BT Rehberliği Son mu?

Kodla Büyü
Fatih projesi denen ne oldugu belirsiz projeye 20 milyar türklirası veriliyor. 20000 okul yapılır yazık,
Teknoloji çöplüğü olacak. Necdet hoca sen gel köy okullarının damı akıyor. Sen yetkili olduğun proje olması gereken tarihinde yetismiyor, eba da doğru dürüst bisey yok, dünyanın parası gidiyor bos yere. Tabletler oyuncak, basbakan bile söyledi sen ne diyosun. Kendi beceremediginiz sacma projenizin ameliliğini yapıyoruz, günah kecisi mi olduk. Korkma sizin makamlarınıza bisey olmaz, alın bakalım dünya makamlarını. Yazılım öğrenmemiz gerekli öyle mi gel de öğret. Birkac ay önce görevden alınacaksın diye üzülmüs destek olmuştum. Değmezmiş ama

mahmutemre2211' Alıntı:
Fatih projesi denen ne oldugu belirsiz projeye 20 milyar türklirası veriliyor. 20000 okul yapılır yazık,
Teknoloji çöplüğü olacak. Necdet hoca sen gel köy okullarının damı akıyor. Sen yetkili olduğun proje olması gereken tarihinde yetismiyor, eba da doğru dürüst bisey yok, dünyanın parası gidiyor bos yere. Tabletler oyuncak, basbakan bile söyledi sen ne diyosun. Kendi beceremediginiz sacma projenizin ameliliğini yapıyoruz, günah kecisi mi olduk. Korkma sizin makamlarınıza bisey olmaz, alın bakalım dünya makamlarını. Yazılım öğrenmemiz gerekli öyle mi gel de öğret. Birkac ay önce görevden alınacaksın diye üzülmüs destek olmuştum. Değmezmiş ama
:alkis:

omd' Alıntı:
mahmutemre2211' Alıntı:
:alkis:

:alkis: :alkis: :alkis:

şunu ifade etmeliyim ki proje kör de olsa topal da olsa ben projeyi desteklerim. o kadar yatırım yapılmış bu akp nin değil devletin projesidir.akp ye oy verdiğim dönemle muhalif olduğum şu dönem açısından proje konusunda tablet konusunda fikrim değişmemiştir aynıdır.Ve devletim beni bu projenin bir parçası olarak görevlendirdiği için proje gereklidir gereksizdir tablet gereklidir gereksizdir fikrine kapılmadan (burada yapılan tartışmalar ayrıdır tartışılabilir ki burdada fatih projesine muhalif bir sözüm yoktur ama yeri geldiğinde eleştirebilirim eksik yanını) elimden geldiği ve bilgim ölçüsünde rehberlik faaliyetlerini yaparım ki aldığım parayı hak edeyim. biz devletin verdiği emri her halükarda yapmakla mükellefiz ki hangi hükümet olursa olsun bize adam vurun demiyor. necdet beye gelince her zaman her ortamda dediğim bişey var ankara ile taşra farklı. kanunlar yönetmelikler tabiki devlet tarafından iyi niyetle çıkartılır iyi şeyler olacağı hesap edilir de yürürlüğe konur.ama taşrada iş farklıdır. bilişimden bilişim teknolojilerinden çekinen korkan bir üst yaş grubu öğretmen kitlesi var zaten genc öğretmen grubu hiçbir rehberlik yapmasan bile teknolojide almış başını gitmiş. kendine eğitim ve materyal siteleri bulmuş kendisi materyal oluşturuyor işini fazlası ile görüyor.bir kısım hükümet muhalifi kesim var bunlarda sırf muhalefet olsun diye akp nin yaptıgı hiç bir şeye elini sürmemeye yeminli. mevzu aslında necdet beyin dediği bi EBA yı bilmemek değil umursamamak .döküman indirsen her öğretmenin eline ders materyalini bi şekilde kullanacak aslında öğretmen ama üşeniyor ve pek işin içine girmek istemiyor. EBA ya gelince öyle çok ahım şahım bir yer de değil eba keşke eba da fatih projesi gibi şümullu bir proje için üretilmiş etkileşimli ve her düzeye konuya üniteye uygun bol miktarda döküman olsa. ama malesef. tübitak labaratuvarında 2 zeki öğretci bir torpilli öğretmen ile çekilmiş lise müfredatı videosundan başka bişey de yok aslında. video ararsan zaten internette ebaya gerek kalmadan çok da profesyonelce ders anlatımları ile bir çok video ya ulaşmak mümkün. ama bütün bunlara rağmen ebadaki ders videoları ve dökümanlarının demo Z-Kitapların bir çoğunu inlecedim ve öğretmenler odamızda akıllı tahta olması hasebi ile öğretmenlerimizle bu içerikleri paylaştım EBA ya vurgu yaptım.ama genede öğretmenlerimizin olaya ilgisi çok da değişmedi

