Adana Formatörlük...

Kodla Büyü
Bu işte ya Milli eğitimde çalışan eğitici formatörlerimizin pasifliğ var ya da ellerinden bisey gelmiyor yukardakilere anlatamıyorlar deretlerini.Bu sene intel dediler yaptık, okulidresi.btadana'ya kayıt dediler yaptık, yakında fatih gelecek onunla ilgili yapılacaklar bunun gibi şeyler... Yani bunları güzel bir şekilde raporla , bu işlerle uğraşan en yetkili bu onayları verecek kişilere anlat.Sonuçta öyle yada böyle bize ihtiyaçları var.Bu şekilde her 6 ayda bir formatörlük olacak mı, görevlendirmeler ne zaman başlayacak, bide ocak ayının ortasında başlama yazısı çıkıyor ki bu seferde okula gelip gelmeme ek ders sorunu vb. bir sürü soru ama cevaplayan yok.Ve şunu da biliyorum bu yazılanları onlar da okuyorlar.Sıkıntılardan haberarlar.Sağolsunlar bir de btadana sitemiz var o da yarım yamalak çalışıyor.Ordanda gündelik sorulara cevap yok.İş yaptırmaya gelince sürekli okullar, cep tlf aranıyor üzerinde sürekli duruluyor.Ama bizim ihtiyaçlarımız oldu mu "şu anda bununla ilgili bir gelişme yok" gibi geçiştirmeye dayalı cevaplar veriliyor.Çok düzenli bir sistemimiz var sonuçta internet ortamında çabucak her şeyden haberdar oluyoruz.Ama adana da her şey bir o kadar yavaş işliyor Buna gerçekten şaşırıyorum.

problem zaten irtibatsızlıktan kaynaklanıyor. dediğimiz gibi il işi olunca cepten arıyor mail atıyor. işlerinin olması için sonra biz bir sıkıntımızı dile getirmemiz gerektiğinde cevap yok. Şunu söylemeleri çok mu zor mem müdürü kabul etmedi yada şu tarihlerde kabul edicek biz de ona göre durumumuzu görüşürüz.

birde intel meselesi var ki tam bir rezalet. 1 ocak ta bitirin diye mesai saati dışında toplantıya çağırıyorlar ücret almayacaksınız diyorlar sonra formatörlük ortada yok..

Mesala biz formatörler 2 Ocakta ne yapacaz 17:00 kadar çalışacakmıyız.Bununla ilgili bir yazı btadana dan yayınlanamaz mı çok mu zor

hocam ben mehmet beyle görüştüm. hcm sizi telefonla arayacağımıza btadana sitesinden bir açıklama yapın ki sizi aramayalım dedim. Tamam hcm bilgi ekleyeceğim dedi geçen perşembe ama hala ortada bir şey yok aradığımız zaman da yuvarlak cevaplar alıyoruz.

Bence Eğitici formatörlerin görevlendirmeleri olduğu için gerisi önemli değil.Önce beraber olduğu için çaba sarfediyorlardı ama şimdi bilişimciler başının çaresine baksın anlayışı var sanırım.Bir açıklama yapın da biz de ne olacağını bilelim lütfen.Bu kadar zor olmasa gerek..

görevlendirmelerin iptali

Ekli dosyalar

• viewer.png
    viewer.png
    94.4 KB · Görüntüleme: 494
Açık olmak gerekirse; müdür bey sadece bilişimcilerin görevlendirilmesini istiyor. Yardımcıları ve memurlar belgesi olan herkesi görevledirmek istiyor. Bakanlık yazılarına istinaden.

Sonrada müdür bey kızıp; kimsenin görevlendirmesini yapmıyor. Olan budur
.

Diğer iller yapıyor hiç bir sorun yok ama Adana da ne hikmetse işler bir türlü yoluna girmiyor.Eğitici arkadaşlar da üzerine düşen görevi yapsın lütfen.

Benim bt sınıfım akşam 5e kadar dolu ve öğrenciler özellikle öğleden sonra aktif olarak kullanıyorlar. Şimdi kim ilgilencek bakalım. Bu iş şuna buna kızıp hareket edilecek ya da karar verilecek bir iş mi? Neden eğiticiler tepki göstermiyor bu duruma. İkinci dönemde bi dolu sıkıntı bizi bekliyor yine pooof :-1:

adam yazıda kadroları bakanlıkça belirlenenler dışında kimseyi görevlendirmeyeceğim diyor, işiniz zor gibi..

BAHADIRHAN' Alıntı:
görevlendirmelerin iptali

bu eklediğiniz yazının okul formatörlüğü ile hiç bir ilgisi alakası bulunmamaktadır...

okulları dışında başka birimlerde görevlendirilenlerden bahsediyor...

Evet, öyle.

Ben Eğitimbirsen yönetiçileriyle iletişime geçtim. Yardımcı olacaklar.[/quote]

Bence de sendikaları devreye sokmanın tam zamanı... :)

herzaman01' Alıntı:
Evet, öyle.

Ben Eğitimbirsen yönetiçileriyle iletişime geçtim. Yardımcı olacaklar.

Bence de sendikaları devreye sokmanın tam zamanı... :)[/quote]

bende mail atmıştım bu sabah formatörlük ve seçilmeyen derslerimizle ilgili... cevap gelince yazarım buraya...

Hocam bu konuyu ille görüşmek gerekiyor sendikalardan önce. İl bizi ciddiye almadıkça bu sorun çözülmez. Zaten bu formatörlük konusu yıllardır adanada tam bir yılan hikayesi. Heryerde formatörlük görevlendirmesi varken burda yoktu. Sonra bir anda ne değiştiyse her ilde zorunlu olmamasına rağmen burda zorunlu olarak görevlendirildik. Intel kursunu adanada alan öğretmen sayısı düşük diye bir anda topladılar hepimizi bu sayı artacak diye. Sayıyı arttırdık bizimle işleri bitti. Sonra bakanlık yeni bişey isterse ve bize ihtiyaç duyarlarsa yeniden akıllarına geliriz. Bu böyle gider

geçen yıl mem müdürünün yanına gidilmişti. bu sene de 10 arkadaş gitsek bir şeyler değişir mi acaba.

Hocam norm fazlası öğretmenler tercih yapmazsa ne oluyor. Tercih yapacak okul mu var ki. Hem önce tercih yaptırıyorlar sonra ders saatlerini bilmem neyi değiştiriyorlar hoop orda da norm fazlası oluveriyor bilişimciler bir anda. Ne diyim allah kolaylık versin.

geçen yıl mem müdürünün yanına gidilmişti. bu sene de 10 arkadaş gitsek bir şeyler değişir mi acaba.

mrtzngn' Alıntı:
Arkadaşlar bu arada norm kadro fazlası öğretmenler için yeni bir yazı geldi.Ocak ayında tercih yapacağız.Herşey üst üste geliyor.
Hocam hangi ilçedesiniz bize böyle bir yazı gelmedi, varsa ekleyebilirmisiniz acaba?

mrtzngn' Alıntı:
Arkadaşlar bu arada norm kadro fazlası öğretmenler için yeni bir yazı geldi.Ocak ayında tercih yapacağız.Herşey üst üste geliyor.
bu gün aynı yazı bizede geldi kendi mahallemdeyim okul eve 5dk ama idareyle geçinemiyordum zaten yapacak bişeyde yok mecbur isteyecez tayini gerçi gittiğim okuldada 2 sene kalıp norm durumundan eski okuluma geri dönerim zaten :mrgreen:

Geri