BÖTE'nin sesini duyurmaya devam etmesi için evraklar

Kodla Büyü
Son nokta hangi okul mezunlarının hangi dersleri okutacagi ve hangi türdeki okullarda görev yapacağını belirlemeye yetkili makam yök değil meb'dır.

arkadaşlar kusura bakmayın çok fazla başınızı ağrıttım. verdiğim rahatsızlıktan ötürü özür dilerim.

mygold' Alıntı:
Hocam problem şu : yök'ün verdiği kararın doğru olmadığı iddasıyla itirazlar var. Bu gayet doğal. İdari birimlerin hata yapması ve buna itiraz gayet doğal bir süreç. Bu başvurular neticelensin, konu netleşsin meb karar verir. Ayrıca yök kanununda öğretmenlik programı ile ilgili eşdeğerlik kararı verirken yök'ün meb görüşü alması zorunlu. Bunu yapmadan bir karar aldığı anlaşılıyor. O yüzden de itirazları değerlendirip karara bağlamaları lazım. İtiraz sonuçlarını da beklemek lazım bu is ne sizin ne de benim dememle olmaz. Size saygım sonsuz çünkü meslektasiz, hepimiz birlikte şu btr'ye kadro ve bilişim dışı branştan btr olmaması konusunda girişim yapalım buradan elde edeceğimiz hak meslek lisesine atanmaktan daha faydalı olur.
Hocam, meselenin bizlerde farkındayız. Bırakın BTR'yi meslek eğitiminde Bilişim Bölümleri'nin kan kaybettiğininde farkındayız... Bütün bunlar karşısında yek vücut mücadele için artık bu BÖTE-TEF ayrımına bir şekilde son verilmesi gerekmekte... Bu branşların tamamen ayrılmasıda olabilir, BÖTE-TEF hepsinin teknik sayılmasıda olabilir... Ne olduğu önemli değil... Ancak, şu anki hali, bazıları hala ısrarla kabul etmek istemesede adaletsizliğin daniskası... Bu gün bir BÖTE'li atamaya başvuracak veya tayin isteyecek olsa önünde kaç kişi var, kestiremeden tayin istiyor. Bunun çözümü içinde dediğim gibi iki yol var. Ya branşlar tamamen ayrılacak ya da bütün bilişim teknolojileri atama alanına sahip öğretmenler ayrım yapılmadan bütün okullara atanabilecek...

Hocalarim MEB bizi sadece bir dip notla ayirmakta hepimiz 1119 bilisim teknolojileri ogretmeni olarak atanmaktayiz. Sizdeki fark diplomada teknik öğretmen yazmasiydi... Onu da YÖK bize de vererek hic bir fark kalmadi.. Simdi YÖK kararini sorgulayalim diyorsunuz??? Zülfikar1985 hocamin dedigi gibi ortada bariz bir adaletsizlik var... Once bariz adaletsizlik bitsin... Esitlenip her türlü kazanim icin birlikte hareket etmeye hazirimmm sevgili 1119 bilisim teknolojileri ogretmenlerim...

egelim83' Alıntı:
Hocalarim MEB bizi sadece bir dip notla ayirmakta hepimiz 1119 bilisim teknolojileri ogretmeni olarak atanmaktayiz. Sizdeki fark diplomada teknik öğretmen yazmasiydi... Onu da YÖK bize de vererek hic bir fark kalmadi.. Simdi YÖK kararini sorgulayalim diyorsunuz??? Zülfikar1985 hocamin dedigi gibi ortada bariz bir adaletsizlik var... Once bariz adaletsizlik bitsin... Esitlenip her türlü kazanim icin birlikte hareket etmeye hazirimmm sevgili 1119 bilisim teknolojileri ogretmenlerim...

Meslek lisesine atanmamızın sebebi diplomamızda Teknik öğretmen yazması değil. Mühendislerde atanabiliyor onlarda mühendis yazar. ESEF mezunları da atanabiliyor. ESEF mezunlarının diplamasında BÖTE ler gibi Öğretmen yazar.
Nasıl oluyorki ESEF mezunları Öğretmen ünvanı ile Meslek lisesine atanabiliyorsa, BÖTEler öğretmen ünvanı ile meslek lisesine atanamıyorken, teknik öğretmen ünvanını almaları hiçbir şekilde meslek liselerine atanmaları anlamına gelmez.