Bu haberi görmeden önce zaten 2.dönem bu işi yapmamaya karar vermiştim bu haberi de görünce tüm btr arkadaşların geçmişi ve geleceği düşünerek para için değil onuru ve kariyeri için tarzlarını değiştirmeleri gerektiğini düşünüyorum şu anki tarzımız son derece iyi niyetli, yardım sever bize yapılan kötülükleri anında unutan Vatanına en iyi hizmet vermek için karakterinden ödün vermek şeklinde görüyorum ama daha ödüllendirileceğimize onure edileceğimize her geçen gün daha kötü bir muamele görüyürüz en alt seviyeden en üst seviyeye bu yazıda onların bir örneği Bt Rehberliğini sonlandırma düşüncesi

İlyas33 hocam, herkes işini yapıyor, ben paramı helal etmek adına uğrasıyorum lakin siz projeyi cok begenseniz de, projenin eğitime katkısı yüzde bir bile değil, siz muhalif olmasanız da projeye ben bastan beri karsıyım. ( akıllı yahtaları bir nebze olsun anlarım). Ben hükümete muhalif olup da devlet kaynaklarını heba edecek kansız değilim. Biz köy okulundayız, nece paralar cebimizden cıkıyor, ama bu projeniz gereksiz olduğunu heryerde söylerim söyleyeceğim de, bu gercekte değismeyecek ve 3-4 sene sonra bu tahtalar bozulacak ve atıl olacak. Necdet hoca demişti, yabancı gruplar ülkemize gelip projeye hayret ediyorlar diye. Bence de ediyorlardır böyle sacma projeye bu kadar para verilir mi diye. Bence de ediyorlardır genclerin işsizlikten kırıldığı bir ülkede, böyle sacma projeye bu kadar para verilir mi diye. Saygılar.

mahmutemre2211' Alıntı:
İlyas33 hocam, herkes işini yapıyor, ben paramı helal etmek adına uğrasıyorum lakin siz projeyi cok begenseniz de, projenin eğitime katkısı yüzde bir bile değil, siz muhalif olmasanız da projeye ben bastan beri karsıyım. ( akıllı yahtaları bir nebze olsun anlarım). Ben hükümete muhalif olup da devlet kaynaklarını heba edecek kansız değilim. Biz köy okulundayız, nece paralar cebimizden cıkıyor, ama bu projeniz gereksiz olduğunu heryerde söylerim söyleyeceğim de, bu gercekte değismeyecek ve 3-4 sene sonra bu tahtalar bozulacak ve atıl olacak. Necdet hoca demişti, yabancı gruplar ülkemize gelip projeye hayret ediyorlar diye. Bence de ediyorlardır böyle sacma projeye bu kadar para verilir mi diye. Bence de ediyorlardır genclerin işsizlikten kırıldığı bir ülkede, böyle sacma projeye bu kadar para verilir mi diye. Saygılar.
hocam ben kimseye kansız falan demedim herkes aynı uğraşı veriyor elbet. ben burda bilgisayar öğretmeni arkadaşların projeye karşı olduklarından projenin yürümediğini kastetmedim.okuldaki branş hocaları muhalif oldukları için projeye uzaklar ve soğuklar.az önce çok da sevdiğim bi öğretmen abi eba yı tanıtınca kendi itiraf etti orta yaş grubunda bir öğretmen . ben projeye karşı olunca hep soğuk ve uzak durdum aslında yanılıyorum ve incelicem dedi. kastım bilgisayarcılar değil yanlış anlaşılmasın.

bulent23' Alıntı:
HAKLILAR arkadaşlar Fatih Projesinde tek sorun biziz. bizi çıkartırlarsa sorun bitecek.

E tabiii, biz Bilgisayar öğretmenleri Kral Çıplak diyoruz zira. Biz karışmasak her şey ne güzel olacak.
Detaylı bilgi için bknz: "Şu mektepler olmasaydı maarifi ne güzel idare ederdim"

ilyas33' Alıntı:
Necdet sari yegitekde fatih öğretmen egitiminden sorumlu kişi. Elektronik öğretmeni. Daha önce okullarda programlama ogretelim dedigimizde önce bote mezunu bilgisayar öğrt. Programlama öğretmek lazim gibi bir twitı olmuştu. Bana bilgisayar öğretmenlerini az seviyor gibi geldi necdet hoca.

