğrenci ders kitaplarını EBA'ya ekletebilir misiniz? :x

Güzel cevap :roll:

Cok iyi bir sisteminiz var dort dortluk isliyor da btr bitecekmis. Yav bitirin Allah askina bitirin. Haftada 40 saat okulda kaliyoruz o kadar tahtayla tabletle bilgisayarla yaziciyla ugrasiyoruz. Bunlar yetmedi idarecilerin kactigi isleri yapiyoruz. Bitirin arkadasim bitirin de rahat edelim. Pybs'ye 20 gundur girip ariza kaydi yapamiyorum. Garantiye gonderdigim tabletler aynen bana geri geliyor. Aktivasyon yapamiyorum sistem bozuk. Akilli tahtalarda antivirus yok tek tek ilgileniyoruz her virus bulastiginda. Kalin kafali bazi hocalar israrla microsoft office istiyor. Tabletler bes para etmiyor surekli bozuluyor sarj yeri. Tahta zaten facia dandigin de otesi essek olusu gibi. Hocalara tahtayi kullanin diyorum amann kim ugrasacak diyorlar. Evet haklisiniz kapatin su btr'yi de biz de rahatimiza bakalim yeter bu kadar haksizlik ve eziyet. Ya da bir hafta benim yerime gel gorev yap. Yaptigim isleri sen yap eger hakkaten kolaysa meslegi birakirim. Eger gozunuz uc kurus ekdersimizdeyse alin o da sizin olsun. Cok cok ozel ders veririz minnet edip verdiginiz ekdersin katlarini kazaniriz. Adami hasta etmeyin. Sorunu bizde degil kendinizde arayin!

Geri