BT Rehber öğretmenliği yazısı imzalanmış

Kodla Büyü
faruk8542' Alıntı:
bilisimcih' Alıntı:
Bu konuyu arastırabilecek yetkili birilerine ulaşabilecek olan varmı

Yazı çıkmadan
olaya el atsak
mail atsak
telefonla anlatsak
Çalışma saatleri norm görev tanımlamaları

iş işten geçmeden söz hakkımız olsa
yazı cıkmadan birilerine ulaşsak iyi olur

arkadaşlar aşağıdaki numaraya ve maile ulaşalım isteklerimizi gönderelim.

Yeğitek Santral​ 312 ​296 94 00
Fatih Projesi genel e-posta​
fatih_projesi@meb.gov.tr

Merhaba,

Ben Meb'e bağlı bir okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim.
Resmi web sitenizde Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni yazısından bahsedilmiştir.

Yıllardır türlü sıkıntılar içerisindeyiz.
Bilişim Teknolojileri öğretmenleri olarak dersimizin seçmeli olmasından kaynaklı ders bulamamakta ve NORM FAZLASI olmaktayız.

Bunun yerine okullarda formatör olarak görevlendiriliyoruz. Fakat formatörlük bize NORM sağlamıyor.

Bahsettiğiniz Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliğinin, Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin Norm sorununa çözüm de içermesini talep ediyoruz.

Ayrıca yıllardır 8-17 mesaisine tabi olarak çalışıyoruz. Okullardaki Rehber Öğretmenler ise aynı ekders karşılığında 9-15 çalışıyor (günde en fazla 6 saat).

Çalışma saatlerimizin iyileştirilmesi. Rehber öğretmenler gibi makul seviyeye çekilmesi, görev tanımlamalarımızın da öğretmene yakışacak şekilde düzenlenmesini istiyoruz.

En büyük problemimiz ise NORM FAZLASI olmamız, Norm konusunda acil düzenlemelere ihtiyacımız var. Atanmamızdan, tayin istememize, il içi , il dışı, özür grubu gibi her türlü konuda hak kaybına uğramamıza sebep oluyor.

Her okula bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Normu verilmesini istiyoruz.
Çalışma saatlerinin Rehber Öğretmenler gibi olmasını ve görev tanımlamalarının tamirçilikten uzak öğretmenliğe yakışır olmasını talep ediyoruz.

Fatih projesinin başarıya ulaşmasını canı gönülden ister, bize düşecek, bize yakışacak görevleri hakkıyla yerine getirmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımla...

Ben bir adet iyi ya da kötü mail attım, en azından içimde kalmaz....

akıllı tahtaların programlarını çoğu yerde formatörler kurmuş sanırım benim görevim değil diyen çok oldu da onu resmileştirmek için mi böyle birşey yaptılar acaba ?

ugurlu.luyum' Alıntı:
akıllı tahtaların programlarını çoğu yerde formatörler kurmuş sanırım benim görevim değil diyen çok oldu da onu resmileştirmek için mi böyle birşey yaptılar acaba ?
ugursuz.sun :)

Şu il koordinatörleri ne diyor bu konuda gelen yazı mail ıvır zıvır var mı?

Bir an heyecanlandım ama bence hiçbir BT öğretmenini memnun edecek bir çalışma olmayacak. Görevlendirme olduğu için norm olayı yine öğrencilerin elinde olacak..

valla ne yalan söyleyeyim bana uzun zamandır bizim durumumuza çözüm üretmenk için aramızda konustugumuz bt rehber öğretmenlik mesai saatleri 09:15:00 olan bir çözüm önerisi sunduk aramızda .sanki bu öneri düşünülerek yapılmış bi uygulama gibi doğuyor içime inş yanlış düşünmüyorumdur.

ebfo45' Alıntı:
sisss' Alıntı:
ebfo45' Alıntı:
canlı canlı yayına devam yeğitekten bildiriyoruz.
kurban olam devam et hocam :D
Arkadaşlar yemeğe gitti herhalde haberler kesildi.
Ben de çocuğu okuldan almaya gideceğim herkes için hayırlısı olsun.

hocam çok hidayetli birine benziyosun resmine bakınca hayırlı haberler vereceğine inanıyoruz devamm .. :)

il/ilçe formatörlerinin çok da umrunda olduğumuzu sanmıyorum.zaten büyük bir kısmı başka branştan ve görevlendirmesi yapılıyor ekdersi yazılıyor.görevlendirmeleri yapğılmasa branşlarına dönerler.temelden üniversitelerde aldığımız dersleri bir sosyal bilgiler öğretmenine bir sınıf öğretmenine hizmet içi eğitimle veriyorlar ama biz bundan mahrum kalıyoruz.bilişim altyapısına sahip programcılık kavramını ve kültürünü bilen bilişim teknolojileri öğretmeni varken bilgisayara ilgisinden dolayı Bİlişim alanı dışından bakanlığın il/ilçe eğitici ve formatörü görevlendirmesini doğru bulmuyorum.mevcut bilgilerimiz körelip giderken sadece ilgisinden dolayı bakanlık sıfırdan bu adamları yetiştiriyor ve merkezi kurslara alarak bizleri bu kurslardan yoksun bırakıyor.

arkadaşlar maalesef yazıda okullarda görevlendirilecek deniliyor yani yine bir görevlendirme olayı var, kadro olayı olmayacak gibi yazıdan anlaşılan:(bence boşuna ümitlenmeyelim maillerimiz de kadro istediğimizin altını çizelim ki bu iş görevlendirmelere kalıp böle muallaklar yaşanmasın artık.
bu çalışmanın formatörlük tanımının biraz daha değiştirilip her ilde ortak bir çerçeveye oturtulmak için yapıldığını düşünüyorum bundan öteye gidemiycek bence inşallah yanılıyorumdur:(

Ben de şimdi eogrenim.meb.gov.tr de gördüm yazıyı ve hemen paylaşayım dedim bbnette ama umutlar çoktan tavan yapmış bile!!!

ilyas33' Alıntı:
il/ilçe formatörlerinin çok da umrunda olduğumuzu sanmıyorum.zaten büyük bir kısmı başka branştan ve görevlendirmesi yapılıyor ekdersi yazılıyor.görevlendirmeleri yapğılmasa branşlarına dönerler.temelden üniversitelerde aldığımız dersleri bir sosyal bilgiler öğretmenine bir sınıf öğretmenine hizmet içi eğitimle veriyorlar ama biz bundan mahrum kalıyoruz.bilişim altyapısına sahip programcılık kavramını ve kültürünü bilen bilişim teknolojileri öğretmeni varken bilgisayara ilgisinden dolayı Bİlişim alanı dışından bakanlığın il/ilçe eğitici ve formatörü görevlendirmesini doğru bulmuyorum.mevcut bilgilerimiz körelip giderken sadece ilgisinden dolayı bakanlık sıfırdan bu adamları yetiştiriyor ve merkezi kurslara alarak bizleri bu kurslardan yoksun bırakıyor.

Hiçbir dingilde bu düzeni değiştirmek bile istemiyor olan bizlere oluyor. Aynen dediğin gibi hocam bende bu il ilçe sorumlularının umursadığını sanmıyorum onlar için sadece derslerden kaçış bu iş.

pneuma_ex' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:

Hiçbir dingilde bu düzeni değiştirmek bile istemiyor olan bizlere oluyor. Aynen dediğin gibi hocam bende bu il ilçe sorumlularının umursadığını sanmıyorum onlar için sadece derslerden kaçış bu iş.
ne kadar yazık ya çürüyüp gidiyoruz.bakanlıkta aklıselim kimse kalmamış.devlet bilgisayar öğretmeni yetiştiriyor 5 alanda ama gel gör devletin bilgisayar projelerini bilgisayar alanı dışında bilgisayara ilgi duyan branşlar yürütüyor.

Herkes umutla bekliyor ama inş. umduğumuzu buluruz..Bana sanki bu görevlendirmeler fatih projesinin başladığı okullarla ilgili gibi geliyor hayırlısı bakalım....

ya yaz tatilimizi yerseler ne olacak?? idareciler gibi yıllık izin verirseler hiç şaşırmayın..

bdogretim' Alıntı:
Bu kadar iyimser olmayı nasıl başarıyorsunuz anlamıyorum. Umarım beklediğiniz, ümit ettiğiniz şey olur. Ama özellikle çalışma şartları konusunda ben şimdikinden daha iyi olacağını düşünmüyorum.

çalışma şartlarının 9-15 olacağını hiç zannetmiyorum

8-16 ya da 9-17 olur gibi

rehbercilerin neden 13 yapmışlar anlamıyorum

bi daha öğretmen olsam kesin rehberci olurum

Eğitim koçu demişlerdi ismine en azından bundan yırttık... yokssa yanmıştık :D

ya arkadas buz devrinde animede nesli tükenen dodo kusları gibi hissediyorum kendimi, bu nedir bne demektir kesin net bi açıklama yapan yok mu , yok mu bi babayiğit ,

Arkdaşlar Maillerinizi yollayın en azından takip ettiğimizi bilsinler beklenti oluşturduklarını da ben kendi adıma yolladım mail.

yine yeni geçici görevlendirmeler fatih projesinin tamircileri getir götürcüleri olacaz gibi. sorunumuzu her yerde dile getirdik görevlendirmeyle çözülmez dedik adamlar hala görevlendirme yapıyor:S

Re: Ynt: BT Rehber öğretmenliği yazısı imzalanmış

Ayrintilarin aciklanmasida haftalar surer mi acaba

arkadaşlar bu tüm bt öğretmenleri için mi yoksa fatih projesi eğitimi almışlar için mi

Geri