Bizden EYT li çıkar mı?

Kodla Büyü
Emekli olunca maaş yarı yarıya düşmese, kimse durmaz ama; maalesef emekli maaşı, Kredi Kartı Ekstresi'ni bile karşılayamıyor.

1997 sgk sigorta başlangıcım, 2003 öğretmenliğe başlamam.

bakalım göreceğiz ;) çıksın 1 gün daha beklemem

1997 sgk sigorta başlangıcım, 2003 öğretmenliğe başlamam.

bakalım göreceğiz ;) çıksın 1 gün daha beklemem
Hocam ben eyt den faydalanabiliyorum ve sizin dediğiniz gibi eyt çıkmadan önce çıksın hemen emekli olurum diyordum ama çıktığı halde olamıyorum maalesef. Emekli maaşı o kadar düşüyor ki dışarda iş yapmadan emekli olmak zor. Ama piyasada iş yaparim derseniz o ayrı. Tabii sıkıntıları da ayrı

Hocam ben eyt den faydalanabiliyorum ve sizin dediğiniz gibi eyt çıkmadan önce çıksın hemen emekli olurum diyordum ama çıktığı halde olamıyorum maalesef. Emekli maaşı o kadar düşüyor ki dışarda iş yapmadan emekli olmak zor. Ama piyasada iş yaparim derseniz o ayrı. Tabii sıkıntıları da ayrı
Ben de ona baktım 3bin tl kesinti yapıyormuş devlet özel sektörde çalışabiliyormuşuz. O yaşta yapımı kolay olabilecek işleri düşündüm, eczacılık, optisyenlik, spk lisansları alıp yatırım sektörü, kırtasiyecilik geldi aklıma. Hani bir de işi oturtup işe gitmiyorlar ya dadından yenmez o zaman:) arkadaşım okumuş esnaflık yapıyor, kendi iş yerini açtı sağlık sektöründe çırpındı çırpındı şimdi dünya turu yapıyor işe gitmeden de yürüyor işler öyle birşey oturtmak lazım.

Esnaflık şu an çok iyi.Dolar arttıkça zam yapıyorlar.Maaslar yükseldikçe veriyorlar zammı.Bir tavuk dürüm ayran 75 lira oldu.Icinde 65gr var.Ayda 200 bin net kazanıyorlar.Yeme içme sektörüne ilgim arttı.

Esnaflık şu an çok iyi.Dolar arttıkça zam yapıyorlar.Maaslar yükseldikçe veriyorlar zammı.Bir tavuk dürüm ayran 75 lira oldu.Icinde 65gr var.Ayda 200 bin net kazanıyorlar.Yeme içme sektörüne ilgim arttı.
Ben zaten hep esnaf olmak istiyordum ama sülalede asgari ücretlinin üstünde adam olmadığı için babam garanti olsun dedi memur yaptı beni:) Şimdi de okumuş bir esnaflık yapmak istiyorum şu eczacılık yada optisyenlik baya bir göz kırpıyor bana. Tek sorun yaş geçti uyumaktan ders çalışmaya zorlanıyorum. Gözler biraz gitti, inşallah vücut bu yaşa da adapte olur da yola devam ederiz:) Gönül neler istiyor da vücut yıpranmış iyi bakamamışız

Kademeli emeklilik ile ilgili şöyle bir haber var:

1999 - 2000 - 2008 arası sigortalı olanlara müjde! EYT sonrası kademeli emeklilik şartları şekillendi! SGK yaş, gün, prim tablosu.

https://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2...-sartlari-sekillendi-sgk-yas-gun-prim-tablosu

Memurlar.net de aynısını haberleştirmiş:

Memurlar.net de aynısını haberleştirmiş:

hocam tam 1 ayla kaçırmıştım, sizce kademe gelecek mi ?

birde şunu gördüm

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240108_114847_Gallery.jpg
    Screenshot_20240108_114847_Gallery.jpg
    93.7 KB · Görüntüleme: 72
Bir sonraki seçimlere kalacak sanırım:

Cevdet Yılmaz staj ve kademeli emeklilik konularında da şunları söyledi: "Sosyal güvenlikle ilgili şu anda bir çalışmamız yok, bu gelecekte olmayacak anlamına gelmiyor, ama sosyal güvenlikle ilgili yapılacak çalışmaların daha bütüncül bir çerçevede, daha kapsamlı, bütün dengelerin gözetildiği bir anlayışla gerçekleşmesi."

