Aydın BT Rehberliği Bilgi Paylaşımı

Kodla Büyü
Ekteki açıklamalar gibi bir açıklama metni hazırlayıp okullara gönderse il görevlileri aslında güzel olur.... Bazı arkadaşlarda mağdur olmamış olur.

Ekli dosyalar

• 15031231_önemliaçıklamalar.rar
    8.6 KB · Görüntüleme: 41
beyler bayanlar müjde simdi mudur beyle görüstüm gprevlendirme 30 saat. SON

onay yazısı geliyor fakat bırakın 30 saatlik çalışma programını, eğitim-öğretim saatlerinde yapılacağı bile yazmıyor. az önce aradım mebi. hocam bununla ilgili toplantı yapıcaz müdürlerle, siz şimdilik bekleyin okulda eskisi gibi dendi. nasıl anlatcaz bunu müdüre bakalım.

Bizim aydın böyledir diğer illerde bakın onay ile birlikte neasıl yapılacağı idarecileri bildirii yazı yollamışlar ama bizde sadece onaylandı ve biz bi toplantı yapalım bellli olucak ne güzel mebim benim yaa... 10 gündür bunun kararı alınamadımı yada alamayan sadce siz misiniz ayıptır yahu

Hocam az önce ilçe MEM müdürü ile bizzat görüştüm yüz yüze, lami cimi yok, gidip direkt sorarım dedim. Ben anadolu lisesine görevlendirildiğim için 2 gün okulumda 3 günde anadolu lisesinde görev alacağım ve TOPLAMDA 30 SAAT gireceğim, lütfen bunu o çok akıllı müdürlerinize iletin.

serkanaytekin' Alıntı:
Hocam az önce ilçe MEM müdürü ile bizzat görüştüm yüz yüze, lami cimi yok, gidip direkt sorarım dedim. Ben anadolu lisesine görevlendirildiğim için 2 gün okulumda 3 günde anadolu lisesinde görev alacağım ve TOPLAMDA 30 SAAT gireceğim, lütfen bunu o çok akıllı müdürlerinize iletin.

:+1: çok iyi demişssiniz hocam bakalım durum ne olucak bizlerde daha yazı gelmedi... siz nerede görevlisiniz hocam

BT Rehberliği görevi resmi yazısını forumda ilk gördüğümüzde herkes gibi ben de biraz da olsa rahatlamıştım. Ama maalesef bazı iller bu yazıyı yine kendine göre yorumlamıştı ve formatörlükten bir farkı olmadığı düşüncesindeydiler. Bu sabah itibariyle Düzcedeki okullara resmi yazı ulaştı ve tıpkı SAMSUN, TRABZON, GAZİANTEP, NEVŞEHİR… gibi DÜZCE de Bilişim öğretmenlerine sahip çıktı. Bu konuda bizim hep yanımızda olan il formatörümüz Bilgin CAN Hocaya teşekkürler. Darısı diğer illerdeki arkadaşların başına inşallah.

Bize ulaşan yazıdaki birkaç madde her şeyi açıklar nitelikte.

Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi yazısında; Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan veya işler vaziyette en az bir bilişim teknolojileri sınıfı bulunan okullarımızda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi ile ilgili açıklamalar ve formlar ekte gönderilmiştir..

BT Rehber Öğretmenlerine haftalık ders programı yapılacaktır. Bir branş öğretmeninin azami girebileceği ders sayısı (30 saat) aşılmayacak şekilde ders çizelgesinde branş dersleri “Ders Adı” ile BT Rehberliği yapacağı dersler “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. Kadrosunun bulunduğu okul ile BT Rehberliği yaptığı okullar farklı olsa bile iki ders çizelgelerindeki toplam ders saati sayısı bir branş öğretmeninin azami girebileceği ders sayısını (30 saat) geçmeyecektir. BT Rehber Öğretmenlerine ders saatleri dışında görev verilmeyecektir.

Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevi öncelikle kadrolarının bulunduğu okulda yapılacak, okulda birden fazla şartı taşıyan BT Öğretmeni var ise Okulundaki eğitim Öğretimi aksatmayacak şekilde görevlendirilecektir.

bakın nasıl mutlular biz bu sevinci yaşayamaycakmıyız.. Aydın Mem yetkilileri ne yapıyor

daha bize yazı ulaşmadı hocam i önceki sayfada bi hocamız yazmış okula herhangi bir yazı gelmemiş ve mebi aramış onlarda toplantı yapıpı karar verceğiz demişler... bundan sonra ne denir bilmiyorum

Hocam toplantılık bir durum yok, onay okula geldiği andan itibaren size 30 saat üzerinden ders programı verilecek durum bundan ibaret... Ona bakarsanız bakanlığı arayıp evet 30 saattir cevabı alanlar var, şunu aradım böyle dedilerle iş yürümez hocam bunlara bakmayın siz , bakanlığın yazısı ortada onayda yapılmış daha öte birşey beklemeyin top artık sizde ve idarenizde:) Hangi ilçe hocam sizin..

turkuaz09' Alıntı:
daha bize yazı ulaşmadı hocam i önceki sayfada bi hocamız yazmış okula herhangi bir yazı gelmemiş ve mebi aramış onlarda toplantı yapıpı karar verceğiz demişler... bundan sonra ne denir bilmiyorum

adamlara bak, toplantı yapıp karar vermek ne demek, sanki bakanlar kurulu. yazı belli, karar müdürler toplantısından filan çıkacaksa iş kötü olur, müdürler mesai saati ister.

hocam herhangi bir yazı yok ancak şu var

...... bilgileri yazılı öğretmenlerin okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütmeleri sağlanarak .........
ek ders saatlerine ilişkin kararın 16. maddesine göre görevlendirilmeleri uygun görülmektedir.

16. Madde sadece haftalık ek dersin 18 olacağını belirtir, bize yönelik başka bir açıklaması yok 16. maddenin.

gülhan35' Alıntı:
hocam herhangi bir yazı yok ancak şu var

...... bilgileri yazılı öğretmenlerin okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütmeleri sağlanarak .........
ek ders saatlerine ilişkin kararın 16. maddesine göre görevlendirilmeleri uygun görülmektedir.

bu yazıya istinaden adamlar ders bitene kadar bizi tutabilirlerki...

anlamış değilim il le bağlantıya geçen varmı?

bu yazı yazmıyor ama onayda işte... bunu nasıl anlatcağız idareye ben kafama göre var olan programda oluşturacığım haftalık ders programınımı verceğim

Arkadaşlar, biz bizi 5'e kadar okulda tutmayacak bir madde arıyoruz ama artık formatörlük ve formatörlüğün kuralları yok. Bundan sonra bizi neye göre 5'e kadar tutacaklar ben onu merak ediyorum. Bizi 5'e kadar tutmaları için bir dayanakları yok ki. 5'e kadar tutacak olan kişi neye dayanarak tutacağını da göstermeli değil mi? Yanlış mı düşünüyorum?

Geri