Bilişim Dersinde Bu Sene Sınavlar Klasik mi Olacak?

Kodla Büyü

dream81

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu sene 5 ve 6.sınıflarda sınavları mecburen klasik mi yapacağız? Bizim ders gibi uygulamalı derslerde klasik sınav zorunlu mu?

Klasik veya uygulamalı. Bulunduğumuz il uygulamalı olarak yapma kararı almış

Çoktan seçmeli sınav yapamazsınız demek devletin kendi kendini inkar etmesi demektir. Zira bütün merkezi sınavlar çoktan seçmeli test olarak yapılmaktadır

Dersimiz için ilk dönem uygun olanının kesinlikle uygulamalı olmadığını düşünüyorum. Uygulamalı yapmaya konularımız müsait değil. Planlayanlar da ne planladıklarından habersiz fikrimce. Ayrıca bt sınıfı olmayan okullar zaten kağıt üzerinde yapıyorlar sınavları. Bu yıl tüm derslerden açık uçlu sorularla yapılacak sınavlar bu da bizim dersimiz için pek uygun değil bence.

Test liselerde kalktı diye biliyorum ortaokulda test kalkmadı ki nereden çıktı bu söylenti anlamadım.

Hocalarım, bu konuda net bilgiyi nereden öğrenebiliriz? Bu sene tüm dersler için sınavlar açık uçlu olacak diye anlamıştım, sınavları da ona göre hazırlamayı düşünüyordum.

Hocam yönetmelikte bahsetmemişler fakat yukarıdaki twitte açık uçlu olacak diye belirtmişler.
F5luuNMXEAAsYx6.jpeg

Temel eğitim ile ilgili yönetmelik değişikliği hala yayınlanmadı, orada ayrıntılı yazabilir diye düşünüyorum
Bakan iki haftadır önümüzdeki hafta yayınlanacak dedi ama hala yok

Hocam, soruların hangi kazanımlardan olacağı ile ilgili bilgiler yayınlandı. Bizim dersimiz yoktu. Bizde sanmıyorum bir mecburiyet getirilmeyecektir

Bence klasik sınavlar orta okul için kesinlikle uygun değil. 5 ve 6lar için test olmalı. 7 ve 8ler için belki klasik olabilir.

Arkadaşlar yazılı sınavlar klasik olacak. Boşluk doldurma, eşleştirme ve klasik olabilir. Ancak labaratuvar olanlar uygulamalı yapar. Sınavdan önce ölçek hazırlar. Zaten ben her sene 1. Sınav yazılı, diğerleri ni uygulamalı yapıyorum

Arkadaşlar Ortaokul ve Lisede tüm sınavlar klasik olacak. Klasik sınav içeriği açık uçlu veya kısa cevaplı olacak. Bunun için ilgili yönetmelik https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=40317&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5
Sınavlarda çoktan seçmeli, eşleştirme, doğru yanlış veya boşluk doldurma olmayacak. Farklı yorumlar yazılmış bu konu yönetmelikle açık net.
İlçe, il veya Türkiye genelinde çoktan şeçmeli sorabilecekler. Okullarla karıştırılmasın.

soru politika faizi haramdı niye artırılmadı faiz haramsa niye artırılıyor.lütfen kısaca cevaplayınız?
mesela açık uçlu böyle bir soru mu? 😅

soru politika faizi haramdı niye artırılmadı faiz haramsa niye artırılıyor.lütfen kısaca cevaplayınız?
mesela açık uçlu böyle bir soru mu? 😅
1.si haramdır cevap içinde zaten.2.si ise faiz haram ama enflasyon artıyor.Enflasyon artıyordu öyleyse neden baştan artırmadın der. çocuk 11-14 yaşında
çocuk kafası karışacak.

Yine tepeden inme "bu sene zorla yaptır, tutmadı seneye değiştir" bir uygulama daha. Her kademe, her sınıf, her ders aynı mı? Elma, armut, pekmez, yumurta, ayran kat karıştır bir iş.

Peki beden, müzik,resim vs. dersler de mi açık uçlu yazılı sınav yapacak bizim bilişim illa ki açık uçlu yazılı sınav olacaksa?

Dün sınavda sorulması istenen konular geldi ebadaki bilişim kitabına göre gidiyorum ben ona hiç uymuyor. Dolayısıyla benim planıma da uymuyor o zaman planımı mı değiştireceğim. Ya ne saçma sapan iş

Valla bende test yapacam dedim. Arkadaşlar hayret dolu gözlerle baktı. Ne yapacaklar soruşturma mı açacaklar sınavı test yaptım diye. Testi bile yapamıyorlar doğru dürüst klasik veya açık uçlu yaptığımda nasıl akıllarına getiripte yazacaklar

Geri