BT Rehber öğretmen - Kulüp ücreti

Kodla Büyü
Keşke bilişim teknolojileri rehber öğretmeni olarak görevlendirilen diye sorsalardı, her ne kadar ilgi tutulan yazı açıkca öyle dese de bazı ilçe çalışanları okuduğunu anlama ve yorumlama konusunda sıkıntılı.
İl Mem yazısını e-devletten sorgulayıp, tüm ekleri görebilirsiniz. Eklerde açıkça belirtilmiş.

Merhaba arkadaşlar resmi yazılarla alakalı teknik bilgi için soruyorum. Okul idaresine Adana ilinde çalışan arkadaşımızın yazısını gösterdiğimde Yazının Genel Müdür tarafından yazıldığını Bitlisteki yazının ise Bakan adına yazıldığı için astın üstünü yazısını iptal edemiceğini ve üstün yazısı geçerli olacağı söylendi. Bu konunda bilgisi olan var mı ?

Merhaba arkadaşlar resmi yazılarla alakalı teknik bilgi için soruyorum. Okul idaresine Adana ilinde çalışan arkadaşımızın yazısını gösterdiğimde Yazının Genel Müdür tarafından yazıldığını Bitlisteki yazının ise Bakan adına yazıldığı için astın üstünü yazısını iptal edemiceğini ve üstün yazısı geçerli olacağı söylendi. Bu konunda bilgisi olan var mı ?
Buna milli eğitim müdürlükleri karar veremez. Bakanlıktan gelen son yazı esas alınır. Ona bakarsanız Yeğitekin 10.02.2020 tarihli yazısında bakanlık adına diye yazıyor buna ne demeli. Herşeye bir kulp bulmasınlar, Btrler üç beş kuruş fazla ek ders alacak, birilerinin zoruna gidiyor. Daha da itiraz ederlerse yeğiteke şikayet edin, yazınızı dikkate almıyorlar diye.

Son düzenleme:
arkadaşlar ben ortaokulda görev yapıyorum ve bt sınıfım var atölye şefi olabilir miyim?
btr iken bu ücreti alabilir miyim?
kulup ücreti konusunda yukarıdaki yazıda görüş istenmiş sanırım yanlış mı anlamışım??

arkadaşlar ben ortaokulda görev yapıyorum ve bt sınıfım var atölye şefi olabilir miyim?
btr iken bu ücreti alabilir miyim?
kulup ücreti konusunda yukarıdaki yazıda görüş istenmiş sanırım yanlış mı anlamışım??

Alan şefliği, Atölye şefliği gibi görevler meslek liselerinde var hocam
Ortaokullarda ve diğer liselerde yok

yav var ya neyse.... bu bölüme lanet olsun ya ne diyeyim ki her şeyi mi sorun olur ya

Teknik olarak haklılar. Bakan yada bakan adına imzalı cevap almak lazım yazıyı resmi olarak ezmek için.

Bu arada zaten kulüp ders saatleri dışında faaliyet yapılan bir çalışma olduğu için onu ödemeleri lazım. Kulüp çalışması ders saatlerinde yapılıyorsa zaten ödenmemesi normal.

Biri çıkıp da BTR'ler belleticilik yapabilir mi diye sormasın sakın. Onların asli görevi cevabı gelir direkt:)

Biri çıkıp da BTR'ler belleticilik yapabilir mi diye sormasın sakın. Onların asli görevi cevabı gelir direkt:)
BTR'lik BTR'lerin asli görevidir.🤪

İlk göreve başladığım sene formatörlerin yapması gereken işlerle ilgili yazıların sonunda(bakanlık da dahil) "Formatör öğretmen olmaması durumunda bilişim teknolojileri öğretmenleri yürütür." diye yazardı hep ve formatörlük bilişim teknolojileri öğretmenlerinin (görev almasa bile) asli görevleriydi.😡😡

Son düzenleme:
Hala btrlerin kulüp ücreti alabileceği hakkında yeni bir yazı yok değil mi arkadaşlar.

En son tarihli yazı bu, buna göre ücret ödeniyor. Yazıda bahsedilen " ilgi a " ya göre devam..

1669466507560.png

Son düzenleme:
Okula verdiğim dilekçe Milli eğitim müdürlüğü tarafından Bitlis yazısı iliştirilerek ek dersin ödenemeyeceği belirtilmiş. Bende Cimer Bilgi edinmeye yazdım gelen cevapla tekrar dilekçe yazacağım.

Ben de okula bir dilekçe verdim, 2020 tarihli yazı, Bitlis in yazısı ve en son İzmir e verilen 2020 tarihli yazımız geçerlidir yazılarını ilgi gösterdik gerekirse bakanlık görüşü alınsın dedik gelişme olursa paylaşacağım.

Bu arada eşim merkez diğer ilçede bu yıl hep aldı, evin içinde bile ikililik mevcut bırakın Türkiye'yi :-(

Mevzu alınabiliyor ise hepimiz alalım, alınamıyorsa hepimiz almayalım.

2. ve 3. Maddeler şöyle:
2. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler
eğitim öğretim saatleri içinde ilgi yazı Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında başka bir görev
verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı
doğrultusunda destekleme ve yetiştirme kursu, sosyal etkinlikler kapsamında kulüp
faaliyetleri, belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.
3. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olmadığı ve ders
görevi olduğu günlerde nöbet görevi verilebilir ve bu doğrultuda nöbet ücreti ödenir.

Yeğitek'in Eylül 2020 tarihli bu görüş yazısının 3. maddesinde nöbet ücreti verilir yazıyor. DYS ve Belletmenlikle ilgili bir sorun yok zaten.
Yalnız Personel Genel Müdürlüğü öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri başlığı altındaki kulüp faaliyetlerini de anladığım kadarıyla öğretmenin asli faaliyeti içinde sayarak 'ek ders ödenmez' görüşü bildiriyor.
Peki 30 saat derse girip 18 saat ek ders alan bir öğretmene sınıf rehberlik veya kulüp rehber öğretmenliği için ek ders ödenirken Btr Öğretmeni olarak neden bana Kulüp görevi veriliyor hem de ek dersi ödenmiyor.
Hem 2020 deki yazıya istinaden neden ödenme yapıldı ve hala benim ilimdeki Btr cilerin % 90 ına yapılıyor.

Bizim il ödemiyor, yeğitek' in görev verilir yazısı var ancak ücret ödenir yazmıyor, personel yazısında ödenmez açıkça yazılmış deniyor. Ben bu süreci hatırlıyorum dyk da verilmedi geçen yıllarda. Btrler hep madur ediliyor alışkınız.

Kasım ayı için BTR görevi ve kulüp olarak ortalama ne kadar ek ders yatması gerekiyor acaba?

Geri