Bilgisayara İhtiyacı Olan Okullar Bu Fırsatı Kaçırmayın

Kodla Büyü
Ben geçen dönem yaklaşık 18 e yakın kuruluşa mektup gönderdim.
Sonuç:
30 masaüstü
5 dizüstü
2 yazıcı
1 adet 25000 BTU klima geldi

fantasio' Alıntı:
Sonuç:
30 masaüstü
5 dizüstü
2 yazıcı
hangi kurumlardan olumlu dönüş sağladın hocam
paylaşır mısın
biz de deneyelim şansımızı

fantasio' Alıntı:
Sonuç:
30 masaüstü
5 dizüstü
2 yazıcı
hocam bizlede paylaşabilirmisin 18 kuruluşu ve nasıl bir yöntemle aldığınızı...

Gönderdiğim yazıyı bulabilirsem eklerim yarın, okulda olması lazım.Çoğu bankalar ve yerli şirketlerdi.

Evet kesin karar verdim bende yapacam bu mektup işini.. Hocam mektubu müdürünüzede onaylattınız mı

arkadaşlar benim sınıfımda acil tabure ihtiyacım var, sınıfta normal sıralarda oturtuyorum çocukları çok sıkıntılı oluyor sınıf düzeni açısından. tabureler için başvurabileceğim herhangi bir yer var mıdır acaba?

bende şans denemek gerektir diye düşünüyorum. sonuçta kendi kullanmadığı yeniledikleri pcleri yoluyorlar ki önemli olan iş gören pcler olması

Ziraat Bankası
Yönetim Kurulu Başkanı
Sayın Muharrem KARSLI

Biz, Muğla İli Ortaca İlçesi Dalyan Naciye Tınaztepe Ortaokulu öğretmenleriyiz. Okulumuz 16 derslik ve 12 şubeden oluşmaktadır. İlçenin 12 km uzağında bir okuluz ve okulumuza köylerden taşımalı (otobüsle, tekne ile) gelen öğrenciler var. Öğrencilerimizin, milenyum çağı dediğimiz bu çağda ülkemizin gelecekleri olduklarını düşünüyoruz. Devletimiz imkânları ölçüsünde okullara yardım yapmaktadır ama mevcut koşulların ve devlet katkısının kaliteli bir eğitim öğretim için yetmediğini hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte küresel kriz, velilerin ekonomik sıkıntıda olmaları ve eğitime gereken önemin verilmemesi gibi sebeplerden dolayı okulumuzda bazı eksiklikler bulunmaktadır. Özellikle teknolojik anlamda sıkıntı yaşamaktayız. Okulumuzda bulunan BT sınıfının materyal ve araç gereç bakımından eksik olması Bilişim Teknolojileri ve Yazılım derslerinin, Bilgisayar Destekli Eğitimin ve yakın zamanda müfredata girmesine kesin gözle bakılan Kodlama derslerinin işlenmesini olumsuz etkileyecektir.
Köylerden gelen taşımalı çocuklarımıza fırsat eşitliği sağlayıp başarılı bireyler, başarılı nesiller yaratarak teknolojiye hakim, sorgulayan, üreten, programlayan dünya üzerinde söz sahibi kendi siber ordumuzu oluşturmak istiyoruz.
Eğer bu çocuklarımıza ülkemizin geleceğini emanet edeceksek okulların ihtiyaçlarını gidermek için hepimizin gerekli duyarlılığı göstermesi gerekmektedir.

Şu an BT sınıfımızda 15 bilgisayar ve 1 yazıcı ihtiyacı bulunmaktadır. Sizlerin yardımı ile bu ihtiyacımızın giderileceğine yürekten inanmaktayız.
Ziraat Bankası olarak eğitime çok önem verdiğinizi biliyor ve bizim okulumuz için de duyarsız kalmayacağınızı düşünüyoruz.

Hadi! Okulumuzda teknolojik olarak donatılmış Ziraat Bankası BT sınıfları oluşturalım. Böylece çocuklarımız fırsat eşitliği yakalarken Ziraat Bankası ise Ege insanı ile daha çok kaynaşmış olur. Markanız okulumuzda ebedi olarak yaşamış olur.

Şimdiden ülkemizin geleceğini düşünüp yardım edeceğiniz için teşekkür ediyoruz.

UNUTMAYINIZ Kİ! ÖĞRENCİYE YAPILAN YARDIM ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE YAPILAN YATIRIMDIR.

