ADANA BTR HAYIRLI OLSUN

Kodla Büyü
doruk bey yazı çıkmış,28 eylülden itibaren diye onaylanmış, bazı müdürler işlerine geldiği gibi yorumlamış,eğer ki biz yapılan iyileştirmelerin arkasında durmaz hakkımızı aramazsak formatörlükten farkı kalmaz ,hatırlarsanız formatörlük yavaş yavaş geldi ve hergeçen gün beter hal aldı neden" bizler en baştan sesimizi çıkarmadık,birlikte hareket etmedik. bilişim rehberliğindeki en güzel şeylerden biri tüm Türkiye için başlatılması,formatörlük resmen milli eğitimlerin eline bırakılmıştı,ister uygular ister uygulamaz,eskisi gibi bana dokunmayan bin yaşasın mantığı olamaz,bir değişiklik olursa herkesi etkiler. müdürler ister kabul eder ister etmez yazı çok açık ,ikili eğitim yapan okullara 2 tane görevlendirilebilir,2 öğretmeni olan okulda öğretmen 6 saat duracak,eğer tek öğretmense 9 saat duracak diye birşey olabilir mi ya?günde 6 saat olacak şekilde ayarlatın programınızı,eğer yapmam diyorsa ben böyle geliyorum istediğiniz yere bildirin dersin,bildereceği yer zaten neyin yapılması gerektiğini ona anlatır.

arkadaşlar biz formatörken hergün 8-5 okuldaydık. şimdi rehber öğretmen olduk 30 saat ders görevimiz var. peki yine her gün okulda mı olmak zorundayız. yani bizim görev tanımımız normal rehber öğretmenerle aynı mı onlar gibi 9-3 okulda mı olmak zorundayız. boş günümüz olabilir mi bunu merak ediyorum.
müdürüm bana okuldaki rehber öğretmenlerden farkın yok onlar gibi her gün geleceksin. bir de 9-3 değilmiş öğle tatili olduğu için 1 saat daha eklenecekmiş. öğle arası dahil değilmiş 9-3 arasına. ben 8.30 da geliyorum o zaman 2.30 da çıkarım dedim. 3.30 da çıkacaksın dedi.
bu konuda bilgisi olan var mı?

Bizim müdür sabah yazıyı düzgün okumadan memurla bana göndermişti bir bakıversin diye. Az önce de ben gittim kendisiyle konuşak için. Durumu anlattım, yazıyı iyice okudu. Burada 30 saat diye birşey yazmıyor dedi, hocam dedim diğer okulları arayıp sorun onlar yapmışlar.Ayrıca Erdoğan PETÜK'ün yazısı var dedim. Resmi bir belge getir bana diyor 30 saat derse girer diye, peki dedim hocam ben size diğer okulların ve illerin yaptığı programı getirecem örnek olsun diye o da tamam dedi. Yani, bir anlaşılmama vakası daha.

Yegitek den Erdoğan PETÜK'ün açıklaması var diyoruz ama resmi bişey yok .Uygulama esaslarını yazsınlar göndersinler çok mu zor bişey .Bence hem Adana Mebi hemde Bakanlığı bilgi edinmeden yazalım resmi olarak cevap versinl

Yoksa müdüre kalsa sabah 8-akşam 5 e devam diyor .Arkadaşlar...

bt01@meb.gov.tr adresine Samsun mebde olduğu gibi 30 saat ve diğer açıklayıcı yazılar göndermeleri için mail atalım.
Hakkımızı arayalım arkadaşlar

herzaman01' Alıntı:
bt01@meb.gov.tr adresine Samsun mebde olduğu gibi 30 saat ve diğer açıklayıcı yazılar göndermeleri için mail atalım.
Hakkımızı arayalım arkadaşlar
HAKKIMIZI ARAYACAKSAK SORUN İLDEKİLERDEN KAYNAKLANMIYOR SORUN BAKANLIĞIN YAZISINDAN KAYNAKLANIYOR. BU DURUMDA İLDEKİLER KILINI KIPIRDATMAZ GELEN YAZIYA GÖRE HAREKET ETMİŞ ADAMLAR. DAHA FAZLASINI YAPMALARI İÇİN GERÇEKTEN İYİ NİYETLİ OLMALARI LAZIM ONDADA ADANADA İŞLERİN NASIL YÜRÜDÜĞÜNÜ BİLİYORUZ.
KISACASI HAKKIMIZI ARAYACAKSAK TÜM BİLİŞİMCİLER TÜRKİYE ÇAPINDA BAKANLIKTAN BU İŞİ HALLETMELİYİZ.

ben yinede aşağıdaki maili bt01@meb.gov.tr adresine yolladım.

1. BELGE PAYLAŞIMLARINIZI ESKİDEN OLDUĞU GİBİ GOOGLE DOCS TAN YAPARSANIZ DAHA İYİ OLUR EKLEDİĞİNİZ DOSYALAR AÇILMIYOR PAYLAŞIM YAPTIĞINIZ SİTE MEB ENGELLİ

2. MESAİ SAATLERİ KONUSUNDA BİR AÇIKLIK GETİRMEYİ DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ BİRÇOK ARKADAŞIMIZ BU DURUMDAN MAĞDUR EDİLİYOR BENDE İDAREMLE HAFİF BİR HARP YAŞAMAK ZORUNDA KALDIM. GELEN YAZIYA RAĞMEN MESAİNİZ 8-5, 9-3 VB GİBİ FARKLI UYGULAMALAR ÇIKIYOR.

Evet haklısınız bakanlıktan kaynaklanıyor olabilir ama diğer iller ayrıntılı şekilde belirtmişler.Biz de bunu İlden talep edelim.Adana da bu kadar mı Bilişimci var?
Yoksa herkes halinden memnun mu anlamadım?

Dün ben de mail attım hocam. Sıkıntı, durumu her müdürün farklı yorumlamasından kaynaklanıyor. Bazı müdürler okuduğu gibi evet diyor haklısınız yarım gün çalışmalısınız. Bazıları da yok öyle birşey diyor. İl MEM genel bir yazı çıkarmadıkça bazıları ikna olmayacak malesef.

yazı müdürler için çok açıklayıcı değil, o yüzden de 2 öğretmen olsaydı sabahtan öğlene kadar olurdu diyolar.
bir de merak ettiğim herkes kendi okulunda bilişim teknolojileri rehberi oldu fakat bu fatih projesinde akıllı tahtası olan anadolu liseleri yine boş mu kaldı?bir hafta 109 okula kurulum yapılmıştı.formatörleri yok diye görevlendirmeler olmuştu.onlar noldu? başka illerde fatih projesi olan okullur seçilmedi diye iptal ettiler görevlendirmeleri. adana bu karmaşa ne yaw? berkdemir de rahat bi adam ondan pek iş çıkmaz gibi

doruk' Alıntı:
yazı müdürler için çok açıklayıcı değil, o yüzden de 2 öğretmen olsaydı sabahtan öğlene kadar olurdu diyolar.
bir de merak ettiğim herkes kendi okulunda bilişim teknolojileri rehberi oldu fakat bu fatih projesinde akıllı tahtası olan anadolu liseleri yine boş mu kaldı?bir hafta 109 okula kurulum yapılmıştı.formatörleri yok diye görevlendirmeler olmuştu.onlar noldu? başka illerde fatih projesi olan okullur seçilmedi diye iptal ettiler görevlendirmeleri. adana bu karmaşa ne yaw? berkdemir de rahat bi adam ondan pek iş çıkmaz gibi
kardeşim ne karmaşası görevlerimiz çıktı programı 30 saat yapın dediler , herkes kendi okulunda daha ne istiyorsunuz. neden ortalığı bulandırıyorsun. resmi yazıyı ile açıklamamaları çok normal çünkü bakanlığın öyle bir açıklaması yok yinede üzerlerine düşeni yaptılar. abartmayın lütfen. birazda siz gayret edinde hakkınızı arayın müdürünüzü ikna edin. gerisi senin becerine veya beceriksizliğine kalmış.

biz okulda iki kişiyiz.ikil öğretim yapılıyor okulda. diğer öğretmenimiz formatördü. ben öğretmen olarak kalmıştım.
bu gelen yazının üzerine kani askerle görüşmüş formatörümüz. diğer arkadaşı liseye vericez demiş, o zaman 30 saat derse girmek zorundayım deyince bu dönem böyle kalın demiş...

bende BTR olmak istiyordum, yani her başvuranı liseye mi veriyorlar ya ????

sadece susarak hocam hani nerde mail....idare resmi bişey istiyor.adamların birine mail atmış 30 saat ayarlayın demiş mi diyecez idarecilere....verecekleri cevap kime ne gönderdiklerini ben anlamam bana resmi açık bir yazı diyecek...

garfield' Alıntı:
sadece susarak hocam hani nerde mail....idare resmi bişey istiyor.adamların birine mail atmış 30 saat ayarlayın demiş mi diyecez idarecilere....verecekleri cevap kime ne gönderdiklerini ben anlamam bana resmi açık bir yazı diyecek...
hocam müdürüne deki:
sayın müdürüm ister ili ara, ister erdoğan petük ü ara, işte telefonları(bakanlığın yazısında var), ben aradım, bana 30 saat ve sabahçı öğretmenlerin ders programında btr diye gösterilecek dediler. kişiye özel program yapamazsınız sabahçıların en son dersine kadar okulda olurum sonra onlarla birlikte çıkarım, benim bilgilerim bu yönde o yüzden öğleden sonra gelmiyorum. siz aksini söylüyorsanız buyurun iddianızı kanıtlayın. yada dilerseniz şikayet edebilirsiniz. ama ben size belirttiğim nedenlerden dolayı öğleden sonra gelmiyorum haberiniz olsun işte sana olay çözülmüştür.

Benim müdürüm de 8-17 yorumladı hatta bir de bana eee idrecilerde 30 saat dursun çıksın dedi sinir oldum. Resmi bir yazı yok dedi. Dilekçe ver öğren anca öyle sorun çözülür dedi bende mail attım bu arada sonuç gelmezse dilekçe verecem pazartesi her şeyimiz yılan hikayesi arkadaşlar lütfen ili arayıp bu konu hakkında ısrarla bilgilendirme yazısı isteyelim yoksa sorun çözülmeyecek.

Bt01@meb.gov.tr ye mesaj attık.Ders programları ile ilgili diğer illerin uygulamaları var ,Adana da nasıl yapılacak diye sorduk?
Maile gelen cevap aynen şöyle;

""Sayın Hocam,
Okul idarenizden haftalık ders programınızı istemeniz yeterli olacaktır. Aldığınızda bu maile cevap olarak bana da iletin.

Saygılar... Başarılar...""

herzaman01' Alıntı:
Bt01@meb.gov.tr ye mesaj attık.Ders programları ile ilgili diğer illerin uygulamaları var ,Adana da nasıl yapılacak diye sorduk?
Maile gelen cevap aynen şöyle;

""Sayın Hocam,
Okul idarenizden haftalık ders programınızı istemeniz yeterli olacaktır. Aldığınızda bu maile cevap olarak bana da iletin.

Saygılar... Başarılar...""
bendende ders programı istedi. bende daha yapmadık idare ile anlaşabilmişdeğiliz ancak öğleden sonra okula gitmediğimi idaremin de bu konuyu araştırmak için şimdilik beklemede olduğunu ilettim.
ilginç...

kafasına göre diyebirşey yok arkadaşlar. müdürüz yola gelmiyorsa bir devre seçin ve diğerine girmeyin. şikayet mi edecek sizi etsin. bir sonuç alamaz. ben sabahçı oldum örneğin.

frarslan' Alıntı:
kafasına göre diyebirşey yok arkadaşlar. müdürüz yola gelmiyorsa bir devre seçin ve diğerine girmeyin. şikayet mi edecek sizi etsin. bir sonuç alamaz. ben sabahçı oldum örneğin.
bir devre seçin de olmaz hocam senin derslerin sabah. sabahçı öğretmenlerle birlikte gelip gidecez bunun başka yolu yok.

Bizde de ikili öğretim var ve ben iki devre de yararlansın diye dört saat sabah devre, iki saat de öğle devre olarak seçtim.

Geri