Alibaba etkilesimli tahta anahtar programini kullanan var mi

Kodla Büyü
bilisim55' Alıntı:
tahtaya kurdum hiç ayar yapmadım flash belleği takmama rağmen kullanıcı adı şifre istiyor. kullanıcı adı şifreyi iptal edemezmiyiz direk flash bellekle açılsa

Yapabilirsiniz. Program kullanici adi ve sifreyle ilgilenmiyor.

teneffus olayı yapılacak. ancak öncelikle güvenli olup olmadığını test etmek istedik. Şu ana kadar olumlu mesajlar aldık. tüm arkadaşlara teşekkür ederim

programı bugün deepfreeze olmayan bi elektronik tahtada kurdum, şimdilik bi sıkıntı yok ama deepfreeze kurulu elektronik tahtalarda deneyen oldu mu, bi sıkıntı çıkıyo mu?

Yonetim flashini taktiginizda ayarlar uzerinde degisiklik yapabilirsiniz. Genel ayarlarin bir defaya mahsus yapilabildigini unutmayalim

programı kurduğum bilgisayarda yönetici onay kutusunu işaretledim.
Birde yönetici flash belleği oluşturdum.
fakat yönetici flash belleğini çıkarınca bilgisayar oturum kapatıyor. Yönetici bil. diye işaretlememe ragmen.

bende programı kaldırdım tekrar kurdum. flash belleği biçimlendirdim. bu kez bilgisayar sürekli bellek istiyor oturumu kapatıyor.
yönetici flası oluşrturamadım tekrar.
nerde hata yaptım yada sorun ne

mebbis' Alıntı:
fakat yönetici flash belleğini çıkarınca bilgisayar oturum kapatıyor. Yönetici bil. diye işaretlememe ragmen.

bende programı kaldırdım tekrar kurdum. flash belleği biçimlendirdim. bu kez bilgisayar sürekli bellek istiyor oturumu kapatıyor.

Yönetici bilgisayarında Administrator kullanıcısı iseniz herhangi bir bellek takmanıza gerek yok. Ancak admin yetkisine sahip bir kullanıcı ile oturum açtı iseniz programı kullanmak için yönetici olarak ayarladığınız flash belleği takmanız gerekli. Böylece programı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Yönetici olarak tanımlanan bilgisayarda standart kullanıcı olarak oturum açtığınızda programı kullanamazsınız. Flash bellek takılı ise bilgisayarı kullanabilirsiniz. İzinsiz bir kullanıcı bilgisayarı açıp kullanmasın diye böyle bir güvenlik önlemi alınmıştır.

Program 64 bit isletim sistemlerinde calismiyor herhalde. Surekli oturumu kapatiyor. Yardimci olur musunuz

akbilonline' Alıntı:
Program 64 bit isletim sistemlerinde calismiyor herhalde. Surekli oturumu kapatiyor. Yardimci olur musunuz
Program 64 bit isletin sisteminde denenmedi. Geeekli ayarlamalar yapildiktan sonra buradan sizlere aciklarim. Iyi calismalar.

klmno' Alıntı:
mebbis' Alıntı:

Yönetici bilgisayarında Administrator kullanıcısı iseniz herhangi bir bellek takmanıza gerek yok. Ancak admin yetkisine sahip bir kullanıcı ile oturum açtı iseniz programı kullanmak için yönetici olarak ayarladığınız flash belleği takmanız gerekli. Böylece programı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Yönetici olarak tanımlanan bilgisayarda standart kullanıcı olarak oturum açtığınızda programı kullanamazsınız. Flash bellek takılı ise bilgisayarı kullanabilirsiniz. İzinsiz bir kullanıcı bilgisayarı açıp kullanmasın diye böyle bir güvenlik önlemi alınmıştır.

Yonetici flash bellek sadece bir tane olusturabiliyoruz. Flash bellek kaybolursa ne yspacagiz

arkadaşlar yönetici pc'de bir tane yönetici usb oluşturdum, pc'yi kapatıp açtıktan sonra bir tane anahtar usb oluşturmak için sağ alttaki yeşil artı işaretine sağ tıkladığımda "Usb Lock Programı" seçeneği pasip gözüküyor. ne yapmam lazım acaba?

linux__' Alıntı:
arkadaşlar yönetici pc'de bir tane yönetici usb oluşturdum, pc'yi kapatıp açtıktan sonra bir tane anahtar usb oluşturmak için sağ alttaki yeşil artı işaretine sağ tıkladığımda "Usb Lock Programı" seçeneği pasip gözüküyor. ne yapmam lazım acaba?

Yonetici flash bellegi taktiktan sonra Ana makineyi admin yetkisinde bir kullanici ile aciniz. O zaman sorun cozulur. Flash bellek olusturabilirsiniz.

Eger ana makineyi administrator olarak acarsaniz herhangi birsey yapmaniza gerek yoktur

klmno' Alıntı:
linux__' Alıntı:

Yonetici flash bellegi taktiktan sonra Ana makineyi admin yetkisinde bir kullanici ile aciniz. O zaman sorun cozulur. Flash bellek olusturabilirsiniz.

Eger ana makineyi administrator olarak acarsaniz herhangi birsey yapmaniza gerek yoktur
Makinayı administrator olarak açtım zaten, buna rağmen böyle bir sorun yaşıyorum

Vmware altinda win7, 8, 10 altinda denedim. Sorun cikmadi. Bilgisayari yonetici olarak ayarlayi sectin mi. Kaldirip kurduysan kurum kodunu ayni secmelisiniz. Videolar cekiyorum. Youtube da yayinlayacagim. Iyi calismalar.

Yönetici bilgisayarda gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra etkileşimli tahtaya kurulumu nasıl olacak bu hazırladığımız ayarların?

