Ak Parti kapatılacakmı/ kapatılmalımı/kapatılmamalımı ???

Kodla Büyü

Ak parti kapatılmalımı

• Evet

Oy: 0 0.0%
  • Hayır

• Fikrim yok

• Kullanılan toplam oy
    0
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Usturlab' Alıntı:
basbag' Alıntı:
ceren2005' Alıntı:
basbag kardeş kendi kulağınla duydun mu buTayyip in ifadelerni. Ha duyduysanbizzat o zaman sözüm yok... ha alıntıyasa biyerlerden o zaman başkalarının borazanlığını yapmayın lütfen

hocam kendi kulağımla duymadım. ama başbakan kendi ağzıyla zaten itiraf etti bunları. evet ben bu sözleri sarfettim atatürk düşmanıydım artık değiştim dedi. sizin güncel gelişmelerden haberiniz yok galiba. hatta size bir kitap ismi önereyim o kitapta bunlar belgeli ve noter tasdikli okuyun "Ergün Poyraz'ın Musa'nın Çocukları"

hocam öyle bir kaynak söylüyorsunki inanmak mümkün değil. kitaba göre rte irancı ülekeye şeriat getirmek isteyen,amerkiancı amerikan emperyalizmini türkiyeye getirmek isteyen, yahudi dönmesi israilin emellerini gerçekleştirmek isteyen birisi. bir insan bunların hepsi nasıl olur artık siz bir mantık bulun.

hocam bu sadece bir örnekti. ben ergün poyrazın yahudi olup olmadığına bakmam o kitabında belgeli olduğunu söyledim. haa burdan bende sana bir soru yöneltiyorum. bu soruma iyi cevap verin ama objektif olun işte sorum....

SİZCE RECEP TAYYİP ERDOĞAN ATATÜRKÇÜ MÜ?

basbag' Alıntı:
girdab' Alıntı:
Anayasayı kim değiştirir Basbag hocam?

anayasayı mecliste 3/2 çoğunluğu olan hükümet değiştirir. yani 367 milletvekili barajını geçen her hükümet elbette değiştirebilir. bugüne kadar 367 yi geçen birçok hükümet oldu ama değiştirmeyi bırakın bunun telaffuzu bile olmadı. ne hikmetse akp ben %46 oy aldım istediğim yasayı değiştiririm istediğim gibi at koştururum diyor. benim sorunum bu "hayır akp istediğin gibi at koşturamazsın yasaları değiştiremezsin"

Anayasa değiştirmek suç olsa, birileri telaffuz etmedi diye kimsenin telaffuz etmemesi gerekse anayasa'da anayasayı değiştirmek ile ilgili hüküm olmazdı.

Ne yani ihtilal anayasası ile mi yaşamak zorunda bu millet.

Ha bir de şunu söyleyeyim, bu anayasa 160 küsur kez çeşitli maddeleri değiştirilmiş zaten, Türkiye'nin ihtiyaçlarını ZATEN karşılayamıyor. 160 bohçalı bir ihtilal anayasası yerine demokratik, sivil, birinci el bir anayasa istemek suç mu?

basbag' Alıntı:
Usturlab' Alıntı:
basbag' Alıntı:
ceren2005' Alıntı:
basbag kardeş kendi kulağınla duydun mu buTayyip in ifadelerni. Ha duyduysanbizzat o zaman sözüm yok... ha alıntıyasa biyerlerden o zaman başkalarının borazanlığını yapmayın lütfen

hocam kendi kulağımla duymadım. ama başbakan kendi ağzıyla zaten itiraf etti bunları. evet ben bu sözleri sarfettim atatürk düşmanıydım artık değiştim dedi. sizin güncel gelişmelerden haberiniz yok galiba. hatta size bir kitap ismi önereyim o kitapta bunlar belgeli ve noter tasdikli okuyun "Ergün Poyraz'ın Musa'nın Çocukları"

hocam öyle bir kaynak söylüyorsunki inanmak mümkün değil. kitaba göre rte irancı ülekeye şeriat getirmek isteyen,amerkiancı amerikan emperyalizmini türkiyeye getirmek isteyen, yahudi dönmesi israilin emellerini gerçekleştirmek isteyen birisi. bir insan bunların hepsi nasıl olur artık siz bir mantık bulun.

hocam bu sadece bir örnekti. ben ergün poyrazın yahudi olup olmadığına bakmam o kitabında belgeli olduğunu söyledim. haa burdan bende sana bir soru yöneltiyorum. bu soruma iyi cevap verin ama objektif olun işte sorum....

hocam sizin Atatürkçü sandıklarınızın çoğundan daha Atatürkçüdür bence...

