BT Rehber Öğretmenliği Görevlendirmesi (Tereddüt edilen husu

Kodla Büyü
daimon45' Alıntı:
ikili öğretimde görevli olan btreh ler şanslı diyenler;

1. ikili öğretimde sabah 7.30 girersen 12.25 da çıkarsın. Toplam 4,55 saat okulda olursun. Normal eğitimde 9.00- 12.30, 13.30-15.15 de çıkarsın. 5,15 saat görev yaparsın. ikili eğitimde öğle arası yok. 20dk için üzmeyin kendinizi...
2. Liselerde okuyan arkadaşlar 8.30-16.00 arası okuldayım diye ortaokul ve ilkokulları şanslı gördüğünü söylemişler. Açıklamalarda 30 saat mevzusu belirtilmediğinden haftanın 3 günü çıkış saatlerimiz 2 ders daha fazla. Bu sizleri teselli eder inşallah...

hocam sen şimdi 7.30 da iş başı yaptımı ne zaman özgürlüğüne kavuşuyorsun 12.25. Kaç saat eder: 4.55 eyvallah.
ben tekli öğretimde 9.00 da işbaşı yaptımı 15.00 değil mi, şimdi bana öğlen arası marası deme kardeşim ben çıktığım saate bakarım. Gördüğüm şu ki tekli öğretime göre ikili öğretim kıyak pozisyonda bir an önce ikiliye kapak atmak lazım ne kadar erken çıksak o kadar iyi.
Seçmeli dersler yüzünden bizim okulda eğitim 16.20 de bitiyor. Madem fark yok tekli okula geç bir fatura vb. iş için idareye dil dök 14.00 de çıkmak nerde 16.20 de çıkmak nerde.

Yıllardır yaptıkları çalışma sonucu değişen konulara bakarsak çok az birde onu bile tam açıklayamamışlardı, Açıklamak için bile bir kaç ay daha çalışma yaptılar... Bir isim değiştirmek için bunca zaman beklemelerine gerek yoktu aslında ...

sami55' Alıntı:
Yıllardır yaptıkları çalışma sonucu değişen konulara bakarsak çok az birde onu bile tam açıklayamamışlardı, Açıklamak için bile bir kaç ay daha çalışma yaptılar... Bir isim değiştirmek için bunca zaman beklemelerine gerek yoktu aslında ...
onlar ne yaptıklarını biliyorlarmıki sayın hocam.. bu işler böyle işte iki ucu değnek.. şimdide normal öğretimlere değdirdiler..yani sussan olmuyor... susmasan olmaz modundalar.. bişey olacağı yoktu ama bekledik işte.. 30 saat diyemedi yemedi çünkü. ben hala söylüyorum ders programına 31 saat yazamaz yazarsa elime belgeyi verirse..kardeşim ben ekdersimi isterim derim yasal olarak..gerekirse dava edersin alırsın paranı..o yüzden dertlenmeyin fazla bildiğinizi okuyun haa müdür diretiyormu.. al kardeşim istifa dilekçesini istemiyorum sizler buyrun yapın ben kabul etmiyorum dersin.. egzersiz yapar kurs açar alırsın ekdersini kimseye eyvallahın olmaz. benim bilgisayarcım işini bilir..

computing' Alıntı:
daimon45' Alıntı:

1. ikili öğretimde sabah 7.30 girersen 12.25 da çıkarsın. Toplam 4,55 saat okulda olursun. Normal eğitimde 9.00- 12.30, 13.30-15.15 de çıkarsın. 5,15 saat görev yaparsın. ikili eğitimde öğle arası yok. 20dk için üzmeyin kendinizi...
2. Liselerde okuyan arkadaşlar 8.30-16.00 arası okuldayım diye ortaokul ve ilkokulları şanslı gördüğünü söylemişler. Açıklamalarda 30 saat mevzusu belirtilmediğinden haftanın 3 günü çıkış saatlerimiz 2 ders daha fazla. Bu sizleri teselli eder inşallah...

hocam sen şimdi 7.30 da iş başı yaptımı ne zaman özgürlüğüne kavuşuyorsun 12.25. Kaç saat eder: 4.55 eyvallah.
ben tekli öğretimde 9.00 da işbaşı yaptımı 15.00 değil mi, şimdi bana öğlen arası marası deme kardeşim ben çıktığım saate bakarım. Gördüğüm şu ki tekli öğretime göre ikili öğretim kıyak pozisyonda bir an önce ikiliye kapak atmak lazım ne kadar erken çıksak o kadar iyi.
Seçmeli dersler yüzünden bizim okulda eğitim 16.20 de bitiyor. Madem fark yok tekli okula geç bir fatura vb. iş için idareye dil dök 14.00 de çıkmak nerde 16.20 de çıkmak nerde.
Çok bencilsiniz. Bu açıklamalardan önce 30 saat mevzusunun belirsizliğinden en mağdur olanlar 2li öğretim yapanlardı. O zaman sesiniz çıkmıyordu. Çıktığım saate bakarım diyorsun. İkili öğretimde de olunca sabahın köründe okula mı gelinir diye sitem ediliyor. İnsanları neden herşeyden bu kadar memnuniyetsiz anlamıyorum.

.... ikili eğitim de sanki seçmeli ders yok ... 2 -2: 30 a kadar devam eder .... ileride oda artar nasılsa

En güzeli tekli eğitim. ZAten seçmeli derslerde dersim oluyor. Bu sebeple boşuna bekledim hissine kapılmayacağım. İlerde de sadece seçmeli saatlerde dersimiz olacağı için ders programında delik deşiklik de son bulacak. 3-5 dersin dağıtımı idareci tarafından önemsenmediği için, yapacağımız işe de tam konsantre olamıyoruz. Yaptığımız iş yarım kalıyor.

İşin özü 30 saat olayı olsa da biz yine bekleyeceğiz. 9 da gitmeyip 10 da gitsek, o bir saatte dünyayımı kurtaracağız cümlesini kurup polemik yaratasım var.

Ah benim bilişimcimin değerini bilmeyen körolmayasıcalar, bilişimcimin değerini anlayıp başının tacı edeseciler, O ders programını düzgün yapasacılar vs :)

Arkadas bir önceki yazıda "bir öğreetmenin girecceği azami ders sayısını geçemeyecektir" yazmıyor muydu? ayrıca yazının en son sayfasında "5-Öğretmen okulunda kendi branşında tek öğretmen ise ve görev istiyorsa; okulunda kaç saat ders varsa (Örnek 12 saat bilgisayar dersi) bu ders saati sayısı 30'dan çıkarılacak ( Örnek 30-12 = 18 Saat) - kalan saat BT Rehberliği Dersi olarak bu
öğretmene verilebilecektir. Toplam kendi branşı + BT Rehberlik Görevi = En Fazla 30 Saat olacaktır. Gireceği toplam ders saati sayısı 30'u aşmayacaktır. Okulunda bilgisayar branşında tek öğretmen ise ve görev istemiyorsa; okulunda bilgisayar
branşında kaç saat ders varsa (Örnek 12 saat bilgisayar dersi) bu ders saati sayısı 21'den çıkarılacak ( Örnek 21-12 =9 Saat) - kalan saat BT Rehberliği olarak bu öğretmene verilebilecektir." seklinde ibare varken neyin tereddütü ki okul bitene kadar diyor? yazıyı ekliyorum elinde olmayanlar için, mail yazacam sikayet için fikir lazım acaip gerginim...

Ekli dosyalar

• _BT.rar
    463.8 KB · Görüntüleme: 139
Matemetik öğretmenini , Türkçe öğretmeni vs.... onlarıda okulda bekletin o zaman ... Çocuklar soru sormak için gelsin sorsun... Zil çalar çalmaz hemen giden öğretmenlere nedense dokunulmuyor ....

eyolcu' Alıntı:
Arkadas bir önceki yazıda "bir öğreetmenin girecceği azami ders sayısını geçemeyecektir" yazmıyor muydu? ayrıca yazının en son sayfasında "5-Öğretmen okulunda kendi branşında tek öğretmen ise ve görev istiyorsa; okulunda kaç saat ders varsa (Örnek 12 saat bilgisayar dersi) bu ders saati sayısı 30'dan çıkarılacak ( Örnek 30-12 = 18 Saat) - kalan saat BT Rehberliği Dersi olarak bu
öğretmene verilebilecektir. Toplam kendi branşı + BT Rehberlik Görevi = En Fazla 30 Saat olacaktır. Gireceği toplam ders saati sayısı 30'u aşmayacaktır. Okulunda bilgisayar branşında tek öğretmen ise ve görev istemiyorsa; okulunda bilgisayar
branşında kaç saat ders varsa (Örnek 12 saat bilgisayar dersi) bu ders saati sayısı 21'den çıkarılacak ( Örnek 21-12 =9 Saat) - kalan saat BT Rehberliği olarak bu öğretmene verilebilecektir." seklinde ibare varken neyin tereddütü ki okul bitene kadar diyor? yazıyı ekliyorum elinde olmayanlar için, mail yazacam sikayet için fikir lazım acaip gerginim...
Hocam sizin dediğiniz bazı il milli eğitimlerin yayınladığı yazı. Şimdi maalesef geçerliliği yok zaten. Haber aldığım şu 3 günüm zehir oldu gerginlikten. Mail yazalım hocam, nereye yazacaksınız siz?

arkadaslar ben meb bilgi edinmeye yazdım. Gerginlikten cümle bütünlüğüne dikkat edememiş olabilir. Sendikalara da yazacam. Biliyorum sallamayacaklar ama ses olsun...

"Kocaeli ili İzmit ilçesinde bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Ders sayımız maaş karşılığını doldurmadığı için "BT Rehber Öğretmenliği" görevini yapmak zorunda kalıyoruz. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün 27.12.2012 tarih, 248065 sayılı ve "Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği (Tereddüt Edilen Hususlar)” konulu yazısında mesai saatlerimiz ile ilgili olarak “7. Madde, görevlendirildiğimiz okulun eğitim_öğretim saatine uyulması” şeklinde ibare bulunmaktadır. Buna göre Bir öğretmen haftada 30 saatten fazla derse giremediği halde görevlendirildiği okul türüne göre bu saat 40-45 ders saatini bulmaktadır. Ayrıca Rehber öğretmenler fiili olarak derse girmediği halde ders saat hesabı yapılırken bizim branş (ders görevi ve görevlendirme görevleri) için ders saat hesabı neden yapılmamaktadır? Ve Norm kadro için yapılan bir çalışmanız bulunmakta mıdır?"

eyolcu' Alıntı:
arkadaslar ben meb bilgi edinmeye yazdım. Gerginlikten cümle bütünlüğüne dikkat edememiş olabilir. Sendikalara da yazacam. Biliyorum sallamayacaklar ama ses olsun...

"Kocaeli ili İzmit ilçesinde bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Ders sayımız maaş karşılığını doldurmadığı için "BT Rehber Öğretmenliği" görevini yapmak zorunda kalıyoruz. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün 27.12.2012 tarih, 248065 sayılı ve "Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği (Tereddüt Edilen Hususlar)” konulu yazısında mesai saatlerimiz ile ilgili olarak “7. Madde, görevlendirildiğimiz okulun eğitim_öğretim saatine uyulması” şeklinde ibare bulunmaktadır. Buna göre Bir öğretmen haftada 30 saatten fazla derse giremediği halde görevlendirildiği okul türüne göre bu saat 40-45 ders saatini bulmaktadır. Ayrıca Rehber öğretmenler fiili olarak derse girmediği halde ders saat hesabı yapılırken bizim branş (ders görevi ve görevlendirme görevleri) için ders saat hesabı neden yapılmamaktadır? Ve Norm kadro için yapılan bir çalışmanız bulunmakta mıdır?"
İyi özetlemişsiniz hocam. Hesabıma göre günde 8 saatten fazla okulda olacağım, düşündükçe beynime kan sıçrıyor. :verymad:

biri bir şey diyene kadar şimdiki gibi devam ederim bu ne arkadaş yaa iyice suyunu çıkardılar bunun
zırt pırt bir şeyler değişir oldu biz de ne tarafa bakacağımızı şaşırdık
diğer branşlar ne kadar da rahat yaa derse gir çık yönetmelik yıllardır aynı
bizde her an her şey değişiyor :verymad:

il bazında öğretmenler karar alacak.2.dönem genel olarak görevlendirme istenmesin.zaten 2.dönem görevlendirmeler bazı iller haricinde mart kadar anca yapılır.para olarak kayıp 2500 civarı.ama tüm türkiye de il bazında en fazla 3-5 görevlendirme olursa otursunlar dünya para döktükleri projeyle 35 yıllık müdürler uğraşsın.ortak karar alalım görevlendirme almayalım?

Bende şunu anlamadım. Mesela ben kendi kadromun bulunduğu liseyi istiyorum aynı ilçede yine bilişim teknolojileri branşında yüksek lisansını yapmış bir öğretmen arkadaş da benim okulumu istiyor. O zaman diğer arkadaş benim okuluma gelecek ben kendi okulumda derslerime girip başka okula BTR mi olacam. Yoksa öncelik kendi kadrosunun bulunduğu okul mu olup isteyenler arasında mı tercih yapılacak?

hocam emin olun olmaz, yine basvuru olur, her gün hak kaybı yasıyoruz ama para sıcak geliyor!!! Ben düşünmüyorum açıkcası, sadece kendi okulumu yazarım gerisini bilemem...

Ayrıca yukarıda yazılanlara katılıyorum. Sesimizi duyurma adına norm ve çalışma saati adaleti sağlanana kadar hiçbir bilişim teknolojileri öğretmeni BTR görevi istemeyecek aslında...

eyolcu' Alıntı:

güzel özetlemişsin hocam

hocam para güzelde önümüzde çok uzun yıl var bir yerden başlamak lazım.2.dönem görev almayalım.belki bir şeyler değişecek.her il kendi arasında toplantı yapsın gerekirse.ortak karar alınsın.dernek bakanlıkla konuşmuş.öğretmenlerde böyle bir karar alsın.somutlaştırmak lazım bazı şeyleri.

Arkadaşlar açıklayıcı yazıyı (tereddüte düşülen konular) okudum. Yalnız hala bir durum açıklanmamış.

Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri;

Görevlendirildiği okulda nöbet görevi dahil olmak üzere başka bir görev verilemeyecektir ve BTR görevi yapacaktır. Onu anladık ama bir muamma var. Oda şu
Kadrolarının bulunduğu okullarda nöbet görevi verilecek mi?

Trabzon ve Samsun verilmeyecek yazmış ama resmi yazı da net bişey yok.
Çünkü bazı müdürler sen görevlendirildiğin okulda BTR öğretmenisin orada nöbet tutmazsın ama kendi okulunda tutacaksın diyor.

Arkadaşlar herkesin işini yapan biz herkesin peşinden koşan biz. Artık bırakalım onlar bizim peşimizden koşsun. En geç 1-2 yıla bütün okullara akıllı tahta gelecek BT öğretmeni olmayan okul müdürleri her yerde BT öğretmeni arayacak çünkü birsürü işi varakıllı tahtanın. Hep beraber 2. dönem BTR görevi başvurusu yapmayalım ama en önemlisi anadolu liselerinde olan arkadaşlarda bu karara uymalı ki etkili bir eylem olsun. yoksa sürünmeye devam. Ya hep beraber dik duracağız yada uzun yıılar bu şikayetlere devam.

bireylul' Alıntı:
Arkadaşlar herkesin işini yapan biz herkesin peşinden koşan biz. Artık bırakalım onlar bizim peşimizden koşsun. En geç 1-2 yıla bütün okullara akıllı tahta gelecek BT öğretmeni olmayan okul müdürleri her yerde BT öğretmeni arayacak çünkü birsürü işi varakıllı tahtanın. Hep beraber 2. dönem BTR görevi başvurusu yapmayalım ama en önemlisi anadolu liselerinde olan arkadaşlarda bu karara uymalı ki etkili bir eylem olsun. yoksa sürünmeye devam. Ya hep beraber dik duracağız yada uzun yıılar bu şikayetlere devam.
:+1: :+1:

bu ne ya :!: tam bir şeyleri rayına oturtmuşken, ne güzel 08:00-15:00 çalışmaya alışmışken ve en önemlisi idarecileri alıştırmışken buda nerden çıktı? önce 30 saat diye sevindiriyorlar, sonra 16:00 diyorlar...atandığımdan beri ilk defa memnundum branşımdan gene mahvettiler moralimi.. ben şimdilik ses çıkarmamayı düşünüyorum

adige_emrah' Alıntı:
Arkadaşlar açıklayıcı yazıyı (tereddüte düşülen konular) okudum. Yalnız hala bir durum açıklanmamış.

Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri;

Görevlendirildiği okulda nöbet görevi dahil olmak üzere başka bir görev verilemeyecektir ve BTR görevi yapacaktır. Onu anladık ama bir muamma var. Oda şu

Çünkü bazı müdürler sen görevlendirildiğin okulda BTR öğretmenisin orada nöbet tutmazsın ama kendi okulunda tutacaksın diyor.

Görevlendirme aldıktan sonra kendi okulunun bt öğretmeni değilsin sen,görevlendirildiğin okulun BTR olarak görülüyorsun.Sadece mağduriyet olması diye derslerine giriyorsun kendi okulunun ve nöbet sınıf kulüp ve verilemez. İl koordinatörünle görüş okulunu arasın,hallolur.

daimon45' Alıntı:
computing' Alıntı:
daimon45' Alıntı:

Çok bencilsiniz. Bu açıklamalardan önce 30 saat mevzusunun belirsizliğinden en mağdur olanlar 2li öğretim yapanlardı. O zaman sesiniz çıkmıyordu. Çıktığım saate bakarım diyorsun. İkili öğretimde de olunca sabahın köründe okula mı gelinir diye sitem ediliyor. İnsanları neden herşeyden bu kadar memnuniyetsiz anlamıyorum.

KİMSE GÖREV ALMASIN!!
görevlendir görevlendir nereye kadar!! kapanya işcilerine döndük....Fatih projesi varda görevlendiriliyoruz ya oda olmasaydı? görevlendirmenin bir artisğide yok .
Meb diyorki sizin işinizi herkes yapar BTR KURSU ALAN HER ÖĞRETMEN :!: lüzün yok biraz az harcayın üçrete güvenerek iş yapmayın...görevlendirme istemek zorundada kalmayın.ben istemeyecem işim olmaz...Bişim teknolojileri öğretmeneni dışında bu işi yaptırdıkları sürece görevlendirme almayacağım....bir şekilde bilgisayar öğretmenliği yapmammak içinde elimden geli yapacağım...seneye idarecilik sınavı açılırsa gireceğim!

QML' Alıntı:
adige_emrah' Alıntı:

Görevlendirme aldıktan sonra kendi okulunun bt öğretmeni değilsin sen,görevlendirildiğin okulun BTR olarak görülüyorsun.Sadece mağduriyet olması diye derslerine giriyorsun kendi okulunun ve nöbet sınıf kulüp ve verilemez. İl koordinatörünle görüş okulunu arasın,hallolur.
il koordinatöründe iş yok ki aradım ben ararım dedi hala arayacak. 1 ay oldu

Bence 1-2 dönem ekdersi düşünmeyip görev almamak lazım. Ben bu dönem almadım, alamayı da düşünmüyorum, ama ilçede 1-2 kişi sadece istemeyince pek bir etki yapmıyor. Ben boş ders saatlerimi hem kursuyla doldurdum, sonuçta eğitim öğretim alanında görev almak istediğimi göstermiş oldum hem de okulumuz hayat oldu :) tabi ek ders yarıya düştü ama değdi bence...

çaktırmayacağız şimdilik. bir de biz yapmasak bile ful ekders peşinde koşan bir sürü kişi var.onlar görevlendirmeye koşarlar.akşama kadar otururlar.kimse de bir şey demez

Bence bu bir yanılsama, bırak otursunlar, bizi ne yapacaklarını düşünmek zorunda kalacaklar o zaman. şu an kimsenin öyle bir derdi yok çünkü, herşey tıkır tıkır işliyor. Ne diye dert etsin bizi?

görev almamakta çözüm değil ki. meb bt rehberlik kursu açtığına göre biz görev istemesek de bişi değişmeyecek

Geri