BT Rehber Öğretmenliği Görevlendirmesi (Tereddüt edilen husu

Kodla Büyü
mehmettuna68' Alıntı:
yadigartbaykal' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
Bir BT öğretmeni ilçe içinde kendi okulu olsun olmasın alan dışı diğer tüm öğretmenlerden önceliklidir. Yok bu adam kendi okulunda daha faydalı olur diyerek görevlendirme yapılmaz. Bu tür görevlendirmelerin hiçbir hukuki dayanağı yoktur

önceliği genelde branş gözetmeksizin kendi okulunda olana veriyorlar, ama kesin bir yargı yok bununla ilgili akside de yok maalesef.
konu ile ilgili bilgi edinmeye soru sordum, 14 şubatta cevap gelmesi gerekiyordu ama henüz bir cevap gelmedi :)

bt rehber öğretmenliği görevi bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülür diye açıkça yazıyor. Kendi okulunda olayı hangi yazı hangi yönetmeliğe göre yapılıyor göstersinler ben de özür dileyim. Ben kendi ilimde bu sorunla karşılaştım, ama önce ile gittim onay çıkmadan görüştüm olumsuz yanıt alsam kesinlikle dava açacaktım. Bence bu durumda hakkı yenen bilişim öğretmenleri yargıya gitsin hakkını arasın. Eminim kazanacaklardır

hocam kesinlike doğru düşünüyorsunuz nerede yazıyor bu kendi okulunda olayı Allah aşkına biri yazı yönetmelik göstersinde bizde cahilsek bilelim öğrenelim ve ben İstanbul Mem'in kafasına göre yorum yaparak verdiği kararla görevlendirmem yapılmadı. Yarın il meme bizzat elden dilekçe vereceğim aynı zamanda sendikam ile de görüştüm konuyu mahkemeyede taşıyacağım.

zodiac' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
yadigartbaykal' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
Bir BT öğretmeni ilçe içinde kendi okulu olsun olmasın alan dışı diğer tüm öğretmenlerden önceliklidir. Yok bu adam kendi okulunda daha faydalı olur diyerek görevlendirme yapılmaz. Bu tür görevlendirmelerin hiçbir hukuki dayanağı yoktur

önceliği genelde branş gözetmeksizin kendi okulunda olana veriyorlar, ama kesin bir yargı yok bununla ilgili akside de yok maalesef.
konu ile ilgili bilgi edinmeye soru sordum, 14 şubatta cevap gelmesi gerekiyordu ama henüz bir cevap gelmedi :)

bt rehber öğretmenliği görevi bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülür diye açıkça yazıyor. Kendi okulunda olayı hangi yazı hangi yönetmeliğe göre yapılıyor göstersinler ben de özür dileyim. Ben kendi ilimde bu sorunla karşılaştım, ama önce ile gittim onay çıkmadan görüştüm olumsuz yanıt alsam kesinlikle dava açacaktım. Bence bu durumda hakkı yenen bilişim öğretmenleri yargıya gitsin hakkını arasın. Eminim kazanacaklardır

hocam kesinlike doğru düşünüyorsunuz nerede yazıyor bu kendi okulunda olayı Allah aşkına biri yazı yönetmelik göstersinde bizde cahilsek bilelim öğrenelim ve ben İstanbul Mem'in kafasına göre yorum yaparak verdiği kararla görevlendirmem yapılmadı. Yarın il meme bizzat elden dilekçe vereceğim aynı zamanda sendikam ile de görüştüm konuyu mahkemeyede taşıyacağım.

hocam böyle yapılan görevlendirmeler kesin ama kesin diyorum hukuka aykırı, susmayın hakkınızı arayın arkadaşlar, bir yanlışlık bir hata varsa hakkınızı arayın, il memdeki görevlendirme yapan kişiler görevlerini yaparken biraz hak, hukuk bilsinler

mehmettuna68' Alıntı:
hocam böyle yapılan görevlendirmeler kesin ama kesin diyorum hukuka aykırı, susmayın hakkınızı arayın arkadaşlar, bir yanlışlık bir hata varsa hakkınızı arayın, il memdeki görevlendirme yapan kişiler görevlerini yaparken biraz hak, hukuk bilsinler

hocam bu haksız görevlendirmeden sonra il memi aradım bana aynen şunu söylediler; sen fatih projesi okulunda 1 gün görevlendirilecektin diğer alan dışı öğretmen ise 5 gün. 5 gün görevlendirilen alan dışı öğretmen benden daha yararlı olacağı düşünüldüğünden komisyon üyeleri kendi yorumlarıyla böyle düşünerek görevlendirmemi red etmişler. bu nerede yazıyor hocam komisyon üyelerinin kendi yorumlarıyla mı hareket ederler yoksa yönetmeliklerle mi?

görevlendirmeler yoruma göre değil yönetmeliğe göre yapılır. Komisyon üyeleri de buna uymaları gerekir. Yok o 5 gün okulda daha yararlı olur sen 1 gün oradasın böyle bir görevlendirmemi olur Allah aşkına, tamamen uydurma, kafalarına göre yapılan bir görevlendirme, hiçbir hukuki dayanağı olmayan görevlendirme, hakkını ara sayın hocam, eminim kazanırsın

delikatliyam' Alıntı:
Hocam sendikana başvur. Çözüm alamazsan ilçeye yazı yaz bekle sonra hukuka başvur
bence süreci hızlandırmak için okula yazı yaz, üst yazını yazdır hemen ilçeye git ilçdeden de üst yazını al ile kendin vermem olayı hızlandıracaktır. Çünkü yazının muhatabı ildir.

mehmettuna68' Alıntı:
görevlendirmeler yoruma göre değil yönetmeliğe göre yapılır. Komisyon üyeleri de buna uymaları gerekir. Yok o 5 gün okulda daha yararlı olur sen 1 gün oradasın böyle bir görevlendirmemi olur Allah aşkına, tamamen uydurma, kafalarına göre yapılan bir görevlendirme, hiçbir hukuki dayanağı olmayan görevlendirme, hakkını ara sayın hocam, eminim kazanırsın

Allah razı olsun hocam hala sizin gibi aklı başında hareket eden hak hukuk bilen insanlar var, çok teşekkürler desteğiniz için, kesinlikle hakkımı arayacağım ve zaten aramazsam bilişim öğretmeni olarak kendi kendime ihanet etmiş olurum. hemen başladım işlemlere, bugün avukat ile görüştüm ve yarın da il e elden dilekçemi verip konuyu mahkemeye de taşıyacağım.

Hocam sendikam ile görüştüm kendim il mem evrak kayıta elden dilekçemi verebiliyormuşum, okul ilçe sonra il sırasını takip etmem gerekmiyormuş. Komisyon ile görüştüğümde de onlarda elden kendim de bizzat dilekçemi verebileceğimi söylediler.

zodiac' Alıntı:
Hocam sendikam ile görüştüm kendim il mem evrak kayıta elden dilekçemi verebiliyormuşum, okul ilçe sonra il sırasını takip etmem gerekmiyormuş. Komisyon ile görüştüğümde de onlarda elden kendim de bizzat dilekçemi verebileceğimi söylediler.
tamam hocam işin hızlanmış senin :)

mehmettuna68' Alıntı:
zodiac' Alıntı:

Napıyım hocam valla iş güç bıraktık bununla uğraşıyoruz ama hakkım olan birşeyi başkalarına vermelerini asla içime sindiremiyorum. Komisyon üyesi bana dedi ki dilekçemi alıp bakanlığa görüş soracaklarmış sonra o görüşe göre hareket edeceklermiş.

zodiac' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
zodiac' Alıntı:

