Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü
Re: Akıllı tahtalarda en çok gelen sorular neler?

Arkadaşlar starboardta çöp tenekesinin yanındaki sayfa kıvrımı görünmüyor ve iptal edilmiş.ayarların tamamını kurcalamadım ama bilen varmı nereden açıldıgını?

esperaza' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
spring' Alıntı:
bazı tahtalarda denetim masası aktif bazılarında değil??? bu neden sizce???
acronisin hangi versiyonunu kullandın hocam??
tahta kurulumlarında farklılık olabilir hocam, vestelin kurulum yapan her teknik servisi kendi kafasına göre yapmış. bizde 35 tahta kurdular ve 4-5 farklı içerik vardı. Muhtemelen denetim masası aktif olan tahtalarda netsupport kurulu değildir, bendekiler öyleydi çünkü.

acronis 2013 kullandım ben image için gayette başarılı oldu. hatta bugün tahtanın birine image atıyordum hem C: hem D: nin, bir buçuk saat sürdüğü için kitledim gittim tahtayı, uyarmama rağmen öğrencinin biri gitmiş tahtanın fişini çekip kendi telefonunu şarja takmış. C: nin atması bittiği için baktım sorunsuz yükleme yapmış C:ye ama D:yi biçimlendirmiş öyle kalmış. Sadece D:dekileri yeniden copy-paste yaptım bitti

Sayın hocam bizim okuldaki tahtalarda hem pardus hem de win7 var. bahsettiğin programla hem pardusun hem de win 7 nin aynı anda imajını alabilir miyim ? yani alınan imajı yüklediğim zaman hem win7 hem pardus hem de yedekler olur mu?
tekrar yüklemede sıkıntı olur mu?
teşekkürler
hocam zaten image ile diskin istediğiniz bölümlerinin opyasını alıyorsunuz, dolayısıyla içinde olan herşeyi almış olursunuz. bütün sistemide aynen diğer tahtaya aktarırsınız. Sadece C sürücüsünün imajını alırsanız win+pardus artı yüklü programları alırsınız. :D ninde imajını eklerseniz hem içeriklerinizi hem yedeklerinizide aktarmış olursunuz

arkadaşlar akıllı tahta yönetici şifresini pm atabilirmisiniz bugün başladı görevlendirme kordinatorden istedim daha geri dönmedi :(

tcoalngsau' Alıntı:
Arkadaşlar starboardta çöp tenekesinin yanındaki sayfa kıvrımı görünmüyor ve iptal edilmiş.ayarların tamamını kurcalamadım ama bilen varmı nereden açıldıgını?

ayarlar-profil-yeni profil-standart ayarlar(diğer modeller)

Çağrı1' Alıntı:
kablosuz ağa bağlanırken şifreyle bağlansın diyor müdür otomatik bağlandaki tiki kasldırdımö yine balanıyorr yardım
ağ ve paylaşım merkezinden kablosuz ağları yöneti tıkla, oradan daha önce otomatik girdiğin kablosuz ağlar sıralanacak,otomatik girmesini istemediğini kaldır oradan.

tcoalngsau' Alıntı:
hocam görünüm ekran yerleştirmesinde sayfa sekmesine tıklamanız işinizi görür sanırım;)

Arkadaşlar bir sorumda benim olacak öğretmen arkadaşlar birisi labtop ile akıllı tahtaya bağlanınca dokunmatik özelliği kayboluyor neden bilen varmı?

Erdadas2010' Alıntı:
Arkadaşlar bir sorumda benim olacak öğretmen arkadaşlar birisi labtop ile akıllı tahtaya bağlanınca dokunmatik özelliği kayboluyor neden bilen varmı?
Hocam laptopta dokunmatik programı yüklü olmadığı için kayboluyor. Eğer akıllı tahtalarda kurulum yapacak olursan kurulum sırasında da dokunmatiğin çalışmadığını göreceksin. Akıllı tahtadaki windows işletim sistemi devreye girdiği an dokunmatik çalışır.

erdal_erdal_0' Alıntı:
arkadaşlar akıllı tahta yönetici şifresini pm atabilirmisiniz bugün başladı görevlendirme kordinatorden istedim daha geri dönmedi :(
Hocam okul e_mail adresini verirsen yollayabilrim. Foumda öğrencilerde olduğu için direkt mesaj atmak pek güvenli olmuyo kusura bakma:(

erdem12' Alıntı:
Poverpoint sunuları neden çalışmıyor?
Cevap : Ms Ofis yok. Libre Ofisde Çalıştırın varsayılan programı değiştirin
Microsoft Office in programı olan Microsoft PowerPoint Viewer ücretsiz programı yükleyerek de sunular görüntülenebilir. Ancak sunular üzerinde değişiklik yapılamıyor. Alternatif olarak dursun diye söyledim :)

ferdierdem55' Alıntı:
erdal_erdal_0' Alıntı:
Hocam okul e_mail adresini verirsen yollayabilrim. Foumda öğrencilerde olduğu için direkt mesaj atmak pek güvenli olmuyo kusura bakma:(
saolasın hocam bir arkadaş yolladı doğru söylüyosun dağıtmamak lazım ama en temizi kendin değiştirmek lazım kurarken

Arkadaşlar akıllı tahta da bir sorunum vr.Bir öğretmen arkadaş çocuklara 3 boyutlu resim göstermek için resmi açıyor resim tam ekran oluyor normalde klavyeden esc tuşuna basarak çıkılıyor ama akıllı tahta nasıl çıkacağımızı bulamadım. Daha önce bu sorunla karşılaşan var mı

