22 EKİM ANKARADAYIZ!!

Kodla Büyü

Eylem tarihinin 22 Ekim olmasıyla ilgili;

• Evet, 22 Ekim güzel tarih, destekliyorum

Oy: 106 62.0%
  • Hayır, Aralık ayına sarksa da olurdu

Oy: 45 26.3%
  • Farketmez

Oy: 20 11.7%

• Kullanılan toplam oy
    171
Re: ACİL!! 2. EYLEMİN TARİHİ 22 EKİM OLSUN MU?

Arkadaşlar bir kez olsun sorunlarımızdan başımızı kaldırıp eyleme destek verelim. Herkesin işi vardır mutlaka ve herkesin işi kendine göre çok acildir. Lütfen bizleri orada yalnız bırakmayın...

tubisss' Alıntı:
ben ankara üniversitesi 3. sınıfım katılacağımızdan emin olabiirsiniz..... eylem bizide çok memnun etti...
hafize hocayla da görüşmüştük, gerçekten kendisi de çok ilgili bu konuyla, umarım yeterince insana ulaşabilirsiniz ve katılımınız iyi olur.. şimdiden emeğinize sağlık..

durum kesinleşse bizde ona göre kendi ilimizdeki üniversitelerle görüşsek...

Birbirinize iyi gaz veriyorsunuz maşallah. Bir de işin içine çaktırmadan eğitim iş i sokuyorsun. Sendikanın reklamını da yapıyorsun.Reklam kokan hareketler bunlar hocaaaa. Özel sektörde olsaydın böyle ciyaka satar mıydın. Kesinlikle satamazdın, adamı hemen kapı dışarı ederler. Ama devlete kapağı atmışsın ya kral sensin. Neyse bir öğretmenin asli vazefesi nedir. EĞİTİM ÖĞRETİMİN devamını sağlamaktır. :p

sensei' Alıntı:
Birbirinize iyi gaz veriyorsunuz maşallah. Bir de işin içine çaktırmadan eğitim iş i sokuyorsun. Sendikanın reklamını da yapıyorsun.Reklam kokan hareketler bunlar hocaaaa. Özel sektörde olsaydın böyle ciyaka satar mıydın. Kesinlikle satamazdın, adamı hemen kapı dışarı ederler. Ama devlete kapağı atmışsın ya kral sensin. Neyse bir öğretmenin asli vazefesi nedir. EĞİTİM ÖĞRETİMİN devamını sağlamaktır. :p

size cevap verme ihtiyacı hissettim. sizin bilgisayar öğretmeni olmadığınız, bizim sıkıntılarımızdan haberdar olmadığınız belli. bizler görevlendirmeyle norm fazlası olarak formatörlüğe zorlanan, artık öğretmenliği unutan öğretmenleriz. derslerimiz sadece 2. kademede 1 saat, o da seçmeli. okulda ne kadar angarya iş varsa bizim üzerimizde. teknik servisin yapması gereken işler bile bizlerden beklenir durumda. bırakın bilgisayar ve yan donanımları, telefonu bozulan bile bize getirir durumda. her şey idarenin insiyatifine bırakılmış. atamalarımız sorunlu; gerek il içi, gerek il dışı, gerek ilk atama, çünkü okullarda norm oluşturacak kadar ders kalmadığından ve görevlendirmeler norm oluşturmadığından nerede duracağımızı bilemez durumdayız. mesai desen, hem memursun, hem öğretmen, hem teknik servis, hem internet kafe işletmecisi... ve tüm bu iş yüküyle uğraşırken diğerlerinin gözünde yatan öğretmensin...

sendika konusuna gelince, ben o sendikaya üye değilim, oladabilirdim, herkes olabilir. sendikalar bizim hakkımızı korumak için var. daha önce sefa hocamızın önderliğinde başka bir sendikayla bu işe girişildi. sağolsun çok da emek verdi. bizim için uğraşan her sendikanın yanında oluruz, olmalıyız. sendikalar izinlerin alınmasını kolaylaştırıyor, desteği arttırıyor.

son olarak sizi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamaya davet ediyorum. bir öğretmenin asıl vazifesinin eğitim öğretimi devam ettirmek olduğunu söylemişsiniz. siz neye dayanarak aksini yaptığımızı iddia ediyorsunuz. bizde devam edecek ders kalmadı. sorunlarımız hakkında en ufak bir fikriniz yok! biraz daha duyarlılık, biraz daha empati lütfen!

tamadır arkadaşlar kesin tarih 22 EKİM. prosedür, pankart, döviz işlerini sendika halledecek, bugün ankaradan iki arkadaş sendikaya tekrardan uğrayacaklar. istanbuldan katılım sayısına göre de sendikanın istanbul şubeleri üzerinden araç ayarlanacak. hızlı bir şekilde her platformda tarihin duyurusunu yapalım: bbnet farklı konu başlıkları, facebook grupları, memurlarnet vs... hepimize kolay gelsin..
bu arada @omirilik hocam elinize-klavyenize sağlık. sefa hocam da bahsetmişti bu tür insanlar karşımıza çok çıkacaktır diye, aslında muhatap almamak gerekiyor.

22 ekimde önceden ayarlanmış başka bir planım var şahsen, gelemem ama aralıktakine sınavım olmasına rağmen gelmeye çalışırım, benim için aralık daha uygun gerçi belli olmuş bile, hayırlısı olsun, şimdiden başarılar.

Hocam tarih çok erken çok apar topar oldu.yani 3 gün kala tarihi netleştirdik diyorsunuz.Kaç kişi ile eylem yapacaksınız.Ben eylem yapılması konusunda hem fikirim ama geçen seneki eylem gibi olmasın daha fazla ses getirecek bir eylem olsun bence.Bunun için iyi örgütlenmemiz lazım.Benim fikrimi sorarsanız ilk önce derneği kuralım ve dereneğe hızlı bir şekilde üye kayıtları yapalım.Ondan sonra eylem için planlama yapalım.Ve öyle 100-200 değil en az 500 kişi ile eylem yapalım bence ama dediğim gibi ilk önce örgütlenmemiz lazım.

Not:Bu benim şahsi fikrimdir yinede fikirlerinize saygım vardır.Tercih sizindir.

hocam aslında 2,5 aydır bu iş için çaba sarfediyoruz ve hatta ilk konunun mesajlarına bakarsanız sürekli erteliyoruz tarihi. Emin olun ki insanlar artık yoruldu. Tabiki ileride yine eylem yapılacaktır. Hatta dernek çatısı altında tekrar yapılır fakat, ilk mesajda belirtmiş olduğumuz nedenlerden dolyı hızlı hareket etmek zorundayız. Emin olun dernekle yapılacak eylemde de hepimiz yer alacağızdır, zaten derneğin üyeleri biz olacağız(kendi adıma formu gönderdim zaten). Bu yapılacak 2. eylemolacak, 3.sü de yapılır dördüncüsü de, ben ayda bir ankaraya gelmeye razıyım:) yeter ki birlik olalım ve tepkisiz kalmayalım. siz de zaten sorunlarımıza duyarlısınız, eminim eyleme zaten geleceksiniz ve çalışacaksınızdır. Erken olmasının dezavantajını ancak böyle birlikte yoğun çalışarak yenebiliriz. şimdiden teşkkür ettim. takrar kolay gelsin..

ozgur917' Alıntı:
hocam aslında 2,5 aydır bu iş için çaba sarfediyoruz ve hatta ilk konunun mesajlarına bakarsanız sürekli erteliyoruz tarihi. Emin olun ki insanlar artık yoruldu. Tabiki ileride yine eylem yapılacaktır. Hatta dernek çatısı altında tekrar yapılır fakat, ilk mesajda belirtmiş olduğumuz nedenlerden dolyı hızlı hareket etmek zorundayız. Emin olun dernekle yapılacak eylemde de hepimiz yer alacağızdır, zaten derneğin üyeleri biz olacağız(kendi adıma formu gönderdim zaten). Bu yapılacak 2. eylemolacak, 3.sü de yapılır dördüncüsü de, ben ayda bir ankaraya gelmeye razıyım:) yeter ki birlik olalım ve tepkisiz kalmayalım. siz de zaten sorunlarımıza duyarlısınız, eminim eyleme zaten geleceksiniz ve çalışacaksınızdır. Erken olmasının dezavantajını ancak böyle birlikte yoğun çalışarak yenebiliriz. şimdiden teşkkür ettim. takrar kolay gelsin..

hocam ne dicem bilemiyorum sizde haklısınız.Beni bu sefer ve son kez bu eyleme katılamadığımdan dolayı bağışlayın.Ailevi sebeplerden bu tarih benim için çok zor.Fedakarlık yapmaktan hiç çekinmiyorum ama bazen fedakarlık yapmayacağınız durumlar oluyor.
Şimdiden giden arkadaşlara teşekkür ederiz.

Farklı illerden gelenler için ortak bir noktadan otobüs ayarlanacak mı. Mesela istanbul. Ulaşım aslında problem değil bir şekilde gelinir ankaraya ama toplanıp gidersek yalnız kalmamıs oluruz. Birlikte hareket etmek daha iyi olur.

Şehir şehir eyleme gelecekler diye toplansak nasıl olur. En azından kendimizce çözümler üretiriz nasıl geleceğimiz ile ilgili. Birlik olmaya çalışırız

Arkadaşlar 22 Ekim bana da uyar. Ancak yasal izinler o tarihe yetişmeyebilir. İzin prosedürleri tamamlanırsa 22 Ekim tarihi iyidir.

İstanbuldan eyleme katılacak arkadaşlar organize olup otobüs ayarlayabiliriz.

omurilik' Alıntı:
sensei' Alıntı:

size cevap verme ihtiyacı hissettim. sizin bilgisayar öğretmeni olmadığınız, bizim sıkıntılarımızdan haberdar olmadığınız belli. bizler görevlendirmeyle norm fazlası olarak formatörlüğe zorlanan, artık öğretmenliği unutan öğretmenleriz. derslerimiz sadece 2. kademede 1 saat, o da seçmeli. okulda ne kadar angarya iş varsa bizim üzerimizde. teknik servisin yapması gereken işler bile bizlerden beklenir durumda. bırakın bilgisayar ve yan donanımları, telefonu bozulan bile bize getirir durumda. her şey idarenin insiyatifine bırakılmış. atamalarımız sorunlu; gerek il içi, gerek il dışı, gerek ilk atama, çünkü okullarda norm oluşturacak kadar ders kalmadığından ve görevlendirmeler norm oluşturmadığından nerede duracağımızı bilemez durumdayız. mesai desen, hem memursun, hem öğretmen, hem teknik servis, hem internet kafe işletmecisi... ve tüm bu iş yüküyle uğraşırken diğerlerinin gözünde yatan öğretmensin...

sendika konusuna gelince, ben o sendikaya üye değilim, oladabilirdim, herkes olabilir. sendikalar bizim hakkımızı korumak için var. daha önce sefa hocamızın önderliğinde başka bir sendikayla bu işe girişildi. sağolsun çok da emek verdi. bizim için uğraşan her sendikanın yanında oluruz, olmalıyız. sendikalar izinlerin alınmasını kolaylaştırıyor, desteği arttırıyor.

son olarak sizi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamaya davet ediyorum. bir öğretmenin asıl vazifesinin eğitim öğretimi devam ettirmek olduğunu söylemişsiniz. siz neye dayanarak aksini yaptığımızı iddia ediyorsunuz. bizde devam edecek ders kalmadı. sorunlarımız hakkında en ufak bir fikriniz yok! biraz daha duyarlılık, biraz daha empati lütfen!
Hocam sensei isimli arkadaşa cevap vererek kendinizi yormuşsunuz. Öncelikle arkadaş süreci bilmediği için organizasyonu Eğitim-İş yapıyor zannediyor. Eğer başlangıçtan beri konuya hakim olabilseydi kesinlikle bizlerden özür dilerdi. Eğer kendi uygun gördüğü sendika varsa söylesin onun ismi geçsin. Gerçi bende boş yere cevap veriyor oldum. Sizin gibi zihniyetler olduktan sonra... :oops: :oops:

Eyleme Trabzon'dan katılacağım. Trabzon'dan gelecek arkadaşlar varsa. Özgür917 hocamla beraber Beşikdüzü ilçesinden yola çıkıyoruz. Haberleşelim...

gereksiz insanlara gereksiz cevapları vermekle vakit kaybetmeyelim işimize odaklanalım..
izmit ten gelenler ist dan kalkan araba da yer olursa binebiliriz değil mi?
hatta ben eşimle gelicem inş sayımız artsın :)

Arkadaşlar il örgütlenmeleri başlığına sayıları bildirelim lütfen İstanbuldan otobüs kaldırma durumunuz sayıya göre belirleyip ayarlayacağızz...

Hocam saati henüz netleştiremedik il dışından gelecekleride hesaba katarak makul bir saat ayarlamaya çalışacağız..En erken 11.30 en geç 2:30 saat diliminde bir saat olacak yarın basın bildiri metnini hazırlayıp prosedürü tamamlayınca...Saati bildireceğiz lütfen forumu takip edin....

Bakalım bu sefer Ankaradan katılım olacak mı. Yine uyuyacaklar mı. Çok merak ediyorum :sleep:
Bu işi il dışına bırakmadan çoğunlukta olmaları gerekirken geçen eylemde hüsrana uğradık.
Umarım bu sefer kendiniz için birşeyler yaparsınız.

Bende umuyorum hocam İnşallah eylemimiz güzel olacak..Az ya da çok Biz bu işi yapacağızz...Tabii dileğimiz katılımın üst seviyeden olması..Ama gördüğünüz gibi 10000 kişilik bir zümrede eyleme gelecek 100 kişiyi zorla buluyoruz...Ama bu sefer BÖTE öğrencileri bizimle birlikte olacaklar............

pinarsan83' Alıntı:
Bende umuyorum hocam İnşallah eylemimiz güzel olacak..Az ya da çok Biz bu işi yapacağızz...Tabii dileğimiz katılımın üst seviyeden olması..Ama gördüğünüz gibi 10000 kişilik bir zümrede eyleme gelecek 100 kişiyi zorla buluyoruz...Ama bu sefer BÖTE öğrencileri bizimle birlikte olacaklar............

Hocam 10000 kişide 500 kişi toplanamıyorsak bu işte bir sorun var demektir.
Ya biz olaya farklı yerden bakıyoruz, ya da kılını bile kıpırdatmayan arkadaşlar.
Herkes bu eyleme kendi için gelmeli, başkası için değil.
Eylemden sonra buraya geldiğimizde tebrik mesajları değil, oraya gelip hakkını savunan arkadaşlar istiyoruz.

Herkes birşeylerin kendisine dokunmasını bekliyor. Ama durum belli.
Belki de şu ana kadar hiç sorun yaşamayan bilgisayar öğretmenlerinden biriyim. Okulumda rahatım, giriş çıkış saatlerim de iyi.

Ama biliyorum ki günün birinde bende norm fazlası olacağım, bende zor durumlara düşeceğim.

Eylemden sonra buraya geldiğimizde tebrik mesajları değil, oraya gelip hakkını savunan arkadaşlar istiyoruz.
:+1: :alkis: :alkis: :alkis:

arkadaşlar ben uzun zamandır (yaklaşık 1 ay) biraz sağlık sorunları biraz da nişan vs gibi nedenlerden forumu takip edemedim. Fakat eylem duyurularını görünce birkez daha gördüm ki böte olark bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak birşeyler yapmaya hazırız. Dha önce İstanbul CEBİT buluşması ve nisan Ankara Klavye Kırma eylemine geldim ve elimden geldiğince arkadaşıma haber edip gelmeleri için uğraştım. Bu eylemden yeni haberim oldu. gelebilirmiyim emin değilim ama son dakika da karar değiştirip gelebilirim. Dha önceki eylemde çok az kişiydik. Yine bu kadar az olursak kötü.

Eylem Kızılay da olacak galiba. İnşaallah herşey istediğimiz gibi gider.

design hocam. Sen yinede gel. Sayımız az olsa da en azından küçükte olsa gündem oluşturalım. Üniversiteler bakanlıkla görüşecekler dersin geleceği konusunda. Dikkatleri yine üzerimize çekelim...

Evt Eylem Kızılayda olacak YKM önünde toplanım MEB in önünde basın açıklaması yapacağız...Ama arkadaşalr ütfen saat konusunda yarına kadar sabredelim...Kesin saat yarın öğlen gibi duyurulacak inşallah....

lütfen katılım beklenenin altında deil üstünde olsun.... herkes farkına varsın bu sıkıntıların ve haklarımızı almak için elimizden gelen neyse onu yapalım... BÖTEci öğretmenler ve öğretmen adayı biz öğrencilerin sesimizi çıkarma vaktidir...

Merhaalar, ben eyleme katılacağımı yazmıştım. Ancak 4 yaşında kızım var ve ciddi bir rahatsızlık geçiriyor. Hafta sonuna kadar toparlanması biraz zor görünüyor. İl dışından katılacaktım. Umarım son dakika süprizi yapabilirim :((

Geri