Branşı Bilgisayar Olanlar Eğitici Formatör Olsun!

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

lazain06

Üye
öncelikle branşı bilgisayar öğretmenliği olmayan arkadaşların yanlış anlamayacağını ümit ediyorum...

bir bilgisayar öğretmeni olarak eğitici formatör olacak arkadaşların sadece bilgisayar öğretmenliği mezunu olmaları gerektiğini düşünüyorum. gerek verimlilikleri, gerek bilgileri açısından. web sayfası yapmasını bırakın güncellemesini bile bilmeyenler var... ne yazıkkki bu arkadaşlar formatörlük kurslarında formatör yetiştiricek edindiği bilgileri yeri geldiğinde formatörlerle (aralarında az da olsa bilg. öğ. var) paylaşacak öğretmen arkadaşlarımız. insan böyle şeyleri görünce üzülüyor... devletimizin verdiği ücretler boşuna gidiyor... kaldıki herşeyi bi kenara koyarsak zaten konu bilgisayar olduğu için öncelik özellikle eğiticilikte bilgisayar öğretmenlerinindir. bilgisayar öğretmenleri alacakları kurslarda özellikle üst düzey kurslarda bilgileri daha çabuk kavrayacaklardır. zaten bunun için 4 sene öğrenim görmemişlermidir?

aslında formatörler de bilgisayar öğretmenlerinden seçilmeli. forumu bir süredir takip ediyorum. bununla ilgili bir sürü değişik ve üzücü durumlardan bahsedilmiş.. 180 saatlik belge ile ne kadar verimli olunabilecek. hangi sorun çözümlenecek..

yaz tatillerinde formatör görevlendiren iller var. yazın okulda formatörlük gerektiren bir durumun olduğunu kaç kişi söyleyebilir? il memlerin bu durumu iyi değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyorum (özellikle eğiticilerin). bazı il memlerimiz bu durumu düşünüp yazın görevlendirme yapmıyor, eylül ayında yapıyor. .. en azından o kadar ücret boşa gitmiyor . tebrik ediyorum.

hocam meb hicbir zaman liyakata bakmıyo malesef hep adama göre iş yapıyo bu nedenle bu fikre cok sıcak bakmazlar keske mantıklı hareket etseler

Hocam ben vanda 3 sınıf öğretmeni Eğitici ile Çalışıyorum.... Yeterlilikleri Bilgisayar Öğretmeni kadar var... hele ikisi .net bildiğin proje yazıyor.... Kendiler çok iyi yetiştirmişler.... Bence Branşa bakılmamalı... Bu ara ben Bilgisayar öğretmeniyim.

ne meslekmiş be kendini geliştiren geliştirene... kapatın şu bilgisayar ört. bölümünü üniversitelerde kendini geliştirenler yapsın şu işi.... :x

oracle' Alıntı:
ne meslekmiş be kendini geliştiren geliştirene... kapatın şu bilgisayar ört. bölümünü üniversitelerde kendini geliştirenler yapsın şu işi.... :x
:alkis: :alkis: :alkis: tum bilgisayar öğrt. bölümleri kapatılsın bencede nasıl olsa herkes kendi bransı yerine bilgisayarda geliştiriyo kendini. bos yere nıye okudu ki bu kadar insan alternatif yolları var madem

çoğu bilgisayar öğretmeninin ingilizcesi de var. kpds üds vs. belgesi yeterli ise ingilizce derslerine bilgisayarcılar da girsinler o zaman. ingilizce öğretmenlerine ne gerek var. ne gerek var ücretli ing. öğretmenine, sözleşmeli ing. öğretmene...

hocam söylediklerinizde haksız değilsiniz ama refleto hocama da katılıyorum. şu anda yapılacak olan bu gün den sonra almamaktır. yoksa hali hazırda bu işi yapan ve hakkını verenlere dokunulmamalıdır. ama bilgisayar öğretmelerinin sayısı giderek artıyor artık yavaş yavaş dediğiniz gibi olmalı ve yeni alınacak ebitefo lar böyle seçilmelidir. mem lere de hak veriyorum her zaman istekli kişi bulamıyorlar bakın okul formatörlüğünde bile çoğumuz çalışmak istemiyoruz. öğretmen olmak istiyoruz.

bilgisayar branşından olmayan bir formatör olarak kesinlikle destekliyorum.Kendini yetiştiren arkadaşlara değil bunu belgeleyebilenlere devlet istihdam yaratmalıdır.Aksi takdirde motor bölümünün derslerine sanayideki ustalar girerlerdi.Elektrik-elektronik derslerine de mahalledeki tv tamircisi.İşi ehline vermek gerekir.Bilgisayar öğretmenliği mezunları milli eğitimde bilişim uzmanı olarak görevlendirilmelidir.Rehber öğretmen gibi derse girmeden bilişim teknolojileri ile ilgili işlemleri yürütmelildir.

lazain06' Alıntı:
öncelikle branşı bilgisayar öğretmenliği olmayan arkadaşların yanlış anlamayacağını ümit ediyorum...

bir bilgisayar öğretmeni olarak eğitici formatör olacak arkadaşların sadece bilgisayar öğretmenliği mezunu olmaları gerektiğini düşünüyorum. gerek verimlilikleri, gerek bilgileri açısından. web sayfası yapmasını bırakın güncellemesini bile bilmeyenler var... ne yazıkkki bu arkadaşlar formatörlük kurslarında formatör yetiştiricek edindiği bilgileri yeri geldiğinde formatörlerle (aralarında az da olsa bilg. öğ. var) paylaşacak öğretmen arkadaşlarımız. insan böyle şeyleri görünce üzülüyor... devletimizin verdiği ücretler boşuna gidiyor... kaldıki herşeyi bi kenara koyarsak zaten konu bilgisayar olduğu için öncelik özellikle eğiticilikte bilgisayar öğretmenlerinindir. bilgisayar öğretmenleri alacakları kurslarda özellikle üst düzey kurslarda bilgileri daha çabuk kavrayacaklardır. zaten bunun için 4 sene öğrenim görmemişlermidir?

aslında formatörler de bilgisayar öğretmenlerinden seçilmeli. forumu bir süredir takip ediyorum. bununla ilgili bir sürü değişik ve üzücü durumlardan bahsedilmiş.. 180 saatlik belge ile ne kadar verimli olunabilecek. hangi sorun çözümlenecek..

yaz tatillerinde formatör görevlendiren iller var. yazın okulda formatörlük gerektiren bir durumun olduğunu kaç kişi söyleyebilir? il memlerin bu durumu iyi değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyorum (özellikle eğiticilerin). bazı il memlerimiz bu durumu düşünüp yazın görevlendirme yapmıyor, eylül ayında yapıyor. .. en azından o kadar ücret boşa gitmiyor . tebrik ediyorum.
:alkis:

lazain06' Alıntı:
bir bilgisayar öğretmeni olarak eğitici formatör olacak arkadaşların sadece bilgisayar öğretmenliği mezunu olmaları gerektiğini düşünüyorum.

Herkesin kendi düşüncesi saygı gösteririz :lol:

Arkadaşlar burada bulunan hiçbir BT öğretmeni arkadaş diğer öğretmen arkadaşların mesleklerine ve emeklerine göz dikmiyor. Arkadaşlar nasıl diploması olmayan doktorluk yapamıyorsa bu öğretmenlik içinde geçerlidir diyor. Arkadaşlar ben bir bilgisayar öğretmeni olarak kendini geliştirmiş arkadaşların okul for. olmasını mantıklı buluyordum. Ancak mevcut durum bize gösteriyor ki Formatör olmayan öğretmenlerin gireceği ders saatlerinden tutunda, okulların BT laboratuarı olmasına rağmen norm göstermemesinin altında yine bu formatörlük görevlendirmeleri yatıyor. Böylelikle gerek ilk atama olsun gerek yer değiştirmede illerdeki bilgisayar normları (kontenjanları) sınırlı sayılarda gözüküyor.

Galeyana gelerek diğer branşlar formatör olmasın demiyoruz. A veya B branşından kişilerin formatörlüğüne karşı da değiliz. Amacımız bir standart olsun. Kabul edersiniz ki okul formatörlüğünde de bir standart olmalı. Mevcut okul formatörlerinin yüzde kaçı verimli çalışıyor arkadaşlar açık açık tartışalım. Pek çoğunun okul bilgisayarına bile format atamadığını veya okulun ihtiyacı olan bir programı yazamadığını, dinamik bir web sayfası geliştiremediğini, okul daki mevcut bilgisayar ağını doğru dürüst yapılandıramadığını biliyoruz. Yukarıda söylediğim şeyleri yapamayan eğiticilerin bile olduğunu ne yazıkki biliyoruz. 4 senedir formatörüm bunun 3 seneside eğitici formatörüm. Bunları inanarak söylüyorum.