Atatürkçülük memleketi muasır medeniyetler seviyesine getirmek ise Büyük Atatürkçü bence.

i. devletin şekli

madde 1. –; türkiye devleti bir cumhuriyettir.

ii. cumhuriyetin nitelikleri

madde 2. –; türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.

iii. devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

madde 3. –; türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. dili türkçedir.

bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

millî marşı “;İstiklal marşı”;dır.

başkenti ankara’;dır.

iv. değiştirilemeyecek hükümler

madde 4. –; anayasanın 1 inci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

bu maddeleri kim değiştirmek istiyorsa beri gelsin de görelim!!

ba2khan' Alıntı:
yazmıyayım dedim ama
bir şekilde yorum yapma ihtiyacı hissettiğim konu.

bu dava hakkında televizyona çıkan yorumcuların, haber sitelerindeki okuyucuların ve forum yazarlarının ortak sloganı şu olmuştur : demokratik değil.

arkadaşım, bu ülkede ne demokratik bana Allah aşkına söyleyin! 1960 yılından beri, bu ülkenin demokrasiyle yönetildiğinden bahsetmenin imkanı var mı? bu kadar geriye gitmeye gerek yok; son beşbuçuk senedir yaşadığımız tüm olayların içinde bana türban meselesindeki çözüm arayışları dışında özgürlükten ve demokrasiden bahsedebildiğiniz tek bir konu var mı?

madem bu kadar demokrasi düşkünüydük, neden sesimiz çıkmıyordu yıllardır ya da neden bu kadar güçlü bir sesle savunmuyorduk demokrasiyi? "cumhurbaşkanını seçerken diğer partilerin de görüşünü alacağız" dediler, yapmadılar. 2007 nisan ayında cumhurbaşkanlığı seçimlerininde abdullah gül'ün tek aday olduğunu unuttuk mu yoksa? diledikleri ve istedikleri tüm yasaları alt komisyonlarda oy çoğunluğu ile nasıl geçiriyorlarsa, meclisten de aynı şekilde rahatça geçirmiyorlar mı, hem de hiç tartışmadan, tartışanı da azarlayarak.

bu mudur demokrasi?
ne çabuk unuttun "demokrasi araçtır amaç değil" lafını.

1960'dan beri demokrasi yok diye, bundan sonra da olmamalı mı?

Diğer partiler benim adayımı belirlemeye kalkarlarsa onlardan ne gibi bir görüş alabilirim. Abdullah Gül tek adaydı, evet, başka aday çıkmasını mı engelledi?

Uzlaşma diyorsanız hala;

"Demokrasi ZATEN uzalaşmanın olmadığı yerde halka, veya halkın temsil yetkisi verdiklerine sormak" değil midir? Uzlaşma demokrasinin gereği değildir. Ayrıca uzalaşmak istenenle uzlaşılır.

sayın moderatörüm ben bu söze sadece gülerim Recep Tayyip Erdoğan Atatürkçü olmuş :D :D :D :D :D da bizim haberimiz yok.. arkadaşlar lütfen geniş bakın olaya "Çocuğunu okula, askere gönderiyorsun laiklik üzerine ant içirip dinini elinden alıyorlar. Laiklik üzerine ant içen Müslüman değildir. “ diyen insan atatürkçü ise ben atatürkçü değilim.... “Güneydoğu'da ölenlere şehit denildiği anda Kuran'ı inkâr etmiş olursunuz. Çünkü, Allah yolunda ölenlere şehit denir.” diyen kişi atatürkçü ise ben atatürkçü değilim... "Laik değilim, hem laik hem Müslüman olmak mümkün değil." diyen Recep Tayyip Erdoğan Atatürkçü ise ben Atatürkçü değilim.....

basbag' Alıntı:

Onun adına konuşmak nası saçma salak bişeysede bu saçma salaklığı soruya binaen yapmak istiyorum:)
Atatürkçü olmasa bile (kaldıki bu sol kesimin beyinsizce bir varsayımıdır...ayrıca kimse Atatürkçü olmak zorunda deil hala bunu anlayamamışlardır...Cumhuriyet ve Demokrasi bir şahıstan daha önde gelir bana göre(!)) Atatürkün ismini kullanan şerefsizler topluluğundan deil bu kesin hocam...
Atatürkün ve Laikliğin adını boşaltan bu Türkiye ve gerçek Atatürk düşmanlarının karşısında durduğu için , benim samimi sol azınlığım bu çığırtkanların elinde maşa... Yahudi ve Mason Kulüplerinin elinde olan medya sayesinde iyi reklam yapan bu satılmış zihinler hiç bir zaman Türkiyeyi ortadan kaldıramayacaklar... Bugün AKP gider yarın yerine başka biri gelir...Atatürkün zamanında kovduğu bu köpeklerin kökü mutlaka kurayacaktır...AKP kurutmaya yeminli bu biline : )

Bireyin laik(çi) olması ile laiklik taraftarı olması farklı şeylerdir. Bu eskimiş tartışmayı geriden takip eden arkadaşları kınıyorum. Bu tartışmayla ilgili çok daha güncel argümanları araştırmalarını tavsiye ediyorum.

Bazı arkadaşaları anlayımıyorum. Şuan iktidar partisi ile 2. muhalefet partisi Türkiye'de demokrasiye sahip çıkan iki partidir. Ve bu partiler güçlerini demokrasiden alır. En son seçimlerde olduğu gibi. Hatırlarsanız Cumhurbaşkanlığı seçimine katılmayan parti meclise bile giremedi. Hatta Başkanları bağımsız olduğunda yaklaşık 130.000 oy alırken, yapılan seçimlere bir parti çatısı altında genel başkan sıfatıyla 32.000 oy aldı. Bu Türk halkının demokrasiye sahip çıkmasının bana göre bir örneğidir. Aynı zamanda bunu kendi de dolaylı yollardan kabul etmektedir.

Peki malum parti ne yaptı. Demokrasinin ve seçilmişliğin verdiği gücü kullanmak yerine atanmışların gücünü kullanmaya kalkışmıştır. İlk önce TSK yı kullanmak istemiştir.Onları göreve çağırmış ve Darbe çığırtkanlığı yapmıştır. ve işine gelmeyince sırf iktidara yüklenmek için Şehit kanlarını hiçe sayarak siyaset yapmış ve halkın gözünde TSK yı küçük düşürmeye çalışmıştır. Sayın Genel Kurmay başkanından gerekli cevabı gayet sert bir şekilde almıştır.

Arkadaşlar şu ana kadar onlara ve bazılarınıza göre bu kötü giden bu laik tablosunda malum parti demokrasi adına ne katmıştır. Bırakın bu laiklik elden gidiyor türküleri somut örnekler verin. Haberlerdeki eylemlerden bahsetmeyin. O insanlar yeter ki sıkıntı çıksın diye eylem eylem dolaşan paralı askerlerdir. Biraz farklı kanalların haberlerini izlediyseniz görüntüler incelenmiş ve bu insanların tesbit edildiğini görmüşsünüzdür.

Arkadaşlar bu ülkede bir parti eli kanlı terör örgütünü mecliste bizim verdiğimiz vergilerde maaşları ödenerek ve içim kan ağlıyarak söylüyorum gazi imkanlarından faydalanacak şekilde açık açık temsil ediyor. Ve bu adamlara hala maaş ödeniyor. Bir diğeri burası kale diyor. kimse o surları başına yıkmıyor ki bana göre bu sözde laiklik sorunundan daha büyük bir tehlikedir. Siz ilk önce bunun kaygısını yaşayın.

