BÖTE'liler ÇPL ve Meslek Liselerinde çalışır mı?

Kodla Büyü
Sayin soguksabah kavrayamama kelimesi yanlis bir secim olmus kusura bakmayin. Sizin takildiginiz nokta bote mezunu bilisim ogretmenlerinin de meslek ogretmeni oldugu sanirim. Yanildiginiz noktada burada zaten bote mezunu bilisimciler genel bilgi ve meslek dersleri ogretmenidir. Ve heryerde boyle gecer. Eger cetvelde genel bilgi ve meslek dersleri yazsa idi kesinlikle alirdiniz ek tazminati. Cetvelde gecen meslek dersleri ogretmeni ile ek ders kararinda gecen genel bilgi ve meslek dersleti ayni sey degildir. Yazilarinizda sadece meslek dersleri kismini kalin yazarak bu forumu takip edenleri yaniltiyorsunuz. 2007 yilindan sonra meslek dersleri ogrt kullanilmamistir. Cetvelin tarihi daha eski oldugundan oyle kalmis sadece. Gonul isrerki ayni isi yaparken sizinde almaniz, ancak mevzuat bu duruma engel. Saygilar.

neyse hocam sanırım bu konuda birbirimizi ikna edemeyeceğiz. Son olarak size ve burada formu takip eden arkadaşlara birşeyler sormak istiyorum.
1) Siz sürekli diyorsunuz ki 2007 den sonra değişti meslek dersi öğretmeni diye bir kavram yok. Bu değişiklk nerede yapıldı, hangi mevzuat veya yönetmelikle duyuruldu. Meslek Dersleri Öğretmeni kavramı artık kullanlmayacak yürürlükten kaldırıldı Resmi yazılarını bize gösterirmisiniz... Herhalde kanunu veya yönetmeliği çıkmadan değişti denemez. tarih eski de olsa yürürlükte ki yütürlükte olan kullanılır...

2) Yine siz diyorsunuz ki; BOTE Genel bilgi ve Meslek dersi öğretmenidir. Ancak değerlendirmeye tabi tutulurken Meslek dersi kısmı dikkate alınmadan sadece genel bilgi öğretmeni gibi değerlendirilmelidir. Bende burada sizi anlamakta güçlük çekiyorum genel bilgi öğretmeni olduğunu kabul ediyorsunuz da Meslek Dersleri öğretmeni olduğunu neden kabul etmiyorsunuz. (Kalktı diyorsunuz ama şuan uygulanan kararların tamamında Meslek Dersleri öğretmeni ibaresi geçiyor.)

3)Formu okuyan arkadaşlar sizede sormak istiyorum. Biz eğer yasal olarak Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni olarak kabul ediliyorsak meslek dersleri öğretmeninin alması gereken tazminatı almamızda yasal olarak nasıl bir engel olabilir...

Sayin soguksabah amaciniz dogruya ulasmak degil, kendi dusuncelerinizin dogrulugunu ispatlamak. Boyle bir hukuk yok. Keske alabilseniz ancak maalesef mumkun degil. Kelime oyunlariyla yonetmeligin cikma amacina muhalif sonuclar cikartilamaz.

cellman87' Alıntı:
norm fazlası teknik öğretmenim(meslek lisesinde) ilde açık meslek lisesi yok isteğim dışında ilköğretime gönderme hakları varmı
Evet hocam, maalesef gonderilebilirsiniz. Ancak tercihlerinizde sadece mesleki okul yazarsaniz ve buna eagmen bir ilkogretime atanirsaniz, mahkemeyle bir mesleki okula rahatlikla geri donersiniz.

gbahceci' Alıntı:
Sayin soguksabah amaciniz dogruya ulasmak degil, kendi dusuncelerinizin dogrulugunu ispatlamak. Boyle bir hukuk yok. Keske alabilseniz ancak maalesef mumkun degil. Kelime oyunlariyla yonetmeligin cikma amacina muhalif sonuclar cikartilamaz.

Sayın hocam bir önceki mesajımda birdaha konuyu uzatmamak için son olarak yazdığımı belirtttim ama dayanamadım tekrar yazma gereği duydum.
yine bir önceki mesajımda size söylediklerinizi yönetmelikte gösterin kapatalım dedim. siz hala kendi düşüncelerinizi aktarıyor, yorumunuzu söylüyorsunuz... ben kelime oyunu yapmıyorum, aynen yönetmelikte yazanları size söylüyorum.
Siz ise kendi düşüncelerinizi yasaya, mevzuata dayandırmadan ısrarla tekrarlıyorsunuz.
Konuyu daha fazla uzatmadan, şimdiye kadar olan yazışmalarınız için teşşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

teflerin girdiği derslre 2 yıllık bilgisayar bölümü okuyanlar bile veriyor böte niee vermesin ki

lnra' Alıntı:
ttk 80 sayılı kararının ekindeki meslek liselerine atanamazlaribaresini yargıya götüren var mı? arkadaşlar ben yargıya gitmeye hazırım.bir sürü ders gör.sadece ofis anlatabilirsin demeye çalışan diyen zavallılarda boyunu ölçüsünü almış olur.ben elektronikte gördüm eletronik labaratuvarıda , modülleride biiyorum.hepsi yüzeysel bilgi o kadar.
Slm hocam sen yargıya götürmeye hazırım demişsin herhangi bir çalışma yaptın mı şimdiye kadar merak ettim.Bende meslek lisesinde çalışan böteliyim.En azından bizleri web tasarım dalı mevcut olan okullara atamalaır gerkir diye düşünüyorum.Herhangi bir çalışmanız varsa bana da bilgi vereirmsnz?

mrtcmhr_13' Alıntı:
Gerçi hepiniz biliyorsunuzdur ama
Teknik öğretmeninin atama kararnamesinde
bakanlıkça atandığı branş : Bilişim Teknolojileridir.
Atama kodu : 1119 dur.
Böteci normal öğretmenin atama kararnamesinde ilgili hanelerde
birebir aynısı yazmaktadır.
yani,meb hem aynı alanda atama yapıyor bize,ancak TTK nın bundan bir haberi olmadığı için o
derslere biz giremiyoruz.
Şahsen ben şu görevlendirme bitsin,bölge idare mahkemesinde dava açacağım sendikam ile.
hem öyle hem böyle olmaz :)))
Hocam davaaçtın mı açtıysan benide bilgilendirir msn ???Bende meslek te çalışan böteliyim...

Teknik öğretmen olmak için değil de meslek lisesinde çalışmak için açılmalı bence .varsın 15+15 olsun öğretmen olduğunuzu anlıyorsunuz....

Merhaba arkadaşlar biraz konu dışı yardıma ihtiyacım var.
Ben 2009 yılında genel lise olan şu an çok programlı liseye dönüştürülen okuluma bilişim teknolojileri öğretmeni olarak atandım.
Ancak bu eğitim öğretim yılında web programcılığı alanı açtık. Böte mezunu olduğum için şimdi ben bu alanda görev yapamıyor muyum. Bu durumda norm fazlası durumuna düşebilirim.
Bilgilerinizi ve ilgili yönetmeliği benimle paylaşırsanız memnun olurum. Teşekkürler.

En sinir olduğum nokta adaletsizlik. Teknik öğretmen istemediği halde ilköğretimde, Böte li "isteyerek" Eml veya türevinde. Öğretmenliğimin ilk 3 yılı zorla ilköğretime atanan bir teknik öğretmen olarak bu adaletsizliğin önlenmesi gerek...

jack_hocca' Alıntı:
Lütfen Dikkat Bu ilk Mesajım....

TEF ve ESF mezunu arkadaşlar..... Sen dreamweaver öğrendiğinde mx2004 vardı şimdi CS6
Sen fireworks- photoshop öğrendiğinde 2000-05 modeldiler şimdi 2013..
Eğer ders olarak 3D modelleme koysak sende bunu bilmiyorsun... nasıl vereceksin..
sen fax-modem cihazların olduğu bir dönemde eğitim aldın şimdi Wirelesss çok komik değil mi sen iyiki daha fazla şey öğrenmemişsin yoksa bizi adam yerine koymazdınız... Unutma arkadaşım bu gün çok bildiğini sanıyorsun ama sen değil kimse teknolojinin o hızına yetişemez. Ve bugünün bilenleri yarın hiç bir şey bilmeyenler olacaklar. Al sana TEF ESF...
kavga sebebi :mrgreen:

Forumda bilenler bilir Teknik Öğretmenim.
B.Ö.T.E mezunu arkadaşlarımız ; meslek liselerinde çalışan mühendislik çıkışlılar gibi başarılı bir şekilde bu işi yapabilirler.
B.Ö.T.E. mezunu Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin meslek liselerinde çalışabilmelerine dair ; sendikalar imza kampanyası yapsın imzamı atarım,desteklerim.

Fender' Alıntı:
Forumda bilenler bilir Teknik Öğretmenim.
B.Ö.T.E mezunu arkadaşlarımız ; meslek liselerinde çalışan mühendislik çıkışlılar gibi başarılı bir şekilde bu işi yapabilirler.
B.Ö.T.E. mezunu Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin meslek liselerinde çalışabilmelerine dair ; sendikalar imza kampanyası yapsın imzamı atarım,desteklerim.

İmzanı atarsın arkadaşım kolay hakkın yenmemiş. İmkan olduğu halde bin bir türlü saçma sebeple atanamayan teknik öğretmen arkadaş var. BÖTE mezunu arkadaş meslek liselerine atansın tamam ama öncelik Teknik Öğretmen de olsun, Bu göz ardı edilmesin. İşin manevi-maddi boyutu var.

Geri