ankarada bt- rehber ogretmenlik

Kodla Büyü
Merhabalar :)
İki haftadır evraklarla uğraşıyorum, neyse ki 2-3 madde kaldı... Bilgi güvenliği faaliyeti ile ilgili bir sunum hazırladım, geçen hafta da çocuklara sunum yaptık diğer bt öğretmeniyle beraber. Yaptığımız sunumu da fotografllayıp web sitemize attım. Bilgi güvenliği sunusunu da siteye ekledim. Bilgi güvenliği faaliyeti gerçekleştirilmiştir diye de bir tutanak hazırladım. Öğretmenlerin temel bilgisayar ve internet kullanımıyla ilgili anket yaptım. Onların analizi derken çoğu bitti azı kaldı.. İdarecilerimiz öğretmenler kendi zümreleri için zor toplanıyorlar.. bir de bt için çook zor dediler.. ben de bu bilgi güvenliği ile ilgili hazırladığım tutanağı bt zümresi olarak belirttim...
Arkadaşlar bir de birşey sormak istiyorum ben dönem başında toplantı yapıldı mı bilmiyorum okula yazı gelmedi sanırım ya da idarecilerin haberi olmadı.. bu dönem bizden aylık rapor isteniyor mu?

ealtunbilek' Alıntı:
İki haftadır evraklarla uğraşıyorum, neyse ki 2-3 madde kaldı... Bilgi güvenliği faaliyeti ile ilgili bir sunum hazırladım, geçen hafta da çocuklara sunum yaptık diğer bt öğretmeniyle beraber. Yaptığımız sunumu da fotografllayıp web sitemize attım. Bilgi güvenliği sunusunu da siteye ekledim. Bilgi güvenliği faaliyeti gerçekleştirilmiştir diye de bir tutanak hazırladım. Öğretmenlerin temel bilgisayar ve internet kullanımıyla ilgili anket yaptım. Onların analizi derken çoğu bitti azı kaldı.. İdarecilerimiz öğretmenler kendi zümreleri için zor toplanıyorlar.. bir de bt için çook zor dediler.. ben de bu bilgi güvenliği ile ilgili hazırladığım tutanağı bt zümresi olarak belirttim...
Arkadaşlar bir de birşey sormak istiyorum ben dönem başında toplantı yapıldı mı bilmiyorum okula yazı gelmedi sanırım ya da idarecilerin haberi olmadı.. bu dönem bizden aylık rapor isteniyor mu?

tebrikler :) bilgi güvenliği sunumunuzda neler paylaştınız?

ealtunbilek' Alıntı:
sunumu paylaşabilir misiniz?

Olduğu kadar yapıp gönderdim ben, fazla da kasmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Gönderilen onlarca sayfa evrağı tek tek incelediklerini bile sanmıyorum.

Ben de bu hafta sınavları bitirip haftaya hazırlayacağım evrakları. Gerek Veli gerek öğrenci gerekse öğretmenlere bilgilendirici faaliyetlerde bulunmaya ve 2 bt laboratuarını ayakta tutmaya çalıştım. 26 saat dersten sonra kalan zamanda.
Tarama işlemini kolaylaştırmak için iOS ve androidde scanner Pro programını tavsiye ederim.

arkadaşlar ben "bt araçlarının güvenli kullanımı" ve "bt araçlarının derslerde etkin kullanımı" konulu seminer yaptım.(2 gün önce) güvenli kullanımdan bahsettikten sonra bilgisayarda doğru oturma şekliyle ilgili bir animasyon seyrettirdim.(youtube tan indirdim.) internet güvenliğinden bahsetmedim çünkü 2. dönem internet haftasında bir seminer yapmayı düşünüyorum.

bt araçlarının derslerde etkin kullanımı sunusunu kendime göre düzenleyip sonuna eba tanıtımını ekledim.(bu okula yeni geldim bilmeyenler çoğunluktaydı.)sununun sonuna yararlı bağlantılar ekledim. seminer sonunda yararlı bağlantıların çıktılarını alıp öğretmen arkadaşlara dağıttım. faydalı oldu diye düşünüyorum.

okulda 83 öğretmen olduğumuz için 3-4 grupta yapacağız semineri. 1. grupla yapmış olduk.

ben 2 sunumunda linklerini okul sitemize ekledim. buradan indirebilirsiniz arkadaşlar...
faydalı olması dileğiyle, lütfen bu evraklardaki paylaşımları artırıp bir an evvel tamamlayalım değil mi:)

http://ahto.meb.k12.tr/

Arkadaşlar ben son 1,5 ayda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevlendirmesi istedim, okula onay gelmedi dediler, onayı elden daha geçen hafta gidip kendim aldım, doğal olarak kimseye seminer falan veremedim, evraklarım da hazır değil, sizce ben bu durumda ne yapmalıyım?

aabk' Alıntı:
arkadaşlar ben "bt araçlarının güvenli kullanımı" ve "bt araçlarının derslerde etkin kullanımı" konulu seminer yaptım.(2 gün önce) güvenli kullanımdan bahsettikten sonra bilgisayarda doğru oturma şekliyle ilgili bir animasyon seyrettirdim.(youtube tan indirdim.) internet güvenliğinden bahsetmedim çünkü 2. dönem internet haftasında bir seminer yapmayı düşünüyorum.

bt araçlarının derslerde etkin kullanımı sunusunu kendime göre düzenleyip sonuna eba tanıtımını ekledim.(bu okula yeni geldim bilmeyenler çoğunluktaydı.)sununun sonuna yararlı bağlantılar ekledim. seminer sonunda yararlı bağlantıların çıktılarını alıp öğretmen arkadaşlara dağıttım. faydalı oldu diye düşünüyorum.

okulda 83 öğretmen olduğumuz için 3-4 grupta yapacağız semineri. 1. grupla yapmış olduk.

ben 2 sunumunda linklerini okul sitemize ekledim. buradan indirebilirsiniz arkadaşlar...
faydalı olması dileğiyle, lütfen bu evraklardaki paylaşımları artırıp bir an evvel tamamlayalım değil mi:)

hocam tebrikler... seminere ilgi nasıldı? gönüllülük esasına göremi grupları belirlediniz? süre ne kadardı?

spring' Alıntı:
aabk' Alıntı:

hocam tebrikler... seminere ilgi nasıldı? gönüllülük esasına göremi grupları belirlediniz? süre ne kadardı?

önce sınıf öğretmenlerine seminer yaptık. hepsi de katıldı. yaklaşık 40dk. sürdü. gerçekten ilgiyle dinlediler ve oldukça memnun oldular. hatta devamını istediler.

ben güvenlik konusunu bildiklerini sıkılacaklarını düşünüyordum. ama video değişik geldi. toparladı.
bt araçlarının derslerde etkin kullanımını- materyalleri anlattıktan sonra eba' daki materyaller ve diğer yararlı bağlantılar ilgilerini çekti.

işlerine yaraması için gayret ettim. memnun ayrıldıklarını gördüm. başta heyecanlanıyoruz ama böyle etkinlikler aslında iyi oluyor bence..

Okuldaki bt araç gereç listesini böyle hazırladım, umarım işinize yarar..

Ekli dosyalar

• 09_bt_arac_gerec2.rar
    22.2 KB · Görüntüleme: 106
arkadaşlar şu evrakların tamamını yapıp da paylaşacak bir öğretmen yok mu ?

spring' Alıntı:
ealtunbilek' Alıntı:

tebrikler :) bilgi güvenliği sunumunuzda neler paylaştınız?

merhaba hocam okul sitemizde hem haberde hem de duyurularda sunumu eklemiştim oradan bakabilirsiniz.
http://tsiso.meb.k12.tr/

beklenen mail bugün geldi.. elimdeki eksiğiyle fazlasıyla göndericem artık ama nasıl bir yol izlicez ... yapılması gereken faaliyet listesini tablolaştırmak mı lazım??

spring' Alıntı:
anlamadığım istedikleri evraklar mantıklı değil.. işleyişle ilgili evraklar değil zaten sürekli yardım modundayız ama her öğretmene" aa dur sana yardım ettim bilgi verdim bir tutanak tutalım" mı diyeceğiz?
Valla hocam çok sevdim sözünüzü :D

aynen bunu diyorlar...

Arkadaşlar ben ildeki arkadaşlara eposta gönderdim dönem ortasında. Dedim ki "Hizmet içi eğitim analizini neye göre yapacağız. Bunula ilgili biz anket ya da ölçek var mı?".

Gelen eposta

"Yakın zamanda bunlarla ilgili elimizde olan size yardımcı olabilecek evrak ve dökümanlar paylaşılacaktır."

Ee?

Aynı maili geçenlerde yine attım. Cevap yok. Bir de kriter olarak şunu eklemişler:

Eğitici Görüşü:
(Toplantılara katılım, istenen form ve bilgilerin zamanında gönderilmesi, e postalara yanıt verme vs.)

Kendileri epostaya cevap veriyor mu acaba?. şuan aralarından bu forumu takip edenler vardır herhalde... Umarım tek taraflı düşünmemeyi öğrenirler...

arkadaşlar belgelerin imzalatılmış hali taranıp mı gönderilecek? imza ile ilgili birşey okumadım dosyaların hepsini pdf haline dönüştürdüm ama imzasız, imzalılar dosyamda okula da gelmeyecekler miydi? Zaten 1 hafta kaldı şurada okulun kapanmasına. Bir de taranmış halini istemeseler :S

osiris' Alıntı:
Arkadaşlar ben ildeki arkadaşlara eposta gönderdim dönem ortasında. Dedim ki "Hizmet içi eğitim analizini neye göre yapacağız. Bunula ilgili biz anket ya da ölçek var mı?".

Gelen eposta

"Yakın zamanda bunlarla ilgili elimizde olan size yardımcı olabilecek evrak ve dökümanlar paylaşılacaktır."

Ee?

Aynı maili geçenlerde yine attım. Cevap yok. Bir de kriter olarak şunu eklemişler:

Eğitici Görüşü:
(Toplantılara katılım, istenen form ve bilgilerin zamanında gönderilmesi, e postalara yanıt verme vs.)

Kendileri epostaya cevap veriyor mu acaba?. şuan aralarından bu forumu takip edenler vardır herhalde... Umarım tek taraflı düşünmemeyi öğrenirler...
umarımm..

osiris' Alıntı:
spring' Alıntı:
anlamadığım istedikleri evraklar mantıklı değil.. işleyişle ilgili evraklar değil zaten sürekli yardım modundayız ama her öğretmene" aa dur sana yardım ettim bilgi verdim bir tutanak tutalım" mı diyeceğiz?
Valla hocam çok sevdim sözünüzü :D

aynen bunu diyorlar...

:)) şaka gibi..

BT araçlarının derslerde etkin kullanımı ve eğitim-öğretim faaliyetlerine uyumu konusunda öğretmen, öğrenci ve velilere bilgilendirici faaliyetler düzenlendi mi? (resmi yazı)

Okul/Kurumda Bilişim Teknolojilerinin güvenli kullanımı konusunda faaliyet düzenlenendi mi? (resmi yazı)

bunları anlamadım neyi göndereceğiz yani?

ealtunbilek' Alıntı:
arkadaşlar belgelerin imzalatılmış hali taranıp mı gönderilecek? imza ile ilgili birşey okumadım dosyaların hepsini pdf haline dönüştürdüm ama imzasız, imzalılar dosyamda okula da gelmeyecekler miydi? Zaten 1 hafta kaldı şurada okulun kapanmasına. Bir de taranmış halini istemeseler :S

imzalı olmayınca güvenilir olmuyor demekki.. tek tek belge taramak zorunda kalıcaz..

Her zumreyle ayri ayri toplanti isini ne yaptiniz hocam. Elinizde ornek var mi. Ben bi evrak hazirlayip herkese imzalatmayi diuinuyorum. Tek bir syayfada. Her zumre icin ayri gundem mi olusturacagiz

Arkadaşlar bu belgeleri hazırlayıp ta paylaşacak kimse yok mu ya. en azından örnek teşkil eder ona göre yaparız. nasıl olacak ben bir şey anlamadım ya. yardım lütfen :)

LLHT' Alıntı:
Bir kaç BTR Evrak hazırladım(RAR), ama dosyayı yükleyemiyorum. Yardım lütfen

boyutu büyük olmasın hocam dosyanın onda n yükleyemediz belki. tek dosya hlinde değilde ayrı ayrı yükleyin hocam

hayatımda yaptığım en saçmasapan işlerin ilk sırasına hzıla yükseliyor bu gereksiz,anlamsız,hiçkimsenin değerlendirmeyeceği ve bir kez olsun içini açıp bakmayacakları bu evraklar.

notları mı gireceğiz, bozuk bilgisayarlara mı bakacağız, yoksa bu saçma evraklarımı haırlayacağız?
yok tif numarasıymış yok etkinlik fotosuymuş yok pdf olacakmış !!!!

hazırladık,imzalattık da taratıp pdf yapmaya kaldı iş teeee allahım ya sabır !!!

Geri