Ya arkadaşlar basbag kardeşimiz sabit fikirli bi arkadaş.Sabaha kadar da tartışsak değişmeyecek fikirleri körü körüne idda edecek. Bu muhabbeti de uzatmanın bi anlamı yok. Yarın birgün kapama mapama diye bi sorun da kalmayacak. Cumhuriyet savcısı kuyuya bi taş attı biz burada birbirimizi yiyoruz.Herkesede düşüncelerinden dolayı saygı gösterelim,eleştirmeyelima artık.Memleketi teslim ettiklerimiz bu işleri bizden daha iyi biliyolar. Chp side Akp side Mhp side yarın bi araya gelir koalisyon bile kurar. Biz burda boşuna tartışmış oluruz.Onlar ermiş muradına biz bi yere çıkamayız.İyi geceler

ceren2005' Alıntı:
Ya arkadaşlar basbag kardeşimiz sabit fikirli bi arkadaş.Sabaha kadar da tartışsak değişmeyecek fikirleri körü körüne idda edecek. Bu muhabbeti de uzatmanın bi anlamı yok. Yarın birgün kapama mapama diye bi sorun da kalmayacak. Cumhuriyet savcısı kuyuya bi taş attı biz burada birbirimizi yiyoruz.Herkesede düşüncelerinden dolayı saygı gösterelim,eleştirmeyelima artık.Memleketi teslim ettiklerimiz bu işleri bizden daha iyi biliyolar. Chp side Akp side Mhp side yarın bi araya gelir koalisyon bile kurar. Biz burda boşuna tartışmış oluruz.Onlar ermiş muradına biz bi yere çıkamayız.İyi geceler

şahsen birilerinin fikrini deiştirmek gibi bir niyetim yok fakat şu da bilinir ki "barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar"... Farklı fikirlerin çatışması hakikati doğurur her zaman... buna binaen doğruyu düşünebilecekse herkes zaten buraya yazıp bilmediğimizide öğrenmiş oluruz...Ha adam doğruyu anlamıştır fakat hala yanlışı savunmakta ısrar ediyorsa o da kendi yapısıdır bişey diyemeyiz...Nitekim TDK "Yobaz" kelimesinin anlamını boşuna sözlüğüne almamıştır...Onun temsilide olacaktır tek tük:)

madem delinin biri kuyuya bir taş attı diyorsunuz,o delinin biri (anayasa mahkemesi) türban ile ilgili yök yasasındaki değişikliğe iptal kararı verdi...

arkadaşlar bu tür konuların her zaman iyi sonuçlanmadığını söylüyorum
ve şimdide yine görüyorum kiii bu tatrtışmalar uzayıp gidecek ve tartışmalar bitmeyecek
ayrıca üye arkadaşlarımızın rahatsız olmaları hesabıyle bu başlığında kiltlenmesi gerekiyor
bu kadar tartışma yeter sanırm ...............

AngeL_' Alıntı:
basbag' Alıntı:

Onun adına konuşmak nası saçma salak bişeysede bu saçma salaklığı soruya binaen yapmak istiyorum:)
Atatürkçü olmasa bile (kaldıki bu sol kesimin beyinsizce bir varsayımıdır...ayrıca kimse Atatürkçü olmak zorunda deil hala bunu anlayamamışlardır...Cumhuriyet ve Demokrasi bir şahıstan daha önde gelir bana göre(!)) Atatürkün ismini kullanan şerefsizler topluluğundan deil bu kesin hocam...
Atatürkün ve Laikliğin adını boşaltan bu Türkiye ve gerçek Atatürk düşmanlarının karşısında durduğu için , benim samimi sol azınlığım bu çığırtkanların elinde maşa... Yahudi ve Mason Kulüplerinin elinde olan medya sayesinde iyi reklam yapan bu satılmış zihinler hiç bir zaman Türkiyeyi ortadan kaldıramayacaklar... Bugün AKP gider yarın yerine başka biri gelir...Atatürkün zamanında kovduğu bu köpeklerin kökü mutlaka kurayacaktır...AKP kurutmaya yeminli bu biline : )

hocam öncelikle şunu söyleyim öğretmenseniz ş...siz gibi lafları hiç yakıştıramadım bir öğretmenin bu şekilde hitap şeklini hiç tasvip etmiyorum. ikincisi ben recep tayyip erdoğan adına konuşmadım kendi adıma konuşuyorum size sordum cevabınız evet ise gerekçeleriyle açıklayın hayırsa hayır deyin... ne var bunda gocunacak gücenecek bu sadece bir soru?

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri