Ak Parti kapatılacakmı/ kapatılmalımı/kapatılmamalımı ???

Kodla Büyü

Ak parti kapatılmalımı

• Evet

Oy: 0 0.0%
  • Hayır

• Fikrim yok

• Kullanılan toplam oy
    0
Durum
Konu kilitlenmiştir.
badboys' Alıntı:
ama sorun şurada
tayyibin hapishane oyunu ve genelkurmayın danışıklı e muhtırası gibi buda akp oylarını arttırmaya yönelik yerle seçim öncesi abd nin son manevrası
Hocam danışıklı kelimesi hariç yorumunuza tümüyle katılıyorum.

bunlar nedenleri. sonuçlarına da yazmak lazım
hapishane+Halkın Acıma ve Haksızlığa uğradığını düşündüğü insana verdiği destek=İktidar
e-Muhtıra=Anasaya Değişikliği refarandumu+Cumhurbaşkanlığı zaferi+ Sosyal Güvenlik YAsa Tasarısı(resmen halk referandumda kandırıldı uyutuldu)
Parti Kapatma=....?

garip ülkem daha çok oyunlar oynanır üstünde..aziz nesin seni saygıyla anıyoruz.. :alkis:

hayatsuyu1979' Alıntı:
P.tesi günü ekonomik gelişmeleri merak ediyorum. Bunun vebalini kim verecek. Ülke ekonomik krize girerse ne olacak. Bunun cevabını verecek olan var mı?

Türkiye bu fotoğrafları daha önce çok gördü.Bu da geçecek sonuçta kervan yoluna devam edecek gibi gözüküyor[/b]

Usturlab hocam inşallah önlemi alınmıştır ama piyasalar bunu çok ciddi şekilde olumsuz olarak algılayacak. Dolar Euro altın yükselişe gececek biz yine fakirleşmeye devam edecez. 2001 den sonra az da olsa bi istikrar yakalanmıştı bence ama maalesef 6 yıl boşuna gitmiş olacak. İnşallah korktuğumuz gibi olmaz. Bu ülke insanı neden ekonomik krizlere mahkum olsun ki zaten %5 e bişey olmuyor zenginleştikçe zenginleşiyorlar %15 normal %80 ni ne olcak Allah yardımcımız olsun diyorum.

erginbakla' Alıntı:
badboys' Alıntı:
ama sorun şurada
tayyibin hapishane oyunu ve genelkurmayın danışıklı e muhtırası gibi buda akp oylarını arttırmaya yönelik yerle seçim öncesi abd nin son manevrası
Hocam danışıklı kelimesi hariç yorumunuza tümüyle katılıyorum.

bunlar nedenleri. sonuçlarına da yazmak lazım
hapishane+Halkın Acıma ve Haksızlığa uğradığını düşündüğü insana verdiği destek=İktidar
e-Muhtıra=Anasaya Değişikliği refarandumu+Cumhurbaşkanlığı zaferi+ Sosyal Güvenlik YAsa Tasarısı(resmen halk referandumda kandırıldı uyutuldu)
Parti Kapatma=....?

üst üste biraz fazla değilmi hocam aynı şeyler

suskunyurek' Alıntı:
ya bu anayasanın ilk üç maddesi ve anayasanın geneli ülkenin bölünmez bütünlüğünden bahsetmiyor mu ki teröristler parti kurunca kapatma davası açılmıyor... kaldı ki laiklik din vicdan özgürlüğ ile bağlantılıysa isteyenin istediği gibi giyinmesi niye ülke için bir tehlike (kapatma davası gerkçesi özgürlklerin genişletilmesi Dünyada bir ilk )

İşte hala millet olarak bunun farkına varamadık ne yazık ki. Türban teröristin elindeki keleşlerden daha tehlikeli onlar için. Yazık

evet bencede tek partili sisteme geçmek gerek Digerleri zaten bi şekilde kapatılıyor ne gerek var bunca sıkıntıyı çekmeye.

