ADANA BTR HAYIRLI OLSUN

Kodla Büyü
Enrico' Alıntı:
zysimsek' Alıntı:
çalışma saatleri haftada 30 saati geçmicek şekilde olacak hocam 8-5 değil kesinlikle bu hataya düşme ...

benim okul müdürümde 8-5 gelecen diyor ne iş yaa seyhanda çalışıyorum!!!

BENDE SEYHAN MÜDÜRÜM 8-17 DEDİ BENDE ŞAŞIRDIM KALDIM BU İŞE YAZIDA 30 SAAT İKİ KELİME TELAFUZ EDİLMEDİĞİ İÇİN YUVARLAK İFADELERDEN BÖLE YORULAR ÇIKIYOR MALESEF

gavurdagli1' Alıntı:
denizli ortaokulunda görevliyim ilkokul ve ortaokul iki okul var.Müdürüm görevlendirme yazısını okudu."hocam 8:00-17:00 geleceksiniz" dedi.çalışma saatleri konusunda diğer okullarda ne gibi uygulamalar yapılıyor.Bilgi paylaşımlarından dolayı teşekür ederim.

benim kafama takılan çalışma saatleri net olarak ne olmalı :(

müdürler her zaman öğretmen için en kötü olan şeyi yorumlarlar. yazıda eğitim öğretim süresi içinde çalışacaklar ibaresi olduğu için bunu 8-17 olarak yorumluyorlar..

yorumlamak mı önemli olan yokmu bunun yasal bir dayanağı...yakındır bizim burayada yazının gelmesi.eğer öyle yorumlanırsa biz nayapabiliriz peki.varmı yasal bişey...

şuna bak yok samsunun yok şuranın buranın yazısına kaldık açıklama yazacağı 2 cümle onu bile yapmamış

ilçe hatta il koordinatorünü arayın, olmadı ankarayı arayın, 8-5 diye bişey yok, pes etmeyin

bende bugün konuştum konuyu müdürle anlattım açık açık anladı saolsun ders programını bile yaptık gibi gibi. hatta müdürün verdiği işler diye bir maddede yok hocam artık dedim.
seyhanda çalışıyorum

8/5 çalıştırılacak olan arkadaşlarımız il koordinatörü ile görüşün.bitefolarla görüşün.

garfield' Alıntı:
8/5 çalıştırılacak olan arkadaşlarımız il koordinatörü ile görüşün.bitefolarla görüşün.
ne skiz beşi hocam bana 9-3 teklif etti saat 3 ü programda nasıl gösterecez dedim itiraz ettim. erdoğan petükün numarasını işaret ettim arkadaşlar aramış 30 saat sabah programında göstermemiz lazım dedim tamam arayacam dedi. yine olumsuz dönerse önce adana mem e sonra bakanlığa veya bimere n ere olursa şikayetimi yaparım. böyle hayati konularda taviz vermeyin arkadaşlar bu sefer elimiz güçlendi arrık kendinizi ezdirirseniz bu forumda hiç ağlamayın.

garfield' Alıntı:
nasıl yani saat 3 ü gösteremez miki? sonuçta btrö die çalıştıramaz mı
program pazartesi saat 14:00 de bitiyor diğer günler 13:10 da en fazla pazartesi saat 14:00 e kadar diğer günler 13:100 a kadar seni okulda tutabilir. en azından bizim okulda branşların programı bu şekilde. seni saat 3 e kadar okulda tutacaksa kişiye özel program yapmış olurki bunu da yapması suçtur.
alında 9-3 benim daha çok işime gelir ama resmi yazının dışına çıkmak istemedim.

Arkadaşlar çalışma saatleri konusunda ve özellikle haftalık 30 saat konusunda açıklayıcı bilgi vermek çok mu zor.Bunu resmi yazıyla yazmaları gerekir.Aksi takdirde müdürler bunu anlamayacaktır.
Çünkü net ifadeler yok gelen yazılarda.İli aradım ve sordum.Hafatalık 30 saatlik Bt rehberliği dersi programı yap dediler.Ama bunu okulda müdüre anlatmak çok zor iş....

herzaman01' Alıntı:
Arkadaşlar çalışma saatleri konusunda ve özellikle haftalık 30 saat konusunda açıklayıcı bilgi vermek çok mu zor.Bunu resmi yazıyla yazmaları gerekir.Aksi takdirde müdürler bunu anlamayacaktır.
Çünkü net ifadeler yok gelen yazılarda.İli aradım ve sordum.Hafatalık 30 saatlik Bt rehberliği dersi programı yap dediler.Ama bunu okulda müdüre anlatmak çok zor iş....
ili aradım derken tam olarak kiminle görüştünüz hocam. bende bekleyişteyim.

Ben ilde Kani Beyle görüştüm.Ancak kiminle görüşürsen görüş yazı olmazsa olmaz.İli devamlı arayalım sonunda birşey çıkacak .Çünkü bana 30-40 kişi aradı dediler.

hocalarım kafama ders programı ile ilgili bir soru takıldı. Bize yazı gelmedi ama btr ye göre ders planı yapıcam .okulun günlük 6 saati olmasına rağmen beşinci sınıfların seçmeli dersinden dolayı salı ve cuma günleri 7 saat okulda bulunmam gerekecek. salı ve cuma günleri 7 saat kalıp diğer günler 6 saat kalırsam 32 saat kalmış oluyorum. bu durumda salı cuma günleri hariç birgünde 2 ders erken mi çıkmalıyım ?

ya da 2 saat de benden mi olsun demeliyim :)

bil_ce' Alıntı:
hocalarım kafama ders programı ile ilgili bir soru takıldı. Bize yazı gelmedi ama btr ye göre ders planı yapıcam .okulun günlük 6 saati olmasına rağmen beşinci sınıfların seçmeli dersinden dolayı salı ve cuma günleri 7 saat okulda bulunmam gerekecek. salı ve cuma günleri 7 saat kalıp diğer günler 6 saat kalırsam 32 saat kalmış oluyorum. bu durumda salı cuma günleri hariç birgünde 2 ders erken mi çıkmalıyım ?

ya da 2 saat de benden mi olsun demeliyim :)
hocalarım ne demek ya bu tabir hiç hoş değil öğretmensen arkadaşlar diye hitab edebilirsin, öğrenci gibi duruyorsun, ama bahsettiğin meselelerden de öğretmen olduğun anlaşılıyor. idaren kıcık değilse 2 saatin hesabını yapma insanlara hizmet ediyoruz sonuçta ama idaren sana sürekli ters gidiyor kıcıklık yapıyorsa erken çık.

elbette haklısın hocam, ama açıklamamışlar işte bazen ekmeği aslanın ağzından çıkarıp almamız gerekir işte buda öyle bir durum. madem erdoğan petük ve ildekiler 30 saat diyor bizde üzerimize düşeni yapacaz savaşımızı verecez.

sadece susarak hocam ildekilerle görüştünüz mü.bitefolarla yani...onlarda mı 30 saat diyorlar?

Samsun meb açıklamış bu yazıyı okul müdürüne iletebilirsiniz sonuçta her ilde farklı anlaşılacak bir görevlendirme değil;

benimde okula yazı geldi mostan gördüm.ama hala bana tebliğ etmediler.neyi düşünüyorlarsa.sadece yazı gelmeden önce müdüre çıtlattım durumu...bişeyler bildiğmi bilsinde ona göre davransın die.dün müdür yardımcısında demiştim.rehber öğretmen olduk dedim çalışma saatlerimiz değişti artık yarım gün okuldayım dedim.adam diyorki: yakında yine değiştirirler bu seferde derler ki okula gelmenize gerek yok siz işlerinizi evden yapın derler.bizi akşamda okulda tutmaya çalışıyorlar sizin saatleri azaltıyorlar dedi.bedne dedim ki siz idarecisiniz ben ise rehber öğretmenim....istemiyorsanız istifa edin idarecilikten,sizikimse zorla idareci yapmıyor dedim..çok sinirlendim adamın üslubuna.şimdide oturmuş müdürün beni çağırıp yazıyı tebliğ etmesini bekliyorummmmm......dananın kuyruğu kopar bu gün:)

bide şu dikkatimi çekti...burda yazışan 2-3 kişiyiz...koskaoca adanadaki diğer öğretmenler durumularından memnun heralde

garfield' Alıntı:
benimde okula yazı geldi mostan gördüm.ama hala bana tebliğ etmediler.neyi düşünüyorlarsa.sadece yazı gelmeden önce müdüre çıtlattım durumu...bişeyler bildiğmi bilsinde ona göre davransın die.dün müdür yardımcısında demiştim.rehber öğretmen olduk dedim çalışma saatlerimiz değişti artık yarım gün okuldayım dedim.adam diyorki: yakında yine değiştirirler bu seferde derler ki okula gelmenize gerek yok siz işlerinizi evden yapın derler.bizi akşamda okulda tutmaya çalışıyorlar sizin saatleri azaltıyorlar dedi.bedne dedim ki siz idarecisiniz ben ise rehber öğretmenim....istemiyorsanız istifa edin idarecilikten,sizikimse zorla idareci yapmıyor dedim..çok sinirlendim adamın üslubuna.şimdide oturmuş müdürün beni çağırıp yazıyı tebliğ etmesini bekliyorummmmm......dananın kuyruğu kopar bu gün:)
işlerine gelmiyor hocam oyalayıp dururlar işte. benide 2 gün oyaladılar dün akşam saat 16:30 gibi iyice daraldım gittim yanına artık öğleden sonra gelmeyeceğim erdoğan petük öyle demiş dedim ilide arkadaşlar aramış onlarda aynı şeyi söylemiş dedim yok yazıyı okumadım yok egzersiz falan dedi ama artık bu gün itibarı ile öğleden sonra gelmeyeceğim elinden geleni ardına koymasın.

bizim müdür yard. hiçbişey değişmedi diyo.Eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yazıyo diyo.Yani güzel bir açıklama yazısı gelmeden 30 saat durma hayal

sıkıldım,bunaldım,daraldım,beklemekten.........biraz önce müdür çağırdı.bende bir umut gittim.ne sordu biliyormusunuz....hocam şu tefbisi bir açıver hele:(bilgisayarı alıp kafasına geçiresim geldi.......benimle konuşmak için neyi bekliyor acaba????

Geri