BT Rehber öğretmen - Kulüp ücreti

Kodla Büyü
Iı şey,biz ek ders ödemelerinde personel genel müdürlüğünün görüşünü önemlidir diyen meb kafası ile delirmeden nasıl baş edilir o yazılmamış🤷‍♂️

Bu konuda mağdur olan arkadaşlar Bitlis e giden personel genel müdürlüğü yazısının alt tarafında bu yazıyı yazan Mustafa isimli şefin adı soyadı ve telefonu var. Arayıp sürekli bu yazıyı neden ve hangi kafayla yazdığını sorsunlar. Bu telefonlar artınca belki bir düzeltme yazısı yazar yada daha açıklayıcı olurlar. Benim düşüncem bu yazıyı yazan şef, onaylayan şube müdürü ve daire başkanı dahil ekders madde 16 yı okuyup anlamamışlar. Burada asli görevleri için ayrıca ekders ücreti ödenmez yazmasına rağmen kulüp,nöbet,kurs,egzersiz ve belletmenliği sanki asli görevimiz gibi görüyorlar.

Basit bir konu nasıl karmaşık hale getirilir anlamıyorum.
Kulüp çalışması yapan kulüp ücretini alır.

arkadaşlar merhaba. ben de 2 ay kulüp ücreti almıştım. şimdi karaman mem bana kamu zararı çıkardı. bitlis mem'in yazısına dayanarak. bu durumda ne yapabilirim

Merhaba;
Bir dilekçe yazın ve 2020 tarihli yeğitek yazısı ile 12. ay 2022 tarihli yeğitek yazısını ilgi tutun. Eğer ki hala daha yapmaya devam ederlerse dava yolu açılır.

kulüp almaz ve ücret ödenmez
Kardeş sen bi ağzını açma. Belli ki müdür yardımcısı olmuşsun ve yanında ki btr ye verdirmiyorsun. senin yaptığın bu ayıp sana yeter. sus ve bir daha düşün insanların hakkını yiyemezsin. yarın öbür tarafta hesabını sorduklarında ne diyeceksin iş icabı mı yaptım diyeceksin. yapıyorsan da bu grupta bence durma yada sus ve bu yaptıkların daha fazla duyulmasın. ben btr öğretmeniyim ve kulüp ücretini alıyorum ben aldığıma göre herkes alabilir.

Kulüp ücreti alıyoruz. Yeter ki ders saatleri dışında yapalım. Daha fazla bu konuyu büyütmeyelim hocalarım.

personel genel müdürlüğünün yazısına göre artık verilmiyor

Ekli dosyalar

• BTR Görüş.pdf
    2.3 MB · Görüntüleme: 133
Basit bir konu nasıl karmaşık hale getirilir anlamıyorum.
Kulüp çalışması yapan kulüp ücretini alır.
Hocam bi genelge veya yazı çıkıyor ama 10 farklı şekilde yorumlanıyor. Çünkü yazılarda sizin de dediğiniz gibi net bi şekilde "Kulüp çalışması yapan kulüp ücreti alır." yazmıyor . Yok şu maddenin şu fıkrasına göre şundan dolayı yok mesai içinde yok mesai dışında falan filan inter milan yazıyor. Ben hiç uğraşmıyorum. Kulüple ilgilenmiyorum. Ekdersi eksik olsun. Bize 2 saatlik ekdersi çok gören kim varsa onlara yazıklar olsun diyorum.

Bana da müdür alamayacağımı söyledi. O yazıdan sonra başka bir yazı varmış. Ondan dolayı alamazsın dedi. Sizler alıyor musunuz arkadaşlar?

Biz eski yazıya göre ödüyoruz, ama Personel G. Müd. den Bitlis Valiliğine yollanan bu yazı kafamızı karıştırdı

Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri külüp değildir arkadaşlar eski adıyla rehberlik dersinin yerini almaktadır. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda destekleme ve yetiştirme kursu, sosyal etkinlikler kapsamında kulüp faaliyetleri, belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.

Hocam bununla ilgili herhangi bir soru işareti yok. Samsung meb bu tüm alamazsın yazıları geldikten sonra tekrar eğitek e görüş sordu. Gelen cevap daha önceki yazımız geçerlidir şeklindedir Bir önceki sayfada bu yazıları paylaştım biz alıyoruz. Tüm bunlara rağmen alamazsınız diyenlerde art niyetlidir.

Kardeş sen bi ağzını açma. Belli ki müdür yardımcısı olmuşsun ve yanında ki btr ye verdirmiyorsun. senin yaptığın bu ayıp sana yeter. sus ve bir daha düşün insanların hakkını yiyemezsin. yarın öbür tarafta hesabını sorduklarında ne diyeceksin iş icabı mı yaptım diyeceksin. yapıyorsan da bu grupta bence durma yada sus ve bu yaptıkların daha fazla duyulmasın. ben btr öğretmeniyim ve kulüp ücretini alıyorum ben aldığıma göre herkes alabilir.

Ne boş boş konuşmuşsun. O tarihter kulüp ek dersimi veriyorlardı. Önce yazılan mesajın tarihine bak sonra konuş. Sen şuan kul hakkında girdin. Sen nasıl hesap vereceksin merak ediyorum öbür dünyada.

.

Ekli dosyalar

• 10_02_2020 Yeğitek Yazısı.pdf
    204.2 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba. ben de 2 ay kulüp ücreti almıştım. şimdi karaman mem bana kamu zararı çıkardı. bitlis mem'in yazısına dayanarak. bu durumda ne yapabilirim
Kıymetli hocam okul idaresi sene başında ekders ücret onayı alır ilçe memden. O ücret onayına bakar mısınız sizin için kulüp ücret onayı alınmış mı?
Eğer alınmış ise okul idareniz ve ilçe milli eğitim bunun onayını vermiş demektir.

Arkadaşlar bana da okul idaresi 1. dönem bir kaç ay vermedi , ben de bu forumda da yazan arkadaşlar olmuştu CİMER' e yazdım. İlk yazıma Bitlis yazısına istinaden negatif yanıt geldi çünkü Kırşehir İl Mem den görüş istemişlerdi. Ben de tekrar YEĞİTEK yazısını göstererek yazdım CİMER'e ve ekders alabilirsin yazısı geldi. Yazıyı bir dilekçe ile okul tarafından İl Mem'e yolladık ve ekdersimi o zamandan bu yana alıyorum.

Kulüp ücretinin güncel hali nedir şimdi ? Ben almıyorum geriye dönük alabilir miyim ?
Şuanki durumu; verilebiiyor,

Geri