Antalya hayırlı olsun formatörlük uzatıldı

Kodla Büyü
seraydın' Alıntı:
ben de bu dönem üç okula gidiyorum, bize dayattıkları formatörlüğü kabul etmemek için akla karayı seçtim, seçttirttiler. üç okula gidip, her hafta o okulda herşeyi sil baştan almak, yıktıklarını yapmak, o okula ait olmamak zor. ayrıca bilgisayar dersini hiç mi hiç önemsemeyen idare,öğretmen ve öğrencilerle uğraşmak ta zor. o öğrencilere ders anlatmaya çalışmak da zor.
formatör olup idarenin, öğretmenlerin ve öğrencilerin ıvır zıvır işlerini yapmak, saatlerce orda kalmak ve yine önemsenmeyerek amelelik yapmak da zor.
iki ucu ...... değnek.

iki ucu .... değnek olayına kesinlikle katılıyorum.

4 okul gezdiğimde BT sınıfları öğrencilerden kurtulmak isteyen herkesin mekanıydı. Canı sıkılan öğrenciyi oraya bırakıp gidiyordu. Dolayısıyla haftada 1 gün gittiğim okulda bütün gün öğrencilerin dağıttıklarını toplamakla geçiyordu.

Şimdi sınıfı kullanmak isteyen arkadaşlar öğrencilerinin başında olmak zorunda kalıyor. Olumsuz bir durum olduğunda hemen müdahale ediyorum. Dolayısıyla bir düzenim var.

Ayrıca işin bir de maddi boyutu var. 1000 TL kredi ödeyen, 380 TL kira ödeyenş eşi 10 aydır işsiz olan 1 yaşında bir de çocuğu olan öğretmen 1688 TL ile nasıl geçinecek. Ekders almaya mecburuz.
Ayrıca her okul bir değil demekki ben okulumda hem idarece hem de öğretmenlerce seviliyor ve sayılıyorum. Bu yüzden tüm gün okulda olmak zor gelimiyor bana.
Ben de istedim 30 saat dersime girip ekdersimi alıp geriye kalan boş zamanlarımda da gerek ailemle gerek se diğer bilgisayar işlerimle uğraşayım ama bize başka çare bırakmadılar formatörlükten başka. İleri geri konuşmalarla formatörlük hayranı olduğumuzu düşünenleri tuzu kurudur tabiii ki diye düşünüyorum...

allen15' Alıntı:
@beslenmeciler
Bilgisayar lab. gereksiz old. düşünen bir sürü idareci var.Benim yanımda lab. işlevsiz olduğu anketini yapan müdür yardımcım, bensiz bir iş yapamaz ama.Neden böyle yaptığını sorduğumda oturuyorsun muamelesi görüyorum.Müdür ve müdür yrd. kimin kimden fazla ek ders aldıgı konusunda iddaalşıyor.Bu sistemde sen nasıl kendini aranılan eleman olarak görürsün.Senin bu mağduriyetinden zevk alıyorlar.3 kurus fazla kazansan ek dersini kesmeye çalışıyorlar.Sen nasıl aranılan eleman olacan.Burunlarındanda kıl aldırmazlar, iş tutup eline versende bu sefer dışarıdan adam çağırıyorlar.Bilgisayar işini artık ucuza herkes yaptığı için.Bizim dersimizi almamız gerek.

Değerli arkadaşım; Ben şunu söyleyebilirim. Bir ürün arızalandığında tamir etmeyin. Bırakın 3-5 kez dışardan getirsinler. Dışarda ucuza yapıyorlarmış. Valla bir tek rj-45 konnektör çakmak için bile adam 20 tl ye geliyor. Arabamla geldim diyor. Bazen sırf fazla para kapmak için kasayı alıp götürüyorlar. Sonrada şunu yaptık, bunu yaptık diyorlar. Ben şunu söyleyebilirim. Bu konularda elinizde çeşitli yetenekleriniz varsa bunu yaparken o insanların gözüne sokarak yapacaksınız. Ortam malesef bunu gerektiriyor. Doğrumudur diye sorarsanız, tabiki yapılanlar doğru değildir.

ya arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz. hiç sizi dinleyen var mı sanıyorsunuz. adamlar eğitim sistemini kökten değiştiriyor. siz kendi derdinizi konuşuyorsunuz. valla benim okulumda 6 saat dersim var. ya formatör olacaktım. yada 3-4 okul birden gezecektim. ben de formatörlüğü seçtim. hem full ekders alıyoruz. şahsen ben bizleri md. yrd. yapmalarını istiyorum. ne olduğumuz belli olur.