Bu konuda ayırıcı nokta ünvan değil üniversitede bölümde alınan ders içeriğidir. BÖTEnin ders içeriği Bilişim teknolojileri alanı derslerini kapsamakta mıdır? Talim Terbiye BÖTE ders programını ve BT alanı derlerini ortaya koyar ve bu bölüm mezunları bu alanda eğitim verebilir mi diye bakar karar verir.

Hocam biz bunu da belirterek yazıyoruz dilekçemizi;
"Okuduğum bölümümde, Eğitimde Bilgi Teknolojileri(Word Excel Access vb) dersi dışında, Programlama dilleri(Pascal,Basic,C++), Bilgisayar donanımı, Eğitimde grafik ve Canlandırma, PC ortamında Yazarlık dilleri(Delphi,Visual Basic), İnternet ortamında yazarlık dili(flash,authorware), İnternet Web sayfası tasarımı(dreamweaver), Nesneye Yönelik programlama(java,php) Bilgisayar Ağları ve İletişim(Network), İşletim sistemleri ve uygulamaları(Linux,Pardus) gibi dersleri üniversite ders olarak aldım. MEGEP modüllerinde Meslek Lisesi, Teknik Lise, Anadolu Teknik Lise, Anadolu Meslek Lisesi Bilişim teknolojileri alanındaki Haftalık Ders Çizelgelerinde aynı dersler okutulmaktadır. "
Siz bizim sadece Word excel mi gördüğümüzü sanıyorsunuz? Bilgisayarı sadece elektronik olarak görmeyen YÖK ve yazılımı umursamayan MEB... Bizim burada tartışmamız bize herhangi bir katkı sağlamayacak. BÖTE li arkadaşlardan ricamız hız kesmeden herkesi haberdar etmesi başvurulara devam edebilmemiz!...

Ne uzattınız be tefliler. İnsanlar hakkını arıyorlar saygı gösterin. Varsa bir haksızlık sizde verin mahkemeye, hazımsız insanlar.Bilişim bölümleri kapanıyorsa eğer tüm yurtta bu tamamen sizin beceriksizliğinizden. Bırakında sizden daha istekli insanlar bu işi yapsın. Yoksa yakında hepinizi ortaokullarda göreceğiz. Bu işe gönül vermiş çok kaliteli arkadaşlarım sizi tenzih ederim.

Sınıfçılar meslek lisesine yan dal üzerinden geçerken bu kadar yaygara koparmadınız be. Yazıklar olsun size.

Hocam tartışmaya değmez, Biz yolumuza , başvuru yaparak devam edelim.Bu arada Türk Eğitim Sen bizim adımıza Bakanlığa resmi yazı ile başvuruda bulunmuş.

Aceylan28' Alıntı:
Bimer başvurusunu yaptım. Hadi hayırlısı...
Amin hocam. Kamu denetlemede baya ilgileniyor baya arkadaşı aradıklarını söyledi. Beni de aramışlardı. Bu hususta ihmal edilmemesi gereken bir kurum olarak görüyorum başvuru yine internet ortamında 5 dk yapılıyor. Tüm arkadaşlarımızı haberdar edip başvurmalarını sağlarsak sesimizi daha fazla duyurabiliriz...

Tüm sendikalara başvuru yapıldı

Bilgilendirme notum üzerine Turk-Egitim-Sen bakanlığa başvuru yaptı ( Av. Hale hanıma yakin ilgileri için ayrıca dava sürecinde yapacağı yardımlar için tesekkur ederim)

Egitim-Bir-Sen için hala beklemedeyiz. İstanbul il başkanlığı ve genel başkanlığa bilgilendirme notları geri dönüş bekleniyor

Egitim-İş genel başkanlığı bizzat ilgileniyor. Sitelerinde haber yaptılar ve bakanlığa başvuruya hazırlanıyorlar.