Şu haber her yere düşmüş:

“A Para kanalı tarafından yapılan paylaşımda, yakın zamanda açıklanması beklenen sistem hakkında şu ifadeler kullanıldı:

“EYT'den yararlanamayanlar için yeni bir Kademeli Emeklilik düzenlemesi!

Bakanlık harekete geçti! Yapılan çalışmanın onaylanması halinde, 2000 ve 2008 arası sigorta girişi olanlar, istenen koşulları sağladıkları taktirde emekli olabilecekler.

9 Eylül 1999 sonrası SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı girişi olan kadınlar için 43 yaş ve 6250 prim günü, erkekler için 45 yaş ve 6250 prim gün şartı aranacak.”

Şu haber her yere düşmüş:

“A Para kanalı tarafından yapılan paylaşımda, yakın zamanda açıklanması beklenen sistem hakkında şu ifadeler kullanıldı:

“EYT'den yararlanamayanlar için yeni bir Kademeli Emeklilik düzenlemesi!

Bakanlık harekete geçti! Yapılan çalışmanın onaylanması halinde, 2000 ve 2008 arası sigorta girişi olanlar, istenen koşulları sağladıkları taktirde emekli olabilecekler.

9 Eylül 1999 sonrası SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı girişi olan kadınlar için 43 yaş ve 6250 prim günü, erkekler için 45 yaş ve 6250 prim gün şartı aranacak.”
Güzel haber

kadınlar için 43 yaş ve 6250 prim günü, erkekler için 45 yaş ve 6250 prim gün şartı aranacak.

43-45 yaşında, onca insan emekli olunca; devlet, doğru dürüst emekli maaşı ödeyemiyor. 10-15 bin lira maaşla, geçinilir mi?

2008 yılından sonra sigorta girişi olanların suçu ne...? Bir hak verilecekse, bütün vatandaşlara eşit davranılmalı...

1999 temmuz ayında 1 aylık sigorta girişim var. E-Devlette kontrol ettiğimde başvurursam haziran ayında emekliyim. Ama emekli maaşı ile faturalar zor döner. Biraz daha çalışacam gibi...

bizim bölümden emekli şu an için zor çıkar diye düşünüyorum. Zaten dersimiz az btr de olmazsa iki ya da üç gün okula gider maaşını alır. Yoksa şu ortamda emekli olup hele de bir de üni de okuyan çocuğu varsa kimse 65 olmadan emekli olmaz

bizim bölümden emekli şu an için zor çıkar diye düşünüyorum. Zaten dersimiz az btr de olmazsa iki ya da üç gün okula gider maaşını alır. Yoksa şu ortamda emekli olup hele de bir de üni de okuyan çocuğu varsa kimse 65 olmadan emekli olmaz
Bana vursa ben olurum Hocam, ortalıkta konuşulan yeni Eyt gerçek çıkarsa bana vuruyor. İlla ki olacaklar da vardır bence

Çoluğu çocuğu olan birisi için memurluk idare eder.Kademeli emeklilik işi olmaz.Şu an musluk akarken doldurmak lazım.Arkadaşım 4.kat tramwaya 100m yakındaki evi basit bir nedenden sattı alırım dedi.Şimdi aynı fiyata zemin bulamıyor.Ben her işi yaparım diyen birisi için de dışarıda iş çok.Dürümcüler bile şimdi günlük 400 liraya zor adam buluyor.Boyacı yanında 2 kişiyle 13 katlı apartmanı içten 4 günde 200 bin liraya boyadı.
30 sene öğretmenlik yapıp 600 bin lira ikramiye gerçekten çok az.

Son düzenleme:
Geri