Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü
Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığıt-tek başlık

eyvah eyvah kendinize dikkat edin. ellerinizi bol bol yıkayın eve gidince kıyafetinizi değiştirin bir şey olmaz inşallah. Bir dönem bizim okulda da fare vardı böyle idare ediyorduk.

Allah yardımcınız olsun arkadaşlar, bugün okulun birindeydik. laba girdik. bilgisayarlar vestel, celeron. 1 saat işlem yapamadık, ona mı yanalım. pır pır pır gözlerimiz ağrıdı ona mı yanalım bilemiyorum. O labaratuvarlarda ders yapılacağını hiç tahmin edemiyorum, ancak tamircilik yapılır. fatih projeside olsa vs de yapılsa, gerçekten işiniz zor arkadaşlar.
Zaten bu tür harcamaları rant kapısı olarak görmüşümdür her zaman. Bi kez daha diyorum Allah yardımcınız olsun.

moonlight' Alıntı:
Arkadaşlar bktım artık bu okulun pisliğinden.Bilgisayarımın karşısında otururken üzerimde fare gezdiğini farkettim.Ne olacak bu durum bilemiyorum artık.Çok dertliyim çok... :(
HOcam gazetelere mail atın, nasıl bakanlık harekete geçiyor. Ne faresi Allah aşkına. Eğitim yapılan bir okulda, sağlığı nasıl tehlikeye atıyorlar. Öncelikle bundan ilçe MEM sorumlu. Farenin nasıl hastalıklı bir hayvan olduğunu bilmiyorlarmı?

biltek2007' Alıntı:
moonlight' Alıntı:
Arkadaşlar bktım artık bu okulun pisliğinden.Bilgisayarımın karşısında otururken üzerimde fare gezdiğini farkettim.Ne olacak bu durum bilemiyorum artık.Çok dertliyim çok... :(
HOcam gazetelere mail atın, nasıl bakanlık harekete geçiyor. Ne faresi Allah aşkına. Eğitim yapılan bir okulda, sağlığı nasıl tehlikeye atıyorlar. Öncelikle bundan ilçe MEM sorumlu. Farenin nasıl hastalıklı bir hayvan olduğunu bilmiyorlarmı?
Hocam bana şaka gibi geldi. Bilgisayarın faresi olmasın:)

:|

biz de de var fare.
tuzak kurduk hafta 1-2 fare leşi yakalıyoruz
bi de utanmadan masamıza sıçmış yeter be Allah'ın faresi bile dalga geçiyo bizle

i_lean' Alıntı:
broker_2007 arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum..
Arkadaşlar üzmeyin kendinizi... :)

Bir de şöyle düşünün:

1- Sınav okuyup onlara not uydurma derdimiz yok
2- Proje - performans sıkıntımız yok
3- Dersimizi kontrol eden yok.. (Müfettiş bile geldiğinde kendi çocukları için hangi oyunların iyi olacağını soruyor)
Ki derste ister ders işleyin ister işlemeyin kimse bişi demiyor ve ders işlemezseniz o kadar çok seviliyorsunuz :)
4- Bir tek bizim dersimize koştura koştura geliyorlar
5- Teknoloji hakkında arada da olsa ilginç sorular alıp biz de birşeyler öğreniyoruz..
6- Mailimize faceimize forumumuza bizdenn çok zaman ayırabilen bir öğretmen daha gösterebilir misiniz? :D
7- Kendi sınıfında ders verebilen nadir öğretmenlerdeniz.
8- Okula birşey mi alınacak, Önemli bir yazı mı faxlanacak ya da kısıtlı kayıt yapılacak bir kurs mu var ilk öğrenen bizleriz...
9- E-okulu bizden iyi kullanan, kurum neti ve dyneti bizden iyi kuran var mı?
10- BİZE MUHTAÇLAR!!!!!

DERSLER AZALABİLİR AMA İNANIN BİZE BİR ŞEY OLMAZ .. :)))
:roll:

ama faremizde var :!: bu farede olmasa eyiyydi...