Napıyım hocam valla iş güç bıraktık bununla uğraşıyoruz ama hakkım olan birşeyi başkalarına vermelerini asla içime sindiremiyorum. Komisyon üyesi bana dedi ki dilekçemi alıp bakanlığa görüş soracaklarmış sonra o görüşe göre hareket edeceklermiş.

işi uzatacaklar, versene söylediğin gibi yazıya döksene görelim bakalım

mehmettuna68' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
zodiac' Alıntı:

aynen hocam dediğin gibi işi uzatacaklar ama mahkeme için dilekçenin sonucunu beklemem gerekiyor galiba :(

zodiac' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
zodiac' Alıntı:

aynen hocam dediğin gibi işi uzatacaklar ama mahkeme için dilekçenin sonucunu beklemem gerekiyor galiba :(

maalesef resmi cevap yazısı gerekiyor

mehmettuna68' Alıntı:

hocam sizin durumunuz neydi kendi ilinizde? sizin görevlendirmeyi de mi iptal edeceklerdi?

zodiac' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:

hocam sizin durumunuz neydi kendi ilinizde? sizin görevlendirmeyi de mi iptal edeceklerdi?

benim durumum sayın hocam istediğim liseye o okulda bulunan tarihçiyi atayacaklardı, ilçe eğiticisi beni aradı hocam sana 1 okul kaldı o da yabancı öğrencilerin öğrenim gördüğü okul dediler. Onaya gönderilmeden haber verdiler. Ben de ile gittim bu işi yapan memur yaptım oldu havasında, size söylediklerini bana söylediler, atamadan sorumlu şube müdürü Allah'tan anlayışlı çıktı da olay düzeldi yoksa yargıya gidecektim

mehmettuna68' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:

benim durumum sayın hocam istediğim liseye o okulda bulunan tarihçiyi atayacaklardı, ilçe eğiticisi beni aradı hocam sana 1 okul kaldı o da yabancı öğrencilerin öğrenim gördüğü okul dediler. Onaya gönderilmeden haber verdiler. Ben de ile gittim bu işi yapan memur yaptım oldu havasında, size söylediklerini bana söylediler, atamadan sorumlu şube müdürü Allah'tan anlayışlı çıktı da olay düzeldi yoksa yargıya gidecektim

hocam durumumuz nerdeyse aynıymış ama siz şanslısınız red etmemişler başvurunuzu. Benim başvurumun red edilme nedeni ise 5.madde yani kendi okulumda bt sınıfı olmaması olarak belirtmişlerdi.

Kendi okulumda 24 saat dersim var... Sabahçıyım... Bir başka okulda bt rehberlik istediğimde haftalık çalışma saatim nasıl olur?

arifa19' Alıntı:
Kendi okulumda 24 saat dersim var... Sabahçıyım... Bir başka okulda bt rehberlik istediğimde haftalık çalışma saatim nasıl olur?

hocam ders programı hazırlanırken 30 saat ders saati baz alınmaz diyor gittiğin okulda ders ne zaman bitiyor senin görevinde o zaman bitiyor. Sizin durumda aynı benim durum gibi karışık. Sabahçı isen haftalık ders çalışma saatin, gittiğin okulun ders programına göre ayarlanır. Sabah kendi okulunuzda öğleden sonra diğer okulda. Sizin okulda dersiniz kaçta başlıyorsa ve gittiğiniz okulda ders ne zaman bitiyorsa bu saatler arasında çalışma saatleriniz oluyor.

2 gün fatih projesi olan bir liseye görevlendirmem çıktı. Kadromun bulunduğu okul 1 günü boşalttılar. Lisede ki okul müdürü mutlaka 2 gün olmak zorunda yoksa dilekçe ile iptal edin diyor. Kendi okulumdaki müdür ise 1 gün daha boşaltmam için bütün programın değişmesi gerek, 7-10 günlük çalışma gerek 2 aylık bir süreç var 1 gün idare etsinler diyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Böyle bir durumla karşılan var mı ? Yardımcı olabilir misiniz?

cansultan' Alıntı:
2 gün fatih projesi olan bir liseye görevlendirmem çıktı. Kadromun bulunduğu okul 1 günü boşalttılar. Lisede ki okul müdürü mutlaka 2 gün olmak zorunda yoksa dilekçe ile iptal edin diyor. Kendi okulumdaki müdür ise 1 gün daha boşaltmam için bütün programın değişmesi gerek, 7-10 günlük çalışma gerek 2 aylık bir süreç var 1 gün idare etsinler diyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Böyle bir durumla karşılan var mı ? Yardımcı olabilir misiniz?

mutlaka 2 gün olması gerektiğini nerden çıkardı onu anlamadım, eğer ders program yapılıyorsa 2 gün gelirsin olmazsa 1 gün. Ama anladığım kadarıyla okulunuz bu programı yapabileceğini ancak zor olduğunu söylemiş. Okulunuz ders programını yapmak zorunda. 7-10 günlük çalışma mı hayırdır ne yapıyor tüm ilçenin ders programını mı yapıyormuş müdürünüz?

Bulunduğum okulda BT rehber öğretmen olarak görevlendirilmek istiyorum.

Bu konuda bilgi verebilirmisiniz.Başvuru şartları ve tarihleri nedir . :roll:

Sanırım bu günlerde bu konu başlığının güncel olması gerekecek. 8)

Arkadaşlar görevlendirmede hizmet puanı vs. Göre öncelik verilecek maddeler yer alıyor ancak kadro durumu ile ilgili bi durum var mı? Yani iki kişi başvursa bt rehberliğe a nın kadrosu başvuru yapılan okulda olsa b nin hizmet puanı daha yüksek olsa kim görevlendirilir?

bir ortaokulda bt öğretmeniyim. 18 saat dersim var. 12 saatte bir lisede btr olarak görev yapmaktayım(misal).
bu durumda btr olarak görev yaptığım için görevli olduğum lisede nöbet dahi görev verilemez. peki bu madde ortaokulda bulunduğum zaman için geçerlimidir?
yani nöbet verebilirler mi ortaokulda bulunduğum zaman içinde?

suckan10' Alıntı:
bir ortaokulda bt öğretmeniyim. 18 saat dersim var. 12 saatte bir lisede btr olarak görev yapmaktayım(misal).
bu durumda btr olarak görev yaptığım için görevli olduğum lisede nöbet dahi görev verilemez. peki bu madde ortaokulda bulunduğum zaman için geçerlimidir?

Tam bahsettiğiniz durumda olan arkadaşım tutuyor. O da tutmam gibilerinden birşeyler yaşadı ama sonunda tuttu. Lise de tutmazsınız ama kendi okulunuzda tutarsınız...

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
suckan10' Alıntı:

Tam bahsettiğiniz durumda olan arkadaşım tutuyor. O da tutmam gibilerinden birşeyler yaşadı ama sonunda tuttu. Lise de tutmazsınız ama kendi okulunuzda tutarsınız...
Böyle bir şey yok. Gittiğiniz okulda da kendi okulunuzda da tutmazsınız. Bakanlığın tereddüt edilen hususlar konulu yazısının 11. maddesinde bu açıkça belirtiliyor.

sene 2014 hala nöbet olayı tartışılıyor bu kadar açık bir madde varken heme kendi okulunda hem de görevlendirilen okulda nöbet tutulmaz.

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
suckan10' Alıntı:

o tutan arkadaşınız kendi isteğiyle tutuyordur yoksa kimse zorla tutturamaz, yok böyle birşey.

Hocam ben de geçen sene belirttiğiniz durumda 2 okula gidiyordum, kendi okulumda öğretmen sayısı yetersiz olduğu için "1 ay idare eder misin?" dediler. Ben de sadece 1 ay yeni öğretmen gelene kadar nöbet tuttum. Sonuç olarak idare ile aranızdaki samimiyet gereği yani yardımcı olmak babında nöbet tutmak isterseniz tutarsınız.

Geri