BT Rehber Öğretmenliği Görevlendirmesi (Tereddüt edilen husu

Kodla Büyü
marbled' Alıntı:
Normal eğitim yapan okullarda olsa da kadromuz, kendi okulumızda fatih projesi olmadığımız sürece kalamıyoruz. Bu ihtimal nasıl olsa olmaz demişler. Ben ikili eğitimdeyim ama btr olsam liseye gidecem.
hocam liseler dolduktan sonra siz yine okulunuza isteyebilrsiniz

mehmettuna68' Alıntı:
ozdemir1001' Alıntı:
Okula geliş-gidiş saatleri mahvolmuş yine!!!!! Ne demek bu ya...Benim okulum anadolu lisesi ve sabah 8-akşam 16:00 arası mı kalmak zorundayım yine ...formatörlükten ne farkı kaldı ki?? Bu yazı hiç hoşuma gitmedi benim :(
Hocam eskiye döndük gibi birşey sadece ikli eğitim yapan okuldaki bt öğretmenlerine yaradı bu olay. Normal eğitim yapıyorsan formatörlüğe devam
Yani tamamen ayrımcılık olur. Okulun normal eğitim ise 16:00 ya kadar ikili eğitim ise 12:00 ye kadar okulda dur. Böyle saçmalık olur mu ya

İlgili öğretmenin Salı günü A ortaokulunda dersinin saat 15:00’da bitmesi durumunda B lisesine ulaşımı dikkate alınarak haftalık ders çizelgesinde bu saat boş bırakılabilecektir. Bu hesaplamada ders saati hesaplaması yapılmayacak olup, B lisesinde eğitim- öğretimin bittiği 16:00 saati BT rehber öğretmeninin görevinin bittiği saat olacaktır.

Bu nedemek arkadaşlar bundan birşey anlamadım. Yazıya göre o saatin ders ücretini vermeyecekler ?

ozel' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
ozdemir1001' Alıntı:
Okula geliş-gidiş saatleri mahvolmuş yine!!!!! Ne demek bu ya...Benim okulum anadolu lisesi ve sabah 8-akşam 16:00 arası mı kalmak zorundayım yine ...formatörlükten ne farkı kaldı ki?? Bu yazı hiç hoşuma gitmedi benim :(
Hocam eskiye döndük gibi birşey sadece ikli eğitim yapan okuldaki bt öğretmenlerine yaradı bu olay. Normal eğitim yapıyorsan formatörlüğe devam
Yani tamamen ayrımcılık olur. Okulun normal eğitim ise 16:00 ya kadar ikili eğitim ise 12:00 ye kadar okulda dur. Böyle saçmalık olur mu ya
imam hatipte görevliyim 08:00-15:50 buyrun oldumu size formatörlük

mehmettuna68' Alıntı:
ozdemir1001' Alıntı:
Arkadaşlar kendi okulumdan örnek vermek istiyorum, BT rehberliğim yok şu anda

Okulum 7.30 - 12.20 arasında yani normalde 12.20 de bitiyor gibi görünüyor ama seçmeli dersler var mesela 14.00 e kadar... dolayısıyla ilgili maddede eğitim öğretim sürecinde okuldadır ibaresi var. bu da demektir ki o saate kadar okulda olmak gerekir BTR olursam.

Anadolu liseleri 8.30- 16.00 arası ile aynı olmuş oluyor... 1 saat sabah erken başlayıp 1 saatte öğle arası katılırsa hemen hemen aynı yere varıyor bence

zilal' Alıntı:
7.BT Rehberliği görevi valilik onayı ile yapılacak ve görev öğretmenin haftalık ders çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. -BT Rehberliği görevinin, öğretmenin haftalık ders çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile gösterilmesi; öğretmenin BT Rehberliği görevini ve varsa ders görevini yürüttüğü zamanın belirtilmesini amaçlamaktadır. Örnek 1- Kadrosu normal eğitim yapan A ortaokulunda bulunan ve normal eğitim yapan B lisesine BT Rehberi olarak görevlendirilen BT öğretmenini ele alalım; İlgili öğretmenin A ortaokulundaki var olan ders görevini yerine getirdikten sonra B lisesinde hangi zamanlarda çalışacağını göstermek için “BT rehberlik görevi” haftalık ders çizelgesinde gösterilir. B lisesinde eğitimin saat 16:00’da bittiği varsayılırsa ilgili öğretmen her gün saat 16:00’a kadar B lisesinde BT Rehberliği görevini yapacaktır. İlgili öğretmenin Salı günü A ortaokulunda dersinin saat 15:00’da bitmesi durumunda B lisesine ulaşımı dikkate alınarak haftalık ders çizelgesinde bu saat boş bırakılabilecektir. Bu hesaplamada ders saati hesaplaması yapılmayacak olup, B lisesinde eğitim- öğretimin bittiği 16:00 saati BT rehber öğretmeninin görevinin bittiği saat olacaktır.

16.00 denmiş ama haftalık ders çizelgesi de denmiş yine, haftalık ders saati olarak 30 saati aşamaz diyemez miyiz yine?

Okulum ikili eğitim. Ayrıca ortaokul (5-8) . Ayrıca 24 saat dersim var.

Şimdi sabah 7:30 akşam 18:20 (pts: 19:00)

tek formatör. Buyursunlar açıklasınlar bakalım.

PS: Ben BTR istemem istememesine ama gelen her yazı STR yoksa BT öğretmeni yapsın diyor. Bilgisayarla ilgili her iş da otomatik beni buluyor.

bt^' Alıntı:
zilal' Alıntı:
7.BT Rehberliği görevi valilik onayı ile yapılacak ve görev öğretmenin haftalık ders çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. -BT Rehberliği görevinin, öğretmenin haftalık ders çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile gösterilmesi; öğretmenin BT Rehberliği görevini ve varsa ders görevini yürüttüğü zamanın belirtilmesini amaçlamaktadır. Örnek 1- Kadrosu normal eğitim yapan A ortaokulunda bulunan ve normal eğitim yapan B lisesine BT Rehberi olarak görevlendirilen BT öğretmenini ele alalım; İlgili öğretmenin A ortaokulundaki var olan ders görevini yerine getirdikten sonra B lisesinde hangi zamanlarda çalışacağını göstermek için “BT rehberlik görevi” haftalık ders çizelgesinde gösterilir. B lisesinde eğitimin saat 16:00’da bittiği varsayılırsa ilgili öğretmen her gün saat 16:00’a kadar B lisesinde BT Rehberliği görevini yapacaktır. İlgili öğretmenin Salı günü A ortaokulunda dersinin saat 15:00’da bitmesi durumunda B lisesine ulaşımı dikkate alınarak haftalık ders çizelgesinde bu saat boş bırakılabilecektir. Bu hesaplamada ders saati hesaplaması yapılmayacak olup, B lisesinde eğitim- öğretimin bittiği 16:00 saati BT rehber öğretmeninin görevinin bittiği saat olacaktır.

16.00 denmiş ama haftalık ders çizelgesi de denmiş yine, haftalık ders saati olarak 30 saati aşamaz diyemez miyiz yine?
Ders saati hesaplaması yapılmayacaktır diyor hocam

enestar' Alıntı:
Okulum ikili eğitim. Ayrıca ortaokul (5-8) . Ayrıca 24 saat dersim var.

Şimdi sabah 7:30 akşam 18:20 (pts: 19:00)

tek formatör. Buyursunlar açıklasınlar bakalım.

PS: Ben BTR istemem istememesine ama gelen her yazı STR yoksa BT öğretmeni yapsın diyor. Bilgisayarla ilgili her iş da otomatik beni buluyor.

Muhammed hocam senin iş biraz zor. herhangi bi devrede ders olmamış olsaydı iyi olurdu. Belki şu yapılabilir. Sadece bir devrede ders alırsın ve o devrede BTR olursun...

ikili eğitim, tekli eğitime göre daha cazip hale geldi. Okul açılsa ikili eğitim olan okula tayin isteyeceğim. En geç 14:00 da çıkarız.

benim okul normal eğitim..14.30'da ders bitiyor, sadece salı günü seçmeli dersim var 16.00'da bitiyo..bi sıkıntım yok yanii..

mehmettuna68' Alıntı:
bt^' Alıntı:
zilal' Alıntı:

Ders saati hesaplaması yapılmayacaktır diyor hocam

evet haklısınız maalesef, son iki cümle acı gerçekten : "Bu hesaplamada ders saati hesaplaması yapılmayacak olup, B lisesinde eğitim- öğretimin bittiği 16:00 saati BT rehber öğretmeninin görevinin bittiği saat olacaktır."
" B lisesinde eğitimin saat 16:00’da bittiği varsayılırsa ilgili öğretmen her gün saat 16:00’a kadar B lisesinde BT Rehberliği görevini yapacaktır."
Haksızlıklar olacak, aferin bunu akıl edemeyenlere, çok iyi iş yapmışlar..

benim içinde değişen hiçbirşey olmadı. Sabah 8:15 ten akşam 16:00a kadar okuldaydım zaten. 30 saat meselesine bayağı sevinmiştim ama yine olmadı. başka bahara:((

Konu ile alakasız: bir önceki mesajımı düzenle deyince, yeni mesaj oluşturdu, ilginç..

ozlem22' Alıntı:
benim okul normal eğitim..14.30'da ders bitiyor, sadece salı günü seçmeli dersim var 16.00'da bitiyo..bi sıkıntım yok yanii..
bana dokunmayan yılan hesabı şeklinde yazmışsın hoş olmamış hocam. ayrıca hatırlatırım. 4+4+4 sistemiyle 3 sene içerisinde tüm okulların ders saatleri günlük 7 ya da8 saat olacağı için bugün sorun olmasada 3 sene içinde sende aynı duruma geleceksin.
o değilde ben 30 satt çalışılır ibaresi olan resmi yazıyı arıyorum. elinde olan varsa paylaşabilir mi

her_dem' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
bana dokunmayan yılan hesabı şeklinde yazmışsın hoş olmamış hocam. ayrıca hatırlatırım. 4+4+4 sistemiyle 3 sene içerisinde tüm okulların ders saatleri günlük 7 ya da8 saat olacağı için bugün sorun olmasada 3 sene içinde sende aynı duruma geleceksin.
o değilde ben 30 satt çalışılır ibaresi olan resmi yazıyı arıyorum. elinde olan varsa paylaşabilir mi

Ekli dosyalar

• _BT.rar
    463.8 KB · Görüntüleme: 318
30 saat diye belirten ilçe mem lere yazık oldu. yazıda ders saati hesaplaması yapılmayacaktır deniyor, peki rehberlik öğretmeninde niye hesaplanıyor, onlar evlat biz başka bişey miyiz, onlara 30 saat, bize ders bitene kadar, bu kadar haksızlık olur mu? şu ders bi zorunlu olsa, hayatta BTR filan olmam. neyse çok fazla dillendirmezsek düzenimiz bozulmaz arkadaşlar o yüzden, şşşşşşşş.

görevlendirmeler yine dönem olarak mı yoksa yıl mı acaba, bide elazığda daha yok böyle bir görevlendirme ne zaman başvurular başlar ki

bu yazıyı yeniden düzenleyeyenlere şuan içimden okadar çok şey geçiyor ki....
allaha havale ediyorum..

Geri