Bizden EYT li çıkar mı?

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar malum bölümümüzün çok bir geçmişi yok o yüzden merak ettim sizce EYTden emekli olanlar olur mu bizde bu yaz yer değiştirme durumumuz nasıl olur diye merak ettim

eyt'li olma ihtimali çok düşük hocam, zaten eyt'li olanda yan bir geliri yoksa ve emekli maaşını düşünürse 60-65'ini bekler diye düşünüyorum. o yüzden yer değiştirme için eytlilere bel bağlamak fazla iyimser olur kanaatindeyim.

İllaki çıkar ama kayda değer etkisi olmayacaktır. Mevcut düzlemde zaten maaşlar bile yetmiyorken çoğu kimse emeklilik maaşına kalmak istemeyecektir. O yaşta insanların çoğununda düzenini kurup yerleşik hayata geçtiğini düşünürsen zor bir ihtimal

Olmaz . Uzmanlık ve başöğretmen tazminatini kimse bırakmaz. Jiletle kaziyamaSiniz

Bu konuda bir fikir olgunlastimi. Yani 99 öncesi SSK 99 sonrası memur olanlar için

99 öncesi öğretmenliğe başlayıp eyt kapsamına girecek olan arkadaşlarım var epey. Ancak emekli olmaları zor ihtimal. Yukarıda da bahsedildiği gibi uzmanlık ve başöğretmenlik artı ücret emekli olunca kesileceği için kimse emekli olmaz hemen.

BÖTE li arkadaşlar sınırdadır, TEF li çok sayıda vardır.

Emekli öğretmen maaşı şu an asgari ücretin bir tık üzerinde. mevcut gidişle de bir veya iki sene sonra altında kalır.
İkramiyeye de hiç bir şey alınmaz

Bu şartlarda gelir getirecek 2. bir işi olmayan, sağlığı elveren tüm öğretmenler 65 e kadar devam eder.

hitap'ta yazdığı üzere:
25 yıl * 9000 hizmet günü doldurunca emekli olabiliyoruz.
bilgi için :

Kademeli emeklilik ile ilgili şöyle bir haber var:

1999 - 2000 - 2008 arası sigortalı olanlara müjde! EYT sonrası kademeli emeklilik şartları şekillendi! SGK yaş, gün, prim tablosu.

https://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2...-sartlari-sekillendi-sgk-yas-gun-prim-tablosu
bu habere göre, 2006 yılında öğretmenliğe başlayan ben, 60 yerine 49 yaşında emekli olabileceğim doğru mu? fakat kısmi emeklilik diyor, sanırım tam emekli maaşı alamayacağız bu durumda

bu habere göre, 2006 yılında öğretmenliğe başlayan ben, 60 yerine 49 yaşında emekli olabileceğim doğru mu? fakat kısmi emeklilik diyor, sanırım tam emekli maaşı alamayacağız bu durumda
Hocam eyt çıkarsa emekli olma hayaliyle yaşadık. Eyt çıktı ve emekli olmak yine hayal oldu. Emekli maaşı şu ankinin yarısı kadar belki daha az.

Bu sadece bir haber. Yayınlanan yer doğru olabileceği hakkında umut veriyor.
Meclise kanun tasarısı olarak gelirse göreceğiz ne olacağını …

98’de 18 yaşını doldurmuş bir yerde sigortalı çalışmış sonra öğretmen olmuş olanlar emekli olabiliyor. Benim martta günümde doluyor. Ama maaş 15k yeni zamla 22. Bu parayla temel ihtiyaçlarını bile karşılayamazsın. Verdikleri ikramiye ile 2. El clio alırsın. Oyna devam 😒

98’de 18 yaşını doldurmuş bir yerde sigortalı çalışmış sonra öğretmen olmuş olanlar emekli olabiliyor. Benim martta günümde doluyor. Ama maaş 15k yeni zamla 22. Bu parayla temel ihtiyaçlarını bile karşılayamazsın. Verdikleri ikramiye ile 2. El clio alırsın. Oyna devam 😒
15k emekli maaşı 30 yıldan fazla çalışan alıyor hocam o kadar bile gelmez şu an için.

Dışarda bir iş daha yapar öğretmen maaşına eşitleriz diye düşünüyorum ben. Sistem bize öğretmenlikten başka birşey yapamayacağımızı empoze etti, öğrenilmiş çaresizlik içindeyiz lakin öyle olmayabilir

Ben de bu durumdayım ama 9000 prim günü dolmadan emekli olunmayacağı bilgisi verildi. Sizin 9000 doldu mu?

Ben de bu durumdayım ama 9000 prim günü dolmadan emekli olunmayacağı bilgisi verildi. Sizin 9000 doldu mu?
Martta doluyor hocam. E devlet çalışma hayatım kısmından bakabiliyorsunuz. 25 yıl prim istiyorlar zaten. Ama dediğim gibi tamda MARTTAN SONRA açlık sınırı altında maaşla emekli olunmaz. Başka bir işe geçiş yapılır ancak

Ozel sektor gibi emekli olup calismaya devam etme sansi olsa yani cift maas imkani olsa olur ama bu sartlarda memur emeklisi olsa ve ek isi vs olmazsa ac kalir insan

benim tanıdığım böteli bir öğretmenimiz eyt olduğunu söyledi bana. yaşı da epey vardı. sanırım 1999 yılında göreve başladığını söylemişti.

Seyyanen verilen zamların bildiğim kadarıyla emekliliğe bir faydası yok. Doğal olarak maaşlarımız 21.000 falan. Uzman öğretmenlik farkını silince ve yarısı kesilince taş çatlasa 10.000 TL emekli maaşı alınır. O da ne kadar işe yarar yorumu size bırakıyorum.

Kabaca hesabım böyle. Yanılıyorsam düzeltin.

Yeni yılda da %50 zam alsak, uzman öğretmen olarak 42-43.000 gibi bir maaş alırız. 12.000 düşünce 30.000 kalır. Yarısı kesilince 15.000 emekli maaşı kalır.

(12.000 TL seyyanen verilen 8.000 TL'nin %50 zamlı hali. O da olursa tabi.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çoğumuz, Staj ve Çıraklık Mağdurlarıyız ... Diğer seçime, meslek liselilerin büyük çoğunluğu emekli olma hakkını alır diye düşünüyorum..

Son düzenleme:
1980 doğumluyum,
1998'de sigortalı olarak çalıştım.
2001'de halk eğitimde çalıştım.
2004'te atandım.
hitap'a göre 25 yıl 9000gün dolunca emekliyim inş...

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-01-02 214706.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-02 214706.png
    48.5 KB · Görüntüleme: 105
1980 doğumluyum,
2001'de halk eğitimde çalıştım.
2004'te atandım.

1979 doğumluyum,
2003'de yedek subaylık yaptım.
2004'te atandım.

Kendime uyarladım 😁

Geri