Arkadaşlar, programı kurduktan sonra hiçbir işlem yapamadan bilgisayar sürekli kendi kendine oturumu kapatıyor. Bu durumu nasıl düzelteceğiz??

Bilgisayari yonetici olarak kullanacaksaniz admimistrator olarak oturum acmalisiniz.

klmno' Alıntı:
Ogretmen arkadaslar alibaba etap programini tahtalara kuralim mi dediler. Bu programi ilk defa duydum. Programi kullanan var mi. Evde kurulumunu yaptim. Gayet kolay hic zorlamadi. Yarin okulda tahtalara kuracam. Bakalim nasil isimize yarayacak mi. Bu arada ucretsiz program
Programa http://www.konevisoft.com sitesinden ulasabilirsiniz.

klmno' Alıntı:
teneffus olayı yapılacak. ancak öncelikle güvenli olup olmadığını test etmek istedik. Şu ana kadar olumlu mesajlar aldık. tüm arkadaşlara teşekkür ederim

Bu ne yaman çelişki?
Progamı ilk defa duyup, denedikten 2 hafta sonra şirketin CEO'su olmuşsunuz.

Sorunlu da olsa, kırılabilse de, şu yalanların üstüne ATAK kullanmak daha mantıklı.

Programi kizim yazdi. Takibi ve anlatimi bize dustu. Istediginiz programi kullanabilirsiniz. Programi su ana kadar kullanan okullar tesekkurlerini bildirdi. En kizim mezun oldugu okulun tahtalarina kurdu. Ogretmenleri gururlandi.
Sizlerinde kullanimina sunduk. Fena mi yaptik.

klmno' Alıntı:
Programi kizim yazdi. Takibi ve anlatimi bize dustu. Istediginiz programi kullanabilirsiniz. Programi su ana kadar kullanan okullar tesekkurlerini bildirdi. En kizim mezun oldugu okulun tahtalarina kurdu. Ogretmenleri gururlandi.

İlk böyle yazsaydınız keşke.

Programı yazan iyi etti.
Siz yalan söyleyerek fena ettiniz.

klmno' Alıntı:
Ogretmen arkadaslar alibaba etap programini tahtalara kuralim mi dediler. Bu programi ilk defa duydum. Programi kullanan var mi. Evde kurulumunu yaptim. Gayet kolay hic zorlamadi. Yarin okulda tahtalara kuracam. Bakalim nasil isimize yarayacak mi. Bu arada ucretsiz program
Programa http://www.konevisoft.com sitesinden ulasabilirsiniz.

aynı flashtan farklı tahtaları açabilme imkanı var mı acaba ?

Hocam admin bilgisayarında sıkıntı yaşanmakta, admin olarak programı kurduğumuz bilgisayar normal tahta davranışı gösteriyor. yani flashı çektiğim anda oturum gidiyor denetim masası kilitli

Ayrıca ilk kurduğum zaman bilgileri giriyorum yönetici olarak işaretliyorum sonra yönetici belleği oluşturuyorum fakat sonradan program arayüzünü açıp tekrar öğretmen flaşı tanımlamak isteğimde açılmıyor yani herşeyiyle kısıtlı kullanıcı.

Ayarlar sıfırlanmıyor programdan çıkış yapılamıyor yönetici olayın bir sıkıntı var ya da ben yaşıyorum sadece

bunun sebebi nedir? bilgisiyarımızı flaşa bağımlı kaldı

kemal_ari' Alıntı:
Program Eba'da da yer almış. Bence güvenilir bir program. Herkesin kendi fikri.
http://www.eba.gov.tr/haber/1485248779

klmno' Alıntı:

EBA'da program için; "İZMİR-Karabağlar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim alanı öğretmenleri tarafından hazırlanan Alibaba Etkileşimli Tahta Anahtar Programı ücretsiz olup tüm okulların kullanımına sunulmuştur."

Kafamda deli sorular :?

benim sorum şu administor kullanıcısı pasif bnde.administor yetkılı kullanıcı olan lab12 kullanıcısında yonetıcı bılgısayarı yaptım.,yonetıcı flashı olsuturudm.,ogretmen flashı olsuturdum.ogretmen flashındakı 2 dosyayı baska flasha attım çalışıyor.ogretmen flashı ıle akıllı tahtayı actım,sonra denetıum masasından program kaldır ozelliğinden alı baba programını kaldırabılıyorum. ayrıca akıllı tahtayı admınıstor gırısı ıle acmaaya gerek yok.etkullanıcı ısımlı kullanıcı ıle acıp kurabılıyorsunuz.ogrencıler ebaadmın sıfresını bılmedıgı ıcınde programı kaldıramıyorlar. yonetıcı bılgısayarında programı kaldırdım.sonra tekrar yonetici bilgisayarı olusturmak ıstedım .farklı bır kurum kodu ısımde olusturdum.ama bu kurulumu yaparken flashı yonetıcı flashı yapmıyor.ve tc vb bılgılerı zorunlu ıstemeye basladı.bende gırmeden kayıt etmeye calııstım sonra cıkıs yaptım sımdı bılgısayar acılmıyor :) eskı yonetıcı flashıda etkısı olmuyor. bılgısaayr acılırken admınıstor ile acılması nasıl olacak?

Arkadaşlar programı bilgilisayara yükledikten sonra daha yönetici USB'yi oluşturmadan bilgisayarı açıp kapattım, açıldıktan sonra bilgisayar kendiliğinden tekrar kapanmaya başladı. Süre kısmına 1 yazmıştım. Dolayısıyla programı kaldırmama fırsat vermeden oturum tekrar kapanıyor. Ne yapmam lazım acaba?

Geri