Arkadaşlar görevlendirme birinin mevcut görevinde , görev alanında bir şeyi bilmiyorum demesi veya bilmemesi sadece utançtır. Bunu kullanarak farklı branştan olan bir arkadaş bunu diyebilir. Çok fazlada hayıflanmayabilir. Ama bir BT öğretmeni bunu rahatlıkla söyleyemez. Bunu yapandan mesleğine ihanet ediyor demektir. Yani bir BT cinin mevcut bir işletim sistemini kurmayı bilmiyor olması demek mesleğe ihanettir kabul edilemez. Diğer branştan olanlar için bu geçerli olmaz. "Ne kötü BT cileri gördük" sözü havada kalan bir sözdür. Sistem öğretmeni kendini geliştirmeye zorlamalıdır. BT öğretmenleri için kesinlikle bu geçerli.

Farklı branştan olan ve bu işi gerçekten severek ve hakkıyla yapan arkadaşlar var emekleri tartışılmaz. .Netcisi, Phpcisi, Ciscosu şusu busu pek çok kaliteli arkadaş var. Ancak mevcut durumda şunu söyleyebilirim ki Okul formatörlüğünde BTcilerin haricindeki diğer branşlar için formatörlüğe karşıyım.

oracle' Alıntı:

ağzınıza sağlık.... :alkis: :alkis: :alkis:

oracle' Alıntı:

Vallaha hocam sinirlenmeye gerek yok...

Arkadaşlar sınav kazanmışlar... Devlet hak vermiş onlarda çatır çatır... Kullanıyor....

Eğitici Formatör olmak için... İllahahi Çok büyük bilgisayar bilgiside gerekmiyor.... Örneğin İntel eğiticisi olursan...
Tamamen Normal bir bilgisayar kullanıcısının olman yeter diğer kısmı Eğitim Bilimleri.... İntelin her kursu öyle...

Ama diyorsan Cisco veya Linux kursunu bana versin dersen..... Hakkını ara derim...

Ama bu adamların işlerini iyi yaptıkları gerçeğini değiştirmez.

2008 yılında eğitici bt formatör seçme sınavı yapıldı. Bu sınava her branştan öğretmenler girdi. Bir çok bilgisayar öğretmeni 50 puan barajını aşamadı. Bu forumda bu konu çok tartışıldı devam etmeye gerek yok . Ve hala eğitici olmak isteyenlerin olmasına şaşıyorum eğiticilikte son 5 gününü yaşayan biri olarak :)

refleto' Alıntı:
oracle' Alıntı:

Vallaha hocam sinirlenmeye gerek yok...

Arkadaşlar sınav kazanmışlar... Devlet hak vermiş onlarda çatır çatır... Kullanıyor....

Eğitici Formatör olmak için... İllahahi Çok büyük bilgisayar bilgiside gerekmiyor.... Örneğin İntel eğiticisi olursan...
Tamamen Normal bir bilgisayar kullanıcısının olman yeter diğer kısmı Eğitim Bilimleri.... İntelin her kursu öyle...

Ama diyorsan Cisco veya Linux kursunu bana versin dersen..... Hakkını ara derim...

Ama bu adamların işlerini iyi yaptıkları gerçeğini değiştirmez.

doğru söze ne hacet. fakat ücretli çalışan bir bilgisayar öğretmeninin , ingilizce öğretmeninin vs görevlendirmesi kadrolu bir öğretmen geldiğinde maalesef bitiyor. bu öğretmen gelen öğretmenden daha iyi olabilir, daha kaliteli olabilir, işini daha iyi yapabilir. fakat gelen öğretmen bu iş için okumuş ve emek vermiştir.

öte taraftan sözleşmeli bir bilgisayar öğretmeni formatör olamazken maalesef norm fazlası bir öğretmen veya 30 saat derse girmek yerine formatör olmayı tercih eden başka branştan arkadaşlar formatör olabiliyorlar. örnekleri çoğaltmak mümkün.

Benimde MATEMATİĞİM çok iyidir bende matematik öğretmeni olayım o zaman.... Kendimi çok geliştirdim ya....

bir bilgisayar öğretmeni olarak küsmüs durumdayım.
ne halleri varsa görsünler.
bundan sonra zamanımıda bilgimide kendime harcıyacağım..

Hocam 1993 yılında Eğitici Formatör olmuş adam var.... Bu iş Eğitim Teknolojileri o zaman Bilgisayar destekli eğitimi o kadar sallamadığı için farklı boyutlardaydı..... Evet şimdi Bilgisayara dönmüş durumda..... Ama bir yönetmelik var mı bu işin bilgisayarcıların tekelinde olması gerektiğini yazan... Yada şurdan mezun adam bunu yapsın diyen.... Bunu yönetmeliğe sokmak için uğraşmaya gücünüz var mı....
Burda o kadar Tayin meselesi geçti kaçınız bir yerlere mail attı veya Mahkemeye başvurdu...
Madem çoğunuz böyle düşünüyor eğteke mail atmakla başlayı derim......

Ayrıca Madem böyle benimde bir düşüncem var... Okul Yöneticisi İşletmeci veya Müdür yardımcısıda Halkla ilişkiler Mezunu, iktisatcı ve Bilgisayr Programcısı olmalı Öğretmenin orda işi ne.... (Bunda Ciddiyim)

Matematik öğretmeniyim; İdda ediyorum yeni mezun Bilgisayar öğretmenlerinin ve biçok eski bilgisayar öğretmeninin bilgisinden daha fazla bilgiye sahip olduğumu...

En azından ilgiye sahip olduğumu diyelim..

O yüzden mesleğe değil ilgiye, isteğe ve yeteneğe bakılmalı bencede.

Aynı zamanda formatörüm (gerçi şuan değilim ama olsun :) )

Bilgisayar öğretmenlerinin bir çoğu bezginliktenmidir nedir bilmem kendini geliştirmek bir yana bilgisayar görmek istemiyor.
Ayrıca bildiklerini paylaşmayı değil saklamayı tercih ediyorlar. Kısacası biraz bencil oluyorlar diyelim :)

Herkes üzerine alınmasın tabi ama istatistik yapılsın %50 si böyledir diye düşünüyorum. Ha neden böyle bir tartışma açılmış tabi yeterli olmayan kişiler eğitici formatör olmuş olabilir buna bende sizin gibi karşıyım ama bilgisayar öğretmenleri herşeyi biliyor havasına getirmenin bir anlamı yok :)

Format atmamış bilgsiayar öğretmenleri tanıdım.

Eklemeden edemeyeceğim. Şuan bulunduğum okula yaklaşık 4-5 sene önce geldim ozamna formatörlük felan yoktu. 2 labaratuara sahip okulda eski labaratuarda 10+1 acer bilgisayarlar vardı 98 yüklü idiler. Ancak deepfreez vs olmadığından hepsi göçmüş durumdaydılar. Bikaç akıllı uslu öğrenci toplayıp görevim olmadığı halde labaratuarı baştan aşağı düzenledim. Bilgisayarlarda 32 rem vardı müdürle görüşerek 128 rem aldırdım. ve bilgisayarlar hiç değilse internete girer hale geldiler. Daha sonra bu labaratuar bir hayırsever tarafından yenilendi bu eski külüstür bilgisayarları sınıf öğretmenleirne dağıttık. Baktım olacak gibi değil kurdum deepfreezi verdim. İnternete girip e-okul not girişi yapmalarına ve çocukların ufak tefek oyun oynamalarına yetiyor ve halen kullanılabilir durumda 7-8 adet bilgisayar.

2. labaratuar vestel 15 +1 olup orayada el attım. sandalyeler kırılmış (alt kısmı plastik olan sandalyeler adi oldugundan rahatlıkla kıırlıyorlar) baktım olacak gibi değil firmayı arattırdım. yaklaşık 30 tane sandalye oturağı ahşaptan yapılmış olarak geldi. HEr birini öğrencileirmle birlikte söktük ve değiştirdik ayrıca arkalıklar zırt pırt düşüyordu onada çare buldum. alttan sıkmaya yarayan civataya üstetn somun yerleştirmek suretiyle 3-4 senedir hiç birinin çıkmamasını sağladım.