Hocam bunu Sosyalist Enternasyonalin Ak Partiye yaptığı tekliften öğrenebiliriz. Katılıyorum dünyadaki sol ile Türkiye'deki solu iyi ayırd etmek gerekir. Türkiye'deki sol statükocu sözde sosyal sözde demokrat. Yaptıklarından belli.

AK Parti sola mı kayıyor?

K Parti sol bir parti mi oluyor? Erdoğan'ın sözleri bu iddiayı doğrular gibi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'yi Sosyalist Enternasyonal'den atmak istediklerini öne sürerek, ''Bize gelip söylüyorlar, 'sizi alalım' diyorlar. Biz de diyoruz ki, CHP orada olduğu için gelemeyiz, onu atın biz gelelim'' dedi.

ERDOĞAN: HANİ SOSYAL DEMOKRATTIN SEN?

Erdoğan, Metropol Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Sağlık alanında yaptıkları çalışmalara değinen Erdoğan, vatandaşın ilaçlarını serbest eczahanelerden alabildiğini anlattı. Bu uygulamayı getirmek istediklerini, anamuhalefet partisi CHP'nin buna ''olmaz'' değini ifade eden Başbakan Erdoğan, ''Hani sosyal demokrattın sen?'' diye sordu.

ONU ATIN BİZ GELELİM

Erdoğan, ''Bunları Sosyalist Enternasyonal'den atmak istiyorlar aslında. Bize gelip söylüyorlar, 'sizi alalım' diyorlar. Biz de diyoruz ki, 'CHP orada olduğu için gelemeyiz, onu atın biz gelelim.' Niye? Çünkü sosyal adaleti biz sağlıyoruz da ondan. Çünkü biz, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin gereği neyse onları yapıyoruz. Vatandaşın sorunlarını gidermek durumundayız, gideriyoruz da...'' dedi.

basbag' Alıntı:
peki hocam bu söyleminle akp inin solcu bir parti olduğunu iddia ediyorsun yani. sende biliyorsunki akp muhafazakar ve sağ partidir.

bazı arkadaşların çok hoşuna gitmiş partinin kapatılmak istenmesi.. akp gitsinde varsın bi kriz daha çıksın.. hainlik bu..mantık çok saçma.. akp gider.. ne zaman.. sandıkta.. buna halk karar verir.. yargı değil.. ki yargınında kimin elinde olduğu herkesçe biliniyor.. kimse bağımsız yargıdan bahsetmesin..hele hele laiklik edebiyatından hiç..

PES

basbag' Alıntı:
madem türkiyenin hükümetine güveniyorsunuz. peki neden bu ülkenin yargıtayına güvenmiyorsunuz. hatırlarsanız refah partisi de bu nedenle kapatılmıştı. o zaman neden sesiniz soluğunuz çıkmıyordu. laikliğe darbe vuracak her türlü unsur yokedilmeli unutmamalıyızki Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz. ve anayasamızın ilk 4 maddesi değişemez ve değişmesi dahi teklif edilemez.

arkadasim sallamisin ya...o zaman yasama organinin isi ne.. zamanin gereklerine gore her kanun degisebilir yenilenebilir....

racon' Alıntı:
türkiyeye sadece chp yeter diğer partileri kapatmak lazım.

hocam kimse burda chp ismini ağzına bile almadı. bu ülkede rejim karşıtı partilere hayır. herkeste bunu adı gibi biliyorki akp gerçekten rejim karşıtı. işte size başbakanın sözleri

