Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar[tek başlık]

Kodla Büyü
Az önce müdür yardımcımız geldi, kbs sistemine gireceğim Iphon hatası veriyor dedi. bende içimden Iphon teyefonu ne alaka dedim. bir baktım pop-up pencere açılma muhabbetiymiş

POLAT_55_BİLİSİM' Alıntı:
Meslek hayatımda yaşayabileceğim en trajikomik olay olarak hafızamda yer alan olaya geleyim uzatmadan...:)

Müdür yardımcısı bir arkadaş, diğer öğretmenler tarafından kendi bilgisayarının kullanılmasını pek istemiyor... Virüs bulaşır, bozarlar, kirletirler vs vs gibi gerekçelerle ki hepsine önlem aldığım halde... Biraz titiz kendisi klavyeyi temizliyo sık sık... Şifre koyalım hocam dedim, yok ayıp olur hemde öğrenirler şifreyi dedi... Ben de çözüm olarak ekranı 90 derece sağa, sola çevirmesini söyledim kısayol tuşlarını kullanarak ( Ctrl + Alt + Yön Tuşları )... Geldiğinizde de gösterdiğim şekilde yapar kullanırsınız dedim... Çok hoşuna gitti bu yöntem, gelenlerde bozuk diye dokunmamışlar, düzelt(e)memişler... Bu giriş kısmıydı...:)

... 30'lu yaşlarda okulumuza yeni gelen bir İngilizce öğretmeni birgün O'nun odasına giriyor ki kapısı açık zaten... Bakıyor ekran 90 derece sağa dönük... Masasında 32" Lcd monitör var... Bu esnada bizde birlikte sohbet ederek,
M. Yard. odasına doğru ilerliyoruz... Malum öğretmenin dersi boş... Odanın kapısını açar açmaz ne görelim...
Öğretmen sol eliyle lcd nin alt kısmından tutup kaldırmış yukarıya doğru, sonra biraz sağa doğru elini getirip ekranı komple 90 derece sola döndürmüş... O yatay monitör, olmuş dikey... Bir elinde de fare... Tık tık sesler geliyo, havada tutamıyo lcd yi... Lcd nin kenarı vuruyo masaya titreyerek... Öylece kalakaldık ardından midemize kramp girdi gülmekten... Mür. yard. arkadaş gülmekten ayakta duramadı olduğu yere oturdu... O an anlatılmaz yaşanır... Tabi öğretmen arkadaşta kızardı biraz ardından gülmeye başladı, birşeyler anlatıyo arka fonda ama kim dinliyo... Hayatımda hiçbir espiriye, olaya bu kadar gülmemiştim... :D

En bombası bu bence :puhaha: eyvah eyvah eyvah

Hevesle sınıfta ders işlerken nöbetçi öğrenci geldi ve sizi Müdür bey çağırıyor dedi. Gittim odasına, hocam bilgisayardan ses gelmiyor dedi. Baktım ayarlar normal sonra takılı olmayan elektirik fişini tutup kaldırdım ve Müdür Bey'e gösterdim bişey demedi güldü sadece. Ağlar mısın güler misin :)))

bugün bir öğrencim bişey sormuştu derste ne sordu hatırlamıyorum. ben tarif ederken ctrl+ z ye bas dedim. o da klavyeden tek tek sırayla c t r l harflerine basmaya başladı :lol:

kaybil' Alıntı:
Geçenlerde tenefüste öğretmenler odasına inerken bi öğrenci "iyi dersler öğretmenim" dedi hemen sonra "pardon ya sizin dersiniz yokki" dedi.. Şaka yapmadığı kesin.. öğretmen arkadaşlara anlattım çok güldüler.. bizi bu hale sokan sorumsuzlar ahirette yakanıza yapışacağım..

Aynısını bende yaşadım geçen gün. Tenefüsde B.T sınıfından ders zili çaldıktan sonra çıkan öğrencim;
"iyi dersler hocam, pardon kolay gelsin dicektim yaaaa" diyerek gitti....

benimde dersle hiçbir alakası olmayan öğrencim geldi "internet cafenin anahtarını alabilirmiyim?" dedi. "neeee" diye bağırınca "şey hocam laboratuarın(doğru söyleyemedi tabi :)) anahtarı" dedi. bende "çık dışarı" dedim. :D

Geçen hafta okulumuzun olduğu mahalleden bir ablam (35-40 yaşlarında) ev kıyafetleri ile gelmiş beni bekliyormuş. Dediler ki seni bekliyor hocam, yanına vardım buyrun dedim. Evde bilgisayar bozulmuş da onun için gelmiş. Yapmamı istiyor, evinin yakın olduğu ısrarla söyledi, ben de 3 kez ben öğretiyorum, tamir etmiyorum dedim. En yakın bilgisayarcıya gitmesini salık verdim. Hem ben utandım hem de kendisi. Oldu olacak evlere temizliğe de gidelim :D

tdemirparmak' Alıntı:
Geçen hafta okulumuzun olduğu mahalleden bir ablam (35-40 yaşlarında) ev kıyafetleri ile gelmiş beni bekliyormuş. Dediler ki seni bekliyor hocam, yanına vardım buyrun dedim. Evde bilgisayar bozulmuş da onun için gelmiş. Yapmamı istiyor, evinin yakın olduğu ısrarla söyledi, ben de 3 kez ben öğretiyorum, tamir etmiyorum dedim. En yakın bilgisayarcıya gitmesini salık verdim. Hem ben utandım hem de kendisi. Oldu olacak evlere temizliğe de gidelim :D

:eek:
bizim öğrencilerde bozulan bilgisayarlarını okula getirip bana yaptırmak istiyorlar ama kabul etmiyorum

karinca_52' Alıntı:
technolog' Alıntı:
alperre' Alıntı:
biraz önce yaşlı başlı öğretmen arkadaşlarımdan bi tanesi odasındaki bilgisayarda bi sorun olduğunu söyleyip bakmamı istedi.
Bilgisayarı açtı,
windows açıldı gayet güzel
bekliyorum ne gösterecek diye.
Masaya sert sert vurmaya başladı
ben de hiç bozuntuya vermiyorum bişey söylemiyorum çünkü bu hocam hep böyle abidik gubidik şeyleri sorar genelde yine bişey buldu heralde diye bekliyorum:)
masaya bi kaç defa vurduktan sonra ekranın görüntüsü küçülmeye başladı.
Bu niye oluyor diye soruyor bana?
Hocam vurunca mı oluyor diye sordum?
evet dedi
vurma o zaman dedim gülerek çıktım)
:puhaha:
:puhaha: :puhaha: :puhaha:

jemba35' Alıntı:
Meslek hayatımda yaşayabileceğim en trajikomik olay olarak hafızamda yer alan olaya geleyim uzatmadan..

Müdür yardımcısı bir arkadaş, diğer öğretmenler tarafından kendi bilgisayarının kullanılmasını pek istemiyor... Virüs bulaşır, bozarlar, kirletirler vs vs gibi gerekçelerle ki hepsine önlem aldığım halde... Biraz titiz kendisi klavyeyi temizliyo sık sık... Şifre koyalım hocam dedim, yok ayıp olur hemde öğrenirler şifreyi dedi... Ben de çözüm olarak ekranı 90 derece sağa, sola çevirmesini söyledim kısayol tuşlarını kullanarak ( Ctrl + Alt + Yön Tuşları )... Geldiğinizde de gösterdiğim şekilde yapar kullanırsınız dedim... Çok hoşuna gitti bu yöntem, gelenlerde bozuk diye dokunmamışlar, düzelt(e)memişler... Bu giriş kısmıydı.
... 30'lu yaşlarda okulumuza yeni gelen bir İngilizce öğretmeni birgün O'nun odasına giriyor ki kapısı açık zaten... Bakıyor ekran 90 derece sağa dönük... Masasında 32" Lcd monitör var... Bu esnada bizde birlikte sohbet ederek,
M. Yard. odasına doğru ilerliyoruz... Malum öğretmenin dersi boş... Odanın kapısını açar açmaz ne görelim...
Öğretmen sol eliyle lcd nin alt kısmından tutup kaldırmış yukarıya doğru, sonra biraz sağa doğru elini getirip ekranı komple 90 derece sola döndürmüş... O yatay monitör, olmuş dikey... Bir elinde de fare... Tık tık sesler geliyo, havada tutamıyo lcd yi... Lcd nin kenarı vuruyo masaya titreyerek... Öylece kalakaldık ardından midemize kramp girdi gülmekten... Mür. yard. arkadaş gülmekten ayakta duramadı olduğu yere oturdu... O an anlatılmaz yaşanır... Tabi öğretmen arkadaşta kızardı biraz ardından gülmeye başladı, birşeyler anlatıyo arka fonda ama kim dinliyo... Hayatımda hiçbir espiriye, olaya bu kadar gülmemiştim... :D

koptum yaa çok komikkk :puhaha: :puhaha:

Meslek hayatımda yaşayabileceğim en trajikomik olay olarak hafızamda yer alan olaya geleyim uzatmadan...:)

Müdür yardımcısı bir arkadaş, diğer öğretmenler tarafından kendi bilgisayarının kullanılmasını pek istemiyor... Virüs bulaşır, bozarlar, kirletirler vs vs gibi gerekçelerle ki hepsine önlem aldığım halde... Biraz titiz kendisi klavyeyi temizliyo sık sık... Şifre koyalım hocam dedim, yok ayıp olur hemde öğrenirler şifreyi dedi... Ben de çözüm olarak ekranı 90 derece sağa, sola çevirmesini söyledim kısayol tuşlarını kullanarak ( Ctrl + Alt + Yön Tuşları )... Geldiğinizde de gösterdiğim şekilde yapar kullanırsınız dedim... Çok hoşuna gitti bu yöntem, gelenlerde bozuk diye dokunmamışlar, düzelt(e)memişler... Bu giriş kısmıydı...:)

melanik' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
technolog' Alıntı:
alperre' Alıntı:
biraz önce yaşlı başlı öğretmen arkadaşlarımdan bi tanesi odasındaki bilgisayarda bi sorun olduğunu söyleyip bakmamı istedi.
Bilgisayarı açtı,
windows açıldı gayet güzel
bekliyorum ne gösterecek diye.
Masaya sert sert vurmaya başladı
ben de hiç bozuntuya vermiyorum bişey söylemiyorum çünkü bu hocam hep böyle abidik gubidik şeyleri sorar genelde yine bişey buldu heralde diye bekliyorum:)
masaya bi kaç defa vurduktan sonra ekranın görüntüsü küçülmeye başladı.
Bu niye oluyor diye soruyor bana?
Hocam vurunca mı oluyor diye sordum?
evet dedi
vurma o zaman dedim gülerek çıktım)
quote]

melisude' Alıntı:
öğrencilere word de bir ödev vermiştim.öğrenci yapamamış ve bana soru soruyor.bende ona dedimki ödevini 2003 temi yaptın.cevap aynen şu: yok hocam dün akşam yaptım :puhaha:

buda süpermişş gerçekten :puhaha: :puhaha:

Mesleğimin ilk yılında 4. sınıflara ders anlatırken, sayfayı tam ekran yapma kapatma vs vs. konularından sonra " şimdi herkes masaüstüne gelsin " dememle masama koşup yığılmaları bir oldu... :D Neye uğradığımı şaşırdım açıkladım durumu birlikte kahkaha attık... :D

ya dün akşam benim 2 yaşıdaki oğlum, aynı şeyi yaptı resimlerine bakıyordu, ok tuşlarıyla değiştirerek bi de ne görsün kuzum sıradaki resim dönük :) hemen bilgisayarı çevirdi resmi değiştirdi tekrar eski haline getirdi bilgisayarı ve devam etti :)

seldabal' Alıntı:
ya dün akşam benim 2 yaşıdaki oğlum, aynı şeyi yaptı resimlerine bakıyordu, ok tuşlarıyla değiştirerek bi de ne görsün kuzum sıradaki resim dönük :) hemen bilgisayarı çevirdi resmi değiştirdi tekrar eski haline getirdi bilgisayarı ve devam etti :)
Maşallah yaratıcı kişiliklerin hali başka oluyo...:)