Labaratuardaki bilgisayarların güvenlik kartlarını iptal ederek deepfreez tercih ettim. Ve en son 2 sene önce format atmıştım diye hatılrıyorum sorunsuz çalışıyorşlar.. arada bazılarına format atılmış olabilir. Labaratuarlar formatör olmayışım nedeniyle şuan bilgisayar öğretmeni tarafındna kullanılıyor. Ve her birinde 50 çeşit virüs bulunuyor.

Öğrencileirn flashbellek kullanmaları sebebiyle virüse çare bulamadım baktım olmuyor farklı taktikler aradım virüs temizlemek için.

Deepfreez c: sürücüsüne kurulu bir bilgisayara eğer flashbellek virüsü bulaşmışsa kapanıp açıldığında tekrar aktifleliyor. dolayısıyla deepfreezin bi anlamı klamıyor..

Çare şöyle: tüm pc lerin d. sürücüleri tam paylaşıma açılır. kaspersky kurulu temiz bir pc ile ağdan manuel olarak d: sürücüsündeki virüsler silinir. siler silmez reset düğmesine basılırsa virüs sorunu hallolur ( bunu deneme yanılma yoluyla buldum biyerden okumadım )

Tek tek bütün bilgisayarları temzilersiniz formata gerek kalmaz.

:) Türkiyede kaç kişi sırf format atmamak için o virüslü pcleri öğrencilere kulalndırıp öğrencileirn evdeki pclerinede virsü bulaştırıp o virüslü pcleri bilgisayar tamircilerini götürüp 20-30 liraları verdiriyor dersiniz?

Bir arkadaş matematiği çok iyi bildiğini yazmış :) Yeteneği varsa matematik özel ders versin kimse onu sorun etmez.. Oldukça da kazançlı bir iştir.. Fizik öğretmeni olup da matematik öğretmeni olarak dershanelerde çalışan insanlar var..

omerbilgin' Alıntı:
Matematik öğretmeniyim; İdda ediyorum yeni mezun Bilgisayar öğretmenlerinin ve biçok eski bilgisayar öğretmeninin bilgisinden daha fazla bilgiye sahip olduğumu...

Bilgisayar öğretmenlerinin bir çoğu bezginliktenmidir nedir bilmem kendini geliştirmek bir yana bilgisayar görmek istemiyor.
Ayrıca bildiklerini paylaşmayı değil saklamayı tercih ediyorlar. Kısacası biraz bencil oluyorlar diyelim :)

Herkes üzerine alınmasın tabi ama istatistik yapılsın %50 si böyledir diye düşünüyorum. Ha neden böyle bir tartışma açılmış tabi yeterli olmayan kişiler eğitici formatör olmuş olabilir buna bende sizin gibi karşıyım ama bilgisayar öğretmenleri herşeyi biliyor havasına getirmenin bir anlamı yok :)

Her branşta her meslekte vardır işin hakkını veremeyen sn. hocam. Format atmamış bilgisayar öğretmenleri tanıdım diye konuyu saptırmanın gereği yok.

mesleğe değil ilgiye, isteğe ve yeteneğe bakılmalı dersen de o işin suyu çıkar. ilgilisiniz madem o alana yönelin.

bun şucuyum ama şundan da çok iyi anlarım, bunu da bilirim demek biraz da memleketimizin kalıtsal hastalıklarından. Kendinizde söylüyorsunuz bence fazla iddalı konuşmayın. Özellikle ilk cümleniz çok saçma. Kaç tane bilgisayarcı gördünüzde eskisinden yenisinden iyiyimdir diye böyle çocuksu bir cümle kurabildiniz hayret?

Kendiniz söylüyorsunuz Bezginlikten diye, belki de çok bilen öğretmen arkadaşlar yüzündendir, belkide ne yapacağımızı bize tam söylemeyen meb yüzündendir, belkide .... liste böyle uzayıp gidiyor.

Anlattığınız örnek ise maşallah sanki uzaya mekik göndermişsiniz. Bravo :puhaha:

Neyse bu konuyu 10 gün tartışırım ama çekmeyen bilmez.

Hürmetler

Hocam bende uzatmak istemiyorum. Bu konu burada tartışmakla çözülmez. Kimse alınmasın darılmasın. Herkes kendi görevini yeteri kadar yerine getiriyorsa sorun yok. Ben bilgisayarı seviyorum birşeyler üretmeyi birşeyler paylaşmayı seviyorum. Bilgisayarbilişime pek takılmıyordum. Sizide kırdıysam özürdiliyorum.

Uzaya mekik gönderemesekde orada anlatılmak istenen farklı bir olaydır hocam. Okul hizmetlisinin bile yapmadığı işleri severek yaptığımı anlatmak istedim.

Herkes kendi işini yapsın. Ayrıca Ebitefo olmak ayrıcalıkmış gibi gösterilmiş ilk mesajda, o da ayrı bir muamma...

Bu arada bana da matematik öğretmeninden sorular geldiğinde çözüyorum ama "matematiği ben daha iyi biliyorum, derse ben gireyim" demedim hiç bir zaman... Kaldı ki böyle davranmasından ötürü takdir ettim öğretmenimizi...

mnv' Alıntı:
Herkes kendi işini yapsın. Ayrıca Ebitefo olmak ayrıcalıkmış gibi gösterilmiş ilk mesajda, o da ayrı bir muamma...

Bu arada bana da matematik öğretmeninden sorular geldiğinde çözüyorum ama "matematiği ben daha iyi biliyorum, derse ben gireyim" demedim hiç bir zaman... Kaldı ki böyle davranmasından ötürü takdir ettim öğretmenimizi...

egiticiligi ayrıcalık gibi değil, herkes kendi işini yapmadığı için olan üzücü durumu anlattım ben. dediğiniz gibi herkes kendi işini yapmalı...

bizim en büyük problemimiz ortak bi noktada buluşup hareket edemememiz...
herkes bi "kendini geliştirme" diye tutturmuş gidiyo, sınavlara girerken devlet alan koymuş şu mezunu bu mezunu girebilir diye ,kendini geliştiren girsin diyomu hiç bi sınavda??
neden diyoruz neden sadece bizim branşımızda bu kendini geliştirme hikayesi var, olabilir herkes kendini çeşitli konularda yetştirebilir, ama bu herşeyi hak ettiği anlamına gelmez..

her ingilizce öğretmeni ingilizceyi çok mu güzel öğretiyo?
her matematik öğretmeni çocuklara çok mu güzel matematik anlatıyo veya her problemi çözebiliyo?
örnekler artırılabilir ama onlarda ya benim matematiğim senden daha kötü sen kendini geliştirmişsin gel bu işi sen yap demiyo arkadaşlar...

omerbilgin' Alıntı:

Hocam 2 işletim sistemi kuran sizin gibi ilgiliyim sanıyor. Hocam triger,truncate,for xml path veya delegate, abstract, serileştirme, interface kavramları veya proxy, group policy, active directory veya xface,pisi, grap,samba buradaki kavramlardan kaçtanesine aşinasınız. Kalkıp burada ben bilgisayarla ilgileniyorum demek iki düz format atıp asp veya php nukelerle veya joomla gibi cmslerle site yapmak demek değil. İş af buyurum uçak yarıştırmaya kalıyorsa 4 işlem hatası yapan ne matematik öğretmenleri gördük deriz bizde.

Herkes kendi işini yapacak arkadaşlar.

omerbilgin' Alıntı:

Senin çok fazla bilip bilmemen beni ilgilendirmiyor bende ÖSSden 45te 43 mat kpssden 30da 29 mat çıkardım ve matematiği çok iyi bildiğime inanıyorum. 7 yılda Anadolu Lisesinde okudum 1 yaz 4 yıldızlı otelde yatılı çalıştım bu sebeple İngilizceminde iyi olduğuna inanıyorum ama varıpta ben nasıl matematik ingilizce dersi vermiyorsam başkasıda bizim işimize burnunu sokmasın!

Burada suçlu sizmisiniz tabiki değilsiniz nasıl rahat ediyorsanız o işe yönelirsiniz bu en doğal hakkınız ancak bu işe çözüm bulacak olan lanet olası milli eğitim bakanlığı ama onlardan umudu keseli çok oldu benim için.

EVET EVET EVET KESİNLİKLE KATILIYORUM. O KURSLARA BEN DE GİTMEK İSTİYORUM.
AYRICA YILLARDIR SORUMLU EBİTEFO OLUP DA SINAVDAN 29 PUAN ALAN VE HALEN GÖREVİNE DEVAM EDENLER VARKEN NEDEN BİZ DEĞİL?!!!

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri