Adana Formatörlük...

Kodla Büyü
arkadaşlar okulda beklemekle çözüm üretilmez. görevlendirme çıksada bazı okullarda yazının geldiği günü geçerli kabul edecekler. eğer ekdersleri siz yapıyorsanız durum biraz farklı olur.

geçen sene müdür beyin yanına gidenler kimler di bu hafta bir daha yanına uğrasak. bence müdürü yanlış yönlendiriyorlar. Okulda beklemekle olur gelmeyecek bence

i.d.' Alıntı:
geçen sene müdür beyin yanına gidenler kimler di bu hafta bir daha yanına uğrasak. bence müdürü yanlış yönlendiriyorlar. Okulda beklemekle olur gelmeyecek bence

Arkadaşım geçen sene kimse gitmedi diye biliyorum. Ama ilk görevlendirmede gidenlerden biriyim. İşimiz gücümüz yok her görevlendirme zamanı müdürün yanınamı gidelim. Yapmayın yaptığınız tüm işi gücü bakın okul müdürleri nasıl dert yanacaklar.

bugün 4 saat dersim vardı. bitince çıktım geldim. müdür yard. aradı evdemisin dedi. evet bundan sonra sadece derslerime gireceğim dedim bakalım ne olacak. yanlız burada farklı bir durum var. müdüre yansıtılanlar farklı bizim iş yapmadığımdan filan bahsedilmiş görevlendirme yapılmayacaksa bile durum açığa kavuşturulmalı.

Şube müdürleridir kimler olacak. Geldikleri makama siyasetle geldikleri için onların ne iş yaptığını kimse sorgulamaz. Bide yalaka okul müdürleri onlarıda unutmayalım.

firat76' Alıntı:
Şube müdürleridir kimler olacak. Geldikleri makama siyasetle geldikleri için onların ne iş yaptığını kimse sorgulamaz. Bide yalaka okul müdürleri onlarıda unutmayalım.

:+1: :+1: :+1:

eğitim bir senin sayfasında milli eğitim müdürüyle görüştüklerini ve görevlendirme yapılacak diye yazı var. Şube müdürü nasıl olmaz diyor.

yanlış yönlendirildiği veya yanlış bilgilendirildiği diyin... ama ortada böyle bir saçmalık dolanıyor... bunu da yine sadece biz kendi göbeğimizi keseceğiz diyerekten halletmeye çalışacağız... önce ile yazdığım dilekçenin cevabı gelsin ona göre bir yol izleriz... formatörlük olmasada tatil yaparız biraz ne yapalım...

Arkadaşlar milli eğitim müdürüyle görüşen eğitim bir senin mevzuat uzmanı ile görüştüm. Kesin görevlendirme çıkacak diyor. Benda ona dayanarak rahat olun diyorum. Ama burada sorun olan görevlendirme 2 ocak pazartesi itibariyle mi yoksa onay tarihi itibariyle mi görevliyiz. Onay yazısında 1 ocak - 30 haziran yazısı olmasından dolayı okula gitmekte fayda var.

hakkibasak' Alıntı:
Arkadaşlar milli eğitim müdürüyle görüşen eğitim bir senin mevzuat uzmanı ile görüştüm. Kesin görevlendirme çıkacak diyor. Benda ona dayanarak rahat olun diyorum. Ama burada sorun olan görevlendirme 2 ocak pazartesi itibariyle mi yoksa onay tarihi itibariyle mi görevliyiz. Onay yazısında 1 ocak - 30 haziran yazısı olmasından dolayı okula gitmekte fayda var.
ben 2 gündür okuldayım dünde saat 17:00 te çıktım bugünde aynı saatte çıkacağım. ve ekders için talepte bulunup hakkımı arayacağım. vermeselerde kös kös evde oturacağıma okulda arkadaşlarımla vakit geçirmiş ve bilgisayar sınıfının işleyişinin sağlamış olurum.

dün 12:30 da evdeydim, bugün de aynı olacak ve yazı çıkana kadar böyle devam edecek... :+1: Görevlendirme elbette olacak, şöyle düşünün okullarda bütün düzenler ona göre kuruldu. Bilişim Teknolojileri dersinin ders saati sayısı belli haftada 3-5 saat dersi olan Formatörler var.

cemilelci' Alıntı:
dün 12:30 da evdeydim, bugün de aynı olacak ve yazı çıkana kadar böyle devam edecek... :+1: Görevlendirme elbette olacak, şöyle düşünün okullarda bütün düzenler ona göre kuruldu. Bilişim Teknolojileri dersinin ders saati sayısı belli haftada 3-5 saat dersi olan Formatörler var.

daha öncede görevlendirme geç gelmişti ve ben ek dersimi yine tam almıştım ama yinede herkesin şahsi tercihi aslında resmi işlerde tercih kelimesi biraz saçma olsada bir açıklama yapmayıp ortalığı bulandırarak saçmalığı yapanlar yukarıdakiler.
neden 12:30 :?:

elbette tercih kelimesi çok saçma. Fakat herhangi bir tebliğ almadan nasıl formatörlüğe devam edebilirim ki? Geçen görevlendirmede Aynu hanım görevinize devam edin yazı imzada dedi diye devam ettim ve ekdersimi aldım. Benim ders programım her gün sabah son 2 saat dolu şekilde ayarlanmıştı. O yüzden 12:30 da düzenli evde oluyorum hatta bu saat daha da aşağı inebilir ;)

üç maymun' Alıntı:
cemilelci' Alıntı:

daha öncede görevlendirme geç gelmişti ve ben ek dersimi yine tam almıştım ama yinede herkesin şahsi tercihi aslında resmi işlerde tercih kelimesi biraz saçma olsada bir açıklama yapmayıp ortalığı bulandırarak saçmalığı yapanlar yukarıdakiler.
neden 12:30 :?:

3-5 saat bile dersi olmayanlar var :D... üçyüz beşyüz üçyüz beşyüz tıska tıska :D...

Arkadaşlar geçen hafta İl Müdürü Sn. Abdulgafur Büyükfırat ile Türk Eğitim-Sen olarak yaptığımız görüşmede Bt formatör öğretmen görevlendirmesinin yapılacağını(onaylayacağını) söyledi. Şu ana kadar olumlu veya olumsuz bir durum yok, bu gecikme konusunda net bir bilgi elimize geçerse daha sağlıklı bir çalışma yapabiliriz.Son gelişmelerden kesin bilgisi olan varsa özelde bana mesaj atsın.

İl Formatörünü aradım. Hiç bir bilgi vermedi.(veremedi) Ne yapacağımızı sordum... Kurum müdürünüz ne diyorsa onu yapın dedi. Kurum müdürüm de ne diyeceğini şaştı...

cemilelci' Alıntı:
İl Formatörünü aradım. Hiç bir bilgi vermedi.(veremedi) Ne yapacağımızı sordum... Kurum müdürünüz ne diyorsa onu yapın dedi. Kurum müdürüm de ne diyeceğini şaştı...
mehmet beymi bunu diyen. yada diyemeyenmi desek.

Bana da aynısını dedi.

cemilelci' Alıntı:

kurum müdürü ne yapabilir ki onay varsa olur yoksa kurum müdürün yapacağı bir şey yok

ya arkadaşlar ben size bişey dicem sanki mehme bey bu işi yapamıyor gibi ya.
sanki biyerlerden yada birilerinden tırsıyor gibi siz ne diyorsunuz bu işe

Arkadaşlar her 6 ayda bu rezaleti çekeceğimize hakkımızı hukuk yoluyla almaya davet ediyorum. okulumuza formatörlük başvuru dilekçesini verdikten sonra 2-3 hafta bekleyelim. Sendika aracı ile mahkemeye verelim. Burada birlik olmamız gerekiyor. Aynı anda mahkemeye verirsek etkili olacağını düşünüyorum. (Geçen yıl 5 arkadaşımızın mahkeme sonucu açıklanmasaydı biz formatörlüğü zor alırdık bilgilerinize...)

barikat' Alıntı:
Arkadaşlar her 6 ayda bu rezaleti çekeceğimize hakkımızı hukuk yoluyla almaya davet ediyorum. okulumuza formatörlük başvuru dilekçesini verdikten sonra 2-3 hafta bekleyelim. Sendika aracı ile mahkemeye verelim. Burada birlik olmamız gerekiyor. Aynı anda mahkemeye verirsek etkili olacağını düşünüyorum. (Geçen yıl 5 arkadaşımızın mahkeme sonucu açıklanmasaydı biz formatörlüğü zor alırdık bilgilerinize...)
2-3 hafta mı ne yaptın hocam bu gün yarın imza işi biter.

üç maymun' Alıntı:
barikat' Alıntı:
elimizde kapı gibi mahkeme kararı olursa isterlerse onaylamada naz yapsınlar onları mı bekleyeceğiz yok 2 gün, yok 1 hafta. her formatörlük zamanında bize böyle yapıyorlar. bir seferde biz dile getirmeden işlerini yapsınlar. İşleri olunca telefonlarımızı sürekli arıyorlar şimdi telefonlarımıza bile bakmıyorlar. Ben bu hafta içerisinde okuluma dilekçeyi yazıp cevap bekleyeceğim. Böyle beklemekle elimize bir şey geçmez...:))

barikat' Alıntı:
üç maymun' Alıntı:
barikat' Alıntı:
elimizde kapı gibi mahkeme kararı olursa isterlerse onaylamada naz yapsınlar onları mı bekleyeceğiz yok 2 gün, yok 1 hafta. her formatörlük zamanında bize böyle yapıyorlar. bir seferde biz dile getirmeden işlerini yapsınlar. İşleri olunca telefonlarımızı sürekli arıyorlar şimdi telefonlarımıza bile bakmıyorlar. Ben bu hafta içerisinde okuluma dilekçeyi yazıp cevap bekleyeceğim. Böyle beklemekle elimize bir şey geçmez...:))
valinin veya adana mem nün görevlendirme yapma mecburiyeti varmı ki

Geri