“Hilafetin başkenti İstanbul ve merkezi Topkapı Sarayı olacak.”
“İktidara geldiğimizde heykelleri yıkacağız, cemevlerine izin vermeyeceğiz.”
“Allah’ın izniyle Ordu’yu ele geçireceğiz, tek kurşun atmadan İslâm devletini kuracağız.”
“Bizim için cihat, hilafetin kurulması sonrasında başlayacak. Hemen cihat ilan edilecek.”
“Biz İslâmi olmayan bu toplumu kökten, tamamen değiştirmeyi amaçlıyoruz.”
“Çocuğunu okula, askere gönderiyorsun laiklik üzerine ant içirip dinini elinden alıyorlar. Laiklik üzerine ant içen Müslüman değildir. “
“Güneydoğu'da ölenlere şehit denildiği anda Kuran'ı inkâr etmiş olursunuz. Çünkü, Allah yolunda ölenlere şehit denir.”
“Biz Ankara’yı başkent olarak kabul etmiyoruz. Biz hilafetin devletini inşallah İstanbul’da kuracak olursak, İstanbul’u başkent yapacağız. İnşallah müstakbel halife Ata Abu Raşta, Topkapı Sarayı’ndaki makama oturacaktır. Hilafetin başkenti İstanbul ve merkezi Topkapı Sarayı olacaktır.”
“Hilafet bayrağı İstanbul’da indi ve biz bu bayrağı yeniden İstanbul’da, Türkiye’de kaldırmak istiyoruz. Bayrağı indiği yerden kaldırmak istiyoruz. Bayrak 3 Mart 1924’te hilafetin kaldırılmasıyla birlikte İstanbul’da aşağı indirildi ve biz yeniden İstanbul’dan göndere çekmek istiyoruz. ( Son dönemde Ankaranın Başkent olma niteliğine karşı başlatılan savaş bu amaçtan saik almaktadır.) “
“Hilafet iktidarında cemevlerine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Gayri Müslimler ise ibadetlerinde serbesttirler. Ama topluma açık alanlara çıktıkları anda İslâmın kurallarına uymak zorundadır. Yani gayri Müslim bir kadın başörtüsüz dışarı çıkamaz. Gayri Müslim bir insan örneğin kendi sahip olduğu Hıristiyanlık fikrinin propagandasını yapamaz.”
“İslâm devletini kurduğumuzda, birtakım İslâmi cemaatlerin varlığına da izin verilmeyecektir. Bektaşilik, Mevlevilik gibi tarikat ve cemaatler bir zafiyetin sonucudur. İslâmın özünde bu tür cemaat ve tarikatların oluşmasına imkân tanıyan bir şey yoktur. Bu grupların hiçbirinin varlık nedeni vahiy kaynaklı değildir. Pek çoğu Hint, Yunan ve Şaman felsefesinden feyiz almaktadır.”
“Öte yandan, iktidara geldiğimizde, tüm heykelleri yıkacağız. Tıpkı Hz. Muhammed’in Kâbe’deki putları yıkması gibi. Bu konuda tartışılacak bir şey yoktur. Çünkü haramdır.”

Hainlerin kimin heykellerini hedeflediklerini söylemeye gerek yok. İşte Atatürk düşmanlarının fikirleri.

“Cumhuriyet’i kuran bir otoriteydi. Yani bir güçtü. Ve biz de biliyoruz ki, O isterse bu olur. Yani bugün Türkiye’deki güç sahibi bellidir ( Nakşi ve fettullahçı kökenli akp'yi kast ediyor). Burayı elde eden bir kitle çok rahat bir şekilde Türkiye’de darbe yapabilir.”

İşte, Atatürk, Cumhuriyet ve başkent Ankara’nın temsil ettiği değerlerin düşmanlarının gerekçesi yukarıda çok net olarak belirtiliyor. Saltanat, hilafet ve çağdışı bir Arap yaşamı. Bunları değiştiren kişi ve kurumlar ise baş düşmanları. Çünkü hilafeti Ankara’da, Mustafa Kemal Atatürk kaldırdı. Kurtuluş’ta kendisine sahip çıkan Anadolu halkının kudretini tüm dünyaya göstermek için Ankara’yı da başkent yaptı.

Anayasa’nın laikliği tanımlayan ve koruyan 2. ve 4. maddesini, 10., 13. ve 42. maddelerini değiştirmek suretiyle bu maddeleri etkisiz hale getirme girişimleri hukuka ve rejime karşı dolaylı bir girişimdir. Diğer bazı maddelerin değiştirilmesi suretiyle Anayasa’nın değişmez maddelerinin yasal işlevi yok sayılmak istenilmektedir.

“Tutturmuşlar bir laiklik elden gidiyor diye. Millet istedikten sonra tabii gidecek yahu! ( tayip Erdoğan)” diyenler asıl hedeflerine yönelmiştir. Üst yönetimde eşi türbanlı olmayan kalmış mıdır? Bu tesadüf müdür, yoksa siyasi bir tercihin sonucu mudur?

İŞTE BAŞBAKANIN BZİZZAT KENDİ SÖYLEDİĞİ LAFLAR....

"peki hocam bu söyleminle akp inin solcu bir parti olduğunu iddia ediyorsun yani. sende biliyorsunki akp muhafazakar ve sağ partidir."(basbag)

Arkadaşım Türkiye'deki sağ ile Avrupa'daki sağ anlayışı birbirinden farklıdır. Avrupalı Sosyalistler CHP'yi sol parti olarak görmüyor, Ak Parti'yi davete hazırlanıyor. Avrupa'da elitist, seçkinci sol parti olduğunu sanmıyorum.

basbag kardeş kendi kulağınla duydun mu buTayyip in ifadelerni. Ha duyduysanbizzat o zaman sözüm yok... ha alıntıyasa biyerlerden o zaman başkalarının borazanlığını yapmayın lütfen

sitelerde' Alıntı:
"peki hocam bu söyleminle akp inin solcu bir parti olduğunu iddia ediyorsun yani. sende biliyorsunki akp muhafazakar ve sağ partidir."(basbag)

Arkadaşım Türkiye'deki sağ ile Avrupa'daki sağ anlayışı birbirinden farklıdır. Avrupalı Sosyalistler CHP'yi sol parti olarak görmüyor, Ak Parti'yi davete hazırlanıyor. Avrupa'da elitist, seçkinci sol parti olduğunu sanmıyorum.

hocam ben chp yi telaffuz bile etmedim chp yi hiç savunmadım. istersen yazılarımı bir oku ondan sonra yorum yap. okişşşşş. :D

Kapatmaya olumlu bakan arkadaşlara sadece şunu sormak istiyorum akp hükümete geldi geleli baskı gördünüzmü ? Gerçekten çok merak ediyorum.

basbag' Alıntı:
racon' Alıntı:
türkiyeye sadece chp yeter diğer partileri kapatmak lazım.

hocam kimse burda chp ismini ağzına bile almadı. bu ülkede rejim karşıtı partilere hayır. herkeste bunu adı gibi biliyorki akp gerçekten rejim karşıtı. işte size başbakanın sözleri