AppleJuice' Alıntı:
Ayrıca işin bir de maddi boyutu var. 1000 TL kredi ödeyen, 380 TL kira ödeyenş eşi 10 aydır işsiz olan 1 yaşında bir de çocuğu olan öğretmen 1688 TL ile nasıl geçinecek. Ekders almaya mecburuz.
Ayrıca her okul bir değil demekki ben okulumda hem idarece hem de öğretmenlerce seviliyor ve sayılıyorum. Bu yüzden tüm gün okulda olmak zor gelimiyor bana.
Ben de istedim 30 saat dersime girip ekdersimi alıp geriye kalan boş zamanlarımda da gerek ailemle gerek se diğer bilgisayar işlerimle uğraşayım ama bize başka çare bırakmadılar formatörlükten başka. İleri geri konuşmalarla formatörlük hayranı olduğumuzu düşünenleri tuzu kurudur tabiii ki diye düşünüyorum...

Aynen katılıyorum... :alkis:
Özellikle şu kısma...
...İleri geri konuşmalarla formatörlük hayranı olduğumuzu düşünenleri tuzu kurudur tabiii ki diye düşünüyorum...

görevlendirmeler yapıldı.yazılar okullara gönderildi.bazı kişileri FATİH projesi kapsamında da ortaöğretim kurumlarına da görevlendirmişler.yani hem okulumuzda hem belirlenen ortaöğretim kurumlarında görevimiz var artık.ama FATİH kapsamında ne yapacağımız yazmıyor ve bilmiyoruz.bilen öğrenen varsa bizde bilgilenelim

xmet' Alıntı:
görevlendirmeler yapıldı.yazılar okullara gönderildi.bazı kişileri FATİH projesi kapsamında da ortaöğretim kurumlarına da görevlendirmişler.yani hem okulumuzda hem belirlenen ortaöğretim kurumlarında görevimiz var artık.ama FATİH kapsamında ne yapacağımız yazmıyor ve bilmiyoruz.bilen öğrenen varsa bizde bilgilenelim
yazı varsa paylaşır mısınız?

formatörlük için harcadığımız nefesi norm kadrolar için harcayaydınız iyiydi.

mfk :shock:
Sence buradaki insanlar norm kadro fazlası olmaktan zevk mi alıyorlar ? :-1:

bu saate sonra niye yaptılarsa görevlendirmeyi. çocuk oyuncagı gibi dalga geciliyor resmen. yok bi daha görevlendirilmeyecek sekilde formatorluk iptali dediler. şimdi sen gel dönemim ortasında tekrar yap. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Aptala çevirdiler resmen bizi. :x :oops: :wink: :scared:

Ekli dosyalar

• Bilişim Tek Formatör Öğretmen Görevlendirmesi0001.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 76
nihayet :cry:

Ekli dosyalar

• Bilişim Tek Formatör Öğretmen Görevlendirmesi0001.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 146
ya içimden umarım gelmez diyordum off
yazının geleceğini ben yazdım biliyordum ama umarım bi sorun falan çıkar diyordum içimden arkadaşlar
FORMATÖRLÜKTEN NEFRET EDİYORUMMMMMM ....!!!!!!!!

sürdüler ağzımıza bir parmak bal hadi bakalım eylülde aynı konuda buluşmak üzere :p
Aman Allah'ım herşey çözümlendi... :cry:

erkna' Alıntı:
mfk :shock:
Sence buradaki insanlar norm kadro fazlası olmaktan zevk mi alıyorlar ? :-1:

ne yapmışlar pardon düzene boyunlarını eğip uymaktan başka?

Geri