Adres : Dalyan Mahallesi Maraş Caddesi Ortaca MUĞLA
Telefon : 0-252-284 26 86
Web Site : http://www.dalyanortaokulu.meb.k12.tr

Okul Müdürü Müdür Yardımcısı Bilişim Tek.Öğretmeni

Arçelik A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı
Sayın Rahmi KOÇ

Biz, Muğla İli Ortaca İlçesi Dalyan Naciye Tınaztepe Ortaokulu öğretmenleriyiz. Okulumuz 16 derslik ve 12 şubeden oluşmaktadır. İlçenin 12 km uzağında bir okuluz ve okulumuza köylerden taşımalı (otobüsle, tekne ile) gelen öğrenciler var. Öğrencilerimizin, milenyum çağı dediğimiz bu çağda ülkemizin gelecekleri olduklarını düşünüyoruz. Devletimiz imkânları ölçüsünde okullara yardım yapmaktadır ama mevcut koşulların ve devlet katkısının kaliteli bir eğitim öğretim için yetmediğini hepimiz biliyoruz. Kendi öz kaynaklarımız mevcut ihtiyaçlarımızın tamamını karşılamamaktadır. Bununla birlikte iç ve dış paydaşlarımızın desteklerinin de sınırlı olması, küresel kriz, velilerin ekonomik olarak katkıda bulunamayışları ve eğitime gereken önemin verilmemesi gibi sebeplerden dolayı okulumuzda eksiklerimiz bulunmaktadır.
Bölgemizde Akdeniz ikliminin kendini gösterdiği, hava şartlarının özellikle sıcak havanın eğitim-öğretimi olumsuz etkilediği gerçektir. Tüm bu olumsuzluklar, özellikle teknolojik donanım eksikliği bizlere sıkıntı yaşatmakta, kaliteli bir eğitim-öğretim yürütülmesini olumsuz etkilemektedir.
Eğer bu çocuklarımıza ülkemizin geleceğini emanet edeceksek okulların ihtiyaçlarını gidermek için hepimizin gerekli duyarlılığı göstermesi gerekmektedir.

Şu an BT sınıfımız için 1 adet 24000 BTU ‘luk klima ve 2 adet 102 ekran TV ihtiyacı bulunmaktadır. Sizlerin yardımı ile bu ihtiyacımızın giderileceğine yürekten inanmaktayız.

Arçelik Ailesi olarak eğitime çok önem verdiğinizi biliyor ve bizim okulumuz için de duyarsız kalmayacağınızı düşünüyoruz.

Haydi! Okulumuzda teknolojik olarak donatılmış BT sınıfları oluşturalım. Böylece çocuklarımız fırsat eşitliği yakalarken Arçelik ise Ege insanı ile daha çok kaynaşmış olur.

Şimdiden ülkemizin geleceğini düşünüp yardım edeceğiniz için teşekkür ediyoruz.

UNUTMAYINIZ Kİ! ÖĞRENCİYE YAPILAN YARDIM ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE YAPILAN YATIRIMDIR.

Adres : Dalyan Mahallesi Maraş Caddesi Ortaca MUĞLA
Telefon : 0-252-2842686
Web Site :www.dalyanortaokulu.meb.k12.tr

Okul Müdürü Müdür Yardımcısı Bilişim Tek.Öğretmeni

Gönderdiğim bankalar;
Akbank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Odeabank, HSBC, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, İng Bank

Diğer Kuruluşlar;
Arçelik, Vestel, Alarko Holding, Tekfen Holding

En kısa sürede sınıfımın fotoğrafını çekip buradan yayınlayacağım

fantasio' Alıntı:
Gönderdiğim bankalar;
Akbank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Odeabank, HSBC, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, İng Bank

Diğer Kuruluşlar;
Arçelik, Vestel, Alarko Holding, Tekfen Holding

En kısa sürede sınıfımın fotoğrafını çekip buradan yayınlayacağım
olumlu dönüş aldıkların hangisi hocam :)

Takip. İşte bunun gibi ve işe yarar her türlü paylaşımı bu sitede görmek beni çok memnun ediyor. Teşekkür ediyorum.

theliony' Alıntı:
greenice' Alıntı:
üst yazı silinmiş elinde olan örnek atabili mi?
bu sene de ben şansımı deneyeyim sınıflarımız çok kalabalık oldu elimdeki bilgisayarlar yeterli değil :(

arkadaşlar üst yazı örneğini tekrar ilk sayfada ve burada paylaşıyorum. En son 1 ay önce yine istedim sağolsunlar 5 tane daha geldi getirttiğim pc sayısı 25 oldu :)

hatta son gelen pcler çok iyi...

sayı kısmı her il için aynı mıdır?

Sayın Rahmi M. Koç beye Mektubunuz Hk.

Muğla Ortaca, Dalyan Naciye Tınaztepe Ortaokulu Müdürü

Sayın ............

Sayın Rahmi M. Koç Bey iletmiş olduğunuz mektubu Dayanıklı Tüketim Grubu olarak benimle paylaştı.

Vehbi Koç Vakfımız sizin de bildiğiniz gibi Türkiye’de eğitim, sağlık ve kültür dünyasına ışık tutmak hedefiyle çalışmalarına devam ediyor; gerek eğitim, gerek sağlık ve kültür alanlarında kendi kurumları ile, gerekse desteklediği projeler ve düzenli programlar aracılığıyla Türkiye’nin daha hızlı gelişmesine destek olarak Türkiye’ye fayda sağlamayı amaçlıyor.

Bu amaç doğrultusunda Vakfımıza gelen pek çok talebi karşılamaya özen gösteriyor, münferit talepler arasında fırsat eşitliğini de sağlamaya gayret ediyoruz.

BT sınıfınız için talep etmiş olduğunuz 1 adet 24000 BTU’luk klimanın okulunuza teslim edilmesini teminen Arçelik Şirketimiz sizi arayak ve gerekli düzenlemeyi yapacaktır.

Çocuklarımızın daha uygun şartlarda eğitimlerine devam edebilmeleri konusundaki çabanızı tebrik ediyor, başarılı bir eğitim yılı diliyorum.

Saygılarımla,

Fatih Kemal Ebiçlioğlu

Koç Holding A.Ş.

Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı

aykutgs54' Alıntı:
theliony' Alıntı:
greenice' Alıntı:
üst yazı silinmiş elinde olan örnek atabili mi?
bu sene de ben şansımı deneyeyim sınıflarımız çok kalabalık oldu elimdeki bilgisayarlar yeterli değil :(

arkadaşlar üst yazı örneğini tekrar ilk sayfada ve burada paylaşıyorum. En son 1 ay önce yine istedim sağolsunlar 5 tane daha geldi getirttiğim pc sayısı 25 oldu :)

hatta son gelen pcler çok iyi...

sayı kısmı her il için aynı mıdır?
hayır hocam her okulun kendi numarası olur. sadece desimal no aynı olur .zaten bu yazıyı idare yazacağı için onlar nereleri değiştireceğini iyi bilirler

Arkadaşlar bizim okula da yapı kredi 5 tane bilgisayar göndermiş sadece 1 tanesine bakabildim oda
513- front chassis fan not detected
hatası veriyor hiç açılmıyor sanırım fanla ilgili
birde bıos pilini çıkardıktan sonra güncellemesini nasıl yapıcaz
bütün bunları derli toplu anlatabilecek bir arkadaş var mı

güşü' Alıntı:
Arkadaşlar bizim okula da yapı kredi 5 tane bilgisayar göndermiş sadece 1 tanesine bakabildim oda
513- front chassis fan not detected
hatası veriyor hiç açılmıyor sanırım fanla ilgili
birde bıos pilini çıkardıktan sonra güncellemesini nasıl yapıcaz
bütün bunları derli toplu anlatabilecek bir arkadaş var mı
hocam öncelikle kolay gelsin
yazıyı ne zaman göndermiştiniz sorusuyla başlayalım ?

işletim sistemi yüklü değiller hocam onu belirteyim
freedos olarak geliyorlar.windows 10 yükleminizi tavsiye ederim hatta bu forumda etkileşimli tahta imajı var gazi57 hocanın pc uyumlu olan ben o imajlarddan kurmuştum. link fatih-etkilesimli-tahta-f279/windows-10-extra-esd-uefi-t148037.html
ister usb ister dvd rom dan windows yükleyin .ben yapı krediden gelen 25 tanesine kurdum bazen dvd sürücüsü bazen harddisk bazen bios pili sorunları oldu ama hallettik Allah a şükür hepsi çalışıyor.
fanı da hocam bi çıkarıp taksan kablolarını kontrol etsen iyi olur.

Geri