Antalya'da Formatörlük Uzatılmayacak

Kodla Büyü
maalesef bu işin sonu hiç iyi görünmüyor. yasa ve yönetmelikleri istedikleri gibi değiştirme yetkileride var bizim işlerimizi yerli mahkemelerde çözemez gibi görünüyor. ahim e kadar yolumuz var gibi.

Antalya'daki arkadaşlarım boş yere üzülmeyin. Formatör'lük iptal olursa, dersiniz de yoksa akşam okullar hayat bulsun projesinde görev alırsınız. Hemen kızmayın bakın hesap ortada, görevlendirmeyi yapmayanlara hayır dua edeceksiniz.

15 Saat Maaş Karşılığı + 6 Saat Zorunlu Ek Ders Karşılığı girmek zorunda olduğunuz ders yükü = 21 Ders saati
21 Ders Saati / 5 Gün = 4,2 Ders Saati Günde
4,2 Ders Saati * 45 Dakika = 189 Dakika
189 Dakika / 60 Dakika = 3,15 Saat

Okula 17:00'da gidersiniz, 20:15 de çıkarsınız her gün. İsteyen 08:00 - 17:00 arasında istediği iş yerinde, otelde vs çalışabilir. İş yeri sahipleri de bu şekilde sigorta ödemeden çalıştıracağı bir grup bulduğu için bence olaya kayıtsız kalmaz. Asgari ücret düzeyinde maaş alsanız, hem ekders ten fazlaya gelir, hemde okullardaki bir sürü angaryadan kurtulursunuz.

Bu konuda çok ciddiyim, ben Antalya'da olsam Milli Eğitim Müdürüne Teşekkür Çiçeği yaptırır, ziyarete giderim. Boş verin canınızı sıkmayın. Sizin Meb'e ve Formatörlüğe değil, Meb'in ve Okulların sizlere ihtiyacı var.

Hepinize Saygılar,

hocam antalya ayrı gördüğünden her konuda olduğu gibi. çok yüksekten uçuyorlar. :verymad:

ANTALYADA FORMATÖR GÖREVLENDİRİLMELERİ İPTAL EDİLDİ...

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü tarafından görevlendirmelerimiz iptal edildi. bu konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Antalya bölgesinde çalışan ve bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise bilgilerinizi paylaşmanızı rice ediyorum.

Re: ANTALYADA FORMATÖR GÖREVLENDİRİLMELERİ İPTAL EDİLDİ...

arkadaşlar bakan beyimiz geçenlerde manavgat gezisinde antalyadaki bilişimcilerin hem formatörlükten hem de okullar hayat bulsun projesi kapsamındaki kurslardan aldığı ek dersi görmüş ve bu durum bilişim tek. öğretmenleri düşmanı olan bakanımızın gözüne batmıştır.Formatörlüklerin iptali ve nedeninin açıklanamaması bu yüzdendir

arkadaşlar bakan beyimiz, antalyadaki bilişimcilerin hem formatörlükten hem de okullar hayat bulsun projesi kapsamındaki kurslardan aldığı ek dersi görmüş ve bu durum bilişim tek. öğretmenleri düşmanı olan bakanımızın gözüne batmıştır.Formatörlüklerin iptali ve nedeninin açıklanamaması bu yüzdendir

hocam hangi okullar hayat olsun için ek ders alıyormuşuz. halk eğitimin ödeyeceği hfta da 10 saat ekders bizim okulda bedenciler alıyor her ay 800 900 o zaman onlarda bu projede çalışacak o zaman onların dersleri mi iptal edilecek.

Re: ANTALYADA FORMATÖR GÖREVLENDİRİLMELERİ İPTAL EDİLDİ...

gücü bilişim öğretmenlerine yetiyor napsın
Müdürlere yetse onlarla uğraşır veya diğer branşlardan birine yetse onlarla uğraşır
Eğer durumumuzu düzeltmezler derslerimizi vermezler ise bedduamda ona da yer ayırırım sorun yok.

ee peki şimdi ne yapıcaklar benim kafam karıştı ? sadece fark sizler bizlerden biraz daha önce yaşadınız bizlerinde görevlendirmeleri haziranda sona ericek peki sevgili yetkililer ne yapıcakla bundan sonra :( deli olmamak elde değil...

tanes' Alıntı:
dndd' Alıntı:
fanfatih' Alıntı:
Olayı farklı yorumluyorsunuz. Eğer öğretmen isterse ek ders karşılığı okullar hayat olsun projesi kapsamında görevlendirilir ve parasını alır. Eğer öğretmen 18 saat ek dersini alıyorsa zaten ona görevlendirme verilemez.
Sadece maaş karşılığını dolduramayan öğretmenler ile ek ders almak isteyen öğretmenlere yönelik bir uygulamadır.
bende onu diyorum zaten hemen hemen hiç birimiz maaş karşılığını dolduramıyoruz benim mesela 9 saat dersim var
fakat şimdi hatırladım öğretmenlerin çalışma saatleriyle ilgili 24 saat zorunluydu 9 cıksa geriye 15 kalır ki yasayıda değiştirmek zor değilya
antalya yla ilgili değil yakın zamanda hepimizin muhtemel karşılaşacağımız zorunlu görevlendirmeye karşı yasl bir güvencemiz varmı merak ediyorum
24 saat değil hocam,ilköğretimdeyseniz 15 saat zorunlu, meslek lisesiyse 20 saat.
pardon 21 saat diyecektim hocam 15 değil 21 saat zorunluki oda khk yla 30 saate cıkarılır zor değil yani bu sene antalya seneye tüm türkiye de ücretsiz akşam mesaisine hazır olun

dndd' Alıntı:
tanes' Alıntı:
dndd' Alıntı:
fanfatih' Alıntı:
Olayı farklı yorumluyorsunuz. Eğer öğretmen isterse ek ders karşılığı okullar hayat olsun projesi kapsamında görevlendirilir ve parasını alır. Eğer öğretmen 18 saat ek dersini alıyorsa zaten ona görevlendirme verilemez.
Sadece maaş karşılığını dolduramayan öğretmenler ile ek ders almak isteyen öğretmenlere yönelik bir uygulamadır.
bende onu diyorum zaten hemen hemen hiç birimiz maaş karşılığını dolduramıyoruz benim mesela 9 saat dersim var
fakat şimdi hatırladım öğretmenlerin çalışma saatleriyle ilgili 24 saat zorunluydu 9 cıksa geriye 15 kalır ki yasayıda değiştirmek zor değilya
antalya yla ilgili değil yakın zamanda hepimizin muhtemel karşılaşacağımız zorunlu görevlendirmeye karşı yasl bir güvencemiz varmı merak ediyorum
24 saat değil hocam,ilköğretimdeyseniz 15 saat zorunlu, meslek lisesiyse 20 saat.
pardon 21 saat diyecektim hocam 15 değil 21 saat zorunluki oda khk yla 30 saate cıkarılır zor değil yani bu sene antalya seneye tüm türkiye de ücretsiz akşam mesaisine hazır olun
hocam ben hiç derse girmiyorum o ne olacak :D

bugün okulda bir saat dersim vardı, o da ilk ders :( sonrasında tıpış tıpış eve geldim..çok üzüldüm, okuldan sürülsem bu kadar üzülmezdim
ANTALYA MEB YETKİLİLERİNE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!!!

nurhayat' Alıntı:
bugün okulda bir saat dersim vardı, o da ilk ders :( sonrasında tıpış tıpış eve geldim..çok üzüldüm, okuldan sürülsem bu kadar üzülmezdim
Aynen katılıyorum..hakkımı helal etmiyorum..

Hocam iyi siz eve gitmişsiniz ben 08.30 da geldim 4 saat boşluğum vardı sonra yine ders hala okuldayım nasıl böyle keyfi uygulamalar yapabiliyolar anlayamıyorum yani bizim görevlendirmelerimiz bir insanın dudağından çıkacak 2 lafa nasıl bakabilir aklım almıyor :verymad:

phantosos' Alıntı:
Antalya'daki arkadaşlarım boş yere üzülmeyin. Formatör'lük iptal olursa, dersiniz de yoksa akşam okullar hayat bulsun projesinde görev alırsınız. Hemen kızmayın bakın hesap ortada, görevlendirmeyi yapmayanlara hayır dua edeceksiniz.

15 Saat Maaş Karşılığı + 6 Saat Zorunlu Ek Ders Karşılığı girmek zorunda olduğunuz ders yükü = 21 Ders saati
21 Ders Saati / 5 Gün = 4,2 Ders Saati Günde
4,2 Ders Saati * 45 Dakika = 189 Dakika
189 Dakika / 60 Dakika = 3,15 Saat

Okula 17:00'da gidersiniz, 20:15 de çıkarsınız her gün. İsteyen 08:00 - 17:00 arasında istediği iş yerinde, otelde vs çalışabilir. İş yeri sahipleri de bu şekilde sigorta ödemeden çalıştıracağı bir grup bulduğu için bence olaya kayıtsız kalmaz. Asgari ücret düzeyinde maaş alsanız, hem ekders ten fazlaya gelir, hemde okullardaki bir sürü angaryadan kurtulursunuz.

Bu konuda çok ciddiyim, ben Antalya'da olsam Milli Eğitim Müdürüne Teşekkür Çiçeği yaptırır, ziyarete giderim. Boş verin canınızı sıkmayın. Sizin Meb'e ve Formatörlüğe değil, Meb'in ve Okulların sizlere ihtiyacı var.

Hepinize Saygılar,
böyle abuk sabuk bir düşünce olamaz. sanırım şaka yapıyorsun. gece eve gitmeden de taksiye çıkarlar tam olur. bak bir günde 3 iş yapıp ekonomik olarak ne kadar rahatladınız.

Farklı illerdeki arkadaşlar uyuyo bugün antalyanın başına gelenler yarın İstanbulun diğer şehirlerin başınada gelecek formatörlük tamamen kalkacak ne olacağımızda belli değil...Ben her seçeneği düşünüyorum işten atılmayı bile kimye yok hocam atılma neymiş filn demesin çok zor değil burası Türkiye herşey olabilir..Hele hele böyle haksızlıklara karşı topyekün ses çıkaramayan zümre oldukça işsiz kalma tehlikemiz var.

scorpion25' Alıntı:
Farklı illerdeki arkadaşlar uyuyo bugün antalyanın başına gelenler yarın İstanbulun diğer şehirlerin başınada gelecek formatörlük tamamen kalkacak ne olacağımızda belli değil...Ben her seçeneği düşünüyorum işten atılmayı bile kimye yok hocam atılma neymiş filn demesin çok zor değil burası Türkiye herşey olabilir..Hele hele böyle haksızlıklara karşı topyekün ses çıkaramayan zümre oldukça işsiz kalma tehlikemiz bile var.
Hocam Hatay'da, Isparta'da, Mardin'de, Şanlıurfa'da keyfen görevlendirme yapılmazken Antalya'da ki arkadaşlar ne kadar uyanabildiyse, şimdi de diğer illerdekiler o kadar uyanık, bu işler böyle yürüyor malesef.

Arkadaslar ogrendigim kadarı ile kas da öğretmenler devam etmeleri söylenmiş ilçe milli egitim tarafından 23 den sonra da kaymakamlıktan olur alınacakmış bu konuyui araştırıp il formatorlerine ulaşalım böyle keyfiuygulamalara yapıyorlarsa il deki arkadaşları hep birlikte rahatsız edelim

jujum_07' Alıntı:
Arkadaslar ogrendigim kadarı ile kas da öğretmenler devam etmeleri söylenmiş ilçe milli egitim tarafından 23 den sonra da kaymakamlıktan olur alınacakmış bu konuyui araştırıp il formatorlerine ulaşalım böyle keyfiuygulamalara yapıyorlarsa il deki arkadaşları hep birlikte rahatsız edelim
Onu biraz zor yaparlar hocam. Çünkü formatörlük olurları kaymakamlıktan değil valilikten alınır.

Bilmiyorum hocam arkadas söyledi hatta bu haftaki ücretleri dahi ödenmesini söylemiş milli egitim

böyle bir branş ne geçmişte var oldu ne de gelecekte var olacak...
küçük emrah misali vurmayın abiii........

nurhayat' Alıntı:

Hocam kendimi bir an yerinize koydum da ben de çok üzülürdüm... Allah yardımcınız olsun... Eğitek te ya da bakanlıkta biri yok mu burayı okuyan niye çıkıp bi şeyler söylemiyorlar? Anlayamıyorum... Mutlaka burayı okuduklarını düşünüyorum. Eee niye sessizsiniz? Bu arkadaşlara reva mı bunlar?

ben kaş taki gibi bişi olabileceğine inanmıyorum.sonuçta görevledirme valilik oluru ile yapılıyo..bana 15 saatimi doldurcak şekilde ders verceklermiş.onu da diğer öğretmenlerin elinden alıp vercekler..sonrası boşşşşşşşşşşşşş!!! biz buralara laylaylom gelmedik..sizle işimiz bitti, artık bize lazım değilsiniz diyen meb!!! yine söylüyorum bana bu değersizlik hissini yaşatan hangi yetkili ise, hakkımı helal etmiyorum!!

arkadaşlar durumunuza çok üzüldüm. malesef keyfi uygulamalar yapılıyor. ben samsunda çalışıyorum . bizim görevlendirmeler devam ediyor ama sonu yok tabi formatörlüğünde. Allah sonumuzu hayır etsin...

Nedir bizim bu dinazor, kıskanç, cahil olduğu için hasedinden bizi bu hale getirenlerin Allah belasını versin. İnşallah kendi bebeleri de aynı muamelelere maruz kalırlar.

Arkadaşlar,bu günden itibaren hiçbir işe el sürmemeliyiz.Hatta pc den duman çıksa(vicdanmızın sesine kulak tıkayıp)dönüp bakmamalıyız.Tüm işler için servis çağırsınlar para ödesinler.Eğer biz arkaşı kırmayayım,çocuklar mağdur olmasın diye işleri yapacak olursak.Yokluğumuz farkedilmez aynen şunu derler:''formatörlere gerek yokmuş''.Unutmayalım ki birşeyler tıkanmadan şikayetler gitmeden koltukta oturanlar birşeylerin farkına varamazlar.
''çocuğun psikolojisi bozuldu'' diye milli eğitime gidenler,çocuğum laboratuvardan yararlanamıyor,diye şikayete gitsin.
Laboratuvarı akşam 17-21 arası halkın kullanımı için açık tutacak olan MEB bakalım eğitim-öğretim zamanı öğrenciler için nasıl açık tutacak hep beraber görelim
Unutmayalım taviz sadece bizlere zarar verir.

Geri