Adana Formatörlük...

Kodla Büyü
üç maymun' Alıntı:
arkadaşlar bt adana sitesine aklaşık 1 yıldır giriyordum ancak son 2 haftadır kullanıcı girişi yapamıyorum yeni üye olacaklar için şifrelerinizi idareden alın demiş ama ben yeni de değilim. kullanılmakta olan şifreleri iptal mi ettiler acaba bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
soruma cevap veren yokmu ya
siz eski şifrelerinizle girmeye devam ediyormuzunuz. yoksa üyelik sisteminin değişmesiyle şifreler iptal edildi de siz de yeni şifre ilemi giriyorsunuz.

BAHADIRHAN' Alıntı:
firat76' Alıntı:
Millet burada neyi tartışıyor btadanada ne yayınlanıyor. :lol:

Fırat76'cım; bu mesajın 76. mesajmış, ne tesadüf :)

Tesadüf olmuş sen yazınca farkettim. Güzel tesadüf olmuş
site linki http://www.adanahizmetici.gov.tr/index.php?mod=icerikdetay&icerik=d&id=2753
Bakımda bu aralar. Görende ahım şahım bir link var sanacak. :scared:
Aynen aşağıda
"Okullarımızda Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni olarak görev yapan ve görev için yeni başvuru yapan öğretmenlerimizin, 1 Ocak - 31 Temmuz 2012 Dönemide görevlendirilmesi için İl Milli Eğitim müdürüne sunulmak üzere taslak liste hazırlanacaktır. Listeyi aşağıdaki linkte sizlerle paylaşıyorum. İlgili öğretmenlerimiz bilgilerini listeden kontrol etsinler. Düzeltilmesi gereken bir durum olursa mail yoluyla bana bildirebilirsiniz. Telefon ile aramazsanınız sevinirim. Tek kişiyim ve telefon trafiği çalışmama engel oluyor."

fırat hocam teşekkürler bilgilendirmen için
arkadaşlar peki şimdi tayin isteyecekmiyiz normdan dolayı okula yazı geldi.
hadi istedik çıktı diyelim formatörlük iptalmi olur.

üç maymun' Alıntı:
üç maymun' Alıntı:
arkadaşlar bt adana sitesine aklaşık 1 yıldır giriyordum ancak son 2 haftadır kullanıcı girişi yapamıyorum yeni üye olacaklar için şifrelerinizi idareden alın demiş ama ben yeni de değilim. kullanılmakta olan şifreleri iptal mi ettiler acaba bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
soruma cevap veren yokmu ya
siz eski şifrelerinizle girmeye devam ediyormuzunuz. yoksa üyelik sisteminin değişmesiyle şifreler iptal edildi de siz de yeni şifre ilemi giriyorsunuz.

geçen ay gelen yazı ile artık üye kayıtları okulidaresi.btadana.gov.tr adresinden yapılacak. okulunuzda intel uzman öğretmen varsa diğer bütün öğretmenleri bu adresten sisteme kayıt etmiş ederkende sizin şifreyi değiştirmiş olabilir. eğer bizim okulda bu adresi kullanan olmadı diyorsanız siz açın. okulun kurum kodlu eposta adresine şifre geliyor. akşam akşam anlatım bozuklukları ile dolu bir cümle oldu ama inş anlaşılmıştır...

O 31 Temmuz bence 1 Temmuz olmalı, zaten en fazla 6 aylık oluyor görevlendirmeler. Burda 7 aya çıkmış ne hikmetse. Mutlaka bir yanlışlık vardır orda :wink:

İnşallah görevlendirme olur. yoksa 200'e yakın BT öğretmeni norm fazlası durumuna düşer. Sanırım 2012-2013 eğitim öğretim yılında bt sınıflarını kaldıracaklarmış. Buna kesin çözüm bulmaları gerekir.

değerli öğretmenlerim 31 temmuz değil 1 temmuz... bir yanlışlık yapılmış... sabah gelen mail de düzeltilmiş ama gelen link yine açılmıyor maalesef...

arkadaşlar bu yazı yanlız birkaç okula mı geldi ya
benden tayin istememi istedi idare ilden yazı gelmiş yazıyıda imzaladım. ne olacak şimdi formatörlük norm fazlası olayını iptal etmiyormu. hadi tayin istedik görevlendirmeler iptal mi olacak tekrar başvuru mu yapacaz. bu ne ya herşey arap saçı. allah kahretsin bizi bu duruma getirenleri :verymad:

mehmet beyin ve ya aynur hanımın cep telefonunu bilen varsa özelden yazabilirmi sitede iletişim bölümü çalışmıyor

HAKKI SADECE FORMATÖRLÜK ZAMANLARINDA GELİYON GALİBA FORUMA... 5 TANE MESAJIN VAR BİRAZ AKTİF OL :)...

Bu ne saçmalık anlamadım doğrusu.Neden kalkıyor oradan, belki de kimseye danışmadan mı konulmuş bir haberdi.Birde Bt görevlendirmeler haberinde çok meşgulum telefonla aramayın falan yazmıştı.Bizde çok hevesli değiliz aramaya.Ancak eğer orda koordinatörlük görevi yapıyorsun kusura bakma ama benimle de meşgul olmak zorundasın.Kimse kimseyi zorlu eğitici formatör yapmıyor.

herzaman01' Alıntı:
Bu ne saçmalık anlamadım doğrusu.Neden kalkıyor oradan, belki de kimseye danışmadan mı konulmuş bir haberdi.Birde Bt görevlendirmeler haberinde çok meşgulum telefonla aramayın falan yazmıştı.Bizde çok hevesli değiliz aramaya.Ancak eğer orda koordinatörlük görevi yapıyorsun kusura bakma ama benimle de meşgul olmak zorundasın.Kimse kimseyi zorlu eğitici formatör yapmıyor.
+1

dün bir başka arkadaşım il milli eğitim müdürünün imzalayacağını söylediğini iletti... ancak önce neden imzalamadığınıda söylemiş... gerekçe şu: FORMATÖR ÖĞRETMENLER %10 VERİMLE ÇALIŞIYOR. eee peki bu kanıya nerden varmış "İNTEL KURSUNU ALAN ÖĞRETMEN SAYISI TOPLAM ÖĞRETMENLERİN %10'UYMUŞ"...

suç sizde değil ki müdürüm sizi bu şekilde yönlendiren, böylesine gerçeklikten uzak ve belgelenemez bilgiler verende... ama durun inşallah bu görevlendirme yapılır. 1 ay içerisinde bu konunun istatistiki verisini grafikleriyle hazırlayıp önce Recai Bey'e sonrada Abdulgaffur Bey'e sunacağım... istatistiki çalışma nasıl yapılırmış, gerçekler nelermiş görsünler... bu konu hakkında il milli eğitim bilgi edinme sisteminden gerekli evrakları istedim. sonra çalışmamı yapacağım. Uzman eğitici kursunu almış tüm arkadaşlarımızı tek tek arayacağım. okulla ilgili birkaç soru sorup bunların verilerini dosyalayıp sunacağım arkadaşlar...

çalışmam bitince sizlerden de yaptığımız işlerle ilgili elle tutulur veriler isteyerek bunlarıda dosyaya iliştireceğim... ilk görevlendirmemizin üzerinden geçen 1 yılda neler olmuş, bu 1 yıldan önce neler yapılmış bunları karşılaştırarak sunacağız ki farkımız ortaya çıksın...

hocam giderken muhakkak bana haber verin. benimde söyleyecek bir kaç sözüm var. bize intel kursunu verdiler haziran başı bitti. şifre istedik ne zaman yollandı aralık ta toplantı yapılmadan önce niye çünkü bu zamana kadar kurstan ücret alıyorlardı alamayınca bizi muhatap kıldılar. eğer kurstan para alabilselerdi bütün kursları kendileri verirdi bunlar kimler hepimiz biliyoruz bir yerlere birileri çöreklenmiş ayrılmıyorlarda. Sonra bütün suçlu bizler oluyorz. bizim hakkımızı savunacak bir kişi var mı şu ilde. kendi yanlışlarını bize atıyorlar. şuraya baksana mail atın diyor bir hafta oldu cevap yok mail yarın mail de atmayın tek başınayım cevap veremem der Allah bilir.

ben böyle nankör bir meslek görmedim ya okulum için saçımı süpürge ettim ne idare kıymet biliyor. ne de mem. eğer okullarda bizler kadar sorumluluklarını bilip işine 4 elle sarılan bir branş daha varsa bende eşşek gibi anırırım. yemin ediyorum okulu geç birçok öğretmenin özel işlerine koşturdum evdeki bilgisayarlarının bakımını bile yaptım işyerlerine evlerine servise bile gittim. maksat okuldaki öğretmenlerin evdeki bilgisayarı da sağlıklı olsunki evde hazırlığını iyi yapsın. lanet olsun emeklerimizi boşa çıkaranlara :verymad:
neyse ne derler iyilik yap denize at balık bilmezse halık bilir

Hocem öncelikle intel toplantısına katılanlar 60 kişi civarıydı.Ve bize de kursu daha 6-7 ay öncesi verdiler.Nasıl oluyorda 3 yıl öncesini sorarlar.Peki Eğitici Formatörler 3 sene boyunca 60 kişiye (son 40 kişi son 6 ayda) kurs verdi.Ve dolayısıyla kurs alan öğretmenler azınlıkta kaldı.Bunun hesabını niye sormuyorlar.Bence 6 ayda verilen kurs miktarı yeterli.

işte istediğim belgelerde bunlarla ilgili arkadaşlar... uzman eğitici kurslarının verildiği tarihleri, kimlerin aldığını, branşlarını, hangi okulda görev yaptıklarını 2008 den bu yana olan tümünü istedim... 2 haftaya kadar cevap gelir bende çalışmalarıma başlarım...

şimdilik yok hocam. ancak intel kursu dışında yapılan diğer işlerle ilgili formatörlük öncesi ve sonrası veri toplayabilirseniz şimdiden hazırlık yapmış olursunuz...

arkadaşlar bu iyi günlerimiz. bakan açıklama yaptı. saat 21:00'e kadar bt sınfları açık olacakmış. Peki kimi bekletecekler: bizi tabiki. ek ders var mı: yok. Ayrıca Fatih projesi kapsamında dağıtılacak tabletlerden sorumlu kim: biz. Daha devam edeyim. 2012-2013 eğitim öğretim yılında Bilişim Teknıolojileri dersi de kalkacak diye açıklama yapılmış. Durum böyleyken biz her 6 ayda bir aynı sıkıntıyı çekiyoruz. Bu durumu ciddi ciddi MEM ile görüşmek gerek. Artık daimi ve belli bir sorumluluk verilsin. Okulun amelesi olmak istemiyoruz.

Nadir yanlışım varsa söyle. hepimizin sıkıntılarından bahsettim. Elbette çalışalım. ama ne olduğumuz ve ne olmadığımız belli olsun. görevimiz daimi olsun istiyorum

Geri