EslemSua' Alıntı:
Calistigim okulun birinde fare vardi, mudur gelip olaya el koydu. Fare mudurun ayaginin ustune basip kacmasa iyi olacakti gerci. O otoriter, agir mudur beyden cocuklarin, ogretmenlerin gozu onunde "aaayyyy" diye bir ses cikinca tum karizma gitti :)

Allah yardimciniz olsun hocam.
demekki olay müdürde bitiyor :))) arkadasların labda fare varmış.. hiç aklıma gelmezdi ya..inş.. bizde çıkmaz çıkarsada öğretiriz bilgisarı gönderirirz :p napalımm.. madem derse okadar ilgisi var.. eğitim şart..

bote67' Alıntı:
i_lean' Alıntı:
broker_2007 arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum..
Arkadaşlar üzmeyin kendinizi... :)

Bir de şöyle düşünün:

1- Sınav okuyup onlara not uydurma derdimiz yok
2- Proje - performans sıkıntımız yok
3- Dersimizi kontrol eden yok.. (Müfettiş bile geldiğinde kendi çocukları için hangi oyunların iyi olacağını soruyor)
Ki derste ister ders işleyin ister işlemeyin kimse bişi demiyor ve ders işlemezseniz o kadar çok seviliyorsunuz :)
4- Bir tek bizim dersimize koştura koştura geliyorlar
5- Teknoloji hakkında arada da olsa ilginç sorular alıp biz de birşeyler öğreniyoruz..
6- Mailimize faceimize forumumuza bizdenn çok zaman ayırabilen bir öğretmen daha gösterebilir misiniz? :D
7- Kendi sınıfında ders verebilen nadir öğretmenlerdeniz.
8- Okula birşey mi alınacak, Önemli bir yazı mı faxlanacak ya da kısıtlı kayıt yapılacak bir kurs mu var ilk öğrenen bizleriz...
9- E-okulu bizden iyi kullanan, kurum neti ve dyneti bizden iyi kuran var mı?
10- BİZE MUHTAÇLAR!!!!!

DERSLER AZALABİLİR AMA İNANIN BİZE BİR ŞEY OLMAZ .. :)))
hocam bence yanlış düşünüyorsunuz
1- sınav yapsaydık eğer bizim öğretmeye çalışırkenki çabamıza onlarda öğrenmeye çalışarak karşılık verirdi.
2-proje de var performansta var dersimizde. sanırım siz bt kitabından ders yapmıyorsunuz. çünkü her ünitede performans ödevi var.
3- dersimizi kontrol eden o kadar çok ki...dersine girdiğimiz 4-5. sınıfların sınıf öğretmenleri..okulun idarecileri (derste birine kızsan hemen soluğu yanında alırlar idareciler)...müfettişleri hiç söylemiyorum bile..dersime gelip pc başında internete girerek beni teftiş etti sağolsun.
4- Benim dersime koşturmak ne kelime yürüyerek bile gelmiyorlar bilgisayar dersinde konu mu anlatılırmış diye.
5- göreve beşledığımdan beri köreldim bırak teknolojiyi takip etmeyi kendi bilgisayarıma bile bakmıyorum(virüs programı yok da hala)
6-ben sınıf öğretmeninin serbest etkinlik dersine girerken kendisi öğretmenler odasında facede bakıyor msn yede ..
7-kendi sınıfında ama sınıfına sınıf demeye bin şahit lazım ...50 kişiyi koy 25 pcye..hadi buda senin sınıfın olsun..berbat bi şeyy bence..
8-okulun memuru yoksa zaten olmasına gerek yokk formatör var memur gibi kullun..yok okulun memuru varsada memurun kullanamadığı bilgisayarı yine sen kullan...madim pc kullanamıyor kardeşim alma o zaman sanki bizim başımızdaki insan az gibi bide memuru ekle..
9-e-okulu kullanıyoruz da ne oluyor 30 yıllık sınıf öğretmeni girmeyi beceremediği e okul için yine bize koşuyor..bize kafa dinlemek haram..
10- bizden iyi köle mi bulacaklar..ne olduğumuz belli değil öğretmenmiyiz ..memur mu...idarecimi...tamirci mi..her işi üstümüze yıkmaya çalıştıkları için mecburlar benci...

proje içinse, zaten allah versin her hafta ilçeden bir yazı, her ay bir proje bekleniyor..ama yaparsan:)

Bugün çok canımı sıkan ve moralimi bozan bir olay oldu arkadaşlar...Beni en iyi sizler anlarsınız diyerek başlıyorum söze.Okulumuzda bir bayan öğretmenimiz var,bu öğretmen sürekli insanlara nefret kusan,öğrencilerinden de nefret ettiğini sık sık dile getiren,eğer onun ideolojik görüşüne,mezhebine ve düşüncelerine sahipseniz sizinle konuşan değilseniz size böcekmişsiniz muamelesi yapan biri.Bu öğretmen(!) bir öğrencisiyle sorun yaşadı ve soruşturma geçiriyor,bu sebeple ön plana çıkmak ve adını duyurmak için sürekli bir yerleri ziyaretlere gidiyr öğrencileri ile ve bunların da sürekli sitede yayınlanmasını istiyor slide şeklinde.Bugün bana yine aynı istek ile geldi ve fotoğraf mak. uzatıp"bunları diteye atarmısın?"dedi.ben de okuldaki bilgisayarlardan yapmadığımı evde siteye attığımı söyledim.Bir de öyle bir tavrı var ki sanki flash diske atar gibi atıyorsun.onun bir programı var sayfa düzenleyeceksin,link vereceksin,flash slide hazırlayacaksın,ekleyeceksin bir de bunları ftp ye atacaksın,bunlardan bi haber sürekli neden atamadığımı,neden okulda "hemen" yapamadığımı soruyor.ben de iki dakikalık iş olmadığımı flash diskime atıp evde yapacağımı söyledim.Hak arama konusunda en yetkili merci olan öğretmenimiz bana."İdareye sordum bu işi h**** hanım yapıyor dediler,YAPACAKSIN!!!"dedi.1-sanki yapmıyorum diyen var 2.tavrına bakarmısınız.O kadar sinirim bozuldu ki bu tavır ile yapmak mecburiyetinde olmadığım bir işi bana emir vaki ile yaptırmaya çalışıyor ve ben formatör de değilim,olsam bile bu şekilde tabiki yapmak istemem,kimse kimsenin kölesi değil.rehber öğrttmenimize çıktım"ya benim ya da başkalarının rehberliğe ihtiyacı var"dedim.o da tavrını koy ve yapma dedi,"sana sorduğunda da,söyleyiş şekliniz hiç hoşuma gitmediğinden yapmadım" de dedi.bu kişi işin arkasını bırakmayacak ve kavga bile çıkarabilecek biri,sizce ne yapmalıyım:((Bu arada annem yaşında var!!!)