Günaydın arkadaşlar, benim sorum şu:
Akıllı tahtaya kablo ile internet verdim, şimdi bu interneti wireless olarak sınıftaki diğer bilgisayarlara dağıtmak istiyorum :!:
Bu özelliği var diye biliyorum, bilen yada kurcalayan varmı arkadaşlar :?:

hlyzkn' Alıntı:
Arkadaşlar akıllı tahta da bir sorunum vr.Bir öğretmen arkadaş çocuklara 3 boyutlu resim göstermek için resmi açıyor resim tam ekran oluyor normalde klavyeden esc tuşuna basarak çıkılıyor ama akıllı tahta nasıl çıkacağımızı bulamadım. Daha önce bu sorunla karşılaşan var mı
Benim de başıma böyle bir durum geldi, ekranın solundan ekran klavyesini ortaya çekip Windows tuşuna basınca kurtuldum...

tuncay2744' Alıntı:
Akıllı tahtaya kablo ile internet verdim, şimdi bu interneti wireless olarak sınıftaki diğer bilgisayarlara dağıtmak istiyorum :!:

ağ bağlantıları-kalosuz ağları yönet-Ekle- karşına gelen 2 seçenekten alttakini seç veağ ismini,ağ şifreni yaz tamamdır..

Bu arada benim sorunum hala çözülmedi.söylediğiniz yöntemler olmadı.

Starboard da beyaz çalışma alanının köşelerindeki sayfa kıvrımları görünmüyor neden olabilir?

tcoalngsau' Alıntı:

Starboard da beyaz çalışma alanının köşelerindeki sayfa kıvrımları görünmüyor neden olabilir?
Ayarlar>Profil>Yeni Profil yöntemi olmadımı hocam?

Arkadaşlar sayfaları kaydırmak vb. durumlar için parmağınızı kullanıyorsunuz değil mi bizim gibi? :) Yahu elimiz kuru iken sinirlerim bozuluyor. Ekrana badem yağı falan mı sürsek ne yapsak? :)

kaanrevan' Alıntı:
Arkadaşlar sayfaları kaydırmak vb. durumlar için parmağınızı kullanıyorsunuz değil mi bizim gibi? :) Yahu elimiz kuru iken sinirlerim bozuluyor. Ekrana badem yağı falan mı sürsek ne yapsak? :)
Tırnağının üzerini kullan hocam daha hızlı oluyo :)

ferdierdem55' Alıntı:
kaanrevan' Alıntı:
Tırnağının üzerini kullan hocam daha hızlı oluyo :)

vestel kalem veriyor hocam...

tcoalngsau' Alıntı:
tuncay2744' Alıntı:

ağ bağlantıları-kalosuz ağları yönet-Ekle- karşına gelen 2 seçenekten alttakini seç veağ ismini,ağ şifreni yaz tamamdır..

Hocam bunu normal laptop da denedim, dediğin gibi bi ağ kurunca bağlı olduğu diğer ağı kesiyor. Ama tahtaya kablo ile bağlanacağım için bu sıkıntı olmayabilir. Siz bunu akıllı tahta üzerinde denediniz mi?
Teşekkürler..

tuncay2744' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:
tuncay2744' Alıntı:

Hocam bunu normal laptop da denedim, dediğin gibi bi ağ kurunca bağlı olduğu diğer ağı kesiyor. Ama tahtaya kablo ile bağlanacağım için bu sıkıntı olmayabilir. Siz bunu akıllı tahta üzerinde denediniz mi?
Teşekkürler..
kablo ile akıllı tahtaya net verdim sonra kablosuz olarak dağıttım oldu.

ferdierdem55' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

olmadı hocam

tcoalngsau' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

olmadı hocam
sağ taraftaki görünüm sekmesi, sayfa sekmesi düğmesi sayın hocam.
düzeltme:sekmeler isteğe göre solda da olabilir.

ferdierdem55' Alıntı:
erdem12' Alıntı:
Microsoft Office in programı olan Microsoft PowerPoint Viewer ücretsiz programı yükleyerek de sunular görüntülenebilir. Ancak sunular üzerinde değişiklik yapılamıyor. Alternatif olarak dursun diye söyledim :)

benden de bir alternatif ofis 2010 kur crekle... üzerinde isdedigin gibi yazı yazabiliyorsun kardes...

ama hiç kaydet deyip yazılanların kalıp kalmadıgını denemedim sunu bozlmasın diye denersem söylerim...

tuncay2744' Alıntı:

Lütfen soru sormadan forumda yazılanları oku kardes bunun cevabı verildi zaten ve ben denedim basarılı oldu forumu çöplüge çeviriyoruz boş yazılarla bu bölümün yöneticisi arkadas gereksiz msjları silsin lüfen..

Erdadas2010' Alıntı:
önce etkileşimli tahta d sürücüsünde driverlerin içinde dokunmatik ile ilgili driveri laptopa kuracaksınız
sonra laptop ile etkileşimli tahta arasında usb kablo(iki ucu erkek deniyo) bağlantısı yapacaksınız.
dokunmatik özelliğini kullanabilirsiniz.tecrübe ile sabittir.

arkadya' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
erdem12' Alıntı:

benden de bir alternatif ofis 2010 kur crekle... üzerinde isdedigin gibi yazı yazabiliyorsun kardes...

ama hiç kaydet deyip yazılanların kalıp kalmadıgını denemedim sunu bozlmasın diye denersem söylerim...
Hocam ***** kullandıktan sonra bi anlamı yok. Orjinal program alternatifleri lazım. Tahtalarda korsan program kullanmakla ilgili bi problem çıkarsa ilk bizim başımız ağrır.

Geri