Aydın BT Rehberliği Bilgi Paylaşımı

Kodla Büyü
Egzersiz için izin vermiyorlar hatta Halk Eğitim bile sorun çıkarmaya başladı bakalım ne olacak...

btr olduktan sonraki durum için soruyorum hocam
hadi önceden mesai vardı şimdi neden olmayacak egzersiz bi açıklama yapıyorlar mı

sonunda ilçede olduğunu öğrendim yazımın. ilçemin ilgisine sağlık!!! milli eğitimden Murat beyle görüştüm, dediği de aynen şu siz okul dağıldığında ancak gidebilirsiniz. 30 saatlik ders programı yokmuş. bunu uygulayan iller de hata yapmaktaymış. ve gayette sinirli bir ses tonuyla açıkladı. ama hala anlamış değilim hangi iller hata yapmakta. bu durumda ilden ne söylerlerse biz de onu uygulayacağız mecburen!!!

30 saat üzerinden uygulayan çok il gördümde ve bunu il mem sayfalarında yayınlayan, ancak bunun tersini yorumlayıp il mem sayfasında yayınlayan yada kurumnet üzerinden yazı gönderen hiç duymadım, çünkü olası itirazın sorumluluğu kimde olacak mesele budur, müdür ilçe mem bana böyle söyledi diyecek ilçe mem ben bu yönde bir yazı okula göndermedim diyecek, memdeki ilgili kişilerin başını ağrıtan bir durum yok zaten ne söyledikleri değil resmi kanaldan ne ilettikleri önemli olan....

burda yine olan biz "bilgisayar öğretmenlerine" olacak bu sene 1 veya 2 gün okulda kalıcaz ortaokul öğretmenleri için, seneye belki de her gün. sistem kademeli değiştiği için!!!! kendi iilçeleri arasında çelişen bir ilimiz var ne kötü!!!

zkoç' Alıntı:
burda yine olan biz "bilgisayar öğretmenlerine" olacak bu sene 1 veya 2 gün okulda kalıcaz ortaokul öğretmenleri için, seneye belki de her gün. sistem kademeli değiştiği için!!!! kendi iilçeleri arasında çelişen bir ilimiz var ne kötü!!!

Hocam haftalık ders programınızı aldıktan sonra itiraz dilekçesi yazacakmısınız, buna olumlu yada olumsuz bir cevap verilir yazılı olarak hiç değilse verilen cevap üzerinden birşeyler yapılmaya çalışılabilir. Şuda var BT Rehberliği görevlendirmeleri zorunlu değil, sözlü olarak tüm zorlamalara karşın siz 2. dönem başvuru yapmayın okul idaresi çalışma saatlerinizde düzeltme yapmadığı müddetçe hiç değilse moraliniz bozulmaz....

Hocam pm kontrol edin...

Hocam derdimizi anlatmak için ili arıyoruz sert şekilde cevap veriyorlar ve hayır böyle olacak diyorlar. şimdi ben hayır 30 saat değildir diyen insanlara ve idarecime nasıl itiraz dilekçesi yazayımki. ortada yazılı bir ibare yok 30 saat şeklinde. hepimize gelen yazı aynı sonuçta hiç bir paragrafında bu yazmıyor. size idareniz 30 saatlik ders programını yapıp kendisi mi verdi? yoksa siz mi hazırladınız hocam. ilçenin veya ilin idarecileri yönlendirmesi gerek bu konuda. çünkü onlar direk ili ve ilçeyi baz alıyorlar. biz çok güzel forumda dertlerimizi paylaşıyoruz ama gayriresmi olarak.

Okullara gönderilen BT Rehberliği görevlendirme listelerine bakılırsa bazı ilçelerde 2 kişi 3 kişi görevlendirilmiş, bilişim öğr olupta görevlendirilmeyen okullarda var demekki Bakanlığın gönderdiği yazıdanda anlaşılacağı üzere BT Rehberliği görevlendirmeleri zorunlu değil. Zaten zorunlu olan bir görevlendirme için başvuru toplanmaz resen atama yapılır. Ne dersiniz arkadaşlar?

zkoç' Alıntı:
Hocam derdimizi anlatmak için ili arıyoruz sert şekilde cevap veriyorlar ve hayır böyle olacak diyorlar. şimdi ben hayır 30 saat değildir diyen insanlara ve idarecime nasıl itiraz dilekçesi yazayımki. ortada yazılı bir ibare yok 30 saat şeklinde. hepimize gelen yazı aynı sonuçta hiç bir paragrafında bu yazmıyor. size idareniz 30 saatlik ders programını yapıp kendisi mi verdi? yoksa siz mi hazırladınız hocam. ilçenin veya ilin idarecileri yönlendirmesi gerek bu konuda. çünkü onlar direk ili ve ilçeyi baz alıyorlar. biz çok güzel forumda dertlerimizi paylaşıyoruz ama gayriresmi olarak.

Hocam bu çalışmayı bakanlıkta hazırlayan kişi yazının altında da ayrıntılı bilgi için tel numarası bırakmıştır. Arayıp sorun kaybedecek birşey yok hocam...

Erdoğan Petük 0312 296 94 00 yada 0312 296 95 47

hocam teşekkür ediyorum. hala ne yazıkki formatörüm okulumda yazı okula gelmediği ilçede kaldığı için. idarecimin bana söylediği giriş çıkışlara göre Erdoğan beyi arıycam. umarım ile ve ilçelere en açık şekliyle yazı gönderirler tekrardan. böyle bir yazı gerekiyor gerçekten!!

arkadaşlar bakın müdürüm beni karşısına alıp açık yüreklilikle şunu söyledi.(merkezdeyiz buarada.)milli eğitim müdürü salı günü müdürlerle toplantı yapmış.tek gündem biz değilmişiz elbette.ancak bu toplantıda btr lerin görevlendirildiğinden de bahsedilmiş.bazı okul müdürleri 5. sınıflar okulda 37 saat kalıyo btrler 30 saat doldurup giderse biz o 7 saatte napcaz.ya bize btr o 7 saatte lazım olursa diye çıkıntılık yapmışlar.ortalığı karıştırmışlar.bir kısım müdürler ise 30dan fazla haftada ders verilemeyeceğini savunmuş.kısacası bir netliğe kavuşmamış ama işi bozan müdürler de olmuş.banada 37 saat kalcaksın okulda dedi.peki matematikçiyi fenciyi 37 saat ders prog yaparak resmi olarak tutabilirmisiniz dedim.hayır tutamam dedi.o zaman beni de tutamazsınız itiraz hakkım var mı dedim.var dedi haklısın dedi.30 saatlik ders programını elime verdi geçti.durum şu ki bazı işgüzar idarecilerin bizi akşama kadar okulda tutma çabaları yüzünden hakkımız olanı alamıyoruz.

taylanchess' Alıntı:
zkoç' Alıntı:

Hocam bu çalışmayı bakanlıkta hazırlayan kişi yazının altında da ayrıntılı bilgi için tel numarası bırakmıştır. Arayıp sorun kaybedecek birşey yok hocam...

Erdoğan Petük 0312 296 94 00 yada 0312 296 95 47

50 kere aradım açan yok,mail attım ankaraya cevap yok. ben meb e dedim ki "hocam ankarayı arayın lütfen, işin doğrudu nedir öğrenelim, sizin dediğiniz doğruysa da şüphe kalmaz içimizde en azından". aramadılar ve kendileri yorumladılar. olamaz böyle bişi ya. artık sendikamla görüşmelere başlıyorum ben, onlar araştırıcaklar bundan sonra..

Arkadaşlar gelen yazısının ekini forumda yayınlayabilir misiniz. bana gelen yazıda göndermemişler. valilik onayının elimde bulunmasını istiyorum.

Geçen hafta Aydın olarak btr onayımız gelmiş hepimize hayırlı olsun

BTR için haftalık program yapan varmı aranızda?? ve ek dersi haftalık 4 3 4 3 4 şeklindemi alacağız???

Arkadaşlar onay yazısında gelen ek yazıyı görmek istiyorum. okuluna gelen arkadaşlardan rica etsem forumda yayınlar mısınız! aydın meb de bir şey yayınlamıyor zaten

Arkadaşlar şimdi BTR Öğretmeni olduk. peki okullarınızdaki son durum nedir. Çalışma saatleriniz nasıl? Aydın genelinde nasılmış bi bilgimiz olsa.

aydın daki formatörlerle görüştükten sonra dersim yoksa 9 da gelip ortalama 15:30 gibi çıkıyorum

Geri