Branşı Bilgisayar Olanlar Eğitici Formatör Olsun!

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
bilgisayar branşında atanan öğretmen bilgisayar derslerine girer kimse bu hakkı onlardan alamaz ancak görevlendirme işleri farklıdır. milli eğitimim kimi neye görevlendireceği o kadar verir kimsenin tekelinde değildir. dersle görevlendirmeyi karırştırmayalım. ne kadar meraklısı varmış matematik öğretmeni olmayak isteyen.

cesuryürek' Alıntı:
bilgisayar branşında atanan öğretmen bilgisayar derslerine girer kimse bu hakkı onlardan alamaz ancak görevlendirme işleri farklıdır. milli eğitimim kimi neye görevlendireceği o kadar verir kimsenin tekelinde değildir. dersle görevlendirmeyi karırştırmayalım. ne kadar meraklısı varmış matematik öğretmeni olmayak isteyen.
Matematik merakı yok hocam olayın yanlışını anlatmaya çalışıyoruz. Burada anadolu lisesi yada düz liseden mezun olup bilgisayar öğretmenliğini seçen kişilerin puanı ilköğretim matematik öğretmenliğine yetiyordu ama bunun okulunu okuduk sonuçta. Ben ilk üniversiteye girdiğim yıl bu branşı seçmekten mutluydum ancak şimdi milli eğitimin işgüzarları Bilgisayar öğretmenliğini sığıntı ihtiyaç duyulmayan bir meslek haline getirdi.

Durum böyleyken formatör öğretmenlikleri eğitici formatörleri diğer branşlardan seçmeleri başta atanamayan bilişimcilere ayıptır. Bir bilgisayar öğretmeni formatör olursa yerine boşalan yere başka bir bilgisayar öğretmeni gelebilir ama bu işi 4 yıl okuyan adam yerine 6 aylık bir eğitimden geçen birilerini sırf ilgi duyuyor diye vermek saçmalıktır. Bazılarıda diyorki EBİTEFO ile Formatörlük aynı değil ya bırakın bu işleri görende birbirinden bağımsız işler sanacak. Bu yıl müdür yardımcılığı sınavına gireceğim bizim mesleğin geleceği yok bu eğitim politikasıyla zaten ne halleri varsa görsünler.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri