BT Rehber öğretmenliği yazısı imzalanmış

Kodla Büyü
Eğitim öğretim yapıldığı saatler dendiğine göre öğrencilerle beraber çıkacağız, yani son ders saati..

Gayet iyi

Ders programinda gosterilir dedigine gore gorev saaerimiz bellidir..

Olumlu yönde olmadığı kesin ek görevler gelmiş. Saatler konusunda ise tekli öğretimlerde düzenleme ders saatleri olarak belirlenmiş. Fakat ikili öğretimlerde görevlendirilir değil iki öğretmen görevlendirelebilir var. Burdan çıkan görevlendirilmezse tek öğretmen ne yapacak?

en önemli madde fatih projesi kapsamında donanım kurulumu yapılan veya işler vaziyette en az bir bilişim teknolojileri sınıfı( kurulum olmayan eski sınıflar yani) okullara bt rehber öğretmenliği görevlendirilir. Eğer norm düzeltilirse herkes okulunda kalacak

Kadro olayına gene çözüm gelmemiş - Norm fazlası olduk - çözüm yok

eğitekten görevlilerin (tunay bey) yıllardır elimizde hazırladık gönderdik dedikleri bu muymuş? bu kadar yıl bunun için mi

Kopyala yapıştır yapmışlar, normsuz okul için nereden BT öğretmeni bulacaklar merak ediyorum..

Gerçekten bakanlıkta özel bir birim var, Bizimle resmen dalga geçmek için kurulmuş bir birim YAZIKLAR OLSUN!!!!!!!

hala sözleşmeli öğretmenlerden bahsediliyor.sorunu tam olarak çözmesede iyi yanları var.anladığım kadarıyla artık illerin insiyatifine kalmayacak.ikili eğitim yapan okullarda sabahçı ve öğleci olmak üzere 2 tane olacak.ben bunları anladım.kadro verselermiş tayinler rahatlardı

bdogretim' Alıntı:
Norm için bişey diyemem ama mesai saatleri ile ilgili sıkıntı çözülmüş gibi duruyor.
ikili öğretim olupta okulu ilkokul olanlar ne olacak.. ikili yaptığı için ben sabahçı formatörüm diyecem peki öğleden sonra kim olacak???? bence gene eskisi gibi devam...zaten seneye norm fazlasıyız iyicer karıştı ortalık

Bu ne ya? Bu mudur yani? :-1:

Ne diyeceğimi ne yapacağımı bilemedim, değişen ne ki burada?

Yine norm fazlası durumu, yine ne olduğu belirsiz keyfi görev tanımları, yine abuk ders saatleri..

1. si görevlendirme yapmayan iller bu yazıyı göstersin
2. si görevlendirme devam edecek tmm kadro yok fakat çıkış saatimiz öğrencilerle birlikte olacak değil miiii eğer öyleyse çok sevinirim. Öyle deyin lütfen

hiiiç bişeye çözüm gelememiş ki tek açıkladıkları mesai saatleri.
ben simdi formatörlüğe görevlendirildim. sadece sabahcılarla mı girip cıkıcam anlaadım ki?

sabahçı öğleci ayrı, tam gün olanlarda eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde diyor, 8-5 bitmiş.

Ders programına BT Rehberliği eklenir diyor. Bu sayede 30 saate derslerimizi sınırlandırabiliriz diye düşünüyorum.15 saate kadar ders sonra Bt Rehberliği. Bu sayede daha erken cıkılabilir.

bt öğretmeni
bt formatör ögretmeni
bt rehber öğretmeni.....

kadrolu öğretmen
sözleşmeli öğretmen
ücretli öğretmen.....

bizi bu şekilde katmer katmer mi ayırmayı düşünüolar. gördük sonra durumlar gecmişteee...

glimmer' Alıntı:
hiiiç bişeye çözüm gelememiş ki tek açıkladıkları mesai saatleri.
ben simdi formatörlüğe görevlendirildim. sadece sabahcılarla mı girip cıkıcam anlaadım ki?
yar bana bi cevap gereeeeeekkk

Norm kadro belirsizliği dışında istediğimiz herşey kabul edilmiş. Hayırlı olsun

ali04' Alıntı:
Ders programına BT Rehberliği eklenir diyor. Bu sayede 30 saate derslerimizi sınırlandırabiliriz diye düşünüyorum.15 saate kadar ders sonra Bt Rehberliği. Bu sayede daha erken cıkılabilir.
Aynen ben de öyle düşündüm. 30 saat dersimiz olacağı için sabah ya da öğlen geleceğiz sanırım.

Teachnologist' Alıntı:
eğitekten görevlilerin (tunay bey) yıllardır elimizde hazırladık gönderdik dedikleri bu muymuş? bu kadar yıl bunun için mi

hahaha. çok komik yahu. Eskisinden ne farkı varmış bu yazının? Yıllardır bizi beklettikleri çalışma var dedikleri bumuymuş? Acıdım şimdi yıllarca verdikleri emeklere biz nankör öğretmenler beğenmedik çünkü bu yazıyı.
**Tekli öğretim iyi 8:30 - 15:00 Peki 2 li öğretimdekiler? okula 2. bi norm nasıl gelecek çoook merak ediyorum. norm derse bağlı ders yokken 2. bi BT ci nasıl gelsin?
**Çalışma esaslarında hiç bişey değişmemiş. Kim çağırırsa git işini hallet diyo işte. (Bildiğin teknik servis elemanı. Bizi aslında meslekten atsalar yerimize 1000 tl ye bi dünya lise mezunu adam bulabilirler)Bi de BT sınıfını hazır tut diğer öğretmenler de gelsin kullansın iyi hoş. Ama devamlı açık tut da dememiş. biz de bu açıkları kulanalım o zaman.
** Eee bizim asıl derdimiz norm du. Ha bire kurum net e norm fazlaları tayin istesin yoksa resen atayacaz diye yazı gelecek diye korkmaya devam.
**Ders yok norm yok il içi il dışı biyere kıpırdayamazsın.
Ama adı değişmiş he. Sorana ben bu işte uzmanım size rehberlik edicem benim görevim bu deriz artık.
Bide bu şartlar iyileşsin diye o kadar çalış didin, kafa patlat, görüşme yap, eylem yap, bakanlarla görüş, 5 senedir bimerden çalışmalar devam ediyor cavabını al, sonunda Adımız değişsin bu mudur ya :alkis:

Son birşey bu yazıya göre Fatih projesi gelmemiş olsa bile BT sınıfı olan tek okulda görevlendirilir şeklinde bi anlam çıkmaz mı sizce? Yoksa 2. dönem kendi okulunda BT sınıfı olanlar dahil yine 2. bi okul gelebilirmi?

2 ayda eğitim sistemi değişip 4*3 oldu, 6 senede formatörrlük taslağı hazırlayamadılar bakalım bu yazı kaç ay daha duracak burada

1- BT Rehber öğretmenliği gelince formatör öğrenmenlik kalkacak mı?
2- Ortaokullarda görev yapan formatör öğretmenler zorla liselerde mi görevlendirilecekler?
3- Şayet ortaokulda norm yoksa zorla liseye mi gönderecekler?

2 yıldır yapılan çalışma bu muydu? Hiçbir yaraya merhem değil bu yazı.

Geri