ADANA BTR HAYIRLI OLSUN

Kodla Büyü

sadece susarak

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar şu an itibarı ile adanalı formatörler direk BTRÖ olarak görevlidirler.
diğer illerde BTRÖ konusunda tecrübeli arkadaşlar ders programlarını nasıl oluşturdu bilgi verebilirlermi.
bizde orta okullarda ders programı oluşturulurken pazartesi 8 saat diğer günler 7 şer saat şeklinde ayarlandı, eğer aralarda boşluk bırakırlarsa ders programımızı 36 saate yayabilirler gibime geliyor. siz ne dersiniz.

hocam 07:30 - 12 :30 arası 5 gün çalışabilirsiniz....

veya bugun gibi haftalık 30 saat bir saat diliminde

karinca_52' Alıntı:
hocam 07:30 - 12 :30 arası 5 gün çalışabilirsiniz....

veya bugun gibi haftalık 30 saat bir saat diliminde
söylediğim gibi sabahçı devrenin ders programı pazartesi saat 2 de bitiyor diğer günler isi 13:10 da bitiyor ders programında bu saatler btrö yazabilirler. tabii idaresi benimki gibi kıl olanlar bu şekilde yapabilir diye düşünüyorum. yarın görecez hayırlısı bakalım.

hayırlı olsun güzel zamanlama ve temiz bir iş oldu... Formatörler direk rehbere dönüştü yeniden başvuru maşvuru yok ...

cemilelci' Alıntı:
hayırlı olsun güzel zamanlama ve temiz bir iş oldu... Formatörler direk rehbere dönüştü yeniden başvuru maşvuru yok ...
pdf ler word e dönüştü :D
ders programı nasıl olur bu konuda ne düşünüyorsunuz

İKİNCİ BÖLÜM

Ders ve Ek Ders Görevi ile İlgili Hükümler

Aylık karşılığı ders görevi

MADDE 5- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;

a) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat,

b) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri haftada 18 saat,

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat,

ç) Atölye ve laboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat,

ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.

Ek ders görevi

MADDE 6- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;

a) Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saate,

b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate,

c) Atölye ve laboratuvar öğretmenlerine 20 saati zorunlu olmak üzere haftada 24 saate,

kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya kısmen verilebilenlere, ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında da ek ders görevi verilebilir.

Ek ders kararına göre 15 saat maaş karşılığı 6 sı zorunlu 15 saate kadar ek ders verilebiliyor. Bu da maksimum 30 ders saati yapıyor. Tabi diğer branş öğretmenlerine yapılabileceği gibi bize de karnı yarıklı programlar yapılabilir.

ben halk eğitimde formatördüm. bakanlığın yazısının ilk maddesine göre btr, örgün eğitim kurumlarında olur diyor. benim durumum ne olacak şimdi. formatörlüğüm iptal mi edilecek?

bizde açamıyoruz, ama okul idaresine bt danada yayınlandığını söylersen özel hatlarıda varsa indirir ona göre program yaparlar.

yazı ilçelere gelmiyecek mi
bide okul idaresine nasıl söylememiz gerek!hala tedirginim ters bişey söyleyecekler die...

garfield' Alıntı:
yazı ilçelere gelmiyecek mi
bide okul idaresine nasıl söylememiz gerek!hala tedirginim ters bişey söyleyecekler die...
walla bende ters bişe gelebilir diye tedirginim ama sonuna kadar hakkımı arayacam. daha okula teşrif etmedi ilgili müdür yardımcımız. havada kan kokusu var... :)

Telefona indirdim. Ekliyorum yazıyı.

Ekli dosyalar

• Bilisim Teknolojileri Rehberligi Gorevi.rar
    291.3 KB · Görüntüleme: 296
işlerine gelmiyor ya hayatta ilgilenmezler bizim yazı ile git hatırlat hocam. bende sabahtan adamı bekliyorum ilçedemi her nerdeyse bugün de akşama kadar okuldayım galiba. görev tebliğ edilmeden başlayamayız heralde.

cemilelci' Alıntı:
yazı haber servisine gelmiş okul idaresi bana tebliğ etti... Yüreğirde çalışıyorum
sonuç ne oldu hocam banada tebliğ etti yazıyı incele dedi ben inceledim sen okudunmu dedim okumadım gece okuyacam dedi. var olan uygulamalar var ama sende bir bak bakalım dedim. yarın ne yumurtlarsa ona göre davranacaz artık.

bizim buralara nezaman gelecek acaba.herhangi bir gelişme yok.tebliğ edilen arkadaşlar aradaki konuşmayı yazarlarsa seviniriz.

Ders programı hazırlanıyor 30 ders saati olarak ayarlanacak ders programını ardışık ayarlayacaklar. Kötü niyetli idareler bunu suistimal edebilir! 28 eylül den iitibaren BT Rehber Öğretmeniyiz Milli Eğitim Müdürünün imzası var altta... Formatörlük BİTTİ

sadece susarak' Alıntı:
cemilelci' Alıntı:
yazı haber servisine gelmiş okul idaresi bana tebliğ etti... Yüreğirde çalışıyorum
sonuç ne oldu hocam banada tebliğ etti yazıyı incele dedi ben inceledim sen okudunmu dedim okumadım gece okuyacam dedi. var olan uygulamalar var ama sende bir bak bakalım dedim. yarın ne yumurtlarsa ona göre davranacaz artık.

bende şunu anlamış değilim.ardışık diyorsunuz aralıklı olsada zaten boş olan kısımlara btrö yazılmıyacak mı?sıkıntı niye olsun ki

Arkadaşlar ben Seyhan da kendi okulumda bt formatörüyüm branşım bilişim teknolojileri.Şimdi bu formu doldurup yollayacakmıyım, yoksa direk rehber öğretmen mi oldum bilen var mı? Niye soruyorum çünkü btadana da görevlendirilen 9 kişinin adı var ??? Bunlar kimdir branşı bilişim tek. olmayan ama görev isteyen arkadaşlar mı?

denizli ortaokulunda görevliyim ilkokul ve ortaokul iki okul var.Müdürüm görevlendirme yazısını okudu."hocam 8:00-17:00 geleceksiniz" dedi.çalışma saatleri konusunda diğer okullarda ne gibi uygulamalar yapılıyor.Bilgi paylaşımlarından dolayı teşekür ederim.

benim kafama takılan çalışma saatleri net olarak ne olmalı :(

ya şu bt adanadaki koyulan dosyaları neden açamıyoruz....açabilen varmı son dosyayı...

garfield' Alıntı:
ya şu bt adanadaki koyulan dosyaları neden açamıyoruz....açabilen varmı son dosyayı...
MEB HATTINDA DOSYALARI GÖRÜNTÜLEYEMİYORUZ HOCAM BEN EVİMDE ÇIKARDIM OKULA GETİRDİM.BU GÜN ZATEN YAZI SEYHAN SİMMİS DEN ATILMIŞ.

çalışma saatleri haftada 30 saati geçmicek şekilde olacak hocam 8-5 değil kesinlikle bu hataya düşme ...

yazıdaki ifade açık : BT Rehberligi gorevi egitim ogretimin yapildigi saatlerde yapilacak, her bir devre icin (Sabah-Ogle) ayrı ogretmen gorevlendirilebilecektir...

zysimsek' Alıntı:
çalışma saatleri haftada 30 saati geçmicek şekilde olacak hocam 8-5 değil kesinlikle bu hataya düşme ...

benim okul müdürümde 8-5 gelecen diyor ne iş yaa seyhanda çalışıyorum!!!

Geri