Evet hocam o twiti bende okudum. Böyle bir ifade tek bir kelime ile tanımlanabilir, aşağılamak. Necdet bey gibi toptancılık yapamam ama bötecilerin önemli bir kısmı bırakın öğrencileri mebin her kademesinde çalışanlara yazılım dersinin alasını verir.

Bence burada tek bir kişiye takılmayın il formatörlerinden okul idaresine öğretmenden öğrenciye herkesin düşüncesi bu Bt Rehber öğretmenlerinin bir iş yapmadığı

eecier' Alıntı:
Bence burada tek bir kişiye takılmayın il formatörlerinden okul idaresine öğretmenden öğrenciye herkesin düşüncesi bu Bt Rehber öğretmenlerinin bir iş yapmadığı

Madem öyle neden hiç bir iş yapmayan bu insanlar görevlendiriliyor hala. Sizin söylediğiniz gibiyse öyle düşünenler allahtan korksun allahtan korkmuyorsa kuldan utansın. Btr ler iş yapmıyor öylemi. Bence kendi düşüncenizi (ki niye öyle düşündüğünüzüde bilmiyorum) kolaycılığa kaçıp tüm Türkiyeye genelliyorsunuz. Böyle yaptığınız için bir değeri yok aslında söylediklerinizin.

Necdet Bey kim hocam, üç beş okula giderek herkes aynı diyemez. Birde bilgisayar sınıfındaki bilgisayarlar sanki süper bilgisayar mış gibi davranıyorlar. Her gün format at yazıcıya bak projeksiyon çalışmıyor bilmem ne bilmem ne bunlar arasında ne zaman sıra EBA ye gelecek. ancak fırsat buldukça bakabiliyoruz. Sık kullananlara eklemişsek yeter bence:)

inanakyol' Alıntı:
eecier' Alıntı:

Madem öyle neden hiç bir iş yapmayan bu insanlar görevlendiriliyor hala. Sizin söylediğiniz gibiyse öyle düşünenler allahtan korksun allahtan korkmuyorsa kuldan utansın. Btr ler iş yapmıyor öylemi. Bence kendi düşüncenizi (ki niye öyle düşündüğünüzüde bilmiyorum) kolaycılığa kaçıp tüm Türkiyeye genelliyorsunuz. Böyle yaptığınız için bir değeri yok aslında söylediklerinizin.

Kimin kimi görevlendirdiği konusu bizim yetkimiz ve isteğimiz dahilinde değil, bunlar benim düşüncelerim değil olanlar öğretmenim , kimse sizin ne iş yaptığınızı görmez tüm kademediki insanlar işi düştüğünde sizden yardım ister devlet işi veya kendi özel işi siz göreviniz olarak üstüne düşeni yaparsınız ve bu iyilik daha o anda unutulur, bu kişilerin Allahtan korkusu var mı yok mu onu ben bilemem vicdan meselesi durum böyle insanlar Btr öğretmenlerinin iş yapmadığı ve yatarak ful ek ders aldığınu düşünüyor bende btr öğretmeniyim en az sizin kadar ne iş yaptığını biliyorum siz beni yanlış anlamışsınız

ben ebanın yararlı bir site olduğunu bilsem zaten necdet beyi beklemez öğretmenlere gerekli tavsiyeleri yapar yardım etmeye çalışırdım, ama eba da eğitim açısından faydalı bir içerik olduğunu düşünmüyorum, elimde 70 gb ders içerikleri var isteyenin flash ına yüklerim, necdet bey illaki eba ya girilecek dese bile ben yararlı bulmadığım birşeyi öğretmenlere tavsiye ederek kendi itibarımı düşürmem, eğer yanlışsam hatalıysam gelip beni btr likten kovsunlar, kendilerine yalakalık için ebayı övecek adam bulsunlar kendilerine.

eecier' Alıntı:
inanakyol' Alıntı:
eecier' Alıntı:

Kimin kimi görevlendirdiği konusu bizim yetkimiz ve isteğimiz dahilinde değil, bunlar benim düşüncelerim değil olanlar öğretmenim , kimse sizin ne iş yaptığınızı görmez tüm kademediki insanlar işi düştüğünde sizden yardım ister devlet işi veya kendi özel işi siz göreviniz olarak üstüne düşeni yaparsınız ve bu iyilik daha o anda unutulur, bu kişilerin Allahtan korkusu var mı yok mu onu ben bilemem vicdan meselesi durum böyle insanlar Btr öğretmenlerinin iş yapmadığı ve yatarak ful ek ders aldığınu düşünüyor bende btr öğretmeniyim en az sizin kadar ne iş yaptığını biliyorum siz beni yanlış anlamışsınız

