Antalya'da Formatörlük Uzatılmayacak

Kodla Büyü
the_korsan' Alıntı:
Yine Böte-Tef atışması ama artık mfk hocam ileri gidiyorsunuz. Bir istanbul bir ankara eylemine katıldım diye, tüm yükü sahiplenmiş edalarındasınız ama farkında değilsiniz sanırım sizlerden çok daha fazla gayret gösteren ve sürekliliği olan kişilerin böyle yersiz dalgalarını, bu zümre ne hali varsa görsün, akıllamaz gibi söylemlerini göremiyoruz.
Böte Tef aynı gemide unutmayın, adınız şanınız da aynı..
Tef'li arkadaşlara sorarım, aynı ebediyat-türkçe ayrımı olduğu gibi bizim aramızda da bir ayrım olsaydı nasıl atanacaktınız merak etmekteyim. Tef'lilerin
büyük çoğunluğu halen ilköğretimlerde görev yapıyor, meslek liselerinde açık yer nerdeyse kalmamış halde ve tayin isterken ilköğretimleri yazamıyor olsaydınız birçoğu aynı yere çakılı kalırdı.
Yarın birgün derlerse ki arkadaşlar sizleri ilköğretime artık almıyoruz o gün de böyle relax olunacak mı merak ederim. Böte'lilerin kaybedecek birşeyi kalmadı artık ama dikkat edin sizin var..

the_korsan hocam söylediklerine tamamen katılıyorum. Bugün bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın diyeneleri o yılan ısırdığında hiç bir şeyin anlamı kalmayacak. Ayrıca bötelilerin meslek liselerine atanacağı olayı hayali bir söz değildir. Konuyu araştıranlar ne demek istediğimi anlarlar. Onu geçtim the_korsan hocam çok doğru söylediğin birşey var. tef ve böteli btci aynı gemide açıkta olan meslek lisesi olmadığından il emrine gelip ilköğretimde formatör olan pek çok öğretmen arkadaşımız var ki bunlardan yakınen bildiklerim var.

İşin garibi dün btcilere burun kıvrıran pek çok zümre bugün 4+4+4 sistemi ile mağdur duruma düşmedi mi?

başka yerlerde yapılıyor ve devam da ediyor. insan yerine koyupta adam akıllı bir açıklama yok.insanların keyfine kalmış gibi hissediyorum. biri bişey söylüyor onu yapıyorlar başka biri bambaşka bişey hadi onu yapalım. bu nedir ya bilgisayarcılardan ne istiyorlar acayip sinir oldum :verymad: :verymad: :verymad:

hocam böte-tef diye birbirimize gireceğimize bize yapılanları konuşalım. herkes kendi kafasına göre bir uygulama başlatıyor.

şimdi mebbis te görevlendirme bölümüne baktım ve 19/03/2012 itibari ile görevlendirme sona ermiş.
allah taksiratımızı affetsin. :scared:

bu işin böyle olacağı fatih eğitimlerinde bize çıtlatıldı. formatörlükler kalkacak denilmişti zaten. Antalya martta görevlendirme yapıyormuş yenilememiş.

Memleketteki her il diğer illere göre farklı, o ilde ki her ilçe diğer ilçelere göre farklı, o ilçe de ki her okul diğer okula göre farklı bir uygulama içinde.

Laçkalığa bakın.

şimdi merak ettiğim 18dk sonra zil çalacak..çocuklar gelecek koşa koşa öğretmenim araştırma ödevimiz var dieyecek..ne yapcam sınıfın kapısına kilit mi vurcam... :x :x :x

Hocam formatörlüğe sahip çıkan yok. Bende tüm eylemlere katıldım. Bundan sonra olacaklara da katılmaya devam edeceğim. Branşımızdan arkadaşlar formatörlüğe güvenmeyin dedik. Zamanı gelince elimizden alacaklar dedik. Kimse dinlemedi. Sonuçta bir görevlendirme. Bu arada böte tef ayrımı yapan arkadaş unutmaki tef ler kapatıldı. Yarın belki bötelerde kapanacak. Hepimiz aynı gemideyiz unutmayın.

ben böteli falan değilim de burada tefli arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum hepinizi alacak kadar meslek lisesi var mıda yok benim alternatifim falan var diyorsunuz komedi yaaa :)

dobra1979' Alıntı:
ben böteli falan değilim de burada tefli arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum hepinizi alacak kadar meslek lisesi var mıda yok benim alternatifim falan var diyorsunuz komedi yaaa :)

hocam üzerinize alınmayın ama Sanırım Meslek lisesindeki Tef liler kendilerini başka gezegende yaşıyor zannediyorlar

nurhayat' Alıntı:
şimdi merak ettiğim 18dk sonra zil çalacak..çocuklar gelecek koşa koşa öğretmenim araştırma ödevimiz var dieyecek..ne yapcam sınıfın kapısına kilit mi vurcam... :x :x :x
çalışma saatlerin değişti burada senin yağacağın bir şey yok...bu duruma getirenler düşünsün..ama yazıdan anladığım kadarı ile okullar hayat olsun projesi adı altında bize fazla ek ders vermeden ve çalışma saatleri dahad ağır olacak bir şekilde tekrar formatör gibi bir konumda çalıştıracaklar gibi geliyor bana...ben bugüne kadar yeni gelen bir uygulamanın diğerinden iyi olduğunu görmedim..

Sonumuz ne olacak bizim yaa :( 6 saat dersim var okul okul mu gezecem ben, ya da müzik, din kültürü derslerine mi girecem kafayı yememek elde degil

bugünden itibaren okul koridorlarında zorunda mıyım şarkısını söylemeye başladım :p

arkadaşlar yazılar geldi mi. ben sadece alanyada yazının dağıtımı olmuş diye duydum. kaş ta bir hareketlilik olmadı. bu konuda yazıyı da göndermediler daha.

Diyavol' Alıntı:
arkadaşlar yazılar geldi mi. ben sadece alanyada yazının dağıtımı olmuş diye duydum. kaş ta bir hareketlilik olmadı. bu konuda yazıyı da göndermediler daha.

Alanya pilot ilçe o zaman :D şansımıza ...

İlçeden okullara gelmemiştir yazı. Bugün itibariyle dersiniz haricinde bir şey yapmayın derim ben.

Arkadaşlar Manavgat'ta da görevlendirmeler yapılmayacakmış. Bu konuda birileriyle görüşebilen var mı?

fanfatih' Alıntı:
İlçeden okullara gelmemiştir yazı. Bugün itibariyle dersiniz haricinde bir şey yapmayın derim ben.
bizim merak ettiğimiz durumda bu zaten. madem formatör değiliz artık, ek ders alma durumu da yok . o zaman okulda şuan bulunmamızda gereksiz. ama ilçeden okullar yazı gelmiyor.

emel_bilg.' Alıntı:
Arkadaşlar Manavgat'ta da görevlendirmeler yapılmayacakmış. Bu konuda birileriyle görüşebilen var mı?

ilçe formatörü ile konuşmuş arkadaşım, yapılmayacağını söylemiş.. ben de sendikaya söyledim, ilgileneceklerini söylediler, ama bişey çıkar mı bilmem?

Diyavol' Alıntı:
fanfatih' Alıntı:
bizim merak ettiğimiz durumda bu zaten. madem formatör değiliz artık, ek ders alma durumu da yok . o zaman okulda şuan bulunmamızda gereksiz. ama ilçeden okullar yazı gelmiyor.
hocam eylülde okuluna gelen görevlendirme yazısını bul idareden, idarecine 19 mart itibariyle görevlendirmenin sona erdiğini göster, var mı yeni görevlendirme yazısı de e o da yok diyecek o zaman bana eyvallah de..

Ben Antalyada görevli olsam okul sitelerini siler oraya okkalı bi not yazardım. :mrgreen:

bu 5-9 görevlendirmeyle ilgili
şimdi bir öğretmen haftada 30 saat derse giriyor ki 657 de memur için 40 saat der
diyelimki 10 saat gündüz dersi var
geri kalan 20 saatide akşamları tamamlayacaksın diyebilirlermi
hemde ücretsiz
657 de çalışma saatleriyle ilgili
"Günlük çalışmanın başlama ve bitme saatleri ile öğle dinlenme süresi, bölgelerin ve hizmetin özelliklerine göre merkezde Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca, illerde valiler tarafından tesbit olunur."

mesai saatlerinin yeniden tanımlanması ve ücretlerin güncellenmesi gerekir. aksi takdirde bununla ilgili düzenleme yapamazlar.

657 de çalışma saatleriyle ilgili
"Günlük çalışmanın başlama ve bitme saatleri ile öğle dinlenme süresi, bölgelerin ve hizmetin özelliklerine göre merkezde Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca, illerde valiler tarafından tesbit olunur."

yanlış anlamıyorsam düzenlemeye felan gerek yok açıkca "illerde vali belirler" diyor
vali de belirler orası kolay gibi

dndd' Alıntı:
bu 5-9 görevlendirmeyle ilgili
şimdi bir öğretmen haftada 30 saat derse giriyor ki 657 de memur için 40 saat der
diyelimki 10 saat gündüz dersi var
geri kalan 20 saatide akşamları tamamlayacaksın diyebilirlermi
hemde ücretsiz
Olayı farklı yorumluyorsunuz. Eğer öğretmen isterse ek ders karşılığı okullar hayat olsun projesi kapsamında görevlendirilir ve parasını alır. Eğer öğretmen 18 saat ek dersini alıyorsa zaten ona görevlendirme verilemez.
Sadece maaş karşılığını dolduramayan öğretmenler ile ek ders almak isteyen öğretmenlere yönelik bir uygulamadır.

fanfatih' Alıntı:
Olayı farklı yorumluyorsunuz. Eğer öğretmen isterse ek ders karşılığı okullar hayat olsun projesi kapsamında görevlendirilir ve parasını alır. Eğer öğretmen 18 saat ek dersini alıyorsa zaten ona görevlendirme verilemez.
Sadece maaş karşılığını dolduramayan öğretmenler ile ek ders almak isteyen öğretmenlere yönelik bir uygulamadır.
bende onu diyorum zaten hemen hemen hiç birimiz maaş karşılığını dolduramıyoruz benim mesela 9 saat dersim var
fakat şimdi hatırladım öğretmenlerin çalışma saatleriyle ilgili 24 saat zorunluydu 9 cıksa geriye 15 kalır ki yasayıda değiştirmek zor değilya
antalya yla ilgili değil yakın zamanda hepimizin muhtemel karşılaşacağımız zorunlu görevlendirmeye karşı yasl bir güvencemiz varmı merak ediyorum

dndd' Alıntı:
fanfatih' Alıntı:
bende onu diyorum zaten hemen hemen hiç birimiz maaş karşılığını dolduramıyoruz benim mesela 9 saat dersim var
fakat şimdi hatırladım öğretmenlerin çalışma saatleriyle ilgili 24 saat zorunluydu 9 cıksa geriye 15 kalır ki yasayıda değiştirmek zor değilya
antalya yla ilgili değil yakın zamanda hepimizin muhtemel karşılaşacağımız zorunlu görevlendirmeye karşı yasl bir güvencemiz varmı merak ediyorum
24 saat değil hocam,ilköğretimdeyseniz 15 saat zorunlu, meslek lisesiyse 20 saat.

Geri