BÖTE'nin sesini duyurmaya devam etmesi için evraklar

Kodla Büyü
Hocam link verip "başvuru yapar mısın" desek yine etkili olmuyor. Biz sayısalcı olduğumuzdan; okumak bize sıkıntı geliyor sanırım; Hal hatır sormak. Biraz anlatmak. Yapması gereken oluşturmak istediğimiz dalgadan bahsetsek ve ne zaman yaparsın, 3 kişinin durumundan haberdar olmak gerekiyor yaptığından emin olmak gerekiyor. Hala uğraşmıyorsa uğraşacak BÖTE'li bularak 3 kişiyi tamamlamak gerekiyor... İşte stratejik faaliyetimiz;

Hocalarım bir kampanya yapsak? Toplu atılan mesajlar her zaman herkesin ilgisi çekmiyor pazarlama stratejilerinden yüz yüze görüşme tekniğine geçsek? Hedefimiz 2bin kişi olsa; Herkes tanıdığı en az 3 BÖTE linin başvurmasını sağlarsa ve onlarında 3 kişiyi bilgilendirip konuya dahil etse? Kazanımlar için (post1535574.html#p1535574) linkini versek... Onlarında her birinin 3 kişi davet edip bilgilendirmesi ile oluşacak dalgadan bahsetsek... Kendi saadet zincirimizi kursak? Şu an belgelerin indirilme sayıları 120 civarında bu sayı çooook az. Bir şey yapmalıyız... Desteklerinizle güçleneceğiz...

Arkadaşlar kamu denetleme kurulunun linki neresi bende dilekeçe göndereceğim..

Bimere başvurdum fakat metnin 2. paragrafını anlamadım inşallah başvuruyu okuyanlar anlar..

eyolcu' Alıntı:
http://ebys.ombudsman.gov.tr/eBasvuru/BasvuruGiris.aspx

kamu denetçilerine ve bimere başvurdum. İnsan kaynaklarına online mi başvuruluyor. Birde okula başvuru yaparken diploma ve transkript fotokopisi mi veriyoruz...?

İlginize teşekkür ederim arkadaşlar az önce kamu denetçilerinin başvuru numaralarını inceledim ilk başvuran benimdir ki 17545 ile başvuru numarası verdiler. Şuan itibariyle 17679 yani 134 başvuru yapılmış buraya :( başvuranların DEvlet personeli ve mebi ayrı ayrı şikayet ettiğini düşünürsek 67 kişi... Çok üzücü bir istatistik oldu...
Aslında Bimere yazılacak başvuruları ve kamu denetçilerini ayırıp değiştirip düzenlemek lazım. Haklsınız hocam...

Hocam artık TEF lilerde birlik olup kamu denetçilerine gidiyorlar... O nedenle sayının kontrolu doğru olmayabilir. Bizimkiler ne kazanacağını bilmediğinden onlar ne kaybedeceğini çok iyi bildiğinden bizden sayıları çoook az olmalarına rağmen bizden çoook güçlüler... Daha iyi organizeler.... Ve can sıkıcı diğer yorumları;
egelim83' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:
Mesleki teknik eğitim genel müdürlüğü bizim kalemizdir arkadaşlar görüşüde bellidir şüpheniz olmasın meslek liseleri meslekçilerindir
Aynen hocam çok doğru söylüyorsunuz. 6 aydır dilekçeme cevap verecekler... Kanun tanımayan dilekçe haklarına açıkça karşı gelen... YÖK'ü tanımayan her türlü hukuksuzluğun kalesi...

bende şimdi kamu denetçiliğine başvurdum diğerlerini de yapıyorum inşallah

hadi hayırlısı başvuruyu yaptım bende.

Kamu personel rejimi MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İŞLEME ALINDI
Kamu personel rejimi DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI İŞLEME ALINDI
17736 işlem sırası :)

herkesin ilgilenmesini rica ediyorum arkadaşlar ortaokullarda artık gerçekten sıkılmaya başladım. Diğer bote mezunu olupta ortaokulda veya lise de btr olan bir okul görev yapan arkadaşların aynı durumda olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlar daha dersimiz seçmeli-zorunlu, fatih projrsi ile bir ora bir bura. yarına ne olacağımız belli değil ben şahsen başvuruları yapıyorum. sizin de ilgilenmenizi rica ederim. Öğretmen milletini genelde birleştirmek zordur ama bu hepimizin menfaatine arkadaşlar. İlgilenirseniz sevinirim.

allpier03' Alıntı:
bende başvurdum verilen başvuru no 17753 idi . dolayısıyla 208 kişi olmuşuz .
Hocam artık TEF'li arkadaşlarda başvuruyor o nedenle bu sayının kaçı bize kaçı onlara ait bilemiyoruz. BÖTE liler ne kazanacağını bilmediğinden TEF'liler ne kaybedeceğini çok iyi bildiklerinden sayıları bize göre çok az olmalarına rağmen bizden çok öndeler; 2 günlük açılan başlığa 2500 kişi bakmış 179 kere yorum yazılmış Biz başlığı açalı 9 gün olacak ilk hafta 67 kişi başvuru yapmıştı. Verdiğiniz sayıya göre oranlarsak, rakamın çoğu TEFli olabilir... Sağlık olsun...

YA ARKADAŞLAR TÜM EVRAKLAR HAZIR DA YÖK YAZISI VE DEVLET PERSONEL BAŞKANLIKLARININ YAZILARI YOK BUNLARI DA EKLERE KOYSAYDINIZ DAHA HIZLI OLURDU BAŞVURULAR

tunci54' Alıntı:
YA ARKADAŞLAR TÜM EVRAKLAR HAZIR DA YÖK YAZISI VE DEVLET PERSONEL BAŞKANLIKLARININ YAZILARI YOK BUNLARI DA EKLERE KOYSAYDINIZ DAHA HIZLI OLURDU BAŞVURULAR
Hocam RAR'in icerisinde var. Ek1 ek2 diye önüne yazdim... Yök ve devlet.. diye ayrica belirttim... Yinede yüklüyorum hocam... Çok destek sart sesimizi duyurmak icin cok basvuru lazim... Her BÖTEliden ricamiz ulasabildigi herkese konunun linkini gondermeleri...

Benim okuluma gelip elektronik ağırlık derslere giremem bana yazılım dersleri verin demedikten sonra sorun yok.

Ben de başvurdum ve KDK'den aradılar. Bu konuda zaten çok sayıda başvuru olduğunu ve MEB'de gerekli başvuruların yapıldığını ve bu konunun henüz cevaplandırılmadığını söylediler. MEB'den ret cevabı gelirse devreye gireceklerini ve diğer yollara başvuracaklarını söylediler. Güzel haberler gelmeye devam ediyor. Mutlaka sonuç alacağız :)

afsinbey' Alıntı:
Ben de başvurdum ve KDK'den aradılar. Bu konuda zaten çok sayıda başvuru olduğunu ve MEB'de gerekli başvuruların yapıldığını ve bu konunun henüz cevaplandırılmadığını söylediler. MEB'den ret cevabı gelirse devreye gireceklerini ve diğer yollara başvuracaklarını söylediler. Güzel haberler gelmeye devam ediyor. Mutlaka sonuç alacağız :)
Hocam yuregimize su serptiniz... Yureginize saglik... Çok sagolun... Aman arkadaslar lütfen gevsemeden basvurulara devam edelim daha cok kisiyi haberdar edip destek toplaya devam... Hepimiz kazanacagiz...

afsinbey' Alıntı:

Güzel bir gelişme inşallah. Red gelirse nasıl devreye girecekler acaba?

hturna7' Alıntı:
afsinbey' Alıntı:

Güzel bir gelişme inşallah. Red gelirse nasıl devreye girecekler acaba?

Muhtemelen hak kaybı yaşadığımızı ve MEB'in adil davranmadığı kararını alacaklardır. Sonrasında MEB ile karşı karşıya biz değil KDK gelecek.

Meb red verecektir. Bu red cevabını karşı kimse bir hak iddia edemez. Hangi alan mezunu hangi branşta öğretmenlik yapacağına 1739 sayılı kanun başta olmak üzere diğer kanunlar uyarınca Meb karar verir.

Red verecektir, red verecektir... Merak ettiğim madem red verecek, madem hukuki bir dayanağı var bu durumun. Neden bu kadar yaygara koparıyorsunuz?

Düşünüyorum da red vermesi şöyle olabilir; Biz komisyon kurduk konuştuk tartıştık demokratik ortamda oylamaya sunduk; BÖTE nin teknikçi olarak saymadık meslek lisesine atanmasını kabul etmedik diyebilirler; ancak bu çok saçma olur; o zaman bizde okullarda öğrencilerimize hadi kimler ders işlemek istiyor ha istemeyen çok mu? Hadi bugün oyun oynayın!... Gibi bir durum söz konusu.. Sonuçta bir kanun nizam var. Siz zamanında meslek lisesine atanacak kişinin durumunu neye göre belirlediniz? Diplomasında Teknik öğretmen unvanı var diye!.. Eee bizde o unvanı aldık... Yok sizin fakülteniz tekniğe denk mi? Sizin aldığınız eğitim yeterli mi? Siz Meslek liselerinde çalışabilecek misiniz? Bu konularda karar verme yetkisi Allah'tan YÖK'te... O da teknik öğretmen kapsamında saymıştır. NOKTA!..
MEB'in kendine yakışan kanuna nizama uygun hareket etmesi ve bize haklarımızı vermesi... Bir derece, meslek lisesine atanmak vs... Ondan sonrası kim ne isterse onu yapar isteyen Meslek lisesine atanmak ister... İsteyen BTR olarak devam...

Hocam problem şu : yök'ün verdiği kararın doğru olmadığı iddasıyla itirazlar var. Bu gayet doğal. İdari birimlerin hata yapması ve buna itiraz gayet doğal bir süreç. Bu başvurular neticelensin, konu netleşsin meb karar verir. Ayrıca yök kanununda öğretmenlik programı ile ilgili eşdeğerlik kararı verirken yök'ün meb görüşü alması zorunlu. Bunu yapmadan bir karar aldığı anlaşılıyor. O yüzden de itirazları değerlendirip karara bağlamaları lazım. İtiraz sonuçlarını da beklemek lazım bu is ne sizin ne de benim dememle olmaz. Size saygım sonsuz çünkü meslektasiz, hepimiz birlikte şu btr'ye kadro ve bilişim dışı branştan btr olmaması konusunda girişim yapalım buradan elde edeceğimiz hak meslek lisesine atanmaktan daha faydalı olur.

2547 Sayılı Kanun'un 2880 sayılı Kanun'la değişik 43/b maddesi:
"Aynı meslek ve bilim dallarında, eğitim - öğretim yapan üniversitelerde, eğitim - öğretim, metod, kapsam, öğretim süresi ve yıl içindeki değerlendirme esasları bakımından eşdeğer olması ve öğrenimden sonra kazanılan unvanların aynı ve elde edilen hakların eşdeğer sayılması hususu Üniversitelerarası Kurulun önerisi üzerine; öğretmen yetiştiren birimler için belirtilen esasların tespiti Milli Eğitim Bakanlığı ile de işbirliği yapılarak, Yükseköğretim Kurulunca düzenlenir. " şeklindedir.

Geri