“Hilafetin başkenti İstanbul ve merkezi Topkapı Sarayı olacak.”
“İktidara geldiğimizde heykelleri yıkacağız, cemevlerine izin vermeyeceğiz.”
“Allah’ın izniyle Ordu’yu ele geçireceğiz, tek kurşun atmadan İslâm devletini kuracağız.”
“Bizim için cihat, hilafetin kurulması sonrasında başlayacak. Hemen cihat ilan edilecek.”
“Biz İslâmi olmayan bu toplumu kökten, tamamen değiştirmeyi amaçlıyoruz.”
“Çocuğunu okula, askere gönderiyorsun laiklik üzerine ant içirip dinini elinden alıyorlar. Laiklik üzerine ant içen Müslüman değildir. “
“Güneydoğu'da ölenlere şehit denildiği anda Kuran'ı inkâr etmiş olursunuz. Çünkü, Allah yolunda ölenlere şehit denir.”
“Biz Ankara’yı başkent olarak kabul etmiyoruz. Biz hilafetin devletini inşallah İstanbul’da kuracak olursak, İstanbul’u başkent yapacağız. İnşallah müstakbel halife Ata Abu Raşta, Topkapı Sarayı’ndaki makama oturacaktır. Hilafetin başkenti İstanbul ve merkezi Topkapı Sarayı olacaktır.”
“Hilafet bayrağı İstanbul’da indi ve biz bu bayrağı yeniden İstanbul’da, Türkiye’de kaldırmak istiyoruz. Bayrağı indiği yerden kaldırmak istiyoruz. Bayrak 3 Mart 1924’te hilafetin kaldırılmasıyla birlikte İstanbul’da aşağı indirildi ve biz yeniden İstanbul’dan göndere çekmek istiyoruz. ( Son dönemde Ankaranın Başkent olma niteliğine karşı başlatılan savaş bu amaçtan saik almaktadır.) “
“Hilafet iktidarında cemevlerine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Gayri Müslimler ise ibadetlerinde serbesttirler. Ama topluma açık alanlara çıktıkları anda İslâmın kurallarına uymak zorundadır. Yani gayri Müslim bir kadın başörtüsüz dışarı çıkamaz. Gayri Müslim bir insan örneğin kendi sahip olduğu Hıristiyanlık fikrinin propagandasını yapamaz.”
“İslâm devletini kurduğumuzda, birtakım İslâmi cemaatlerin varlığına da izin verilmeyecektir. Bektaşilik, Mevlevilik gibi tarikat ve cemaatler bir zafiyetin sonucudur. İslâmın özünde bu tür cemaat ve tarikatların oluşmasına imkân tanıyan bir şey yoktur. Bu grupların hiçbirinin varlık nedeni vahiy kaynaklı değildir. Pek çoğu Hint, Yunan ve Şaman felsefesinden feyiz almaktadır.”
“Öte yandan, iktidara geldiğimizde, tüm heykelleri yıkacağız. Tıpkı Hz. Muhammed’in Kâbe’deki putları yıkması gibi. Bu konuda tartışılacak bir şey yoktur. Çünkü haramdır.”

Hainlerin kimin heykellerini hedeflediklerini söylemeye gerek yok. İşte Atatürk düşmanlarının fikirleri.

“Cumhuriyet’i kuran bir otoriteydi. Yani bir güçtü. Ve biz de biliyoruz ki, O isterse bu olur. Yani bugün Türkiye’deki güç sahibi bellidir ( Nakşi ve fettullahçı kökenli akp'yi kast ediyor). Burayı elde eden bir kitle çok rahat bir şekilde Türkiye’de darbe yapabilir.”

İşte, Atatürk, Cumhuriyet ve başkent Ankara’nın temsil ettiği değerlerin düşmanlarının gerekçesi yukarıda çok net olarak belirtiliyor. Saltanat, hilafet ve çağdışı bir Arap yaşamı. Bunları değiştiren kişi ve kurumlar ise baş düşmanları. Çünkü hilafeti Ankara’da, Mustafa Kemal Atatürk kaldırdı. Kurtuluş’ta kendisine sahip çıkan Anadolu halkının kudretini tüm dünyaya göstermek için Ankara’yı da başkent yaptı.

Anayasa’nın laikliği tanımlayan ve koruyan 2. ve 4. maddesini, 10., 13. ve 42. maddelerini değiştirmek suretiyle bu maddeleri etkisiz hale getirme girişimleri hukuka ve rejime karşı dolaylı bir girişimdir. Diğer bazı maddelerin değiştirilmesi suretiyle Anayasa’nın değişmez maddelerinin yasal işlevi yok sayılmak istenilmektedir.

“Tutturmuşlar bir laiklik elden gidiyor diye. Millet istedikten sonra tabii gidecek yahu! ( tayip Erdoğan)” diyenler asıl hedeflerine yönelmiştir. Üst yönetimde eşi türbanlı olmayan kalmış mıdır? Bu tesadüf müdür, yoksa siyasi bir tercihin sonucu mudur?

İŞTE BAŞBAKANIN BZİZZAT KENDİ SÖYLEDİĞİ LAFLAR....
:+1: :+1: :+1: :+1:

Devletin en yüksek tepelerine sızmış olan çetelerin üzerine gidildiği için kapatma girişimine hiç şaşırmadım. Laiklik bahane rant krallığı şahane. Zülfü yare dokunursan böyle sesler işitirsin.

ceren2005' Alıntı:
basbag kardeş kendi kulağınla duydun mu buTayyip in ifadelerni. Ha duyduysanbizzat o zaman sözüm yok... ha alıntıyasa biyerlerden o zaman başkalarının borazanlığını yapmayın lütfen

hocam kendi kulağımla duymadım. ama başbakan kendi ağzıyla zaten itiraf etti bunları. evet ben bu sözleri sarfettim atatürk düşmanıydım artık değiştim dedi. sizin güncel gelişmelerden haberiniz yok galiba. hatta size bir kitap ismi önereyim o kitapta bunlar belgeli ve noter tasdikli okuyun "Ergün Poyraz'ın Musa'nın Çocukları"

basbag' Alıntı:
ceren2005' Alıntı:

hocam kendi kulağımla duymadım. ama başbakan kendi ağzıyla zaten itiraf etti bunları. evet ben bu sözleri sarfettim atatürk düşmanıydım artık değiştim dedi. sizin güncel gelişmelerden haberiniz yok galiba. hatta size bir kitap ismi önereyim o kitapta bunlar belgeli ve noter tasdikli okuyun "Ergün Poyraz'ın Musa'nın Çocukları"

hocam öyle bir kaynak söylüyorsunki inanmak mümkün değil. kitaba göre rte irancı ülekeye şeriat getirmek isteyen,amerkiancı amerikan emperyalizmini türkiyeye getirmek isteyen, yahudi dönmesi israilin emellerini gerçekleştirmek isteyen birisi. bir insan bunların hepsi nasıl olur artık siz bir mantık bulun.

basbag' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

hocam ben chp yi telaffuz bile etmedim chp yi hiç savunmadım. istersen yazılarımı bir oku ondan sonra yorum yap. okişşşşş. :D

Sen CHP'yi teleffuz ettin gibi bir ima var mı yorumumda. Türkiye'de sol olarak anlaşılan partilerin Avrupa standartlarında sol olmadıklarını, Avrupa ve Türkiye'de sağ ve sol kavramlarının içinin farklı şeylerle dolduğu söylemeye calıştım. Örnek olarak da ben CHP'yi uygun gördüm. Vereceğim örneği de önce sana mı danışmalıydım?

Kaldı ki hocam farklı bir sol parti olsun. Çıkar halkın karşısına anlatır meramını alır oyunu. Halkın taleplerini yerine getirdi de millet mi getirmedi iktidara Chp'yi.

Re: PES

zotri' Alıntı:
basbag' Alıntı:
madem türkiyenin hükümetine güveniyorsunuz. peki neden bu ülkenin yargıtayına güvenmiyorsunuz. hatırlarsanız refah partisi de bu nedenle kapatılmıştı. o zaman neden sesiniz soluğunuz çıkmıyordu. laikliğe darbe vuracak her türlü unsur yokedilmeli unutmamalıyızki Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz. ve anayasamızın ilk 4 maddesi değişemez ve değişmesi dahi teklif edilemez.

arkadasim sallamisin ya...o zaman yasama organinin isi ne.. zamanin gereklerine gore her kanun degisebilir yenilenebilir....

sayın hocam biraz uslubunuza dikkat etseniz sevinirim. bakın size sayın diye hitap ediyorum. bunu ben söylemiyorumki devletin organlarından biri söylüyor yargıtay söylüyor. haa sözüm ona yargıtayı tanımıyosanız onu bilemem çünkü bu sözlerinizle tezatlık ifade ediyor.