Evet hocam kusura bakma yanlış anlamışım.

kim bu Necdet yaw? Neyin kafasını yaşıyor bu? en ufak bir somut örnek vereyim:bir format 30 tl + bilgisayarı sen götüreceksin bilgisayarcıya + en erken 1 gün sonra alırsın... Haydi hayırlı olsun nejdet beyyyyy

ne ebası ya hangi öğretmen benden dersi için yazılı-görsel vb. yardım istedi de ben en kralını kendisine vermedim???

23 tahta, 177 öğrenci tableti, 44 öğretmen tableti çalışır vaziyette ise şu anda bu benim başarımdır! görevlendirmemi hakkıyla yapmış, ek dersimi sonuna kadar haketmişimdir, kimseye de laf söyletmem. Eba mıdır Fatih projesinde aksayan tek ayak :alkis:

Okunuyordur buradaki mesajlar pybs hafta başından beri çalışmıyor, bilgilerinize....

yaliya' Alıntı:
23 tahta, 177 öğrenci tableti, 44 öğretmen tableti çalışır vaziyette ise şu anda bu benim başarımdır! görevlendirmemi hakkıyla yapmış, ek dersimi sonuna kadar haketmişimdir, kimseye de laf söyletmem. Eba mıdır Fatih projesinde aksayan tek ayak :alkis:

Okunuyordur buradaki mesajlar pybs hafta başından beri çalışmıyor, bilgilerinize....

Tebrikler hocam btr öğretmenlerinin bir çoğunun sizin gibi olduğunu düşünüyorum keşke yapıtığımız işler görülse biraz saygı görsek

Necdet bey burayi da takip eden birisidir hatta bizim son BTR görev tanimini yazan kişidir ve <bi ara forumlarda seviye epeyce düşmüştü> diye bir laf da sokmuştu su bizim norm sorunu yasayipda hergun formlarda tartistigimiz günlerde. Ben kursuna gittim kötü adam değildir ama ilginç cikislari var

ya Allah aşkına bu eba ve antropi için mi bukadar yatırım. Soruyorum arkadaşlar başka branştan öğretmen olsaydınız kullanırmıydınız ebayı ve antropiyi. O kadar kullanılacak mis gibi materyal varken

Buradan Necdet Bey'e sesleniyorum. Sayın hocam Bilgisayar Öğretmenlerinin dersleri kaldırılırken neredeydiniz? O kadar bilgisayar öğretmeni norm fazlası kaldığında neredeydiniz? Diğer branştan öğretmenlere 100 saat kurs verip aynı koşullarda görevlendirirken neredeydiniz? O kadar okulların bilgisayar derslikleri kaldırılırken neredeydiniz? Hala BTR öğretmenlerin NÖBET olayını çözememişken neredesiniz? Kulüpler dayatılırken neredesiniz? 150 saat ek ders alıp fotoğrafı siteye atamayan onca idareci varken neredesiniz? Okulda o kadar angarya işler dayatılırken neredesiniz?

hayaletx' Alıntı:
eba sı
dyneti
ilçede dys si
okulda resmi
kopan neti
16 saat dersi
önemli gün dj i gerekirse vj i
her an çağrılan bilişimci daha ne ister ki :puhaha:

Hocam merak etmeyin böyle bir riske girmeyi göze alamazlar. Resmen ellerinin altındaki yardımcı eleman gibi kullanıyorlar bizi. Aslın da biz aklımızı başımıza alsak da her dediklerini yapmasak biraz kendimizi naza çeksek bak nasıl indiriyorlar yelkenleri.

Ama sonuçta şunu da bilmek lazım. Azdan az gider çoktan çok. :p

Hadi görüyüm bakıyım ben bunları. :verymad:

AKADEMİA' Alıntı:
hayaletx' Alıntı:
eba sı
dyneti
ilçede dys si
okulda resmi
kopan neti
16 saat dersi
önemli gün dj i gerekirse vj i
her an çağrılan bilişimci daha ne ister ki :puhaha:

Hocam merak etmeyin böyle bir riske girmeyi göze alamazlar. Resmen ellerinin altındaki yardımcı eleman gibi kullanıyorlar bizi. Aslın da biz aklımızı başımıza alsak da her dediklerini yapmasak biraz kendimizi naza çeksek bak nasıl indiriyorlar yelkenleri.

Ama sonuçta şunu da bilmek lazım. Azdan az gider çoktan çok. :p

Hadi görüyüm bakıyım ben bunları. :verymad:
++++

Bu kafayla başarı elde edilemez. Mevki sahipleri geldikleri yerlerin ağırlığını kaldıramazlarsa baskı ve saldırıya geçerler. Bu saldırının tek amacı kendi yerlerini koruma dürtüsüdür. Yani arkasında planlama belli bir strateji yoktur. Kendini koruma. Alttakileri korkutma. Çalışıyor izlenimi verme teleşıdır bunlar. O kişilere biri şunu demeli, anlatılsa anlamazlar, eğitim işçileri birer sanatçıdır. Siz onlara amele muamelesi yaparsanız sisteme gizliden gizliye en büyük zararı verirsiniz. Sonra kuyuya deli misali bir taş atarsınız onu kırk tane akkıllı çıkaramaz. Takozun alasını sisteme dayamış olursuz. Fanatizim yaparsınız. Bir şeyleri eleştirirken daha beterine yelken açarsınız. Gün olur yaptığız hatayı anlarsınız ama geri dönüşü olmaz.

Bizde fatih yok ama bazı öğretmenler ile Eba hakkında konuştum ne eEba si hocam diyorlar morpa kampus dururken...necdet bey seminer vermeyi iyi bilir bence diğer branslari seminere almasılazim...

Boşverin BTR yi formatörlüğü de ben tablet dağıtılan bir okulda hiç çalışmadığım için şunu merak ediyorum.

bu tabletleri 1 kere bile eğitim amaçlı kullanan birini gördünüz mü ?

genelde halk otobüsünde, parklarda öğrenciler "Subway Surfers" oynarken görüyorum.

Tahtalara sözüm yok ancak bu tabletlerle bu işin olmayacağını işin içinde olan Necdet bey kimse eğer onun ve diğer herkesinde çok iyi bildiğini tahmin edebiliyorum.

Peki neden tablete devam ediyoruz diyecek olursanız bence söz verildi yerine getirilmeye çalışılıyor. Düşünülmeden çıkılmış bir yol ve bu yoldan dönme yetkisi ne Necdet beyde nede bir başkasında."Bu iş gereksiz bu yoldan dönelim" diyebilme cesareti olan bir yetkili de olmadığı için devam ediyor gibi .

Bu tabletleri bu halde görünce lisede atölye temizliği yaparken tek bacağı kırılmış şu anki değeri bile 5 kuruş etmeyen bir direnç i çöpe süpürdüğümüz için hocamızdan yediğimiz dayak geliyor aklıma. Bir direncin bile yurtdışından döviz karşılığı geldiği ve onun milli servet olduğu, ülkemizin kalkınmasındaki önemi o yediğimiz dayakla bize öğretilmişti. Yediğim dayağa hiç üzülmüyorum hatta iyiki yemişim bile diyorum. dayağı atan hocamız gerçekten değerli bir insandı ve bizzat kendisi de hassastı. ancak bu tabletleri bu hale getirenler sanırsam hiç dayak yememişler!

Hakikaten bu tabletlerden (Tahtalardan değil) bir verim alınıyor mu? Gerçekten adabı ile kullanan varmı? Gördünüz mü? duydunuz mı? yoksa ben mi çok önyargılıyım. Lütfen birisi bana cevap versin. Versin ki tabletlerin boşa gitmediğini duyayım da biraz rahatlayayım.

Eğer gerçekten verim alınamıyor ise BTR olan arkadaşlarım mesuliyet birazda sizlerin üzerinde. En azından bir tutanak tutup okul müdürlüğünüz kanalıyla gönderin bağlı bulunduğuz ile ilçeye. elimizden gelen budur bunlarda gereksizdir deyin bence.

arkadaş nereden şu branşa geçtik ya herkes bize gıcık herkes bize düşman gidip başka bir öğretmenlik okusaydım keşke bi kişi de Allah razı olsun demiyor gelen vurur giden vurur benim okulumda herkesin EBA dan da diğer eğitim içeriklerinden de haberi var ama EBAyı kullanmak istemiyorlar öğretmenlerin çoğu yayınevlerinin hazırladıkları içerikler daha güzel diyor. BT rehberi olmayan okulların tahtalarının ne halde olduğu da belli görevlendirmeyin bizi bizim görev yaptığımız okulların da sonu BT lablar gibi olur 2 seneye hiç merak etmeyin. ben de nefret ettim artık her Eylül yazı çıktı mı çıkmadı mı onaylandı mı ilçeye geldi mi ilçe okula gönderdi mi.

Geri