crescent_86' Alıntı:
Bugün çok canımı sıkan ve moralimi bozan bir olay oldu arkadaşlar...Beni en iyi sizler anlarsınız diyerek başlıyorum söze.Okulumuzda bir bayan öğretmenimiz var,bu öğretmen sürekli insanlara nefret kusan,öğrencilerinden de nefret ettiğini sık sık dile getiren,eğer onun ideolojik görüşüne,mezhebine ve düşüncelerine sahipseniz sizinle konuşan değilseniz size böcekmişsiniz muamelesi yapan biri.Bu öğretmen(!) bir öğrencisiyle sorun yaşadı ve soruşturma geçiriyor,bu sebeple ön plana çıkmak ve adını duyurmak için sürekli bir yerleri ziyaretlere gidiyr öğrencileri ile ve bunların da sürekli sitede yayınlanmasını istiyor slide şeklinde.Bugün bana yine aynı istek ile geldi ve fotoğraf mak. uzatıp"bunları diteye atarmısın?"dedi.ben de okuldaki bilgisayarlardan yapmadığımı evde siteye attığımı söyledim.Bir de öyle bir tavrı var ki sanki flash diske atar gibi atıyorsun.onun bir programı var sayfa düzenleyeceksin,link vereceksin,flash slide hazırlayacaksın,ekleyeceksin bir de bunları ftp ye atacaksın,bunlardan bi haber sürekli neden atamadığımı,neden okulda "hemen" yapamadığımı soruyor.ben de iki dakikalık iş olmadığımı flash diskime atıp evde yapacağımı söyledim.Hak arama konusunda en yetkili merci olan öğretmenimiz bana."İdareye sordum bu işi h**** hanım yapıyor dediler,YAPACAKSIN!!!"dedi.1-sanki yapmıyorum diyen var 2.tavrına bakarmısınız.O kadar sinirim bozuldu ki bu tavır ile yapmak mecburiyetinde olmadığım bir işi bana emir vaki ile yaptırmaya çalışıyor ve ben formatör de değilim,olsam bile bu şekilde tabiki yapmak istemem,kimse kimsenin kölesi değil.rehber öğrttmenimize çıktım"ya benim ya da başkalarının rehberliğe ihtiyacı var"dedim.o da tavrını koy ve yapma dedi,"sana sorduğunda da,söyleyiş şekliniz hiç hoşuma gitmediğinden yapmadım" de dedi.bu kişi işin arkasını bırakmayacak ve kavga bile çıkarabilecek biri,sizce ne yapmalıyım:((Bu arada annem yaşında var!!!)
Vallahi hocam eğer boyun eğer yapacak olursanız öğretmenliğinizden şüphe ederim. Gelir özür diler rica ederse atın yoksa bırakın kudurup dursun.
Bu arada bu kadın bence bekar siz buna koca bakın.

Hocam kesinlikle yapmayın söylediğini...hiç birşey de yapamaz, rahat olun...

isterlerse dünyayı yıksınlar başıma eğer o kadına boyun eğersem

akıllı problemi çözer, dahi problemden kaçınır....ben olsam tepkimi belli edrim ama 1 hafta sonra felan atarım... zıtlaşmak hoş değil

Bayan yaşı itibariyle özel bir dönemden geçiyor galiba :) .
masci hocamın dediği gibi hemen zıtlaşıp tepki vermek yerine yuvarlak laflarla başınızdan savıp bir süre sonra özensiz ve en kötü resimlerle hazırlanmış bir slayt yayınlayın :) .

masci' Alıntı:
akıllı problemi çözer, dahi problemden kaçınır....ben olsam tepkimi belli edrim ama 1 hafta sonra felan atarım... zıtlaşmak hoş değil

çok doğru düşünüyosunuz hocam,çünkü aynı okuldayız ve sürekli aynı ortamda bulunuyoruz,ters davranabilir(korktuğumdan değil yine ben üzüleceğimden),ya da davranmasa bile her sözünü üzerime alınarak boşa gerilebilirim...

bence yapmayın hiç üzülmenize gerek yok özür dilemediği sürece yapamam deyin...formatör değilseniz sizin işinizde değil zaten...üstelik site için olmazsa olmaz bişeyde değil onun reklamını yapmak zorunda değilsiniz...istediği kadar kudursun üzülmenize gerek yok böyle saçmalıkları bizde yaşıyoruz ben hiç takmıyorum arkadamdan konuşsun dursunlar tınnn...

