BT Rehber öğretmenliği yazısı imzalanmış

Kodla Büyü
2li eğitim yapanlarda ortaokula bir ilkokula bir görevlebdirme yapılabilecek..biz orta okuldayız genelde ve buda sabahcı en kötü 9-3 ben bunu anladım arkadaslar

Dağ fare bile doğurmadı anlaşılan. Görevlendirmeye aynen devam, norm işi çözülmemiş. Sorunları çözer gibi davranıp kaçak güreşmişler yanılıyor muyum?

_su_' Alıntı:
Arkadaşlar nesini anlayamadınız anlamadım. Tekli eğitim olan okullarda ders bitince görev de bitiyor. Yani 9-15 geldi çok şükür. ikililerde de aynı anda iki öğretmen görevlendirilmemek şartıyla dendiğine göre orda da sorun yok. Bir de görevlendirme yerine kadro olsaymış çok iyi olurmuş.
çok iyimsersin bu senin dediğini müdürler öyle bir yorumlar ki.. açık çok net değil. kaç saat bt rehberliği yapacağımız yazıyormu? yok yazmıyor..15 saat diye biz söyluyoruz.

faruk8542' Alıntı:
_su_' Alıntı:
Arkadaşlar nesini anlayamadınız anlamadım. Tekli eğitim olan okullarda ders bitince görev de bitiyor. Yani 9-15 geldi çok şükür. ikililerde de aynı anda iki öğretmen görevlendirilmemek şartıyla dendiğine göre orda da sorun yok. Bir de görevlendirme yerine kadro olsaymış çok iyi olurmuş.
çok iyimsersin bu senin dediğini müdürler öyle bir yorumlar ki.. açık çok net değil. kaç saat bt rehberliği yapacağımız yazıyormu? yok yazmıyor..15 saat diye biz söyluyoruz.
Ders programına yazılacağından 30 saati geçemez. 15 saat derse giriyorsanız 15 saat de BT rehberi olursunuz. Bakanlığın BÜYÜK çalışması bu değildir umarım, inşallah!

BT öğretmenleri kendi önemini farkedip tepki koymadıkça ne seni çöpe atarlar nede önem verirler. Böyle açık uçlu biçimde tepe tepe kullanırlar. Söylüyorum İnş. dahada rezil oluruz.

acayip sövesim geldi, hatta içimden sövüyorum. 4-5 senede çıkan şey bu mu? biraz daha çalışın bu olmamış.

formatör oldu rehber :) hadi hayırlısı... adını değiştir hoopp yeni bişeymiş gibi at ortaya :) bunlar yolunu bulmuş walla...!

ahmetfx' Alıntı:
faruk8542' Alıntı:
_su_' Alıntı:
Ders programına yazılacağından 30 saati geçemez. 15 saat derse giriyorsanız 15 saat de BT rehberi olursunuz. Bakanlığın BÜYÜK çalışması bu değildir umarım, inşallah!
tamam işte ders programında arka arkaya koyacağınımı zannediyorsun birini ilk saate diğerini 3,5,7 tamam dur orda işin ne? sen bizim müdürleri ne zandın.. benim müdürüm işini bilir.

arkadaşlar madde 16 diyor. madde 16 ya göre bu görevi yapan öğretmenler haftalık 30 saat derse girmiş sayılırlar ek ders yönetmeliğinde.yani ek ders 18 saat aynen devam. minumum ve maksimum ders saati belirtilmemiş ne kadar bt dersi varsa gireceğiz anlaşılan. eğitim öğretim saati liselerde 8-5, ilköğretimlerde 8-2.30 dur. ilköğretimde olanlarımız erken çıkacak artık. Önceki durumlara göre olumlu yanlarıda olsa "Formatörlüğün altın semerlisi" gibiolmuş görevlendirme aynen devam.

seçmeli derslerle eğitim öğretim 4:30'a kadar devam ediyor, ne olacak şimdi, yine saatler belli değil ki... bi tatil sorunu düzelmiş o kadar. ne norm ne ders ne saatler, hiçbir şeyin çözümü yok. bi de müjdeler gibi siteye koymuşlar. pes!!!! :verymad:

9-3 te iyi olur. sabah öğle de. ama ihtiyaç olan okullar öncelikli demesi sıkıntı olamaz inşallah. bizim okulda fatih daha başlamadı öğretmen lisesinde var öğretmenleri yok. sizce ne yaparlar?

benim anladığım şu;
1-tekli okullar için ders kaçta bitiyorsa görev o zaman bitiyor.akşam 5 e kadar beklemek yok.

2.ikili eğitim yapan okullarda çift öğretmenseniz zaten biri sabahçı diğer öğlenci olacak.eğer tek öğretmenseniz de ister sabahçı ister öğlenci olursunuz.Ayrıca 10 saat dersim var bunun dışında 20 saat daha okulda kalıyorum.bu kadar.

kadro olmaması çok kötü.

bizim okulda fatih projesi yok
ayrıca sabahçı-öğleci şeklince ikili öğretim var
ben ne olacağım
not (10 saat dersim var, bebeğim var, formatör, bt rehber vs olmak istemiyorum!)

faruk8542' Alıntı:
_su_' Alıntı:
hocam bildiğim kadarıyla 18 saat ekdersten fazla alamayız..ha alabılıyorsak dahı paramızla duracaz ama sanmıyorum 30 saatten fazla verılmez..ders programında belırtılecek artık okulda ne zaman gelıp ne zaman gıdecegımız

Arkadaşlar heyecanlandırdı bu yazı beni ama içi boş gibi görünüyor norm sorununa dair hala birşey yok! benim anladığım kadarıyla okulun mesai saatleriyle ilgili tam bir ilişkilendirme yapılmamış sadece adet anlamında yazmışlar ama müdür yardımcısının mesai saatine tabi falan gibisinden hiçbişey olmaması güzel :) Bunu nasıl yorumlama gerekiyor? birisi acilen paylaşıesa sevinirm

yine her il,
her ilçe
her müdür
kendine göre değerlendirecek bu yazıyı ve biz yine uğraşıp duracaz.

ahmetfx' Alıntı:
faruk8542' Alıntı:
_su_' Alıntı:

arkadaşlar hepiniz eski sisteme göre yorumluyorsunuz. 4+4+4te 5. sınıfların ders saatleri arttı. eğitim öğretim saati denildiğine göre tam gün okullarda 9-3 değil 5.sınıfların derslerinin bitişine göre çıkacağız demek oluyor bu. haftada bir gün de 8 saat dersleri olduğuna göre 16.30'u bulacak çıkışımız.

grandmasterb' Alıntı:
benim anladığım şu;
1-tekli okullar için ders kaçta bitiyorsa görev o zaman bitiyor.akşam 5 e kadar beklemek yok.

2.ikili eğitim yapan okullarda çift öğretmenseniz zaten biri sabahçı diğer öğlenci olacak.eğer tek öğretmenseniz de ister sabahçı ister öğlenci olursunuz.Ayrıca 10 saat dersim var bunun dışında 20 saat daha okulda kalıyorum.bu kadar.

kadro olmaması çok kötü.
aynen anlattınıgınz gibi hocam bende sizinle aynı fikirdeyim

bir saatir yorumları okuyorum kimse bir şey anlamamış demek ki değişen hiç bir şey yok

İsim değiştirerek formatörlüğe devam deniliyor kısacası. İş yüküde arttırılmış. Tüm bilgisayar işlerinden sorumlu tutuluyoruz. MEsai saatleri ikili öğretim yapanlarda bir öğün olmuş. Yani ya sadece sabahçı yada sadece öğlenciyiz. Norm Kadro sorunu devam ediyor. Kadrolu değil görevlendirmeye devam. "Sıkıntı çok arttırmaya devam" tarzında bir gelişme. Kısaca dağ fare bilem değil pira doğurdu.

Arkadaşlar Lise'lerde görevlendirilen öğretmenler ( mesela İstanbul'da Çarş-Perş günleri ), sözkonusu günlerde Bil. Tek. Rehber Öğretmenlik yapmış oluyorlar ve onun çalışma esaslarına uyuyorlar. Geri kalan günlerde de kendi okullarında formatörlüğe devam ediyorlar. Olay bu anladığım kadarıyla...

Burda asıl sıkıntı iki okulun derdi bizi bağlamış oluyor ve de iki okulun Web sayfası tabi ki...Tabi bir de o kadar sıkıntının yanında Fatih'le baya bi başımız derde girer diye düşünüyorum...

ikili öğretim için 2 tane görevlendirme iyi olmuş...bence geneli iyi ,kadro olmaması kötü olmuş...

8. maddede çok çelişkili ifadeler var. hem normal eğitim yapan okullara maksimum 1 ikili yapanlara maksimum 2 öğretmen atanabilir deyip hem de 2 öğretmen atanan okullarda haftalık ders çizelgesinde aynı saate yazılmayacak demek büyük çelişki. 2 öğretmen olması için ikili öğretim yapan bir okul olması lazım. orda da zaten iki öğretmenin bir birini görmesi mümkün değil. çok saçma.

alpi' Alıntı:
bir saatir yorumları okuyorum kimse bir şey anlamamış demek ki değişen hiç bir şey yok
Anlasilan su hocam bizler birlik olup direnmezsek daha cok agizlarinin icine bakariz kadro gelecek diye, ek dersimiz yok diye :!:

arkadaşlar anladığım bize bir haftalık ders çizelgesi hazırlanacak.bu da özlük açısından olumlu gelişme dir.en azından
öğretmenlerle gireceğiz öğretmenlerle çıkacağız.

algoritmax' Alıntı:
8. maddede çok çelişkili ifadeler var. hem normal eğitim yapan okullara maksimum 1 ikili yapanlara maksimum 2 öğretmen atanabilir deyip hem de 2 öğretmen atanan okullarda haftalık ders çizelgesinde aynı saate yazılmayacak demek büyük çelişki. 2 öğretmen olması için ikili öğretim yapan bir okul olması lazım. orda da zaten iki öğretmenin bir birini görmesi mümkün değil. çok saçma.
yani diyorki bt rehberliği ders saati gibi gösterince ikisinide aynı saate koyma diyor farklı saate koyki o saatin rehber öğretmeni belli olsun diyor..

Geri