Egitim-Sen daha yeni başladı . Gerekirse gaz-su-cop desteğini aldım.

Aradığım herkez basvuru yapıyor

Halk Eğitim ve Ticaret Meslek Liselerinde halihazırda bulunan öğretmen arkadaşlar için farklı dilekçe hazırlandı.

Halk Eğitimde bulunan arkadaş bu hafta içinde dilekçe verecek

:alkis: Hey maşallah süperiz hocalarım... Aman gevşemek yok haklarımızı alıncaya kadar herkesin başvuru yapmasını bilgilendirmeye devam etmeliyiz... Tam seçim zamanı herkes ilgilenir. Ben Akparti sitesinden AKİM e de başvuru yaptım. Sendikalara mail atıp yetkiliyle birebir görüştüm... Bariz bir haksızlık olduğundan elimiz çok güçlü sadece bir dipnotla aynı alana aynı bölüme aynı kodla aynı unvanla atanmamıza rağmen bir dipnotla mağdur ediliyoruz...

viphazar' Alıntı:
bilgisavar_38' Alıntı:
viphazar' Alıntı:
Ne uzattınız be tefliler. İnsanlar hakkını arıyorlar saygı gösterin. Varsa bir haksızlık sizde verin mahkemeye, hazımsız insanlar.Bilişim bölümleri kapanıyorsa eğer tüm yurtta bu tamamen sizin beceriksizliğinizden. Bırakında sizden daha istekli insanlar bu işi yapsın. Yoksa yakında hepinizi ortaokullarda göreceğiz. Bu işe gönül vermiş çok kaliteli arkadaşlarım sizi tenzih ederim.

Al işte bir edepsiz daha!

* Bunun gibiler yüzünden böyle güzel sitenin kalitesi düşüyor.
* Şuan bir haksızlık yok olunca tabii ki bizde yasal olarak başvrumuzu yaparız.
senin gibi aklı kıtlar sayesinde meslek liselerin bilişim kalkınca o zaman anlarsın botelilerin derdini. mal insan.

Edepsiz!
Neyin hakkından bahsediyorsun. Daha öncesini bilmem ama 2002 yılından beri bilinen birşey BÖTE mezunlarının meslek liselerinde çalışamayacağı gerçeği. Burada insanlara küfür edeceğine zamanında araştırsaydın. Ben araştırarak tef yazdım. Sende araştırmadan yazmışın anlaşılan. Ama insana laf anlatılır sana değil. Kısacası bunlar senin anlayabileceğin mevzular değil. Sen insanlara saldır,sağa sola salyalarını saç, küfür et yani sana yakkışanı yap. Son olarak bilişim bölümlerinin kapanmasını öğretmenlere bağlayacak kadar süper zakasın. ama olur ki kapanır yorgan gider kavga biter. Sende kına yakarsın...

Arkadaşlar derneğin herhangi bir çalışması var mı merak ettim hiç ses çıkmadı da dernekten...

Hacom sendika haber yapmış dediniz baktımda göremedim linkini atabilr msnz? ve Avukat ile olan görüşmeleri biraz özetleyebilr msn? Avukatın olaya bakış açısı nasıl bir sonuç alınabilir miymiş?

bilgisavar_38' Alıntı:
viphazar' Alıntı:
bilgisavar_38' Alıntı:
viphazar' Alıntı:

senin gibi aklı kıtlar sayesinde meslek liselerin bilişim kalkınca o zaman anlarsın botelilerin derdini. mal insan.

Edepsiz!
Neyin hakkından bahsediyorsun. Daha öncesini bilmem ama 2002 yılından beri bilinen birşey BÖTE mezunlarının meslek liselerinde çalışamayacağı gerçeği. Burada insanlara küfür edeceğine zamanında araştırsaydın. Ben araştırarak tef yazdım. Sende araştırmadan yazmışın anlaşılan. Ama insana laf anlatılır sana değil. Kısacası bunlar senin anlayabileceğin mevzular değil. Sen insanlara saldır,sağa sola salyalarını saç, küfür et yani sana yakkışanı yap. Son olarak bilişim bölümlerinin kapanmasını öğretmenlere bağlayacak kadar süper zakasın. ama olur ki kapanır yorgan gider kavga biter. Sende kına yakarsın...

