Antalya hayırlı olsun formatörlük uzatıldı

Kodla Büyü
Peki, tekrar başvuru mu yapılacak? Başvuru yapazsak 6 saat ders ile norm dışı mı oluyoruz? Normlar nasıl belirleniyor?

h_kapsiz' Alıntı:
Peki, tekrar başvuru mu yapılacak? Başvuru yapazsak 6 saat ders ile norm dışı mı oluyoruz? Normlar nasıl belirleniyor?
Zaten norm dışısın bu ders saatiyle.Bende norm fazlasıyım.Bu sene böyle idare ettik.Seneye ne olcak bilmiyoruz artık

yahu ders programını değiştirteceğim müdüre bir yazı geliyor bir gelmiyor diyorlar arkadaşlar bu yazıyı gören var mı herkes uzatıldı yazı yok ne olacak bilen biri varsa yazarsa sevineceğim

Tekar başvuru yapmamaız gerekecek mi? Yoksa önceki görevlileri aynen mi uzatıyorlar? Başvurmayı düşünmüyorum da, oyuncak oldu bu iş.

lion26' Alıntı:
h_kapsiz' Alıntı:
Zaten norm dışısın bu ders saatiyle.Bende norm fazlasıyım.Bu sene böyle idare ettik.Seneye ne olcak bilmiyoruz artık

Müdürüm norm dışı değilsin ders var burda sonuçta diyor. Anlamadım ben bu işi. bir okulda norm dışı biirne değil.

Nasıl norm dışı değilsin ya.Müdürün senle dalga geçiyo heral.Bilişimcilerin %70 yakını norma fazlası oldu bu yüzden.15 saatten düşersen norma fazlası oluyorsun işte.Formatör olsan da farketmiyo 6 saat için artık.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI OKUL VE KURUMLARIN YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN NORM KADROLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK
Madde 11- (Değişik : 5.11.2003-2003/6445 B.K.K.) Örgün ve yaygın eğitim okul ve kurumlarında, genel bilgi ve meslek derslerinden haftalık toplam ders yükü;
a)6-30 saate kadar 1,
b)31-42 saate kadar 2,
c)42'den fazla olması halinde her 21 saat için 1 öğretmen norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama sonrasında artan ders yükünün en az 15 saat olması halinde ilave olarak 1 öğretmen norm kadrosu daha verilir.

dün burada yazılanlara binaen korkumdan ilçe milli eğitime gittim hocam böyle bir duyum aldım eğer formatör olursam iptal ettirebilir miyim dedim.İlçe milli eğitim müdürü öyle bir şey olsa benim haberim olurdu görelendirme yok , zaten bakanlık seneye tamamen kaldırıyor formatörlüğü dedi içim rahatladı yazının gelmemesi için her gun dua ediyorum..İnşallah gelmez.

Bakın arkadaşlar. Ben burdan şunu görüyorum. Formatörlük istemiyoruz diyen bir sürü arkadaş bugün formatörlükleri uzatılınca çok fazla seviniyorlar. Dik duruştan v.s bahsediliyor bu forumda. Ben burada hiçbir şekilde dik bir duruş göremedim. Milli eğitim görevlendirmeleri uzatmadı ve bu birkaç gün içerisinde yazılmadık şey bırakılmadı malesefki. Ama şimdi görüyorumki herşey güllük gülistanlık olmuş. Ben bunun Tüm Türkiyedeki formatörlükler için geçerli olacağını düşünerek buraya birşeyler yazıyorum. Ama malesefki Antalya önümüzde güzel bir örnek olmuştur...

ewet ne oldu da sevinilmeye başlandı anlamıyorum..sebep paraysa, gözü kör olsun bizi ne hallere sokuyor :?

dik duruşmu kim yapacak arkadaslar. 3 kurusa öğretmenini çalıştıran bir hükümetten ne beklersin arkadslar.Yunanistanda baktıgınızda isyan çıkarna öğretmenler.biz bu ülkenin aydınını yetiştiriyoruz, ama kendimiz aydın olamamışız.Bunun sebebide bizi 3 kurusa mahkum edenlerdir.onuda aldılarmı elimizden ağlarız sadece.Çıkıpta isyan etmeyiz.Sözüm formatörlere kendim TEF li birisiyim ama formatörluk kadar küçültücü bir iş olamaz.biz öğretmeniz, ders anlatıp öğrencilerin ders ile alakalı sorunlarına,sorularına çözüm getirecekken, öğretmenlerin saçma sapan ,idarenin saçma sapan sorunlarını yapmaya çalışıtırılıyoruz.Birlik olup, bu işten çıkmamız gerek.Antalyada formatörluk kalktığı için sevinmiştim, tüm türkiyede gerçekleşir örnek bir uygulama diye ama sevincim kursagımda kaldı.

benim de sevincim kursaımda kaldı.. yine devam edecek sanırım bu saçma formatörlük olayı... :(

bu iş böyle devam eder kanımca. malum insanlar tepkiden korkuyor olsa öğretmenine copla saldırmaktan da korkar, biber gazı sıkmaktanda. onlar açısından sıkıntı yok. devam edeceğiz koyun gibi

Bir kez daha gösterdiki hala formatörlükten umut bekleyen zatı muhteremler var inşallah tamamen kalkarki zaten seneye tüm ülkede kalkacağına inanıyorum gerçi bir sürü bilgisayarcı yine müdürüne ses çıkaramayacak onların verdiği işleri formatör olmasa bile yapacaktır. Bizden bir halt olmaz adam hala formatörlüğün uzatılacağına alacağı 3 kuruşa seviniyor.

Arkadaşlar Sadece bulunduğumuz kurumda aranılan insan olmamız gerekiyor. Tüm arkadaşların bu hassasiyeti göstermesi aslında yeterlidir diye düşünüyorum. Eğerki aranılan insan olmazsanız pabucunuz çok çabuk dama atılacaktır.
::: Balık tutmayı öğretmeyin bulunduğunuz kurumdaki kimseye, Balığı tutun ve eline verin. Kıymetiniz artacaktır. :::

Olay formatörlük değil ders meselesidir. formatör olmayan öğretmen nerede derse girecek maaş karşılığını bile dolduramıyoruz. Benimde 15 saat dersim olsa bende istemem formatörlük mormatorlük başlamışım parasına; neden formatörlük gelsin istiyoruz çünkü girilebilecek bir ders yok. ikinci mesele görevlendirmelerin okulların kapanmasına 2 ay kala yenilenmemesidir. son iki ayda diyelimki başka bir okulda derslere girdik ne verebileceğiz öğrenciyi tanı, ders anla,t sınav yap değerlendir çocuğa da yazık bize de. işte bu yüzden formatörlük gelseydi bu sene için iyi olurdu. artık gelsede fark etmez zaten dersi olmayanlar başka okullarda yarım yamalak bir öğretim sürecine başladılar bile. Seneye formatörlük gelmesin, gelmesinde nasıl istihdam edilecek bu kadar öğretmen. İşte burdan sonra çokta umrumda değil yeter artık. Yamalı bohça gibi bi oraya bi buraya

@beslenmeciler
Bilgisayar lab. gereksiz old. düşünen bir sürü idareci var.Benim yanımda lab. işlevsiz olduğu anketini yapan müdür yardımcım, bensiz bir iş yapamaz ama.Neden böyle yaptığını sorduğumda oturuyorsun muamelesi görüyorum.Müdür ve müdür yrd. kimin kimden fazla ek ders aldıgı konusunda iddaalşıyor.Bu sistemde sen nasıl kendini aranılan eleman olarak görürsün.Senin bu mağduriyetinden zevk alıyorlar.3 kurus fazla kazansan ek dersini kesmeye çalışıyorlar.Sen nasıl aranılan eleman olacan.Burunlarındanda kıl aldırmazlar, iş tutup eline versende bu sefer dışarıdan adam çağırıyorlar.Bilgisayar işini artık ucuza herkes yaptığı için.Bizim dersimizi almamız gerek.

önce bizden başkalarını formatör yaptılar, kurs alanları başımıza gönderdiler. ayağa kalktık formatörlük bizim hakkımız söke söke söke alırız.
sonra derslerimizi aldılar formatörlüğü zorladılar, ayağa kalktık biz öğretmeniz, formatörlük istemeyiz. sonra norm fazlası olduk burda ikiye üçe beşe ayrıldık;
formatörlük isteriz,
teknoloji tasarım isteriz;
bilişim isteriz,
fenci, matçı, edebiyatçı olmak isteriz,
müdür yardımcısı olmak isteriz,
hiçbirini de istemeyiz,
ben anlamadım ki kafam karıştı. haberi okudum, formatörlük kalktı diye sevindim, sonra bi baktım herkes üzülmüş, üzülmelimiyim ki diye düşündüm. sonra baktım yeniden görevlendirilmiş, herkes sevinmiş ben üzüldüm. dersimiz kalkcakmış sevindim bu saçmalık bitecek diye, baktım herkes kızmış, sonra teknoloji tasarım bilişim tasarım denildi sevindim belki daha iyi olur diye, baktım kimse istemiş, eee nolcak şimdi biz ne olacaz?

İLÇE MİLLİ EĞİTİMDEN ARADILAR GÖREVLENDİRMEN GELDİ DİYE...30 HAZİRAN A KADAR UZATMIŞLAR FORMATÖRLÜK GÖREVLENDİRMELERİNİ..AMA BEN İTİRA DİLEKÇESİ YAZDIM İSTEMİYORUM DİYE..BENCE HERKES İTİRAZ DİLEKÇESİ YAZMALI..ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİL BU İŞ

Formatörlük işine isyan eden arkadaşlardan kaç tanesi ben gibi 4 okulda çalışıp her gün başka bir okula gitti çok merak ediyorum. :verymad:
Ben çok mu seviyorum formatörlüğü hayır, ama en azından yarın ne yapacağımı biliyorum. 1 idarem var. Kendimi ait hissettiğim bir okulum var...

erkna' Alıntı:
Formatörlük işine isyan eden arkadaşlardan kaç tanesi ben gibi 4 okulda çalışıp her gün başka bir okula gitti çok merak ediyorum. :verymad:
Ben çok mu seviyorum formatörlüğü hayır, ama en azından yarın ne yapacağımı biliyorum. 1 idarem var. Kendimi ait hissettiğim bir okulum var...
ben de bu dönem üç okula gidiyorum, bize dayattıkları formatörlüğü kabul etmemek için akla karayı seçtim, seçttirttiler. üç okula gidip, her hafta o okulda herşeyi sil baştan almak, yıktıklarını yapmak, o okula ait olmamak zor. ayrıca bilgisayar dersini hiç mi hiç önemsemeyen idare,öğretmen ve öğrencilerle uğraşmak ta zor. o öğrencilere ders anlatmaya çalışmak da zor.
formatör olup idarenin, öğretmenlerin ve öğrencilerin ıvır zıvır işlerini yapmak, saatlerce orda kalmak ve yine önemsenmeyerek amelelik yapmak da zor.
iki ucu ...... değnek.

nurhayat' Alıntı:
İLÇE MİLLİ EĞİTİMDEN ARADILAR GÖREVLENDİRMEN GELDİ DİYE...30 HAZİRAN A KADAR UZATMIŞLAR FORMATÖRLÜK GÖREVLENDİRMELERİNİ..AMA BEN İTİRA DİLEKÇESİ YAZDIM İSTEMİYORUM DİYE..BENCE HERKES İTİRAZ DİLEKÇESİ YAZMALI..ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİL BU İŞ
Hocam hangi ilcedesiniz

Geri