sitelerde' Alıntı:
basbag' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Sen CHP'yi teleffuz ettin gibi bir ima var mı yorumumda. Türkiye'de sol olarak anlaşılan partilerin Avrupa standartlarında sol olmadıklarını, Avrupa ve Türkiye'de sağ ve sol kavramlarının içinin farklı şeylerle dolduğu söylemeye calıştım. Örnek olarak da ben CHP'yi uygun gördüm. Vereceğim örneği de önce sana mı danışmalıydım?

sevgili hocam ben chp yi telaffuz etmedim ama siz etmişsiniz bakın yazıdğınız yazıyı okuyun örnek olarak zaten beni de chp saflarına koymuşsunuz. uygun gördüm demişsiniz. şunu söyleyim ben chp li değilim atatürkçüyüm sayın hocam adını ne koyarsan koyunuz.

girdab' Alıntı:
Anayasayı kim değiştirir Basbag hocam?

anayasayı mecliste 3/2 çoğunluğu olan hükümet değiştirir. yani 367 milletvekili barajını geçen her hükümet elbette değiştirebilir. bugüne kadar 367 yi geçen birçok hükümet oldu ama değiştirmeyi bırakın bunun telaffuzu bile olmadı. ne hikmetse akp ben %46 oy aldım istediğim yasayı değiştiririm istediğim gibi at koştururum diyor. benim sorunum bu "hayır akp istediğin gibi at koşturamazsın yasaları değiştiremezsin"

yazmıyayım dedim ama
bir şekilde yorum yapma ihtiyacı hissettiğim konu.

bu dava hakkında televizyona çıkan yorumcuların, haber sitelerindeki okuyucuların ve forum yazarlarının ortak sloganı şu olmuştur : demokratik değil.

arkadaşım, bu ülkede ne demokratik bana Allah aşkına söyleyin! 1960 yılından beri, bu ülkenin demokrasiyle yönetildiğinden bahsetmenin imkanı var mı? bu kadar geriye gitmeye gerek yok; son beşbuçuk senedir yaşadığımız tüm olayların içinde bana türban meselesindeki çözüm arayışları dışında özgürlükten ve demokrasiden bahsedebildiğiniz tek bir konu var mı?

madem bu kadar demokrasi düşkünüydük, neden sesimiz çıkmıyordu yıllardır ya da neden bu kadar güçlü bir sesle savunmuyorduk demokrasiyi? "cumhurbaşkanını seçerken diğer partilerin de görüşünü alacağız" dediler, yapmadılar. 2007 nisan ayında cumhurbaşkanlığı seçimlerininde abdullah gül'ün tek aday olduğunu unuttuk mu yoksa? diledikleri ve istedikleri tüm yasaları alt komisyonlarda oy çoğunluğu ile nasıl geçiriyorlarsa, meclisten de aynı şekilde rahatça geçirmiyorlar mı, hem de hiç tartışmadan, tartışanı da azarlayarak.

bu mudur demokrasi?
ne çabuk unuttun "demokrasi araçtır amaç değil" lafını.

basbag' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:
basbag' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

sevgili hocam ben chp yi telaffuz etmedim ama siz etmişsiniz bakın yazıdğınız yazıyı okuyun örnek olarak zaten beni de chp saflarına koymuşsunuz. uygun gördüm demişsiniz. şunu söyleyim ben chp li değilim atatürkçüyüm sayın hocam adını ne koyarsan koyunuz.

Ben CHP'yi telaffuz etmedim demedim ki. Fakat hocam seni CHP safına koyduğuma dair bir tek cümle gösterin yorumumdan. Yok. Siz yanlış anlamışsanız da bu benim için bir düzeltme şansı oluyor. Teşekkür ederim. basbag hocam'ı CHP safında görmüyorum, ama bu sol parti olarak görülen CHP'nin Avrupa standartlarına göre sol parti olmadığı gerçeğini değiştirmiyor ki.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri