22 EKİM ANKARADAYIZ!!

Kodla Büyü

Eylem tarihinin 22 Ekim olmasıyla ilgili;

• Evet, 22 Ekim güzel tarih, destekliyorum

Oy: 106 62.0%
  • Hayır, Aralık ayına sarksa da olurdu

Oy: 45 26.3%
  • Farketmez

Oy: 20 11.7%

• Kullanılan toplam oy
    171
funda.d' Alıntı:
arkadaşlar eylem öncesi malesef bu hazin olay gerçekleşti. hepimizin yüreğine kor düştü. tabi hepiniz acaba bu eylemi yaparak onlara saygısızlık etmiş olurmuyuz düşüncesini taşıyorsunuz. biz o gün eğlenmeyeceğiz. o gün hakkımızı arayacağız. geleceğimiz için önemli bir adım olacak. tabi şehitlerimizi de unutmayacağız.
şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunacağız. onlar yüreklerimizde olacak.

o gün onlar için yapabileceğimiz bişey yok. evde oturup tv izleyerek şehitlerimize saygı göstereceğinizi düşünüyorsanız, diyecek lafım yok. ancak bu eylem ne iki günde kararlaştırılan bir eylem ne de erteleme şansı olan bir eylem. bu süreç bizleri çok yordu. uğraştık emek sarfettik. başka gün ayarlasak ve o günde bişey olsa yine aynı duruma düşeceğiz. hüznü yaşayarak yapacaklarımızı erteleyemeyiz. istenen zaten bu. ara ara şehit haberleri geliyor ve insanlar hüznüyle oturuyor. bunlar bizi durdurmamalı. biz bilinçli bir toplum için, eğitim için eylem yapıyoruz. bu eylem menfi bir eylem olarak algılanırsa işte orada yanlış bişeyler var demektir.
katılıyorum arkadaşlar. Şimdi gerçekten ülkem çok zor bir süreçten geçiyor. Yüce Rabbim hepimize yardım etsin. Şehitlerimize Allahtan Rahmet ailesine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Ama gerçekten gidipte orada davul zurna çalınmayacak. Bir dakikalık saygı duruşu yapılır. Söze şehit ailelerimize ve Türkiyemize baş sağlığı ile başlanır. Bence hiç kimse planlarını bozmasın eylemle ilgili de karamsarlığa düşmesin.
ARTIK MEB BİLİŞİMCİLERE YAPTIĞI YANLIŞ UYGULAMALARDAN DÖNMELİDİR.

arkadaşlar eylem için tüm hazırlıklar tamamlandı. pankartlar ve dövizler basıldı. emniyete yazı gönderildi. basın açıklaması kontrol edildi. tek yapmanız gereken orada olmak. eylem için farklı planlarımız var. dikkat çekici olacagız. hepinizi bekliyoruz.

Arkadaşlar artık tüm çalışmalarımızı tamamladık....Emniyete yazıyı biazzat kendim verdim..2 tane byük pankart taptırıyoruz..

1."MEB BİLİŞİM ÇAĞINDA BİLGİSAYAR DERSLERİNİ KALDIRDI"
2."AKIL TAHTADA DEĞİL,ÖĞRETENDEDİR"

ARKADAŞLARIN VERDİĞİ GÜZEL FİKİRLERLEDE ÇARPICI EL DÖVİZLERİMİZİ HAZIRLADIK...

ARTIK TEK YAPMAMAIZ GEREKEN CUMARTESİ SAAT 11.30 DA YKM ÖNÜNDE OLMAK....HAFTALARDIR BU İŞ İÇİN ÇALIŞIYORUZ...İLGİ GÖRMİCEK DİYE DÜŞÜNMEYİN TÜM BASIN DAVET EDİLDİ BİLE.BEN BU AKŞAM YİNE DE TÜM GAZETE VE TV KANALLARINA VE HABER AJANSLARINA EXTRA OLARAK MAİL ATACAM...

EYLEME GELEN ARKADAŞLARIMIZ YAKALARINDA SİYAH BİR KURDELAYLA GELSİNLER(TERÖRÜ TOPLU HALDE KINAMAK İÇİN)
BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK....
BUNUN DIŞINDA FARE,KLAVYE GETİRİRSENİZ YİNE KIRACAĞIZZ..
YARIN BİR SÜRÜ ÜZERİNDE GERİ DÖNÜŞÜM RESMİ OLAN ÇÖP TORBALARI HAZIRLAYICAĞIZ EYLEM GÜNÜ BUNLARI GİYİP FAREYLE BOĞAZIMIZDAN BAĞLAYACIĞIZ ,ÖNÜNE DE MEB ÇÖPLÜĞÜ YAZACAĞIM....GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMEYİ BEKLEYEN BT ÖĞRETMENLERİ MİZANSENİ...
BUNUN HARİCİNDE KOCAMAN BİR ALKIŞ EYLEMİMİZ OLACAK,,,,BİR CÜMLE BİR ALKIŞ EYLEMİ(FUNDA HOCA TARAFINDAN HAZIRLANAN)
DAHA İLGİNÇ ÇARPICI FİKRİ OLANLAR LÜTFEN BİZİMLE PAYLAŞSINLAR....

EYLEME HAZIRIZ.DURMAK YOK BİLİŞİM HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ...

BU ARADA EYLEME İMKANSIZLIKTAN DOLAYI KATILAMAYANLARA DEĞİL KEYFİ OLARAK KATILMAYANLARA BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM..BİR SÜRÜ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİNİN ARKASINA SIĞINMAYIN MESLEĞİNİZE SAYGINIZ VARSA LÜTFEN BU EYLEME İŞTİRAK EDİN...EYLEM YAPSAK NOLCAK Kİ DİYE DÜŞÜNENLERE YAPMAYARAK NE OLACAK? BU SORUYU SORUYORUM...DERSLERİMİZ KATLEDİLEİ 1 YILI GEÇTİ...KİM UMDUĞUNU OTURARAK BULDU,,UYUMAYALIM ARKADAŞLAR ÇÜNKÜ UYUDUKÇA RÜYA DEĞİL KORKUNÇ KABUSLAR GÖRÜYORUZ 1 SENEDİR......

madem eylemin yapılacagı onaylandı ozaman hepimizin yakasında siyah bi kurdele unutulmasın lütfen ve bu olaylar aklıma güzel bi solgan getirdi

milli eğitimin şehitleri yazan bi pankartı hakediyoruz galiba!!!

hocam unutanlar unutsun önemli değil ben bir top siyah kurdela getirecem eylem alanına.. olmayanlarada orda yerinde takacağımm....

haa böyle bir pankart da hazırlayalım bir kısımını kendim yarın çıktı alacağımm güzel bir fikir.... :+1:

Arkadaşlar sabah Ankaraya erken gelecekler burdan mesaj atsınlar, geldiklerinde bize ulaşsınlar..

İnşallah bu ankete evet diyen 99 kişi ve farketmez diyen 16 kişi cumartesi günü eylemde olurlar???
Mesleğine saygı duyan, ezilmeyi hak etmeyen ve hazmetmeyen onurlu BT öğretmenlerinin yanımızda olacağına eminiz...

22 EKİM 2011 CUMARTESİ

11.30 YKM ÖNÜ (GÜVENPARK)
12.00 MEB ÖNÜ BASIN AÇIKLAMASI-EYLEM

BOZUK FARE VE KLAVYELERİNİZLE BEKLİYORUZ....

achillus' Alıntı:
madem eylemin yapılacagı onaylandı ozaman hepimizin yakasında siyah bi kurdele unutulmasın lütfen ve bu olaylar aklıma güzel bi solgan getirdi

milli eğitimin şehitleri yazan bi pankartı hakediyoruz galiba!!!
:+1: :+1:

celikumit' Alıntı:
neden ertelenmeli,
edindiğim izlenimlere göre
1- 22 Ekim 2011 MTSK Sınavı var, sınava girecek görev alacak veya yakını girecek olanlar olabilir,
2- Kurban arefesi ildışından gelecekler için masraflı bir dönem bu nedenle gelemeyenler olabilir,
3- Bu kadar acı haberin üstüne böyle bir eylem haklılık değil, aksine haksız görülecek, parasal algılanarak bizim sıkıntımıza bak bunların sıkıntısına bak yorumlarına maruz kalınacak.
4- Eylemin zamanlaması bu bağlamda çok önemli, sayının çok olmasından ziyade iyi bir zamanlama daha etkili olacaktır,

kanaatindeyim.
Bunlar benim görüşlerim, katılabilir veya katılmayabilirsiniz.
katılıyorum ne yazık ki...

22 EKİM 2011 CUMARTESİ

11.30 YKM ÖNÜ (GÜVENPARK)
12.00 MEB ÖNÜ BASIN AÇIKLAMASI-EYLEM

BOZUK FARE VE KLAVYELERİNİZLE BEKLİYORUZ....

yazıları okudukça orda olmayı çok istedim. ancak 8 aylık bir bebeğim var ve eşim hafta sonu çalışıyor. umarım eylem amacına ulaşır...

arwen' Alıntı:
yazıları okudukça orda olmayı çok istedim. ancak 8 aylık bir bebeğim var ve eşim hafta sonu çalışıyor. umarım eylem amacına ulaşır...
aynı durumdayım ama hava güzel olursa belki bebeğimle giderim :idea:

Arkadaşlar eyleme gelenler siyah kurdale getirmeye çalışsınlar olmayanlara bizde dağıtacağız.Eylemimizden sonra isteyen arkadaşlarla 13.30 da 24 şehitimiz için terörü kınama yürüyüşlerine katılabilirz!!!!
,
FARE ve KLAVYELERİNİZİ DE GETİRMEYİ UNUTMAYINIZ!!!!!!

Arkadaşlar eylemimiz hayırlı uğurlu olsun sesimizi duyuracağız öyle ya da böyle inşallah, güzel günler de göreceğiz, gecenin sonu sabahtır...

Haberi aratarak ancak bulabildim, sitenin ana sayfasında ve eğitim başlığında bile yok... Gündem çok yoğun...

Sendikanın açıklamalarını çok siyasi bulmakla beraber, sitelere mail attım, umarım etkim olmuştur,

mebpersoneli.com da yayınlanmış.

Bundan sonraki çalışmalarda aşırı siyasi söylemlersen kendi iyiliğimiz için kaçınmamız gerektgını düşünüyorum. Biz derdimizi anlatalım, tepki çekmeye gerek yok durduk yere

Çok güzel eylemdi herkesin emeğine sağlık.. katılım yüz civarındaydı ama coşku ve etki olarak yüzlerceydi. Özellikle böte öğrencilerine teşekkürler ve il dışından gelen arkadaşlara..

Teknolojik eğitime geçiyoruz diyen iktidar ve onun Milli Eğitim Bakanları, bir darbe de bilişim teknolojileri öğretmenlerine vurdu.

İlköğretim 4 ve 5. sınıflarda bilişim teknolojileri dersi kaldırılmış, 6., 7. ve 8. sınıflarda ise ikinci öncelikli seçmeli derse dönüştürmüş, liselerde ise dört yıl boyunca her 30 öğrenciye 1 ya da 2 saat seçmeli hale getirilmiştir.

Müzik, Beden Eğitimi ve Görsel Sanatlar derslerini “eften püften” dersler haline dönüştürerek öğrencilerimizin sanatsal, sportif ve estetik yönlerinin gelişmesini yok etmeye çalışan bakanlık, şimdi de bilişim teknolojileri derslerini ortadan kaldırarak, bu dersin öğretmenlerini bilgisayar tamircisi gibi çalışmaya zorlamaktadır.

Bilişim teknolojileri dersi zorunlu olmadığı için yeterli ilgiyi görmemekte; öğrencilerimiz bilinçsiz şekilde bilgisayar kullanmaya sürüklenmektedir. 12 bine yakın öğretmen norm fazlası durumuna düşürülerek, zorunlu yer değiştirmeye zorlanmaktadır. Okullarımız teknoloji çöplüğüne dönüşmek üzeredir.

Başbakanın şaşalı bir şekilde açıkladığı FATİH projesi için yeterli bütçe ayrılmamış ve bu projenin ekonomik, bilimsel ve pedagojik alt yapısı şimdiden sorgulanmaya başlamıştır. Eğitimde devrim diye nitelendirilen FATİH projesini açıklayıp ardından bilişim teknolojileri derslerini kaldırmaya çalışmak nasıl bir bakış açısıdır? Bu, temel bir insan hakkı ve kamu hizmeti olan eğitime, ticari bir mantık ile yaklaşmaktır. Aslında bizler bunu çok iyi anlıyoruz. Bu tutum eğitime bakışta, bir siyasi irade sorunudur. Siyasi iktidar çağdaş, laik, bilimsel ve ulusal eğitimi geliştirmek yerine, küresel sermayenin aradığı nitelikte nesiller yetiştirmenin peşindedir. Aynı zamanda, eğitimi küresel sermayenin emrine sunarak, özelleştirmek ve ticarileştirmek istemektedir. Bu anlayışının doğruluğunu, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile de tescillemiştir.

Buradan Milli Eğitim Bakanlığı’na seslenmek istiyoruz. Sizin göreviniz sorun yaratmak değil, sorun çözmek olmalıdır. Eğitim çalışanlarını huzursuz ve mağdur etme politikasını bırakınız. Bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak taleplerimiz çok açıktır. Bilişim teknolojileri dersi ilköğretim okullarında ve ortaöğretim 9. sınıflarda zorunlu, diğer sınıflarda seçmeli olmalıdır. Müfredat güncellenerek, dersler haftada 2 saate çıkarılmalıdır. Formatörlük dayatması son bulmalı, ilköğretimde zorunlu formatörlük kaldırılmalıdır. Bilişim teknolojisi sınıfları yenilenmeli ve her okula kadrolu öğretmen atanmalıdır.

Biz, çocuklarımızın sanal alemlerde kaybolmasını istemiyoruz.

Biz, bilgi birikimi yüksek, bilişimde üreten bir nesil istiyoruz.

Biz, üniversitelerde bilim olarak kabul gören teknolojinin, Milli Eğitim Bakanlığı’nda da hak ettiği değeri görmesini istiyoruz.

Biz tamirci değil, öğrencileri bilgi toplumuna yetiştiren öğretmenler olmak istiyoruz.

Biz olması gerekeni istiyoruz.

Derslerimizi geri istiyoruz!!!

Basın açıklamasının tam metnini paylaşmışsınız hocam...Gelen tüm arkadaşların emeğine sağlık...Hala bu emeğe hiç katkısı olmayanlarında abuk subuk karalamaları artık bizi hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiçççç yıldıramaz....Bu gün kü eylemimiz süperdi...Orada neredeyse polislerle kolkola arkadaş gibi gittik biz bu eyleme...Bu basın duyurusunu çoook siyasi bulan arkadaşlara söyleyecek çooooooooooookkk büyük laflarımm var ama kendileri siyasetin ve politik olmanın ne demek olduğunu bilmedikleri için olsa gerek korkakça yaşamaya devam etsinler diyorumm sadece..Biz alnımızın akıyla isyanımızı dile gitrdik ve hakkımız olanı istedik..Gelen ve orada kaykıran arkadaşlarla tek yürek olduk bunu herkes anlayamaz.....Her şey siyasal hayatta zemin bulabilir.Ama malesef bu ülke o kadar apolitize edildi ki bizim derslerimizi isteme şeklimizi aşırı siyasi bulanlar var.Hah ahah diyorumm..Siyaset nedir üzerine biraz okumanızı tavsiye ediyorum...Apolitizmden kurtulup biraz daha haksızlıklara karşı duyarlılığa davet ediyorum tüm arkadaşlarımızı...Bence daha siyasi olmalıydık...Bize bu kazığı atan siyasi iktidara daha da söyleyecek şeyimiz vardı ama malesef ki yasal sınırlar içinde kalmak zorundayız.....

Kurbanlık inekler bile bizdennn çoookk daha değerli bu ülkede ki bu akşamki ana haber bültenlerinde boy boy 5 dakikalık haberlere çıkmışlar....aman siz siyasete bulaşmayınız....

Gelen arkadaşlar

Geri