60 bin tl ye kadar dizel otomatik tavsiyesi

Kodla Büyü
teşekkürler ceed e bakacağım ama Peugeot yeni sattım uzun sure yaklasmayacagim. 2013-2014 temiz meganelar var

konfora önem veriyorsan ceed önermem.
benimde golf var çok memnunum fakat daha geniş bir araç için sanırım satışa çıkaracağım :wink:

Ceed fiyatları dizel otomatik te 50bin km ye kadar olanlar için uçmuş. Kia tecrübem olmadığı için yanasmayacagim. Golf istediğim özelliklerde pahalı fiyat yazarlar.

Tuna54^' Alıntı:
Senin Peugeot 307 ne oldu hocam kaça sattın
pejo temizdi benim hocam 28.500 e vermiştim sonra pahalndı araçlar.
borçlandı golf aldım araçtan memnunum fakat 2.bebe de gelince biraz geniş araç almayı düşünüyorum suv tarzı

ben de araç bakıyorum bu civarlarda ama ben sedan ve büyük bagajlı (station istemiyorum) bir sedan arıyorum

skoda octavia ve toyota corolla arasındayım ancak
skoda nın dsg şanzımanı beni düşündürürken toyotanın da bagajı bana küçük geldi (şu anki aracım linea)

bende haftalardır araştırmadayım. Otomatik arıyorum. Seat Leon, Peugeot 308, Citroen C4, Renoult Clio SW modellerini karşılaştırıyorum şimdilik.
volkankey hocam skoda şanzımandan dolayı önermemişsin ama bende sırf DSG diye leon diyordum.
Kimi CVT şanzıman sıkıntılı derken kimi de DSG demiş.

Tuna54^ hocam peugeot'tan genel olarak ne şikayetin var, neden yaklaşmak istemiyorum dedin ki???

Aynı fiyatlara ben de bakıyorum. Çok km yapmadığımı için benzinli Otomatik Avensis ve 2014-2015 benzinli corolla bakıyorum. İnsan kararsız kalıyor.

Hocalarım 1 seneyi geçkin süredir bu kıstaslara göre araçları ben de inceliyorum. 5 ay önce 2013 1.5 dci fluence icon edc (otomatik) aldım. Aracın donanımı, yakıt tüketimi, hızlanması mükemmel. Konfor ve ses yalıtımı başarılı. Malzeme kalitesi ve sağlamlık konusunda ise diğer C segment araçlara göre bir tık altta. Tek handikapı bu diyebilirim. 530 lt bagaj hacmi de çocuklu aileler için biçilmiş kaftan. Fiyatı da şuan 60 bin bandında. EDC şanzıman ve 1.5 dci motor kendini kanıtlamış, sorunsuz aksamlar. Güvenle alabilirsiniz.

Octavia incelendğinde, elegance cr ve style cr donanımları donanım yönünden harika, yol tutuşu, güvenliği, yakıt tüketimi, konforu, hızlanması, görüüntüsü, malzeme kalitesi, sağlamlığı, 590 lt liftback bagajı... neredeyse her alanda kendi sınıfının en iyisi denilebilir. Hatta bu aracı C segment yerine D segment kabul etmek bile mümkün. DSG şanzıman ve diğer şanzımanların sorun çıkarma ihtimalini aşağıdaki mesajımda kendimce değerlendirmeye çalıştım.

DSG benim de hep "acaba?" diyerek yaklaştığım bir şanzımandır. Hatta problemlerin şanzımandan mı, belirli bir seriden mi yoksa markadan mı kaynaklı olduğunu anlayabilmek için hem volkswagen hem skoda hem audi hem de seat grubu araçların arıza durumlarını incelemeye devam etmekteyim. Öncelikli olarak gözüme batan durum ise seat araçları haricinde diğer markaların neredeyse tüm modellerinde arıza ile karşılaşma riskinin kabul edilebilir seviyenin üzerinde olduğu.

Bu şartlar altında incelenmesi gereken diğer bir nokta ise piyasadaki araç sayısı ve piyasaya sürülen yeni araç sayısı: Bu durum incelendiğinde ise audi ve seat'ın birbirine oldukça yakın olduğu, skoda'nın bunları 2'ye, volkswagen'in ise neredeyse 5'e katladığı görülmekte. Adet ne kadar fazla ise arıza sayısının da buna oranla artması muhtemel bir sonuç... Bu denklemde kafamı karıştıran tek nokta ise audi ile seat'ın arıza sayıları arasındaki büyük fark...

Geldiğim bu noktada volkswagen araçların dsg sorun durumunu reno'nun edc'si, toyota'nın mm'si, honda'nın cvt'si ve ford'un powershift'i ile kıyaslamak daha bir doyurucu olacaktır diye düşündüm. Fakat sadece ortalama araç sayılarına bakmanın çok da sağlıklı veriler ortaya koymayacağını fark ettim. Nihayetinde Honda'nın belki %60 oranında otomatik şanzımanı piyasadayken Ford'un bu oranlaması %20'lere kadar düşebilir. Ki bunlar da tahmini rakamlar. Bunca değişkeni işe katıp değerlendirmede bulunabilmek için resmen doktora tezi hazırlamak gerekiyor :lol:

Toparlamak gerekirse: CVT Honda, EDC Reno kullandım (halen kullanmaktayım) ve ikisinden de sonuna dek memnun kaldım, tavsiye ederim =)

Hal böyleyken "DSG sorunludur" demek bana pek vicdanlı bir söylem gibi gelmiyor.

Xapex hocam Peugeot beni çok yordu küçük küçük çok sorun çıkardı . Piyasanın altına sattım gitti. 307 vardı.

Giryan hocam teşekkürler. Maşallah çok detaylı incelemişsiniz daha ne olsun :+1: bende 1.5 edc megane ustune gideceğim. Fluensle sedan- hatchback farkı dışında aynı diye dusunuyorum.

Octavia güzel araba fakat beni aşar.50bin km üstü istemiyorum. Octavia fiyatları bu özelliklerde 60binin çok ustunde.

Eğer illa sedan olmayacaksa Leon 1.2 TSI DSG Style 58 bin civarı olması lazım. benzinli ama yakıt tüketimine bakmanızı tavsiye ederim.

güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık.
giryan hocam bahsettiğiniz Octavia modeli dizel otomatik mi?
Birde 1.5 dci fluence'in vitesi yarı otomatik mi yoksa tam otomatik mi?
Vites geçişleri nasıl en azından Honda'nın CVT'sine göre???

xapex hocam ilanlarda yarı otomatik olarak işaretlenmiş ama bazı ilanlarda açıklama kısımlarında tam otomatik yazmışlar. En iyisini kullanan bilir tabi

xapex Hocam soruna cevap verirken aracımı şuan ilana koyduğumu da belirtmek isterim =)
2013 fluence 1.5 dci İCON EDC (otomatik - çift kavrama) beyaz. Vites geçişleri piyasada görebileceğiniz en konforlu viteslerden, devir saatine bakmadan vites geçişini hissedemezsiniz desem yalan olmaz. Aynı zamanda manuel kullanma imkanı da tanıyor.
İlanım henüz yayına alınmadı, alındığında buradan link veririm.
Aracım 62.500 km'de, sadece sağ ön çamurlukta boya var, harici hatasız. Dizel otomatik ve full modeli. Fiyatı ise 58.750 TL. Piyasaya göre ortalama bir fiyat yazmaya çalıştım.
Satınca da arkadaşımda 2014 octavia elegance cr 1.6 TDI manuel sunroof'lu var, onu almaya çalışacağım. Açıkçası bu aracı kaçırmak istemediğim için kendi aracımı alel acele satışa koydum.

giryan' Alıntı:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ogretmenden-2013-otomatik-beyaz-full-temiz-371268658/detay/
Bu da linki =)

Sayın hocam,

Öncelikle hayırlı satışlar. Keşke resimleri gece çekmemiş olsaydınız :) Bir arkadaşım böyle bir araç arıyor. Son fiyat neye bırakırsınız? dilerseniz P.M. den cevaplayabilirsiniz...

biz 2 haftadır octavia kullanıyoruz. su an ıcın cok memnunuz aracın 2. sahibiyiz. yaklaşık 4 senedir de kuzenim kullanıyor aynı modeli. hiç bir sorunla karşılaşmadı. üstelik sitanbul trafıgınde sureklı kullanıyor. bizim aracımız da otomatık dsg den çekiniyorum dıyen hocamın neden boyle bır sey dedıgını anlayamadım acıkcası acıklarsa cok sevinirim. eşim ve ben ayrı memleketlerdeniz dolayısıyla bagaj bızım ıcın cok onemlıydı. bagaj ihtiyacımızı fazlasıyla karşıalyacak gibi. konfordan hıc bahsetmıyorum bıle. arkada yolculuk yapan herkes çok rahat oldugunu soyluyor :) dusunen arkadaşlara tavsıye ederim ama hocamın dediği gibi fazla fiyatı. ama tercihimizden pişman değiliz. İnşallah da pişman olmayız :)

scekcen' Alıntı:
giryan' Alıntı:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ogretmenden-2013-otomatik-beyaz-full-temiz-371268658/detay/
Bu da linki =)

Sayın hocam,

Öncelikle hayırlı satışlar. Keşke resimleri gece çekmemiş olsaydınız :) Bir arkadaşım böyle bir araç arıyor. Son fiyat neye bırakırsınız? dilerseniz P.M. den cevaplayabilirsiniz...

Hocam bir aksilik çıkmazsa 57.500'e verebilmeyi istiyorum. Kafanıza yatarsa haberleşebiliriz.

Geri