BÖTE'nin sesini duyurmaya devam etmesi için evraklar

Kodla Büyü
konu kısmı tuhaf geldi neden acaba?

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    26.9 KB · Görüntüleme: 551
basvuru yaptım.arkadaşlar il mem işin kolayını bulmuş.dilekçemde bakanlıktan görüş yazmıyorsa bakanlığa yazıyor göndermiyorlarmış.red yazıp ilçeye gönderiyorlarmış.bilginizeeeeee :++:

https://edilekce.tbmm.gov.tr/DilekceKom ... mzala.aspx
Milli Eğitim Bakanlığının 2547 sayılı kanunun 43/b maddesine aykırı davranıp Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Mezunu Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerini mağdur etmektedir;
Konu başlığı ile açılmış TBMM e-dilekçe uygulamasına destek topluyoruz. Sisteme üye olduktan sonra giriş yapılıp “Dilekçe komisyonu” butonuna tıklayıp, üst menüden “İmzalayabileceğim Dilekçeler” e tıklayıp. “Konu Ara” kısmına
“Milli Eğitim Bakanlığının 2547 sayılı kanunun 43/b maddesine aykırı davranıp Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Mezunu Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerini mağdur etmektedir” tamamını yada bir kısmını yazarak. İmzala olan kısmına tıklamanız yeterli, yapılacak tek işlem sadece bu kadar… İsterseniz Detay kısmıyla açtığımız konuyu inceleyebilirsiniz. Uygulamanın doldururken verdiği açıklama “Toplu başvuruya açılmış bir dilekçeye imza atmanız, başvurunun takibi ve sürecin etkin olarak hızlandırılması açısından daha faydalı olacaktır. İlgili başvuru neticelendirildiğinde, Komisyon Kararı tüm imza sahiplerine elektronik ortamda bildirilecektir. “ Bu hususta Acil çok desteğe ihtiyacımız var…

https://edilekce.tbmm.gov.tr/DilekceKom ... mzala.aspx
Milli Eğitim Bakanlığının 2547 sayılı kanunun 43/b maddesine aykırı davranıp Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Mezunu Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerini mağdur etmektedir;
Konu başlığı ile açılmış TBMM e-dilekçe uygulamasına destek topluyoruz. Sisteme üye olduktan sonra giriş yapılıp “Dilekçe komisyonu” butonuna tıklayıp, üst menüden “İmzalayabileceğim Dilekçeler” e tıklayıp. “Konu Ara” kısmına
“Milli Eğitim Bakanlığının 2547 sayılı kanunun 43/b maddesine aykırı davranıp Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Mezunu Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerini mağdur etmektedir” tamamını yada bir kısmını yazarak. İmzala olan kısmına tıklamanız yeterli, yapılacak tek işlem sadece bu kadar… İsterseniz Detay kısmıyla açtığımız konuyu inceleyebilirsiniz. Uygulamanın doldururken verdiği açıklama “Toplu başvuruya açılmış bir dilekçeye imza atmanız, başvurunun takibi ve sürecin etkin olarak hızlandırılması açısından daha faydalı olacaktır. İlgili başvuru neticelendirildiğinde, Komisyon Kararı tüm imza sahiplerine elektronik ortamda bildirilecektir. “ Bu hususta Acil çok desteğe ihtiyacımız var…

İki Ayrı dilekçe olmuş birde iki dakka kayıt yaptırıp imzalayan sayısı 62! yazık... :sleep:

TBMM'deki dilekçeler birden fazla farklı dilekçe olmuş. Keşke ayrı ayrı dilekçe olmasaydı. 72 oldu hocam benimle birlikte. Bunun yanında KDK'den resmi yazı geldi bugün. Tahmin ettiğim gibi şikayetim MEB'e gönderilmiş. MEB tarafından verilecek cevabın tebliği tarihinden; idare tarafından 60 gün içinde cevap verilmediği takdirde bu sürenin bittiği tarihten itibaren 6 ay içinde başvuru koşullarını taşımak kaydıyla KDK'ye yeniden şikayet başvurusu yapabileceğim yazıyor.
Top MEB'de yani şu an :)

Elinize saglik hocam... Bir basvuruda olsa fazlada olsa belgeler birlestirilecektir. Aciklamada oyle yaziyor. Sanirim bizim basvuru sonucu secim sonuna kalacak.. İlk ilgilenilecek belge olmasi icin daha cok imzaya ihtiyacimiz var. İmza atmak icin illa boteli olmak sart degil... Es dost herkesten yardim alabiliriz...

Sene başındaki düzenlemeyle Anadolu Liseleri 9. sınıf kontenjanlarının arttırıldığından haberi yok galiba BÖTE mezunu öğretmenlerimin... Meslek Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerde inanılmaz düşüş var. Geçen 2 hafta boyunca 8. sınıf öğrencileri için 10 gün boyunca köy köy, okul okul gezip velilerle öğrencilerle resmen yalvar yakar Meslek Lisesini seç Bilişim Teknolojileri seç diye seminerler düzenledim, düzenledik. Ama Velilerdeki 'Anadolu' sevdası yüzünden 1-2 seneye Meslek liselerinde çoğu meslek öğretmeni norm fazlası olacak, bu konuda ciddiyim.
Mevcut şartlarınızın iyileştirilmesi için için ilgili yerlere başvuru yapsanız kendiniz için daha faydalı işler yapmış, zamanınızı daha verimli kullanmış olursunuz.
Kolay gelsin.

Hocam heryerin durumu farkli.. Bizde de ogrenci gelmesin diye 9a giren ogretmenlere ulastik.. Bilisimi tercih etmesin diye rica ettik... Buna ragmen populer olan bolumumuz bekledigimzden cok tercih edildi. Ama cok dert etmeyin orta okullarda beklediginizden fazla ogrenci olacak.. Siz yeterki ogrenci isteyin ortalama 30-40 ogrenci ile en iyi ihtimal 15 calisan bilgisayar ile ders isleme imkaniniz olacak.. Hemen yer degistirebilirsiniz... Zamaninizi köy köy dolasarak harcamayin...

Bende yaklaşık 1 hafta önce başvurumu yaptım. Dün Ankara'dan aradılar. Dilekçe ile ilgili olarak çok fazla başvuru olduğunu mevcut belgeler ile ilgili yasal zeminin hazır olduğunu ve de yakında sonuçlanacağını telefonda belirtti yetkili arkadaş. İnsan bu ülkede evrağı görmeden sevinemiyor ama içimde bir umut ışığı var genede.

https://edilekce.tbmm.gov.tr/VatandasKayit.aspx
TBMM e-dilekçe uygulamasına destek topluyoruz;
Sisteme üye olduktan sonra giriş yapılıp “Dilekçe komisyonu” butonuna tıklayıp, üst menüden “İmzalayabileceğim Dilekçeler” e tıklayıp.
Şu an 3. sayfasında Ömer Gündoğan,Ali Çimen ve Tahir KOĞU adına açılmış konuların İmzala olan kısmına tıklamanız yeterli, yapılacak tek işlem sadece bu kadar…

Teşekkür ederiz arkadaşlar imzalamak için illa BÖTEli olmak şart değil eş dost herkesten yardım alabiliriz. Sitenin açıklamasında imza sayısı ne kadar çok olursa o kadar etkin ve hızlı sonuçlanır yazıyor. Şu an grup olarak ikinci sıradayız 1. sırada 6. sayfadaki TUS'lu bir grup var... Aramızda 70 imzalık fark bulunmakta...

Facebook grubumuza bekleriz...
https://www.facebook.com/groups/772675632848013/

imzaladım hocam 163 imza oldu benimle birlite. yalnız siz konuyu 9 mayısta açmışsınız ama dilekçe kayıt tarihi 28 mayıs olarak görünüyor neden acaba?

Hocam ilk başta Kamu denetleme, MEB İnsan Kaynakları GM ve BİMER'e başvurularla başladık. Geçen hafta cuma günü Özel eğitimde okuyan bir öğretmen arkadaşımız kendilerine açılmayan Halk eğitimlerden dolayı TBMM edilekçeye organize olup başvurduklarını söyledi ve şu an o arkadaşım Halk eğitim bünyesinde kadrolu olarak çalışıyor. Bu bende ümit ışığı oldu ve ilgimizi TBMM dilekçeye yeni kaydırdık. Site açıklamasında sayının artması etkili ve hızlı sonuç alacağımız yönünde sayıyı arttırmaya çalışıyoruz. Şu an birinci sırada 230 kişilik TUS'a girmek isteyen bir biyolog grup var. Biz 2. sıradayız... Sanıyorum konumuza seçimden sonra bakarlar o nedenle seçime kadar ne kadar imza toplarsak yararımıza olacak... Konun içeriğini bu nedenle yeni değiştirdik...
İmza vermek için siteye üye olmak çok kolay e-devlet şifresi vs istenmiyor. Konularımızı bulup tıklamak sadece olay bu... İmza vermek için illa BÖTE'li olmak zorunlu değil eş dost arkadaş herkes destek verebilir...

İlgili arkadaşları facebook grubumuza da bekleriz...
https://www.facebook.com/groups/772675632848013/

imza sayıları niye bu kadar az. Bilgisayarbilisimi takip eden birçok BÖTE mezunu arkadaş var.

adn' Alıntı:
imza sayıları niye bu kadar az. Bilgisayarbilisimi takip eden birçok BÖTE mezunu arkadaş var.
Konuda yeni değişiklik yaptık ondan dolayı gözden kaçmış olabilir. Yeni bir başlık açılabilir... TBMM e-dilekçeye başvurularımız Cuma günü yoğunlaştı daha 5.-6. gündeyiz... Ondan sayının az olması normal... Her arkadaşı tekrar tekrar uyarmak destek vermesini sağlamak gerekir...

" https://edilekce.tbmm.gov.tr/VatandasKayit.aspx
TBMM e-dilekçe uygulamasına destek topluyoruz;
Sisteme üye olduktan sonra giriş yapılıp “Dilekçe komisyonu” butonuna tıklayıp, üst menüden “İmzalayabileceğim Dilekçeler” e tıklayıp.
Şu an 3. ve 4. sayfasında sırayla Ali Çimen, Ömer Gündoğan ve Tahir Koğu adına açılmış konuların İmzala olan kısmına tıklamanız yeterli, yapılacak tek işlem sadece bu kadar… İmzalamak için illa BÖTEli olmak şart değil Eş dost herkesten destek almak lazım. Sayı çok olması sürecin etkin ve hızlı olmasını sağlayacak diye açıklama var...
Facebook grubumuza ilgili tüm BÖTElileri bekleriz https://www.facebook.com/groups/772675632848013/ "

Geri