En büyük sizsiniz. Bölümlerde uzay araştırmaları yapıyorsunuz. Entegre devre geliştirmeyi bitirdiniz, artık mikroişlemci geliştiriyorsunuz, kendinize özgü TEFLY diye bir mikroişlemci diliniz var, onu da sen yazdın. Tüm Dünya'ya kabul ettirdiniz bu dili. Artık IA-32, IA-64'ü geçtiniz, 128bitlik işlemciler için özel komut setleri kullanıyorsunuz.
Ayrıca oturup yeni bir ağ iletişim dili geliştirdiniz ve IEEE'ye kabul ettirdiniz. Artık Internet dünyasında sizin borunuz ötüyor. Geliştirdiğiniz iletişim kapısı hem HTTP'den daha hızlı, hem HTTPS'den daha güçlü. IEEE 2018'den itibaren sizin iletişim kapınızı kullanacağını ve HTTP ve HTTPS'yi kapatacağını duyurdu. Onun ismi de TEFFS.
Ayrıca bir işletim sistemi çekirdeği geliştirdiniz. Çekirdeğin kütüphanelerini öyle bir yazdınız ki her işlemcinin komut setine birkaç dokunuşla uyum sağlıyor. Her türlü arayüze uç verebiliyorsunuz. Linus Tolvards ben bunu düşünememiştim deyip intihar etti. Onun da ismi TEFUX.

Teknik dersleri senden daha iyi anlatacağımı iddia ediyorum. Web Programlama ve Ağ alanlarında elime su dökemeyeceğini belirtmek isterim. %80 TEF'linin MEGEP modülünden işlediği bir çok dersi gözüm kapalı anlatırım.
Kısaca kardeşim. "Gölge etme, başka ihsan istemeyiz".
Git başka konular var onları oku. Face'de takıl. Kendine göre bir uğraş alanı bul. Bu konuyu görme. Ya da gör git şikayet et "Ama BÖTE'lileri de Teknik yaptılar. Derslerimizi onlar işleyemez ki. Biz süperiz, onları aşağı görüyorum ben" diye. Yeter artık. Seni ilgilendirmeyen konuda ne ahkam kesip duruyorsun.

anmpq.64' Alıntı:
bilgisavar_38' Alıntı:
viphazar' Alıntı:
bilgisavar_38' Alıntı:
viphazar' Alıntı:

Edepsiz!

En büyük sizsiniz. Bölümlerde uzay araştırmaları yapıyorsunuz. Entegre devre geliştirmeyi bitirdiniz, artık mikroişlemci geliştiriyorsunuz, kendinize özgü TEFLY diye bir mikroişlemci diliniz var, onu da sen yazdın. Tüm Dünya'ya kabul ettirdiniz bu dili. Artık IA-32, IA-64'ü geçtiniz, 128bitlik işlemciler için özel komut setleri kullanıyorsunuz.
Ayrıca oturup yeni bir ağ iletişim dili geliştirdiniz ve IEEE'ye kabul ettirdiniz. Artık Internet dünyasında sizin borunuz ötüyor. Geliştirdiğiniz iletişim kapısı hem HTTP'den daha hızlı, hem HTTPS'den daha güçlü. IEEE 2018'den itibaren sizin iletişim kapınızı kullanacağını ve HTTP ve HTTPS'yi kapatacağını duyurdu. Onun ismi de TEFFS.
Ayrıca bir işletim sistemi çekirdeği geliştirdiniz. Çekirdeğin kütüphanelerini öyle bir yazdınız ki her işlemcinin komut setine birkaç dokunuşla uyum sağlıyor. Her türlü arayüze uç verebiliyorsunuz. Linus Tolvards ben bunu düşünememiştim deyip intihar etti. Onun da ismi TEFUX.

Teknik dersleri senden daha iyi anlatacağımı iddia ediyorum. Web Programlama ve Ağ alanlarında elime su dökemeyeceğini belirtmek isterim. %80 TEF'linin MEGEP modülünden işlediği bir çok dersi gözüm kapalı anlatırım.
Kısaca kardeşim. "Gölge etme, başka ihsan istemeyiz".
Git başka konular var onları oku. Face'de takıl. Kendine göre bir uğraş alanı bul. Bu konuyu görme. Ya da gör git şikayet et "Ama BÖTE'lileri de Teknik yaptılar. Derslerimizi onlar işleyemez ki. Biz süperiz, onları aşağı görüyorum ben" diye. Yeter artık. Seni ilgilendirmeyen konuda ne ahkam kesip duruyorsun.
Sen neyeyin kafasını yaşıyorsun. Bak bakalım yazdıklarıma senin söylediğin gibi iddaalar da bulunmuş muyum? Belki gerçekten benden daha iyi anlatırsın o başka konu. ( yukarıda yazdıklarını yapmadım ama sen yaparsan tüm samimiyetimle söylüyorum gurur duyarım (BÖTEES, BÖTEUX)) Ben viphazar ın hakaret içeren mesajına cevap yazdım bence önce onu sonra beni eleştirmeliydin. Daha konunun özüne bile inemeden ezbere cevap yazmışın.Benim senle yada diğer arkadaşlarla tartışmaya girmeye niyetim yok. Sonuçta resmi bir süreç başlıyor bu bir süreç sizde elinizden geleni yapacaksınız bizde. bu arada İnsanlara ne yapmasını söyleyecek kadar egonuda geliştirmişin gözün kapalı.

Aman arkadaşlar gücümüzü bir başvuru daha yaptirabilmek icin ayiralim... Bariz bir haksızlık olduğundan elimiz çok güçlü sadece bir dipnotla aynı alana aynı bölüme aynı kodla aynı unvani almamiza ragmen meslek lisesine atanmamızdan mağdur edilmemizden bahsedelim.. Destek toplayalim..

bilgisavar_38' Alıntı:
bilgisavar_38' Alıntı:
viphazar' Alıntı:
bilgisavar_38' Alıntı:
viphazar' Alıntı:

Edepsiz!

Ayrıca bir işletim sistemi çekirdeği geliştirdiniz. Çekirdeğin kütüphanelerini öyle bir yazdınız ki her işlemcinin komut setine birkaç dokunuşla uyum sağlıyor. Her türlü arayüze uç verebiliyorsunuz. Linus Tolvards ben bunu düşünememiştim deyip intihar etti.
Sen neyeyin kafasını yaşıyorsun. Bak bakalım yazdıklarıma senin söylediğin gibi iddaalar da bulunmuş muyum? Belki gerçekten benden daha iyi anlatırsın o başka konu. ( yukarıda yazdıklarını yapmadım ama sen yaparsan tüm samimiyetimle söylüyorum gurur duyarım (BÖTEES, BÖTEUX)) Ben viphazar ın hakaret içeren mesajına cevap yazdım bence önce onu sonra beni eleştirmeliydin. Daha konunun özüne bile inemeden ezbere cevap yazmışın.Benim senle yada diğer arkadaşlarla tartışmaya girmeye niyetim yok. Sonuçta resmi bir süreç başlıyor bu bir süreç sizde elinizden geleni yapacaksınız bizde. bu arada İnsanlara ne yapmasını söyleyecek kadar egonuda geliştirmişin gözün kapalı.
Bi mesajlara bak bakalım önce kim haddini aşmış. Edepsiz sen ve senin gibilere senir. Nickin sonundaki 38i kaldır kayserilelerin adını karalıyorsun.

vehbi86' Alıntı:
Akime de yazdım biraz önce.Tam destek
Ellerinize saglik hocalarim... Hep beraber kazanacağız yeterki sesimizi duyuralim... Hakliligimiz ortada... Kimse keyfi davranmadiktan sonra karsimizda durmaz... Destek verir... Arkadaslari bilgilendirip basvuru yapmalarini sagliyalim... Bir dipnotla ayni alan adi ayni kodla ayni unvanı almamiza ragmen haksizliga ugruyoruz!..

Geri