seldabal' Alıntı:
Maşallah yaratıcı kişiliklerin hali başka oluyo...:)
önce kendi yan yattı baktı zor oluyo bilgisayarı çevirdi, yeni nesil işte :)

seldabal' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
ya dün akşam benim 2 yaşıdaki oğlum, aynı şeyi yaptı resimlerine bakıyordu, ok tuşlarıyla değiştirerek bi de ne görsün kuzum sıradaki resim dönük :) hemen bilgisayarı çevirdi resmi değiştirdi tekrar eski haline getirdi bilgisayarı ve devam etti :) önce kendi yan yattı baktı zor oluyo bilgisayarı çevirdi, yeni nesil işte :)
Çocuğunuz yeni nesilse bizim hoca da türünün son örneklerinden olsa gerek... :D

Az önce bunları okurken yanıma gelen bayan bir öğretmen:"Evimde office 2007 kullanıyorum sürekli ürün anahtarını girin diye bir uyarı vermeye başladı.Altı üstü 1 sayfa yazı yazacağım ne yapmam lazım?"

Tam üstüne gelince gülmemek için kendimi zor tuttum :)

birisi bana:" ya benim internet iyi çekmiyo, modemi televizyonun çanak antenine bağlasam iyi çeker mi ki" diye sormuştu :puhaha:
milletimizin bu yaratıcı zekasına hayranım vesselam :lol:

Benimde aklıma yeni geldi.İlköğretimde görev yaparken, zilin çalmasına 5 dk vardı.Öğrencilere yönelik "hadi bakalım gençler, bilgisayarınızdaki açık olan programlarınızı, pencereleri kapatın" demiştim.Öğrencinin biri kalktı, labdaki açık olan pencereyi kapatmaya gitti.Bende hiç bozuntuya vermedim.Ama ne kadar komikti, içten içten bir güldüm. Tabi daha çocuk olayın farkında da değil ha.Hiç olmamış gibi yerine oturdu.Ne diyeyim...

Geçenlerde bir öğrenci evden bir flaş getirmiş teyzesinin kızınınmış
hocam bunu şu şu şu falan kişi gönderdi bunda virüs varmış siz temizleyecekmişsiniz, bunu diyende 6-7 sınıf öğrencilerinden biri neyse bozuntuya vermedim
gittim bir büyük temiz silgi aldım bir güzel flaşının üstünü,altını , kenarını sildim sonra etrafını temizledim geri verdim şimdi temiz oldu mu hocam dedi evet tertermiz oldu dedim teşekür etti bende yine bekleris dedim gönderdim sonra Hey Allahım öğretmeni idarecisi müfettişi yetti bişey demedik bu vıdısının dıdısı nerden çıktı dedim içimden, kimseyede aslında bu kadar yüz veren biride olmama rağmen varın siz düşünün.

bilogrt038' Alıntı:
meslek lisesinde görev yapıyorum ve o gün internet yok dediklerinde var yaa işte benim yandığım gün koca okul araki sorunu bulasın

en sevmediğim durumda internet yavaş diyorlar yaa o zaman güzel bir cevabı olan varsa yazarsa sevinirim
''Sür'at felakettir''

bahtsız_bedevi' Alıntı:
bilogrt038' Alıntı:
meslek lisesinde görev yapıyorum ve o gün internet yok dediklerinde var yaa işte benim yandığım gün koca okul araki sorunu bulasın

en sevmediğim durumda internet yavaş diyorlar yaa o zaman güzel bir cevabı olan varsa yazarsa sevinirim
''Sür'at felakettir''
geçen forumda biri yazmıştı hoşuma gittmişti cevap arasıra kullanıyorum hatta
malum okul bölgesindeyiz hocam hız sınırlaması var diyorum. önce bir şaşkınlık sonra şaşkınn bir gülümseme ardındann kabullenip gitme.. :puhaha:

müdür yardımcım hocam sana sabah hizmetli ile birlikte sabah bizim fotokopi makinesini ktüphaneden benim odama getirin... :verymad:

müdürüm akşam çıkacağımız zaman bana hele bi git sınıfları kontlrol et bi bak iyi temizlemiş mi?... :verymad:

Geri