BT Rehber Öğretmenliği Görevlendirmesi (Tereddüt edilen husu

Kodla Büyü
tuana1981' Alıntı:
Hocam ben de geçen sene belirttiğiniz durumda 2 okula gidiyordum, kendi okulumda öğretmen sayısı yetersiz olduğu için "1 ay idare eder misin?" dediler. Ben de sadece 1 ay yeni öğretmen gelene kadar nöbet tuttum. Sonuç olarak idare ile aranızdaki samimiyet gereği yani yardımcı olmak babında nöbet tutmak isterseniz tutarsınız.

nezaket kuralları çerçevesinde kibarca güzel bir dil ile söylenirse ve kişi de yardımcı olmak ister ise tabiki tutar sizinde dediğiniz gibi ama tutma zorunluluğu asla yoktur.

karinca_52' Alıntı:
hizmet puanu yüksek olan görevlendirilir tabi görev isterse
Hocam ilgilendiğiniz için teşekkürler b olarak bahsettiğim kişinin kadrosunun başka bir okulda olması durumunu da kattınız işin içine değil mi onu yazmamışım mesajda.

selcuklu' Alıntı:
Arkadaşlar görevlendirmede hizmet puanı vs. Göre öncelik verilecek maddeler yer alıyor ancak kadro durumu ile ilgili bi durum var mı? Yani iki kişi başvursa bt rehberliğe a nın kadrosu başvuru yapılan okulda olsa b nin hizmet puanı daha yüksek olsa kim görevlendirilir?
Bu konuda kesin bir ifade yoktu galiba. Fakat aynı okulda ihtiyaç sayısından fazla BT Rehber Öğretmenliği Görevini isteyen öğretmen varsa, başka okullarda da görev isteyebilecekleri ifadesi var. Aynı zamanda 3 farklı okuldaki öğretmen kendi okulları dışındaki ortak bir okula BTR Öğretmenliği görevlendirmesi isterse öncelik sırasının nasıl olacağı da belirtilmiş.
O okulda bir BT Öğretmeni varsa ve o öğretmen kendi okulunda BT Rehber Öğretmeni olarak görevlendirilmek istiyorsa, öncelik onda olacaktır sonucu çıkıyor sanırım.

bote67' Alıntı:
selcuklu' Alıntı:
Arkadaşlar görevlendirmede hizmet puanı vs. Göre öncelik verilecek maddeler yer alıyor ancak kadro durumu ile ilgili bi durum var mı? Yani iki kişi başvursa bt rehberliğe a nın kadrosu başvuru yapılan okulda olsa b nin hizmet puanı daha yüksek olsa kim görevlendirilir?
Bu konuda kesin bir ifade yoktu galiba. Fakat aynı okulda ihtiyaç sayısından fazla BT Rehber Öğretmenliği Görevini isteyen öğretmen varsa, başka okullarda da görev isteyebilecekleri ifadesi var. Aynı zamanda 3 farklı okuldaki öğretmen kendi okulları dışındaki ortak bir okula BTR Öğretmenliği görevlendirmesi isterse öncelik sırasının nasıl olacağı da belirtilmiş.
O okulda bir BT Öğretmeni varsa ve o öğretmen kendi okulunda BT Rehber Öğretmeni olarak görevlendirilmek istiyorsa, öncelik onda olacaktır sonucu çıkıyor sanırım.

Teşekkürler hocam...

ozgur30m' Alıntı:
Okul mudurunun başvuruyu imzalamamsı durumunda ne yapmak gerekiyor?

imza diye birşey yokki hocam siz dilekçenizi okula verirsiniz, müdür yollamak zorunda, ayrıca il koordinatörleri ile de görüşün durumunuzu bildirin,yardımcı olurlar size.

zodiac' Alıntı:
ozgur30m' Alıntı:
Okul mudurunun başvuruyu imzalamamsı durumunda ne yapmak gerekiyor?

imza diye birşey yokki hocam siz dilekçenizi okula verirsiniz, müdür yollamak zorunda, ayrıca il koordinatörleri ile de görüşün durumunuzu bildirin,yardımcı olurlar size.
Başvuru yaptığınızda okul mudurunun imzalayacağı bir yer çıkıyor.Tercih yapılan sayfada onu imlamak zorun da mı?

30 saat 40 saat olayını çözemedik hala 40 saat derse girip(BTR Rehberliği) 30 sa ekders alıyoruz ?

Arkadaşlar kendi okulumda 6 saat dersim var.BT rehber öğretmeni olarak başka bir okula görevlendirildim. Bugün görevlendirildiğim okula gittiğimde müdür 15 saati tamamlamam gerektiğini söyledi. Ya kendi okulunda ya da bu okulda 15 saati tamamlarsın ondan sonra BTR olursun dedi.Nerde yazıyor bu 15 saat derse girmemiz gerektiği??

eecier' Alıntı:
30 saat 40 saat olayını çözemedik hala 40 saat derse girip(BTR Rehberliği) 30 sa ekders alıyoruz ?

Haftalık ders çizelgesine BT Rehberliği yazılacak deyip 30 saati işaret eden hemen ardındaki maddede eğitim öğretim saatleri deyip 40 saat diye düşündüren hiçbir tarafı net olmayan 2012 tarihli güzide görevlendirme yazımız sağolsun :++:

Aynen öyle sayın hocam sonuç olarak hukuki bir dayanağımız kalmıyor aksini söyleyen var mı?

okulum ortaokul ve normal dersler 14.00te bitiyor. seçmeliler de 15.40ta bitiyor. benim seçmeli dersim yok. geçen yılki müdürümle haftalık 30 saat çalışmam konusunda anlaşmıştık , okul çıkışlarında sınıfı açık tutuyordum genelde ama işim olduğunda da kapatıyordum vs yani keyfi davranıyordum. bu seneki müdür seçmeliler bitene kadar görevlisin diyor hatta ağzından 5 lafı bile duydum, 5 olayı kalkalı kaç yıl oldu yahu. kendisi yeni idareci olduğundan pek bilmiyor bu konuları..demem o ki, ben halk eğitime gitsem 14-16 ya da 15-17 arası vs kurs açabilir miyim okulda, bu görev saatleri ile ilgili kesin ve net bilgi var mı? sizler kaça kadar duruyorsunuz okullarınızda??

Hocam yönetmelik eğitim öğretim saatleri dediği için seçmeli derslerin olduğu saatlerdede okulda bulunmanız gerekir.Ama dersler bittiğinde zaten göreviniz biter.

trueandfalse' Alıntı:
Hocam yönetmelik eğitim öğretim saatleri dediği için seçmeli derslerin olduğu saatlerdede okulda bulunmanız gerekir.Ama dersler bittiğinde zaten göreviniz biter.

ama o yazıda haftalık 30 saat gibi bi ibare de var onu napıcaz?:)) benim seçmelim olmayınca beklemek saçma geliyor, öğrenciler ortaokul binasında dersteyken zaten kullanamıyorlar sınıfı, benim sınıfım ilkokul binasında..

Arkadaşlar öncelikle tereddüt edilen hususlara baktım ama yanlış baktım çünkü yanıtımı bulamadım. Kadrom ikili öğretim yapan ortaokulda. Orda 2 öğretmeniz ve ben 16, arkadaş 20 saat derse giriyor seçmeli yok toplam 36 saat. Şimdi arkadaşım bizim okulda formatör ben de tam gün bir lisede.
1- formatör 35 saat görevlendirilir diye bir şey var mı?
2- görevli olduğum liseye 35-16=19 saat mı gitmem gerekiyor.
Saat hesabı yapmam aslında ama müdürü çok inatçı çıktı. Ben de kızdım.

28 saat dersi olan bt rehber öğretmeni formatörlükte maaş karşılığı giriyordu.Bt rehberliğinde sanırım böyle bir madde yok ve 28 saaat derse girip geri kalan 7 saatte bt rehberliği yapacak benim anladığım bu durumda.yoksa bunun resmi olarak en fazla maaş karşılığğı girer şeklinde resmi yazı varsa ekleyebilir misiniz?

İlden aldığım bilgi şu: Sabahları gidersin btr olarak liseye, öğleden sonra da kendi okulunda derse girersin. Oha dedim affedersiniz.

silent assasin' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle tereddüt edilen hususlara baktım ama yanlış baktım çünkü yanıtımı bulamadım. Kadrom ikili öğretim yapan ortaokulda. Orda 2 öğretmeniz ve ben 16, arkadaş 20 saat derse giriyor seçmeli yok toplam 36 saat. Şimdi arkadaşım bizim okulda formatör ben de tam gün bir lisede.
1- formatör 35 saat görevlendirilir diye bir şey var mı?
2- görevli olduğum liseye 35-16=19 saat mı gitmem gerekiyor.
Saat hesabı yapmam aslında ama müdürü çok inatçı çıktı. Ben de kızdım.

terddüt edilen hususlar başlığı altında bir yazı mevcut,bulursak ekleyelim. ama sizin durumunuzda 16 saat okulunudaki dersiniz 2,5 güne yada 3 güne yayılır.kalan 2 gün liseye gidersiniz. liseye gittiğiniz 2 günde lisede ders kaçta başlıyorsa okula gelirsiniz ders bitiminde (seçmeli ders bitiminde) çıkarsınız. daha önce bu sitede baya konuşuldu, ders süresince okulda durmak zorundadır btr die bir ibare vardı, bu maddeye dayanıyor yazdıklarım. ozaman orta okulda bulunan btrehberden daha fazla çalışmış olurum diyeceksiniz malesef öyle. kolay gelsin.

ozlem22' Alıntı:
trueandfalse' Alıntı:

ama o yazıda haftalık 30 saat gibi bi ibare de var onu napıcaz?:)) benim seçmelim olmayınca beklemek saçma geliyor, öğrenciler ortaokul binasında dersteyken zaten kullanamıyorlar sınıfı, benim sınıfım ilkokul binasında..

btr tereddüt edilen hususlar yazısını okumanız tavsiye olunur.(30 saat ibaresi kalkalıda çok oldu, bilginize)

Ekli dosyalar

• 18023502_bt_rehberligi_gorevi_terddt_edilen_hususlar.rar
    104.4 KB · Görüntüleme: 246
Merhaba
Ben kendi okulumda 5 gün btr görevi aldım. Okulda 18 saat dersim var. İdare bana en az 15 saat ders almam gerektiğini söyledi. İdareye ders saatleri için alt sınırın 6 saat olduğunu söyledim fakat onlarda bana bu konuyu ilçeye soraçlarını söylediler. Bu konu hakkında yazılı belge olarak ne kullanabilirim?
:-1:

Geri