Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü
Starboard Yazılımında Wmv uzantılı videolara bağlantı eklediğimizde tam sayfa açılan ekrandan çıkmak için kamera simgesine tıklayınca yeni bir sayfa ekleyerek yeni sayfaya videodan anlık görüntüyü yapıştırıyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı?

efsekiz_8' Alıntı:
Starboard Yazılımında Wmv uzantılı videolara bağlantı eklediğimizde tam sayfa açılan ekrandan çıkmak için kamera simgesine tıklayınca yeni bir sayfa ekleyerek yeni sayfaya videodan anlık görüntüyü yapıştırıyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı?

Sayfadan çıkıp Yazıtahtasına dönmek için;
Starboard menü penceresine sağ tıklayıp Konu - Yazıtahtası yolu izlenebilir.

başlık için teşekkürler...Ayrıca star board programı hakkında araştırma yapacağım lazım olacak..

toprak60' Alıntı:
admin şifresine nasıl ulaşabilirim?
özelden atabilecek varsa sevinirim...

pm attım hocam

arkadaşlar akıllı tahtanın beyaz yazı tahtasının tutma yerini kırdım :( elimde kaldı öğrenciler de bakıyordu rezil oldum :D başına böyle bir iş gelen oldu mu? servisi arasam gelip düzeltirler mi?

Arkadaşlar akıllı tahtanın arkasındaki kablo çıkmış ve akıllı tahta açılmıyo. Öğrencilerin eliyle çıkarması imkansız. Sanırım titreşimden dolayı çıkıyo bu kablo. Baktım ellle takılacak gibi değil. Tahtayı kaldırıp taksam dedim ama 70 kiloluk ekranı kaldırmak biraz zor olacak ve başına bişey gelir de garantisi düşer diye servisi aradım. Servisi aramak sorun değil ama her böyle kablo çıktığında servisi mi arayacaz? Acaba tahtanın altındaki metale delik açsak oradan takılabilir diye düşünüyorum ama delik açınca da garanti düşer mi bilmiyorum. Acaba vestel para kazanmak için mi bu kadar basit bir işi bizim için zorlaştırmış diye de düşünmeden geçemiyorum..

nurhayat' Alıntı:
toprak60' Alıntı:

pm attım hocam

arkadaşlar akıllı tahtanın beyaz yazı tahtasının tutma yerini kırdım :( elimde kaldı öğrenciler de bakıyordu rezil oldum :D başına böyle bir iş gelen oldu mu? servisi arasam gelip düzeltirler mi?

Servisi takar hocam ara..

nurhayat' Alıntı:
toprak60' Alıntı:

pm attım hocam

Bizde oldu benzer şekilde. Servisi aradık elimizde parça yok, sipariş edecez gelince gelip takarız ama parasını alırız dediler. Garanti dışı yani.

bugün bir kursiyer elinde sanırım flash ile hazırlanmış 3D görüntü (panaromik) getirmiş...açtık tahtada ve tam ekran çalıştı fakat bir türlü çıkış yapamadık.Ekran klavyesi yok oluyor ve hiç bir şekilde çıkış yapamadık .Bu tür durumlarda yöntem bilen? Benim sonradan aklıma geldi ama uygulamadım tahta ekranının üstünde bulunan ( ses ,parlaklık ayarı v.s ) kısımda harici cihaz bağlandığında geçiş yapmak için kullanılan düğme belki işi çözer.fikir verecek olan ?

hemenyardim' Alıntı:
efsekiz_8' Alıntı:

Sayfadan çıkıp Yazıtahtasına dönmek için;
Starboard menü penceresine sağ tıklayıp Konu - Yazıtahtası yolu izlenebilir.

Açıklama için teşekkürler.

tcoalngsau' Alıntı:
bugün bir kursiyer elinde sanırım flash ile hazırlanmış 3D görüntü (panaromik) getirmiş...açtık tahtada ve tam ekran çalıştı fakat bir türlü çıkış yapamadık.Ekran klavyesi yok oluyor ve hiç bir şekilde çıkış yapamadık .Bu tür durumlarda yöntem bilen? Benim sonradan aklıma geldi ama uygulamadım tahta ekranının üstünde bulunan ( ses ,parlaklık ayarı v.s ) kısımda harici cihaz bağlandığında geçiş yapmak için kullanılan düğme belki işi çözer.fikir verecek olan ?

Benzer bir durumda Alt+F4 ile çıkış yapabilmiştim.

Merhaba arkadaşlar bende bir haftadır tanıştım akıllı tahtalarla yazılanlarıda mümkün olduğunca okumaya çalıştım benimde birkaç sorum olacak sizlere... ninite sitesinden akıllı tahtalara programları kurmak için akıllı tahtalarda int şartmı çünkü benim okulumda daha sınıflarda net bağlantısı yok ayrıca flasla atmaya denedim oda olmadı bu yönetici şifresine sahip değilim eğer bu şifreler her ilde aynıysa bende rica ediyorum... ayrıca office 2010 u aktifleştiremedim ürün anahtarları girdim ama olmadı... son olarak stardboard programının içinde tam olarak hangi uzantılı dökümanalrı(word pdf vb..) açabiliyoruz ve nasıllll

:)

busra1987avsar' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bende bir haftadır tanıştım akıllı tahtalarla yazılanlarıda mümkün olduğunca okumaya çalıştım benimde birkaç sorum olacak sizlere... ninite sitesinden akıllı tahtalara programları kurmak için akıllı tahtalarda int şartmı çünkü benim okulumda daha sınıflarda net bağlantısı yok ayrıca flasla atmaya denedim oda olmadı bu yönetici şifresine sahip değilim eğer bu şifreler her ilde aynıysa bende rica ediyorum... ayrıca office 2010 u aktifleştiremedim ürün anahtarları girdim ama olmadı... son olarak stardboard programının içinde tam olarak hangi uzantılı dökümanalrı(word pdf vb..) açabiliyoruz ve nasıllll

:)

-Ninite'den program kurmak için internet şart hocam.
-Yönetici şifreleri tahtalarda aynı.
-Starboard programında hemen hemen her dosyayı açabilirsiniz. Starboard programında belge bölümüne tıklayın. Alt tarafta "+" işareti ile gösterilmiş ekle butonu var. Buradan istediğiniz belgeyi ekleyin listeye eklendiğini göreceksiniz. Daha sonra listedeki dosya ismine çift tıklayarak açabilirsiniz.

teşşekkürler hocam denedim kendi pcmde oldu yalnız akıllı tahtalarımda office programları mevcut değil yinede farketmezmi acaba açarmı yani bu arada deneme şansım zor oluyo sınıflarda ders işlendiği için o yüzden denemeden soruyorum

busra1987avsar' Alıntı:
teşşekkürler hocam denedim kendi pcmde oldu yalnız akıllı tahtalarımda office programları mevcut değil yinede farketmezmi acaba açarmı yani bu arada deneme şansım zor oluyo sınıflarda ders işlendiği için o yüzden denemeden soruyorum
Hocam Microsoft Office programı ücretli olduğu için ve korsan program kullanmamak için ben ve bi çok arkadaşımız Ücretsiz olan LibreOffice programını kullanıyoruz. Microsoft Office programıyla birebir aynı nerdeyse. İnternettten indirip kurabilirsiniz.

hocam akıllı tahaların içinde libre office diye bişey var ama ben kurmadım aynı şeydenmi bahsediyoruz yoksa benim onu aktive filanmı etmem gerekiyor

Tamam hocam kurulmuş o zaman.Ücretsiz olduğundan herhangi bir aktive işlemi falan yok. O programı inceleyin. Hoşunuza gidecektir. M. Office le aynı nerdeyse..

Re: Akıllı tahtalarda en çok gelen sorular neler?

ferdierdem55' Alıntı:
erdem12' Alıntı:
Poverpoint sunuları neden çalışmıyor?
Cevap : Ms Ofis yok. Libre Ofisde Çalıştırın varsayılan programı değiştirin
Microsoft Office in programı olan Microsoft PowerPoint Viewer ücretsiz programı yükleyerek de sunular görüntülenebilir. Ancak sunular üzerinde değişiklik yapılamıyor. Alternatif olarak dursun diye söyledim :)
Microsoft PowerPoint Viewer zaten yüklenmiş tahtalara, tekrar yüklemeye gerek yok

Re: Akıllı tahtalarda en çok gelen sorular neler?

kuyakar' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
erdem12' Alıntı:
Poverpoint sunuları neden çalışmıyor?
Cevap : Ms Ofis yok. Libre Ofisde Çalıştırın varsayılan programı değiştirin
Microsoft Office in programı olan Microsoft PowerPoint Viewer ücretsiz programı yükleyerek de sunular görüntülenebilir. Ancak sunular üzerinde değişiklik yapılamıyor. Alternatif olarak dursun diye söyledim :)
Microsoft PowerPoint Viewer zaten yüklenmiş tahtalara, tekrar yüklemeye gerek yok
Bizim tahtalar da yoktu hocam. Kendim kurdum.

biraz önce müdür yardımcısı geldi. akıllı tahta ile internete bağlanmak istiyormuş. Tahtayı actık, saatin yanındaki kablosuz net simgesi döndü , döndü ama baglanamadı. internet simgesine tıkladım, ağ ve bağlantı merkezini aç seçeneğine tıkladım. uyarı verdi. '' bilgisyarınız kısıtlamalar nedenıyle seçtiğiniz işlemi yapamadı diye. Ben bu net bağlanıtısını nasıl yaparım?

uyurgezer' Alıntı:
biraz önce müdür yardımcısı geldi. akıllı tahta ile internete bağlanmak istiyormuş. Tahtayı actık, saatin yanındaki kablosuz net simgesi döndü , döndü ama baglanamadı. internet simgesine tıkladım, ağ ve bağlantı merkezini aç seçeneğine tıkladım. uyarı verdi. '' bilgisyarınız kısıtlamalar nedenıyle seçtiğiniz işlemi yapamadı diye. Ben bu net bağlanıtısını nasıl yaparım?
sanırım ya admin oturumunda bağlanmalı ya da Protecti deactive edip bağlanmayı denemelisin

efsekiz_8' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

Benzer bir durumda Alt+F4 ile çıkış yapabilmiştim.

hocam klavyeyi nereden buldunuzda alt f4 yaptınız ? bu 3 boyutlu görüntü varken ekran klavyesi dahil hiçbirşey çalışmıyor..

gelen sorular ve cevaplar arasından(teknik konularla ilgili olmayanlardan) derleme yaptım. yarın öğretmenlere vereceğim seminerde fotokopisini dağıtacağım. işinize yarar belki. bu arada admin şifresi yollayabilir misiniz pm den?

Ekli dosyalar

• Etkileşimli Tahtalar ile İlgili En Çok Sorulan Sorular.rar
    7.2 KB · Görüntüleme: 462
ben akıllı tahtalarda office programlı belgeleri libre officede açabiliyorum yanız stardboard u açtığımda word vb belge kısmından + ya basıp ekleyince üzerine çif tıkladığımda dosyayı açmıyor office 2010 etkinleşme ekranı geliyor programın varsayılanı bu olarak gözüküyo birlikte açtan oda değişmiyor ne yapabilirim office 2010 nasıl etkinleştirilecek ürün anahtarı yok int denedim kabul etmiyor yardımm

ferdierdem55 hocam verdiğiniz şifreyi giriyorum ama kabul etmiyor bide biraz cahilce bi soru olacak arkadaşlar ama int olmadan akıllı tahtalara nasıl program kuruyoruz adımlarını detaylı anlatabilirmisiniz lütfennnn :)

akıllı tahtalarla ilgili ilk soru bugün geldi.(aslında okulda görevlendirildiğimi daha bugün öğrendiler o yüzden :puhaha: )
cuma günü tahtaya kablosuz fare ve mouse takmışlar.
çıkardıktan sonra tahtanın dokunmatiği artık eski haline gelmemiş.
Gidip baktım dokunmatikten eser yok arkadaşlar.
Var mı böyle bir sorunla karşılaşan...(ön paneldeki tuş çalışıyor ama bir etkisi yok)

busra1987avsar' Alıntı:
ben akıllı tahtalarda office programlı belgeleri libre officede açabiliyorum yanız stardboard u açtığımda word vb belge kısmından + ya basıp ekleyince üzerine çif tıkladığımda dosyayı açmıyor office 2010 etkinleşme ekranı geliyor programın varsayılanı bu olarak gözüküyo birlikte açtan oda değişmiyor ne yapabilirim office 2010 nasıl etkinleştirilecek ürün anahtarı yok int denedim kabul etmiyor yardımm
Starboard içerisinde böyle bi ayar yok hocam. Bilgisayarrında hangi program varsayılansa starboard o programla açar. öncelikle o belgeye sağ tıklayıp birlikte açı seçerek,hangi programı varsayılan yapmak istiyosanız seçin. Bu işlemden sonra starboard libre office ile açacaktır.

Geri