2024 il dışı ATAMA ( Haziran )

Kodla Büyü
1718092255791.png

Yer varmiydi o kadar puan al sonrada bir yer çıkmasın. Illaki dayımın mi olsun. El altından ola n tayinlere ne demeli. Denizin üstü başka altı başka.

Kendi adıma konuşursam ekonomik olarak artık istanbulda yaşamayı finanse edemiyorum. Bu yüzden 2 çocuğum olmasına rağmen her şeyi göze alarak tayin istedim. Diğer arkadaşlarda muhtemelen benzer durumda. Ya standartlarımı iyice düşürerek kalmayı seçecektim yada sılaya dönüş. Mecburi hizmet bölgelerinde uzun süreler kalan arkadaşlar, yada başka branştan geçenler yüksek puana sahiptir artık düşük puanlıların işi zor. Her geçen gün işler zorlaşıyor.

Kendi adıma konuşursam ekonomik olarak artık istanbulda yaşamayı finanse edemiyorum. Bu yüzden 2 çocuğum olmasına rağmen her şeyi göze alarak tayin istedim. Diğer arkadaşlarda muhtemelen benzer durumda. Ya standartlarımı iyice düşürerek kalmayı seçecektim yada sılaya dönüş. Mecburi hizmet bölgelerinde uzun süreler kalan arkadaşlar, yada başka branştan geçenler yüksek puana sahiptir artık düşük puanlıların işi zor. Her geçen gün işler zorlaşıyor.
katlamalı hizmet puanı adaletsizliktir kurs ve zorunlu hizmet bölgesinde veya okulunda ekstra kaldı diye verilen fazla puanlar herkes açısından sorundur zaten her okulun puanı farklıyken böyle bir uygulama yapılması bir çok öğretmenin özlük haklarının alenen çiğnenmesine yıllarının çöp olup buruşturulup atılmasına sebep olmuştur daha da olacaktır yanlıştan dönülmese.

Son düzenleme:
katlamalı hizmet puanı adaletsizliktir kurs ve zorunlu hizmet bölgesinde ekstra kaldı diye verilen fazla puanlar herkes açısından sorundur zaten her okulun puanı farklıyken böyle bir uygulama yapılması bir çok öğretmenin özlük haklarının alenen çiğnenmesine yıllarının çöp olup buruşturulup atılmasına sebep olmuştur daha da olacaktır yanlıştan dönülmese.
Yüzde yüz katılıyorum.

bu arada şahsen kendim zorunlu hizmet bölgelerinin birinde normal şartlarda çok berbat şartların olduğu(tuvaletlerinde kapı yok, hatta okulun giriş kapısı bile paslı dökük kırık birşeydi,buradan yola çıkarak diğer şartların hepsini az çok tahmin edin... kışın soba kalorifer 1 ay yanabilirse yanar, okulda 2 kat kaban giyerek yıllarca çalıştık, oturduğumuz ev kömür sobalı mahallemiz sürekli çamur çukur sokak köpekleri ve pislikten lağımdan geçilmiyordu..öğrencileri desen nerdeyse bıçaklanmayan zorbalığa uğramayan öğretmen ve öğrenci çok az sayıdaydı.. ve öğrencilerin %65 i bir sürü farklı yerleşim yerlerinden taşıma ile gelen öğrencilerdi şimdi yeni atananlar o mahallenin olduğu yere şehir kısmen kaydığı için baya şartları iyileşmiş ve fazladan arttırımlı puan alıyorlar bu adalet midir?) bu okul ve ilçede 10 yıl çalıştım ek puanın e sini bile almadım. verilen puan önce 14 idi sonradan okul puanı 22 ye çıkarıldı yani saçmalıktan başka birşey değil.

Son düzenleme:
“MEB, iller arası yer değiştirme sonuçlarını dün itibariyle açıklamıştı. 2. il dışını ise Bakanlık düşünmüyor.”

Edip Üzen / X

Bir çok konuda sıkıntı var .
-Birincisi yerlerşim yerlerinin punları çok alakasız olanlar var .Örnek vereğim 5 yıl çayırova da çalıştım 14 puan veriyordu hemen dibinde tuzla var istanbul diye geçiyor diye 21 22 puan orası.Baktığın zaman tuzla tarafı gebze çayırova dan bence yaşam şartları olarak daha iyi. Puan hesaplarını neye göre yapıyorlar anlamıyorum.
-İkincisi ilçe emrini vere vere çoğu yerde ihtiyaçtan fazla depoda öğretmen var .BU ciddi bir sıkıntı her yıl ilçe emri verilmemeli buna çözüm bulunmalı 3 yılda bir vs olabilir.
-üçüncüsü ciddi anlamda il dışına yazacak yer nerdeyse hiç kalmadı.Ya bir rotasyon yapılmalı herkese ya emekli edilmeli vs.
-dördüncüsü eğitim fakülteleri ya 1 ,2 yıl nerdeyse hiç öğrenci almamalı ya da bazıları kapatılmalı. Mezun çok fazla olunca ilk atamada ihtiyaçtan fazla yapılıyor bence.

“Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in sendika başkanları ile yaptığı toplantıda 2. il dışı gündeme gelmiş. Ben de teyit ettim. Sahanın talebi üzerine Bakanlık 2. il dışı için çalışma yapacak.”

Edip Üzen / X

hocam çözüm ikinci üçüncü il dışı ile çözülecek gibi değil .Yukarda bahsettiğim sorunlar çözülmezse bişey değişmez .Siz istediğiniz yerde depoda 5 10 öğretmen bekliyorsa ikinci üçüncü yapsa nolacak yine açılmayacak.Açılacak norm kalmamışsa kaç tane yaparsa yapsın bişey değişmez.
“Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in sendika başkanları ile yaptığı toplantıda 2. il dışı gündeme gelmiş. Ben de teyit ettim. Sahanın talebi üzerine Bakanlık 2. il dışı için çalışma yapacak.”

Edip Üzen / X

📌2.İller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuru tarihi:11-16 Temmuz 2024
Atama tarihi: 18 Temmuz 2024

📌2.İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuru tarihi: 23-26 Temmuz 2024
Atama tarihi: 30 Temmuz 2024

Geri