BT Rehber Öğretmenliği Görevlendirmesi (Tereddüt edilen husu

Kodla Büyü
Arkadaşlar lisede btr olduğumuzda kaça kadar okulda bulunmamız gerekiyor? malum 9 ve 10 lar ünde sekiz saat, 11-12 ler yedi saat ders görüyor. biz seiz saat mi kalıcaz? eğer öyleyse 18 sat mi ek ders alıcaz daha fazla mı?

Görevlendirme aldığımz okulda derslere girmek zorunlu mu? saçma olacak ama 18 saat ders +lab ve okul işleri zor oluyor sanki

Kadromuzun olduğu okulda derslere girmek zorunlu .
Diğer okulda btr olarak o okuldaki dersler saat kaçta biterse o saate kadar duruyoruz yalnız toplamda 30 saati geçmemesi gerekir ki alacağımız ek ders en fazla 18 saat.
Diyelim ki okulumuzda 16 saat dersimiz var , btr olarak da diğer okula 14 saat görevlendirme gideriz bunu geçmememiz lazım . Btr tereddüt edilen husus yazısında ise saçma bir şekilde diğer okulda daha geç saat bitse bile görev devam eder gibi bir ibare var . Bu da artık btr olarak görev yaptığımız okul idaresinin yorumlayıp uygulamasına kalmış .
Anladığım işimiz zor somut ve net şeyler yok . Bizlere hem kendi okulumuzun hem başka okulun işleri yaptırılacak ve vasfımızın ne oldugunu bile umursamayacaklar yaptığımız iş gene göze gözükmeyecek. Bizi belirsizliklerle uğraştıracaklar ...

narenciye' Alıntı:
Görevlendirme aldığımz okulda derslere girmek zorunlu mu? saçma olacak ama 18 saat ders +lab ve okul işleri zor oluyor sanki

Sadece kadronuzun olduğu okuldaki derslere girersiniz. Digerine girme durumunuz yok.

son gelişmelerden haberi olan var mı arkadaşlar bt rehberliği görevlendirmelerimiz yapılmıyor farkında mısınız . okulda okutacak ders de yok sıfır ücret. haaaa şimdi gelelim asıl konuya, görevlendirmemiz yok diye bizi yine o bilgisayar bu bilgisayar diye odadan odaya sınıftan sınıfa koşturmayacaklar mı koşturacaklar. ama resmi görevlendirme onayı yok diye görevlendirmesi liselere yapılanlar gibi ücret alamayacaz . nerde hakkaniyet nerde adalet. yeğiteke meb e kaçımız bilgi edinme amacıyla bu konuyu sorduk kaç kişi bu mantıksızlığı resmi mercilerde dile getirdik. neymiş efendim boş lise kalmayacakmış. peki hali hazırda kendi okulunda ki bt laboratuarlarının işlerliğini kullanılabilirliğini kim yapacak ben liseye gidersem . ayrıca bilmediğim tanımadığım lise ortamına ulaşım sorunuyla yeni ortam sorunuyla nasıl hiizmet edeceğim ben. bu soruların arkası kesilmez. kaç tanesine haklı cevap bulunabilir.

sayın hcalarım 8 saat kadromun old. okulda 10 saat de btr olduğum okulda derse giriyorum haricince btr old. okulda tüm gün her ders bulunuyorum.. işlere bakıyorum vs.. bunun yanında planlar evraklar... sınıfın eksikleri vs vs.. biraz fazla yükleme yaptım kendime.. burdaki derslere girmesem de işleri yapsam daha verimli olurdum sanki.. :mrgreen:

narenciye' Alıntı:
sayın hcalarım 8 saat kadromun old. okulda 10 saat de btr olduğum okulda derse giriyorum haricince btr old. okulda tüm gün her ders bulunuyorum.. işlere bakıyorum vs.. bunun yanında planlar evraklar... sınıfın eksikleri vs vs.. biraz fazla yükleme yaptım kendime.. burdaki derslere girmesem de işleri yapsam daha verimli olurdum sanki.. :mrgreen:

Oradaki derslere neden giriyorsunuz ki?

Çok programlı lisede görev yapan bir BÖTE liyim. Görevlendirme istemiştim BTR için. Görevlendirmem İmam Hatip Lisesine çıktı.

Sorum şu kadromun olduğu Çok Programlı Lisede zaten 31 saat dersim var rehberlik dahil. Ben bu şekilde BT rehberliği yapabilir miyim ?

Görevlendirme iptal mi olacak?

Ya da hem derse girip 30 saat hem de Btr görevlendirmesi yapılan okulun web sitesi falan gibi işlerini de mi yapmak zorunda kalacam ?

Ek dersim nasıl hesaplanacak ? Çpl de 30 saat derse girdiğimde zaten 20 saat yazılıyor , görevlendirme olunca bu 18 saate mi düşecek?

nosTRa' Alıntı:
narenciye' Alıntı:

Oradaki derslere neden giriyorsunuz ki?
Bu fazla çalışmanın ücreti yok hocam. Tabi zorunlulukta.

en son dikkat edilecek hususlar yazısı ocak ayında gelmişti okula ama o zaman idare ders saatini doldurmasa da rehberlik görevini yapar kısmına dikkat etmişti. norm fazlası olma durumu yok artık diye. ben geçen sene ikinci dönem de hep 30 saat kaldım okulda bilmeden tabi. şimdi sene başında bu yazı tekrar geldi ve bu sefer müdürümüz tarafından dikkatlice okundu. zaten benim akşama kadar okulda kalmam konusunda çok ısrarcıydı. 30 saat olduğu zaman bile anlatamamıştım kendisine artık çok mutlu olmuştur sanırım
beni en çok üzen şey okulda lab yok fatih projesi pilot okuluyuz. benim bir odam bile yok ama okuldaki fotokopicinin odası ve de bilgisayarı var bana ait bilgisayarım bile yok. ben ders dışındaki bütün zamanlarımda öğretmenler odasında bir iş çıkar diye bekliyorum sürekli öğretmenlerin sen niye bekliyorsun gitsene laflarına cevap yetiştiriyorum. oh bu da oturarak ful ekders alıyor diyen bile oldu.artık işimden nefret eder duruma geldim. 30 saat olması işleri biraz düzeltir gibi olmuştu derken herşey yine altüst oldu.
herkes kendi kafasına göre bişeyler yapıyor haftada 40 saat okulda durmanın mantığını ben anlamadım müdürümüz sen de rehber öğretmensin hergün gelicen diyordu ne oldu rehber öğretmenlik onlar 40 saat mi kalıyor bizim gibi.
bu haksızlıklardan bıktım artık umarım en kısa zamanda düzeltilir.

Arkadaşlar yazılanları okudum ama net bir cevap almak adına sorma gereği duydum. Şu anda okulumda 29 saat bilişim + 1 rehberlik dersine giriyorum. İstanbul'da bugün ve yarın btr ek basvuruları var ve ben müdür yardımcıma gidip başvurmak istediğimi belirttim. Nedenini sorduğunda da 7. sınıflara girmek istemediğimi BTR olursam en fazla 21 saat ders verebileceklerini söyledim. Müdür yardımcım yanlış biliyorsun, BTR de olsan 29 saate girmek zorundasın, sadece nöbet ve rehberlikten kurtulursun dedi. bu doğru mu acaba? BTRnin girebileceği maksimum ders saati var mı, formator iken 21 ile sınırlanmıştı diye hatırlıyorum...

Hocam formatör iken en fazla 15 saatti. Her öğretmenin ise 21 saatten fazla girmeme hakkı vardır.

bitter' Alıntı:
Arkadaşlar yazılanları okudum ama net bir cevap almak adına sorma gereği duydum. Şu anda okulumda 29 saat bilişim + 1 rehberlik dersine giriyorum. İstanbul'da bugün ve yarın btr ek basvuruları var ve ben müdür yardımcıma gidip başvurmak istediğimi belirttim. Nedenini sorduğunda da 7. sınıflara girmek istemediğimi BTR olursam en fazla 21 saat ders verebileceklerini söyledim. Müdür yardımcım yanlış biliyorsun, BTR de olsan 29 saate girmek zorundasın, sadece nöbet ve rehberlikten kurtulursun dedi. bu doğru mu acaba? BTRnin girebileceği maksimum ders saati var mı, formator iken 21 ile sınırlanmıştı diye hatırlıyorum...

15 saat sonrası almaya bilirsin hocam

evet BT öğretmeni iken ek dersini almayarak 15 veya 21 saat tercih etme hakkımız var haklısınız. Lakin anlamadığım şu; ben BTR onayı alsam önceki seneler gibi "ben 21 saatten fazla ders istemiyorum" deyip de tam ek ders alma şansım var mı? yoksa aç gözlülük mü yapıyorum:)

sn. bitter BTR öğretmenler en fazla maaş karşılığı girer diye biz biliyoruz.benim valilik onayında böyle en azından. 15saat girip geriye kalan zamanda btr olacaksınız ve full ekders alacaksınız.

bitter' Alıntı:
evet BT öğretmeni iken ek dersini almayarak 15 veya 21 saat tercih etme hakkımız var haklısınız. Lakin anlamadığım şu; ben BTR onayı alsam önceki seneler gibi "ben 21 saatten fazla ders istemiyorum" deyip de tam ek ders alma şansım var mı? yoksa aç gözlülük mü yapıyorum:)

var

ders programı sistemine göre 30 saatmi olacak tereddüt edilen husus. teklide çalışan ne kadar. ikili öğretim yapan bir okulda görevli kendide ikili öğretimdeyse nekadar yapacak.

ben ikili öğretim yapan ortaokulda öğleden sonra 3 gün derse giriyorum bilişimciyim. görevlendirildiğim okulda ikili ve öğretmen branş öğretmeni onunda iki gün öğleden sonra bir gün sabah dersi var. ben nezaman btr gideceğim.

cvp ben iki öğleden sonra iki gün diye biliyorum hadi sabahta btr olmadığından iki yarım gün sabah btr gideyim diyorum.

doğrusu nedir. :?

arkadaslar eskiden formatördüm bu sene adını btr ye cevırmısler.
Ek dersim 4 3 4 3 4 mü yazılacak . Yoksa değişik mi.
Okulum 8 20 de basliyor ve 2 :10 da bıtıyor. Ben de cıkabiliyor muyum.
Belletmenlik yapabiliyor muyum ?

bilisim5587' Alıntı:
arkadaslar eskiden formatördüm bu sene adını btr ye cevırmısler.
Ek dersim 4 3 4 3 4 mü yazılacak . Yoksa değişik mi.
Okulum 8 20 de basliyor ve 2 :10 da bıtıyor. Ben de cıkabiliyor muyum.
Belletmenlik yapabiliyor muyum ?

Bu sene değil geçen sene değişmişti aslında.

Ek ders aynı şekilde devam ediyor.

2.10 da çıkabilirsiniz.

bt rehber öğretmenliğine basvuru nasıl yapılıyor. çorum ve ilçelerinde btr kalkmıs durumda sadece fatih projesi olan okullara görevlendirme yapılıyor bt labı olan okullara görevlendirme yapılmıyor.

upsmeh' Alıntı:
ders programı sistemine göre 30 saatmi olacak tereddüt edilen husus. teklide çalışan ne kadar. ikili öğretim yapan bir okulda görevli kendide ikili öğretimdeyse nekadar yapacak.

ben ikili öğretim yapan ortaokulda öğleden sonra 3 gün derse giriyorum bilişimciyim. görevlendirildiğim okulda ikili ve öğretmen branş öğretmeni onunda iki gün öğleden sonra bir gün sabah dersi var. ben nezaman btr gideceğim.

cvp ben iki öğleden sonra iki gün diye biliyorum hadi sabahta btr olmadığından iki yarım gün sabah btr gideyim diyorum.

doğrusu nedir. :?

Evet arkadaşlar bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. ikili eğitim yapan okulda benim de 3 gün 16 saat dersim var. ikili eğitim yapan bir liseye iki kişi görevlendirildik. lisenin idarecileri benim 5 gün de okula gelmemi istiyorlar (derslerimin olmadığı devrelerde). bu şekilde gidersem 16+30=46 saat dersim olacak. Buna bir açıklama getirebilir misiniz?

mesela okulun hem ilk okul hemde ortaokulsa ... ortaokul kısmı ne zaman dersdeyse o zaman görevlisiniz

ilçede ortaokulda kadrolu 19 saat dersim var btr yim geri kalan zamanda okulumda görev yapıyodum ama bugün yazı gelmiş boş olan bir günümde liseye görevlendirilmişim hiç dersimin olmadığı gün Salı idi yarın orada ilk görevime gideceğim lisede görev yapan arkadaşlar kaça kadar duruyosunuz okulda?

İlçe milli eğitim ilk dönem de istemiyordu zar zor yalvar yakar btr'yi aldım. Bu dönem yine problem çıkarıyor sanki para ceplerinden çıkıyor. En sonunda en az ders sayısını alıp oturcam evimde lanet olsun paraya :x
Her yıl her dönem bu eziyeti çekmek yeter ya tamamen kaldırılsın ya da resmileşsin uğraştırmasınlar bizi :verymad:

Geri