Okulda bazı öğretmenler vardır, böyle kasıla kasıla yürüyen, ona göre işini ondan iyi yapan hiç kimse olmadığını zanneden, özellikle bilgisayar öğretmenlerini emrinde amade zanneden, bir de bilgisayar bilgisi çok olduğunu zanneden. Bugün onlardan biriyle karsılastım. Hepiniz karsılasmıssınızdır ayaküstü format nasıl atılır, virüsler nasıl temizlenir gibi sorularla. Bu sorulara artık bende onları dalgaya alarak cevap veriyorum eger bana soruş tarzını ters gördüysem. Adam gibi yardım isteyene her zaman her türlü açıklamayı severek yaparım tabiki. Mesela virüsleriniz için virüs duası takın bilgisayarınıza diyip gülüp geciyorum. Her neyse hocanın biri gelmis amacı evdeki bilgisayarına format attırmak. Konuya girebilmek icin merdivenden inerken bana, kasaya nasıl format atılır diye sordu. Ben de bunun ayak üstü yapılacak birsey olmadıgını belirttim. Daha sonra peki getirsem yapar mısın dedi. Niyetini bastan anlamıstım zaten ama nezaketen sordu yine de. Ben de okul dısında kişisel bilgisayarlarla ilgilenmediğimi söyledim. Bana saygısızca niye 2 tusa basılarak format atılmıyor mu dedi. Ben de hayır öyle olmuyor dedim. Aklı sıra işimiz düstü yapmıyorsun, bu isi bilmiyorsun havası yaratıyor. Sonra niye tamirciler 10 dk da 2 tusa basıp veriyor dedi. Ben de işte ben tamirci degilim problem burda dedim. Ya bu insanlar bizi ne zannediyor. Keske 'Sizin gibi bilgisayardan bi haber olan insanlar oldugu sürece tamirciler daha cok 2 tusa basıp 50 TL almaya devam ederler' diyebilseydim. Ya da beden eğitimi öğretmeni olan bu sahsa benim de evde patlak bir topum var getireyim 2 dokunun da düzelsin diyebilseydim. Ama gercekten bilgisayar öğretmenleri olarak sanırım cok saygılı, edepli öğretmenleriz ki bunları sadece içimizden diyebiliyoruz.

Hocam bzizm zümre genç daha. işin cinliğini öğrenemedi. Valla bizim okulda kaşarlılardan(20-30 yıllklar) bir şey mi aldım. Artık onu her türlü sömürü için kullanmaya çalışıyorlar:) Halbu ki ben bunlata onalrın verdiğinin 100 katını vermişimdir.

crescent_86' Alıntı:
Yapma. Yaparsan korktuğunu çekindiğini sanıp daha da tepene çıkar

asla yapma hocam.sizin resimleriniz virüslü be bizde de güncel virüs programı yok.site çöker koyarsam de.ve aslında o virüsleri temzilemesi bilirim ama söyleyiş tarzınızdan dolayı onu da yapmam.
de hocam sonra nasıl salına salına etrafında dolaşır.

bastacim' Alıntı:
asla yapma hocam.sizin resimleriniz virüslü be bizde de güncel virüs programı yok.site çöker koyarsam de.ve aslında o virüsleri temzilemesi bilirim ama söyleyiş tarzınızdan dolayı onu da yapmam.
de hocam sonra nasıl salına salına etrafında dolaşır.

çok hoş bir bahane olmuş hocam,bizle dalga geçmeye çalışanlarla al nasıl geçilir göstermek lazım aslında:))

Dün malum öğretmen rehber öğretmenimizin yanına gitmiş,o da durumu bildiğinden açmış okulun sitesini"H*** Hocam da ne güzel hazırladı sitemizi"demiş.Öbürü atlamış esmiş gürlemiş galiba ama tabi rehberlikte gizlilik olduğundan o kısmı pek açıklamadı hocamız:)"Bu işler gönüllülük esasıyla olur,hocamız da o şekilde yapıyor" demiş.O da "yapmak zorunda" falan demiş heralde,o da "değil" demiş.Şimdi beni görüyor ama "attın mı?atmamışsın." falan die daha yanıma gelmedi,cevabını aldı heralde.

Geri